زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴ - چه روشی برای مطالعه خوبه؟

ارسال:
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۰ ب.ظ، توسط good-wishes.)
با درود به تمام کاربران مانشت .در اولین پستم میخواستم از دوستانی که تجربه مدیریت زمان و استفاده از روشهای مفید مطالعه رو دارند کمک بگیرم
به دنبال جست و جوهام تو نت برخوردم به این مسائل:
۱-تندخوانی:فرا گیری تندخوانی کمکی به مطالعه برای کنکور میکنه؟مخصوصا اینکه کتابهایی رو که من میخوام بخونم جدید هستن چون یک رشته متفاوت با کارشناسیمو میخوام شرکت کنم.در کنارش یه سری تمرینهای تقویت حافظه مثل نصرت هم هست در خصوص تقویت حافظه چی مطلب یا تمرینی دارید؟چند تا کتاب دوستان بهم معرفی کردن که نویسندش تونی بازان مبدع روش mind map هستش.اگر برای مطالعه تندخوانی رو مفید میدونید لطفا بگید از کجا شروع کنم.چون کلاسهای زیادی برگزار میشه مخصوصا کلاس گروه مطالعات شریف در جهاد دانشگاهی دانشگاه سنصتی شریف که هزینش بسیار بالاست
۲- mind map: که البته قبل از اینکه با این شیوه که به صورت اصولی تدریس و فراگرفته میشه خودم یه جورایی این کارو قبلا برای بعضی مطالب کرده بودم و به نظرم خوب جواب میده دسته بندی اطلااعت
۳-روش هشت مرحله ای مطالعه که نام تکنیکشو یادم نمیاد

در خصوص این موارد و مدیریت زمان ممنون میشم راهنمایی کنید که اگر ایام عید رو برای این تمرینهای تندخوانی و تقویت حافظه صرف کنم خوبه؟
سپاس گزارم
good-wishes، در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

عنوان با توجه به جزئیات سوالتون ویرایش شد

۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۰۷ ق.ظ
راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴
شاید بهتر باشه پرسشمو جزیی تر بیان کنم
چه روشی برای مطالعه خوبه؟در خصوص خلاصه برداری و ایجاد نقشه ذهنی از هر مبحث و یادگرفتن اینکه چه کلماتی کلیدی حساب میشند و باید در چند مرحله و چه طور این نقشه ذهنی ایجاد بشه,منبع یا کتاب یا حتی یه مشاور خوب سراغ دارید به من معرفی کنید؟
سپاس گزارم
۰
۰
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ، توسط akbarww.)
RE: راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴
بچه ها خدایی کتاب های مرجع را بخونید

فرستاده شده از Lenovo A3000-Hِ من با Tapatalk

باور کنید کامل بودن کتاب های مرجع را هیچ کتاب کنکوری پوشش نمیده

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط kheradgara.)
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ)akbarww نوشته شده توسط:  بچه ها خدایی کتاب های مرجع را بخونید

منظورم کتاب کنکوری نیست,منظورم روش مطالعه هستش.والا با شما موافقم که بهترین منبع خود کتابها هستن در اکثریت مباحث ارشد.حالا برای تعداد کمی از مباحث میشه از جزوه موسسات استفاده کرد.مثلا در خصوص نقشه ذهنی,افزایش سرعت مطالعه و یادداشت برداری و ...
کسی توی کلاسهای تنخوانی و روشهای نوین مطالعه شرکت کرده؟اگر هست لطفا تجربیاتتون رو در موردش بگید
۰
۰
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷ ق.ظ، توسط akbarww.)
RE: راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴ - چه روشی برای مطالعه خوبه؟
نحوه مطالعه من اینطور بود که هر هفته سه تا کتاب برمی داشتم (دوتا سخت و یه ساده) ، هر کتاب را دو روز میخوندم و روز جمعه از صبح تا ظهر کتاب سخت اول، بعد ازظهر کتاب ساده ، و شب هم کتاب سخت دوم را مرور میکردم(مطالبی را که داخل اون دوروز خونده بودم را مرور میکردم)

ساعت مطالعه از مهر با روزش شش، هفت ساعت شروع کنید و تا یک ماه مونده به کنکور حداقل به ده ساعت برسید ، سخته ولی ممکنه :-)

در مورد خلاصه برداری هم به دوستان گلم بگم که در دور اول کتاب ها اصلا خلاصه برداری نکنید ، چون اینجوری ببشتر مطالب به چشمتون جدید و مهم هستند و همه را مینویسید و حجم جزوه تون وحشت ناک زیاد میشه و نمیتونید بهونیدش و

