زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اختلاف بین رتبه و قبولی های متناظر بین ارشد ۹۲ و ۹۳ - نگاه دقیق تر به رتبه ها

ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط s.izadi.)
بد نیست دوستان یه مقدار نسبت به رتبه هاشون دقیق تر نگاه کنن چرا که رتبه های امسال و قبولی های ممکن، با رتبه های پارسال و قبولی های متناظر، متناسب نخواهد بود. یه تحلیلی به ذهنم رسید گفتم شما بد نباشه برای دوستان مطرح کنم. توی کنکور ارشد یه پدیده ای !!! وجود داره به نام هم پوشانی. هم پوشانی یعنی اینکه مثلا کسی که رتبه ۲۰ نرم افزار میشه، رتبه ۴۰ یا ۵۰ معماری هم میشه. بنابراین زمانی که این فرد، نرم افزار رو انتخاب میکنه، یک رتبه خوب از کورس رقابت گرایش هوش می سوزه. برای رتبه های بالا، هرچی هم پوشانی بالا باشه بهتره چون شانس اونا واسه قبولی بیشتر میشه (رتبه های بیشتری از گرایش مربوطه می سوزند).
نمیدونم دقت کردید یا ولی با افزایش ضریب دروس تخصصی به ۴، هم پوشانی رتبه ها به شدت کم میشه. ببینید فرض کنید پارسال یه نفر مشترک که ضریب ۴ داشت رو ۶۰ میزد. اون فرد مطمئنا رتبه اش تو همه گرایش ها خوب می شد. اما تو کنکور امسال، ضریب تخصصی هم ۴ شده. از طرفی معمولا هر کس فقط توی یه گرایش شرکت می کنه. فرض کنید یه نفر ۵۰ مشترک میزنه و ۵۰ تخصصی نرم و هوش و معماری سفید. با توضیحات بالا رتبه این فرد فقط توی گرایش نرم خوب میشه و نه هر سه گرایش (مثلا میشه ۲۰۰ هوش ۱۰۰ معماری) و این باعث میشه که با انتخاب رشته این بنده خدا، رتبه های خوبی از کورس رقابت برای گرایش های دیگه حذف نشن. مثلا ببینید نفر اول نرم افزار امسال رتبه ۱ نرم شده و رتبه ۵۶ هوش!!! بنابراین اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم بهتره قبولی و رتبه ها رو با پارسال مقایسه نکنید چون قبلا نرم افزار علم صنعت تا ۱۲۰ می گرفته ولی با توضیحات بالا امسال تا ۷۰ ۸۰ ممکنه بگیره.
فکر می کنم شمارش ظرفیت دانشگاه ها و تصمیم گیری بر اساس اونها توی شرایط فعلی بیشتر به واقعیت نزدیکه تا تصمیم گیری بر اساس شرایط و قبولی های پارسال.
موفق باشید :-)

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۱۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza6966 , pderakhshanfar , Amoojan , mahyamk , sorlin , kaviresabz , Good! , pkpooria , behnam.m , amateurobot , salimeh , tayebe68
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۳۶ ب.ظ، توسط matt2007.)
قبول دارید که این بیشتر در مورد معماری تاثیر داره، بعد هوش و در نهایت نرم افزار؟
من خودم امسال با اینکه مشترک ۲۵ زدم و هوش ۲۰ که درصد کمی هست باز ۱۲۹ هوش آوردم
مثلا کسی که نرم افزار سفید میذاشت نمی تونست رتبه زیر ۲۰-۳۰ بیاره (سراغ ندارم) ولی با معماری سفید میشد این رتبه رو آورد (سراغ دارم)
نمیدونم این نظر شخصی منه خوشحال میشم کسی بگه درسته یا غلط

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۲۲ ب.ظ
Photo RE: اختلاف بین رتبه و قبولی های متناظر بین ارشد ۹۲ و ۹۳ - نگاه دقیق تر به رتبه ها
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۳۶ ب.ظ)matt2007 نوشته شده توسط:  قبول دارید که این بیشتر در مورد معماری تاثیر داره، بعد هوش و در نهایت نرم افزار؟
من خودم امسال با اینکه مشترک ۲۵ زدم و هوش ۲۰ که درصد کمی هست باز ۱۲۹ هوش آوردم
مثلا کسی که نرم افزار سفید میذاشت نمی تونست رتبه زیر ۲۰-۳۰ بیاره (سراغ ندارم) ولی با معماری سفید میشد این رتبه رو آورد (سراغ دارم)
نمیدونم این نظر شخصی منه خوشحال میشم کسی بگه درسته یا غلط

بله با نظر شما موافقم، دلیلش هم اینکه آخرین رتبه های قبولی سالهای گذشته توی گرایش نرم افزار به ظرفیت واقعی این گرایش نزدیکتر بوده و بر عکس آخرین رتبه های قبولی توی گرایش هوش و خصوصا معماری تا ۲برابر ظرفیت های اعلام شده رسیده
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Amoojan
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۳۸ ب.ظ
RE: اختلاف بین رتبه و قبولی های متناظر بین ارشد ۹۲ و ۹۳ - نگاه دقیق تر به رتبه ها
به نظرتون ممکنه ۲۰ نفر اول نرم همه شربف بزنن
آخه من ۲۳ ام!!!!!!!!!
نگرانممممممممممم!!!Cool

