زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

امنیت امیرکبیر ، شبکه شریف ، یا IT دانشگاه تهران؟

ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ق.ظ، توسط infinity31.)
سلام دوستان! میشه این سه مورد « امنیت امیرکبیر ، شبکه شریف ، یا IT دانشگاه تهران » رو از لحاظ موارد زیر مقایسه کنید؟

- اعتبار دانشگاه و نیاز رشته برای اپلای
- اعتبار دانشگاه و نیاز رشته برای هیات علمی شدن
- حصول توانایی برای ورود به بازار کار توپ!Big Grin

پ.ن. امنیت امیرکبیر ترم اول خوابگاه نداره؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: homakp
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۶ ق.ظ
۱-شبکه شریف (اپلای)
۲-امنیت امیرکبیر (کار)
۳-تهران

البته خود بچه های این دانشگاه ها نظر بدن خیلی بهتره
شما خودتم تهران بودی دیگه همه چی باید دستت باشه

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: infinity31
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۳ ق.ظ
RE: امنیت امیرکبیر ، شبکه شریف ، یا IT دانشگاه تهران؟
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ ق.ظ)infinity31 نوشته شده توسط:  سلام دوستان! میشه این سه مورد....

سلام، من یه مقدار راجب امنیت امیرکبیر توضیح نوشتم که میتونی از این
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
پیداش کنی.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: infinity31 , Happiness.72
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ ق.ظ، توسط infinity31.)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ ق.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ۱-شبکه شریف (اپلای)
۲-امنیت امیرکبیر (کار)
۳-تهران

البته خود بچه های این دانشگاه ها نظر بدن خیلی بهتره
شما خودتم تهران بودی دیگه همه چی باید دستت باشه

در مورد تهران دستمه ولی خوب مقایسه نمی تونم بکنم زیاد.
میشه علتشو بگید؟ مثلا چرا می گید امنیت امیرکبیر برای کار خوب هست؟ یعنی از شبکه شریف بهتره؟ و از چه لحاظ؟

مثلا خوبی آی تی تهرانم در این هست که استاد میشناسم و این که دست آدم برای کار تو موارد مختلف باز هست.
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۲۸ ب.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ق.ظ)infinity31 نوشته شده توسط:  مثلا خوبی آی تی تهرانم در این هست که استاد میشناسم و این که دست آدم برای کار تو موارد مختلف باز هست.
توی بازار کار که به نظر میرسه توی ایران شبکه و امنیت بازار خیلی بهتری دارند نسبت به ایتی.
از نظر خود شما برای اپلای تجارت امیرکبیر بهتره یا ای تی دانشگاه تهران؟

از تو حرکت از خدا برکت..
۱
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۴ ب.ظ
من شاید به خاطر دانشگاه تهرانی بودن بگم آی تی تهران :دی
ولی در کل اطلاعی در این مورد ندارم.
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط ali.)
بین تجارت امیرکبیر و آی تی تهران شک نکن بزن برو آی تی تهران.

حالا دیگه تو رو داشتن خیاله
دل اسیر آرزوهای محاله
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: infinity31 , iammiti , Happiness.72
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۵۱ ب.ظ
امیرکبیر که همون اول خوابگاه میده

از لحاظ بازار کار امنیت:
شما چندتا اموزشگاه سراغ دارین که امنیت (نه هک) رو آموزش و مدرک میدن... برا شبکه چطور؟ اصلاً نیازی که بازار کار برا شبکه داره رو یه تکنسین چقدرش و نمی تونه پوشش بده؟