نمیتونید بخونیدش و مطالب بعدا واسه تون تکراری میشه، خلاصه برداری را از دور دوم شروع کنید

دور اول درس خوندن کل کتاب ها ، حتما عمقی و مفهومی و از روی کتاب های مرجع بخونید، خواهش میکنم عزیزان حرفم را جدی بگیرید و با کتاب های تست و کنکور خودتون را گول نزنید، و حتما کتاب مرجع را بخونید

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kheradgara , fa_shinobi
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ
ممنونم از راهنمایی شما.برای دور اول من میخوام کتابهای بیس رو بخونم که حدود ۱۰ تا کتاب میشه.دور اول رو شما میگی باید با دقت خوند؟خوب کتابی رو که من اولین باره چشمم بهش میفته تو دور اول یه کلیتی از موضوع دستم بیاد و وارد جزییاتش نشم بهتر نیست؟چون کتابهای بعدی رو که بخونم یک سری موضوعات مرتبط باهم دارند این کتابهای بیس.بعدش سری بعد میشه دقت رو بیشتر کرد
۰
۰
ارسال:
۰۵ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۰۱ ق.ظ
من میخوام کتاب به کتاب بخونم. یعنی یک کتاب را تموم کنم بعد برم سراغ کتاب بعدی.
چون پیوستگی مطالب زیاده و نمیشه ۲ ساعت این کتاب را بخونی و ۲ ساعت کتاب دیگه!!!
هر جوری که دوستان راحت هستند مطالعه کنند

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۰
۲
ارسال:
۰۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰ ق.ظ، توسط wskf.)
(۲۷ اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)akbarww نوشته شده توسط:  نحوه مطالعه من اینطور بود که هر هفته سه تا کتاب برمی داشتم (دوتا سخت و یه ساده) ، هر کتاب را دو روز میخوندم و روز جمعه از صبح تا ظهر کتاب سخت اول، بعد ازظهر کتاب ساده ، و شب هم کتاب سخت دوم را مرور میکردم(مطالبی را که داخل اون دوروز خونده بودم را مرور میکردم)

ساعت مطالعه از مهر با روزش شش، هفت ساعت شروع کنید و تا یک ماه مونده به کنکور حداقل به ده ساعت برسید ، سخته ولی ممکنه :-)

در مورد خلاصه برداری هم به دوستان گلم بگم که در دور اول کتاب ها اصلا خلاصه برداری نکنید ، چون اینجوری ببشتر مطالب به چشمتون جدید و مهم هستند و همه را مینویسید و حجم جزوه تون وحشت ناک زیاد میشه و نمیتونید بهونیدش و

نمیتونید بخونیدش و مطالب بعدا واسه تون تکراری میشه، خلاصه برداری را از دور دوم شروع کنید

دور اول درس خوندن کل کتاب ها ، حتما عمقی و مفهومی و از روی کتاب های مرجع بخونید، خواهش میکنم عزیزان حرفم را جدی بگیرید و با کتاب های تست و کنکور خودتون را گول نزنید، و حتما کتاب مرجع را بخونید

من سرعت خوندنم خیلی پایینه . چکار کنم؟!! نگرانم..
کتابای مرجع سخت نیس برای خوندن ؟ ترم ۶ هستم ار تابستون می خوام شروع کنم.هیچی از درسا یادم نیس.مخصوصا گسسته.از اونجایی که سرعتم خیلی پایینه میترسم وقت کم بیارم که بخام کتابای مرجع بخونم.
لطفا راهنمایی کنید..
با تشکر

(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ ق.ظ)akbarww نوشته شده توسط:  بچه ها خدایی کتاب های مرجع را بخونید

مرجع؟زبان اصلی؟ منی ک از تابستون بخوام شروع کنم.مهر هم میشم ترم۷ ب نظرتون وقت میکنم تموم کنم؟
میشه لیست کتابای مرجع رو بگید؟
با تنشکر

کمیاب ترین چیز در دنیا زندگی کردن است.!
بسیاری از مردم فقط وجود دارند...
۰
۰
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۹:۲۶ ب.ظ
مرجع زیاده ...!!!!
به نظر منم نمیرسیم اگه بخوایم همه رو از مرجع بخونیم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۱۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۵۲ ب.ظ
روش مطالعه من به این شکل خواهد بود:
مطالعه متن درس و بیان آن به صورت مفهومی سپس پرداختن به تستها
به طور کل۷۰%انرژیمو صرف تست خواهم کرد و ۳۰%رو صرف درسنامه.