در جوانی پاک بودن شیوه ی پیغمبریست ورنه هرگبری به پیری میشود پرهیزگارTongue
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , Morris
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۳۳ ق.ظ
RE: اختلاف بین رتبه و قبولی های متناظر بین ارشد ۹۲ و ۹۳ - نگاه دقیق تر به رتبه ها
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸ ب.ظ)chahianm نوشته شده توسط:  به نظرتون ممکنه ۲۰ نفر اول نرم همه شربف بزنن
آخه من ۲۳ ام!!!!!!!!!
نگرانممممممممممم!!!Cool

سلام نگران نباشید..حتما بین این ۲۳ نفر،۳ نفر پیدا میشن که الگوریتم محاسبات بزنن یا امیرکبیر رو بیشتر دوست داشته باشند به هر دلیل..
۰
۰
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۸ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۹ ب.ظ)s.izadi نوشته شده توسط:  بد نیست دوستان یه مقدار نسبت به رتبه هاشون دقیق تر نگاه کنن چرا که رتبه های امسال و قبولی های ممکن، با رتبه های پارسال و قبولی های متناظر، متناسب نخواهد بود. یه تحلیلی به ذهنم رسید گفتم شما بد نباشه برای دوستان مطرح کنم. توی کنکور ارشد یه پدیده ای !!! وجود داره به نام هم پوشانی. هم پوشانی یعنی اینکه مثلا کسی که رتبه ۲۰ نرم افزار میشه، رتبه ۴۰ یا ۵۰ معماری هم میشه. بنابراین زمانی که این فرد، نرم افزار رو انتخاب میکنه، یک رتبه خوب از کورس رقابت گرایش هوش می سوزه. برای رتبه های بالا، هرچی هم پوشانی بالا باشه بهتره چون شانس اونا واسه قبولی بیشتر میشه (رتبه های بیشتری از گرایش مربوطه می سوزند).
نمیدونم دقت کردید یا ولی با افزایش ضریب دروس تخصصی به ۴، هم پوشانی رتبه ها به شدت کم میشه. ببینید فرض کنید پارسال یه نفر مشترک که ضریب ۴ داشت رو ۶۰ میزد. اون فرد مطمئنا رتبه اش تو همه گرایش ها خوب می شد. اما تو کنکور امسال، ضریب تخصصی هم ۴ شده. از طرفی معمولا هر کس فقط توی یه گرایش شرکت می کنه. فرض کنید یه نفر ۵۰ مشترک میزنه و ۵۰ تخصصی نرم و هوش و معماری سفید. با توضیحات بالا رتبه این فرد فقط توی گرایش نرم خوب میشه و نه هر سه گرایش (مثلا میشه ۲۰۰ هوش ۱۰۰ معماری) و این باعث میشه که با انتخاب رشته این بنده خدا، رتبه های خوبی از کورس رقابت برای گرایش های دیگه حذف نشن. مثلا ببینید نفر اول نرم افزار امسال رتبه ۱ نرم شده و رتبه ۵۶ هوش!!! بنابراین اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم بهتره قبولی و رتبه ها رو با پارسال مقایسه نکنید چون قبلا نرم افزار علم صنعت تا ۱۲۰ می گرفته ولی با توضیحات بالا امسال تا ۷۰ ۸۰ ممکنه بگیره.
فکر می کنم شمارش ظرفیت دانشگاه ها و تصمیم گیری بر اساس اونها توی شرایط فعلی بیشتر به واقعیت نزدیکه تا تصمیم گیری بر اساس شرایط و قبولی های پارسال.
موفق باشید :-)
مطلبی که گفتید به نظر منم درسته و خیلی کار انتخاب رشته رو برای ما سخت کرده بود.من رتبه ۱۶۵ معماری شدم.بعد از تهران و اصفهان و شیراز، بابل رو انتخاب کردم که نزدیک شهرمونه.به نظر شما در بدترین حالت بابل قبول میشم؟آیا حدود ۵۰ نفر قبل من هستن که معماری نباشن؟این قضیه تغییر ضریب جز سردرگم کردن ما هیچ تاثیر دیگه ای نداشت Sad
۱
۱
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸ ب.ظ)chahianm نوشته شده توسط:  به نظرتون ممکنه ۲۰ نفر اول نرم همه شربف بزنن
آخه من ۲۳ ام!!!!!!!!!
نگرانممممممممممم!!!Cool

نگرانی نداره بابا هوش و معماری هم هست از طرفی شبکه امنیت و ... هم هست نگرانی نداره قبولی تو تو شریف اگه دوست داری جشن بگیر

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۱
۰
ارسال:
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۵۱ ب.ظ
دوستان.به ۲۰۷ نرم کجارو میتونم بیارم؟
اصفهان،صنعتی اصفهان،شیراز,کاشان
به این ترتیب زدم.
خواهشا نظر بدبد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اهدای کتاب های تستی کنکور ارشد ۹۷ myphilo ۸ ۶,۷۸۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۰۴۱ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۹۵۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۳۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  تشخیص گوگل مپس با Live View AR برای مکان دقیق elecomco ۱ ۳,۸۷۵ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kooshaideal1
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۴۲ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۵۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  اهدای کتاب های ارشد yahyazahedi ۱۱ ۸,۷۸۷ ۰۹ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: susankhanoom
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۳,۰۰۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close