برا اپلای هم، اسم دانشگاه یکی از چند فیلد مهم هست! ولی مهم تر از اون، حوزه کاری دانشجو (پروژه) و نیاز استاد دانشگاه مقصد می باشد. یعنی اینجوریه که یه استادی، یه دانشجویی رو برا یه ضمینه ای میخواد(که بهتره تو اون ضمینه آشنایی داشته باشه)، حالا اگه این مرحله گذشت و وضع زبان هم خوب بود و چندتا دانشجو برا انتخاب وجود داشت، اسم دانشگاه و غیره مطرح میشه...
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۱۰ ب.ظ
به قول یکی از اساتید شبکه و امنیت مثله این میمونه که شمامتخصص قلب باشی یا متخصص مغز.قطعا هردومتخصص باید نسبت به یک سری چیزا مشترک کاملا مهارت داشته باشن وتا حدودی هم از حوزه کاری دیگری اطلاع داشته باشن.
بهتره حتما نگاهی به درسایی که برای دوتا درس ارائه میشه بندازین.
بازار کار هم کاملا به توانایی خودتون بستگی داره
هک وکارای عملی دیگه هم تودانشگاه به کسی اموزش نمیدنو بیرون میشه یاد گرفت.
پیشنهاد خودم شبکه شریف هستش.
موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۳۱ ق.ظ
خوابگاهت تو امیرکبیر اوکیه مخصوصا برای خانما
کارش هم اوکیه اما چیزای تو دانشگاه کمه (مثل همه رشته ها) اما دید خوبی بهت میده
ده برابر جاهای دیگه واسه گرفتن مدرک باید زحمت بکشی.
اپلایش تا حد زیادی بسته به استاد راهنما، موضوع و دانشگاهی که میخوای بری داره! اما معدلت شاید خیلی بالا نباشه (قانونشه!)
برای هیئت علمی هم میشه گفت خوبه.
تقریبا همه چیش خوبه به شرط این که همه چی خوب پیش بره! و اگر همه چی خوب پیش نره باز هم وقتت رو هدر ندادی...

در مورد شریف یا تهران خبر ندارم.

یادت باشه تو زندگی، هر چه "لیاقتش" رو داری به تو میدن نه هر چی "دوست داشته باشی".
پس جوری زندگی کن که لایق بهترین ها باشی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , infinity31 , afrooz-OMD , Happiness.72
ارسال: #۱۱
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  به قول یکی از اساتید شبکه و امنیت مثله این میمونه که شمامتخصص قلب باشی یا متخصص مغز.قطعا هردومتخصص باید نسبت به یک سری چیزا مشترک کاملا مهارت داشته باشن وتا حدودی هم از حوزه کاری دیگری اطلاع داشته باشن.

الزاماً این حرف رو نمیشه زد... اصلاً دغدغه امنیت و شبکه یکی نیست
نهایت اشتراکی که دارن، اینه که هردو به کامپیوتر مربوط میشن
حتی اگه شما لیست درسایی که تو امنیت ارائه میشه رو نگاه کنید، متوجه می شید که می تونه مسیر ان دو رشته کاملاً از هم جدا باشه
من به شبکه علاقه ای نداشتم، و این مسئله یه مقدار منو به شک انداخته بود که نکنه تو امنیت درگیر شبکه بشم! ولی واقعیت اینه که به هر استاد و آزمایشگاه امنیتی توجه می کنی، هیچ دغدغه ای از شبکه نخواهی دید. ولی این ممکنه که اگه کسی خواست بره رو بستر شبکه و پروتکل های شبکه، امنیت رو تحلیل بکنه...
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۲۵ ق.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۵۶ ق.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  
(23 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰ ب.ظ)saho نوشته شده توسط:  به قول یکی از اساتید شبکه و امنیت مثله این میمونه که شمامتخصص قلب باشی یا متخصص مغز.قطعا هردومتخصص باید نسبت به یک سری چیزا مشترک کاملا مهارت داشته باشن وتا حدودی هم از حوزه کاری دیگری اطلاع داشته باشن.

الزاماً این حرف رو نمیشه زد... اصلاً دغدغه امنیت و شبکه یکی نیست
نهایت اشتراکی که دارن، اینه که هردو به کامپیوتر مربوط میشن
حتی اگه شما لیست درسایی که تو امنیت ارائه میشه رو نگاه کنید، متوجه می شید که می تونه مسیر ان دو رشته کاملاً از هم جدا باشه
من به شبکه علاقه ای نداشتم، و این مسئله یه مقدار منو به شک انداخته بود که نکنه تو امنیت درگیر شبکه بشم! ولی واقعیت اینه که به هر استاد و آزمایشگاه امنیتی توجه می کنی، هیچ دغدغه ای از شبکه نخواهی دید. ولی این ممکنه که اگه کسی خواست بره رو بستر شبکه و پروتکل های شبکه، امنیت رو تحلیل بکنه...

