زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه های برتر و کمتر برتر :) " با این منابع شروع کنم ؟؟؟

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۲۱ ب.ظ
Question رتبه های برتر و کمتر برتر :) " با این منابع شروع کنم ؟؟؟
سلام
از بس این سوالم رو پرسیدم خسته شدم!
این لیست رو بنگرید :
۱- سیستمهای عامل-ویلیام استالینگز-مترجمین : دکتر حسین پدرام و دکتر محسن صدیقی مشکنانی
۲-سیستمهای عامل "جلد اول : مفاهیم و تکنیکها"-دکتر مهرداد فهیمی
۳-سیستم عامل حقیقت
۴-معماری کامپیوتر-موریس مانو-مترجم دکتر قدرت سپیدنام
۵-معماری پترسون
۶-زبان عمومی"ویژه رشته های:فنی مهندسی و....."راهیان ارشد-مولفین:مهندس مهدی توکلی و مهندس محمدرضا ریاستی
۷-کتاب ۵۰۴
۸-ریاضیات مهندسی-راهیان ارشد"مهندسی برق"+جزوات دانشگاهی+ریاضیات مهندسی دکتر شیدفر+ریاضیات مهندسی پیشرفته ،تالیف اروین کرویت سیگ
۹- پایگاه داده ها -روحانی رانکوهی
۱۰-مدار منطقی-موریس مانو+مدار منطقی مقسمی"درس و کنکور سریع،کاردانی به کارشناسی"
۱۱- ساختمان داده ها مقسمی"درسو کنکور سریع" + ساختمان داده هابه زبان C نوشته : الیس هوریتز-سارتج ساهنی-سوزان آندرسون-فرید و + جزوه ساختمان داده دکتر دهقان دانشگاه امیر کبیر
۱۲- طراحی الگوریتم ها با شبه کدهای C++ نوشته : ریچارد نیپولیتان و کیومرث نعیمی پور و عین الله جعفرنژاد قمی + طراحی الگوریتم ها نوشته : توماس اچ.کورمن،چارلز ای.لیزرسان،رونالد ال.استین،کلیفورد استین
۱۳- هوش مصنوعی،نوشته : استوارت.جی راسل و پیتر نورویک ، ترجمه : سعید راحتی ، محمد بهداد،حمید تیموری
۱۴-زبان تخصصی کامپیوتر،مقسمی"درس و کنکور سریع،کاردانی به کارشناسی"
------------------------------------------------------------------------------------------
اینا پی دی اف هستن :
۱۵- کامپایلر دکتر سعید پارسا
۱۶-نظریه استاد صفایی + مقدمه ای بر نظریه از پیتر لینز ترجمه دکتر مهدی صادق زاده
۱۷- زبانهای برنامه سازی دکتر علی نوراله + برنامه سازی مهندس مصطفی قبائی
۱۸- ساختمان گسسته پارسه + ساختمان گسسته قلی زاده
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حالا سوال من :

با وجود اینا ، باز هم لازمه من برم پک خریداری کنم ؟
میخوام مدرسان شریف بگیرم! آیا با همینا میتونم یا نه ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۳۵ ب.ظ
RE: رتبه های برتر و کمتر برتر :) " با این منابع شروع کنم ؟؟؟
پک نگیر هر کتابی احساس کمبود کردی بعدا اضافه کن

Ayyy ya ya ya
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: donyajoon24
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۲۱ ب.ظ
فعلا ببین همینها را هم میتونین بخونین؟ وقت خرید همیشه هست/اما بهتره بهترینها را انتخاب کنین نه خوبها را.وگرنه وقت کم میارین

تنبلی دزد آرزوهاست...
۲
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط sadafak7.)
به نظرم دیگه بیشتر از این واسه هر کدم از درسا کتاب نگیرید. چون معمولا ما تو یه مبحث خاص نیاز به خوندن چندین کتاب پیدا میکنیم نه کل فصل های یه کتاب. همینارو مطالعه کنید بعد اگه دیدید این منابعی که دارید نیازتونو تو یه فصل یا مبحث خاص براورده نکردن، فقط برای همون مبحث خاص دنبال منابع دیگه باشید.

هیچگاه اجازه ندهید احساس ناامیدی باعث شود در نهایت به کمتر از آنچه که لیاقتتان است رضایت دهید...
۲
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۴۳ ب.ظ
خیلی زیاد کتاب دور خودتون جمع نکنین
مثلا سیستم عامل پوران نوشته موسوی کافیه
خیلی دیگه میخواین بترکونین سیستم عامل حقیقت
منم وقتی خواستم شروع کنم از هر درسی ۳تا منبع داشتم
ولی نهایتا یکیشونو خوندم
یه کتاب رو چندبار بخونین بهتر از اینه که چندتا کتاب رو فقط یه بار بخونین
موفق باشین
...............!!!