بنده نگفتم مسیرشون یکیه.گفتم از هم جدا نیستن.البته باتوجه به توضیحاته قبلتون فکر کنم دید شما نسبت به امنیت با من فرق میکنه.
من باتوجه به اون چیزی که تودانشگاه خودمون داره برای امنیت وشبکه تدریس میشه گفتم.
ضمنا از ۲۴ واحد ۹ واحد مشترک داریم.که میتونه بیشتر هم باشه.در نهایت اون چیزی که مسیر کارتو مشخص میکنه پایان نامست.میتونی شبکه بخونی و امنیت در فلان شبکه رو کار کنی.
امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنمSmile
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۳ ب.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  بنده نگفتم مسیرشون یکیه.گفتم از هم جدا نیستن.البته باتوجه به توضیحاته قبلتون فکر کنم دید شما نسبت به امنیت با من فرق میکنه.
من باتوجه به اون چیزی که تودانشگاه خودمون داره برای امنیت وشبکه تدریس میشه گفتم.

وقتی داریم راجب یه رشته ای صحبت می کنیم، توضیحمون به ماهیت اون رشته است، نه به سیلابس درسی دانشگاه خاص....
اگر هم بخواهیم به دانشگاه خواصی refrence بدیم، درستش اینه که به یه دانشگاهی تکیه کنیم که حداقل ادعایی داره (هرچند که اونم ناقصه).
اینو از این جهت میگم که تعریف دقیقی بدیم، چون شما به کسی پیشنهاد میدین که رتبش ۹ هست و انتخابش خیلی می تونه دقیق و ظریف باشه.
امنیت و شبکه، نه هدفشون یکیه، نه مسیر و ابزار و الفبا! محض اطلاع استاد محترمتون!
ولی خیلی دانشگاهها داریم (حتی امیرکبیر)، که به دلیل نداشتن استاد مورد نظر، سیلابس درسی رو عوض کردن....

موفق باشید
۲
۳
ارسال: #۱۴
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۰۲ ب.ظ
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۳ ب.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  
(24 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۲۵ ق.ظ)saho نوشته شده توسط:  بنده نگفتم مسیرشون یکیه.گفتم از هم جدا نیستن.البته باتوجه به توضیحاته قبلتون فکر کنم دید شما نسبت به امنیت با من فرق میکنه.

وقتی داریم راجب یه رشته ای صحبت می کنیم، توضیحمون به ماهیت اون رشته است، نه به سیلابس درسی دانشگاه خاص....
اگر هم بخواهیم به دانشگاه خواصی refrence بدیم، درستش اینه که به یه دانشگاهی تکیه کنیم که حداقل ادعایی داره (هرچند که اونم ناقصه).
اینو از این جهت میگم که تعریف دقیقی بدیم، چون شما به کسی پیشنهاد میدین که رتبش ۹ هست و انتخابش خیلی می تونه دقیق و ظریف باشه.
امنیت و شبکه، نه هدفشون یکیه، نه مسیر و ابزار و الفبا! محض اطلاع استاد محترمتون!
ولی خیلی دانشگاهها داریم (حتی امیرکبیر)، که به دلیل نداشتن استاد مورد نظر، سیلابس درسی رو عوض کردن....

موفق باشید

عزیز من با کسی دعوا ندارم که با این لحن حرف میزنی.
ماهیت رشته مخصوصا توامنیت بسته به خود دانشجو داره که تو چه زمینه ای بخواد فعالیت کنه.
امنیت شبکه امنیت پایگاه و..
چون امنیت یه رشته میان رشته ای.
اینجا قصد کل کل واسه رشته نیست هدف کمکه.که ان شاالله کمکی کرده باشم.
موفق باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , infinity31 , Happiness.72
ارسال: #۱۵
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ، توسط k_111.)
(۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۳ ب.ظ)sia.hatami نوشته شده توسط:  امنیت و شبکه، نه هدفشون یکیه، نه مسیر و ابزار و الفبا! محض اطلاع استاد محترمتون!
یعنی الان مثلا سیستمهای تشخیص نفوذ، به شبکه ارتباطی ندارن؟
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۴۰۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۱۰ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۰۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۸۹ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۷۹۳ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۸۸ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۰۵۷ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۸۹ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close