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۲
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۲۶ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ)donyajoon24 نوشته شده توسط:  - سیستمهای عامل-ویلیام استالینگز-مترجمین : دکتر حسین پدرام و دکتر محسن صدیقی مشکنانی
۲-سیستمهای عامل "جلد اول : مفاهیم و تکنیکها"-دکتر مهرداد فهیمی
۳-سیستم عامل حقیقت
نمیرسی بخونی
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ)donyajoon24 نوشته شده توسط:  -معماری کامپیوتر-موریس مانو-مترجم دکتر قدرت سپیدنام
۵-معماری پترسون
نمیرسی بخونی
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ)donyajoon24 نوشته شده توسط:  -ریاضیات مهندسی-راهیان ارشد"مهندسی برق"+جزوات دانشگاهی+ریاضیات مهندسی دکتر شیدفر+ریاضیات مهندسی پیشرفته ،تالیف اروین کرویت سیگ
نمیرسی بخونی
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ)donyajoon24 نوشته شده توسط:  - زبانهای برنامه سازی دکتر علی نوراله + برنامه سازی مهندس مصطفی قبائی
مقسمی نخونی اشتباه کردی
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۱ ب.ظ)donyajoon24 نوشته شده توسط:  ساختمان گسسته قلی زاده
بدرد نمیخوره

حالا من یکی از اینا رو میخونم نهایتا برای رفع اشکال به بقیه رجوع میکنم! باز هم نمیرسم ؟؟؟؟؟ HuhExclamation
۰
۰
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۳ ب.ظ، توسط hamed_12.)
تعداد کتابایی که گفتین واقعا زیاده و مسلما وقت نمیشه همشون رو بخونید البته به هیچ وجه لازم نیست چنین کاری بکنید.مثلا برای سیستم عامل استالینگز کافی هستش و فقط به یه کتاب برای تست نیاز دارین. البته هر وقت احساس کمبود کردین می تونید از منابع دیگه استفاده کنید.

به نظر من اگه به منابع متعدد دسترسی داشته باشین خیلی خوبه مخصوصا زمانهایی که تو درک یه موضوع مشکل دارید
ولی نباید خودتون رو زیر حجم زیاد منابعی که همشون دارن یه چیز رو بیان می کنن غرق کنید.هم خسته میشین از مسائل تکراری هم روحیه تون رو خراب می کنه .
پیشنهاد من اینه :
سعی کنید یه منبع رو به عنوان منبع اصلی انتخاب کنید و هر حا کمبود داشت به منابع دیگه رجوع کنید و موضوع را با حاشیه نویسی به منبع اصلی منتقل کنید. چون اگه از منابع مختلف استفاده کنید خدای نکرده تو زمان جمع بندی به مشکل بر می خورید و شاید وقت نکنید هزاران صفحه کتاب رو دوره کنید و شاید نشه از چیزایی که خوندین استفاده کنید . اگه خلاصه نویسی هم بکنید که دیگه خیلی بهتره. تو زمان جمع بندی خیلی کمکتون می کته و روحیه تون رو نزدیکای زمان کنکور بسیار بالا می بره.

همیشه این موضوع رو در نظر داشته باشید:
" همه ی این کتابهایی که در حال مطالعه شون هستید رو باید در عرض کمتر از یک ماه دوره کنید"
برای پایگاه داده هم کتاب روحانی رانکوهی واقعا زیاده ، انتخاب با شماست ولی اگه من بودم این کتاب رو نمی خوندم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: donyajoon24 , ریحان
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۹ ب.ظ
به نظرم یه سری کتاب‌هایی که گفتید مناسب کنکور نیستند و برای پایان‌ترم خیلی بهتر هستند.
مثلاً ساختمان داده هورویتز برای کنکور فکر نکنم مناسب باشه یا طراحی الگوریتم نیپولیتان همینطور.
اگر می‌خواهید وقت روی مرجع بگذارید CLRS رو به همراه ۲ کتاب کنکوری بخوانید خیال خودتون هم راحت میشه. کتاب ۶۰۰ مسئله رو هم برای اطمینان حتماً در برنامه بگذارید.

سیستم عامل هم کتاب حقیقت جامع هست. فکر نمیکنم نیازی به خواندن کتاب دیگه‌ای داشته باشید اما اگر وقت داشتید، کتاب سیلبرشاتس رو نگاه بکنید. سال‌های پیش تمرکز روی این کتاب بوده.

هوش مصنوعی راهیان ارشد کامل هست اما اگر دیدید که بازم تو این درس احساس ضعف می‌کنید ویدئوهای آقای رهنمون رو ببینید.

من معماری کامپیوتر یک بار خواندم اون هم برای دانشگاه بود. اما به نظرم با کتابهای کنکوری میتوانید به سطح خوبی برسید.

من اگر میخواستم برای مرجع وقت بگذارم فقط برای CLRS و گریمالدی وقت میگذاشتم.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: donyajoon24 , ashena1
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۴۳ ق.ظ
به نظرم الگوریتم و ساختمان داده
اگه پایه قوی ای دارید از رو مرجع بخونید در غیر این صورت از کتاب های کنکور استفاده کنید
به شدت با کتاب لینز برای نظریه موافقم به شرط اینکه همه ی تمرینا را حل کنید
موفق باشید

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: donyajoon24 , ریحان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۷۸۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۲۹۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۰۷ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۰ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۹۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۸۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۷۷ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۳۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۷۰ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۶,۰۷۷ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close