پیشنهاد من اینه که منابع رو درست و دقیق انتخاب کن و انرژیتو درست مصرف کن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

---------------------------
خویشتن را بردار
عشق می ماند و تو
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۵۹ ب.ظ
RE: راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴ - چه روشی برای مطالعه خوبه؟
به نظرتون با حذف ریاضی میشه رتبه خوبی آورد ؟ من از ریاضی خوشم نمیاد میخوام وقتشو بزارم رو بقیه
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: راهنمایی در خصوص آغاز مطالعه برای کنکور ارشد ۹۴ - چه روشی برای مطالعه خوبه؟
(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱ ق.ظ)akbarww نوشته شده توسط:  نحوه مطالعه من اینطور بود که هر هفته سه تا کتاب برمی داشتم (دوتا سخت و یه ساده) ، هر کتاب را دو روز میخوندم و روز جمعه از صبح تا ظهر کتاب سخت اول، بعد ازظهر کتاب ساده ، و شب هم کتاب سخت دوم را مرور میکردم(مطالبی را که داخل اون دوروز خونده بودم را مرور میکردم)

من سرعت خوندنم خیلی پایینه . چکار کنم؟!! نگرانم..
کتابای مرجع سخت نیس برای خوندن ؟ ترم ۶ هستم ار تابستون می خوام شروع کنم.هیچی از درسا یادم نیس.مخصوصا گسسته.از اونجایی که سرعتم خیلی پایینه میترسم وقت کم بیارم که بخام کتابای مرجع بخونم.
لطفا راهنمایی کنید..
با تشکر

مرجع؟زبان اصلی؟ منی ک از تابستون بخوام شروع کنم.مهر هم میشم ترم۷ ب نظرتون وقت میکنم تموم کنم؟
میشه لیست کتابای مرجع رو بگید؟
با تنشکر

همه رو مرجع نخونید. خیلی از مطالبی که توی کتابای مرجع هست خوندنشون به نظر من و خیلیا وقت تلف کردنه. ولی احتمالا یکی دو سه درس از رو مرجع بخونید بد نیست (البته با توجه به گرایشتون) البته منظورم این نیست که حتما سعی کنید دو سه درسو از رو مرجع بخونید، یه سری از درسا هست که برای درک اولیه مرجع خوبه ولی نه همه درسا

موفق باشید

(۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)omidkk نوشته شده توسط:  به نظرتون با حذف ریاضی میشه رتبه خوبی آورد ؟ من از ریاضی خوشم نمیاد میخوام وقتشو بزارم رو بقیه

به قول دوستان اگه میخواید رتبه تک بیارید اینکه فله ای بذارید کنار خوب نیست. ولی با حذفش میتونید رتبه های خوب دو رقمی هم بیارید. البته اگه بتونید توی دروس دیگه درصدای عالی بزنید یه وقت دیدید رتبه تک هم آوردید Cool
ولی سعی کنید بنابر تواناییتون درسا رو بخونید نه اینکه خوشتون میاد یا نه. گاهی اینکه خوشتون نمیاد واسه اینه که بهش مسلط نیستین و بعد از یه مطالعه خوشتون میاد. بهتره صرف "خوشتون نمیاد" نذارید کنار. مگر اینکه به مسئله زمان و ضریب و ... فکر میکنید

موفق باشید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sazesh
ارسال: #۱۳
۰۳ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط fa_shinobi.)
(۰۹ فروردین ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  من سرعت خوندنم خیلی پایینه . چکار کنم؟!! نگرانم..
من خودم خوندن همه کتابای مرجع رو پیشنهاد نمیکنم واسه شما. تو این انجمن بگردید یکم دستتون میاد که چه مراجعی مهمتره. اونا رو بخونید. چون مراجع درسته کامل هستن اما از خیلی از قسمتاش سوالی نمیاد و شما تا کتاب تست رو نبینی متوجه نمیشی کدوم قسمت تست میاد و کدوم قسمت نه.
(۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ)omidkk نوشته شده توسط:  به نظرتون با حذف ریاضی میشه رتبه خوبی آورد ؟ من از ریاضی خوشم نمیاد میخوام وقتشو بزارم رو بقیه
حذف کامل هیچ درسی توصیه نمیشه. ضریبش هر چقدرم که پایین باشه. تراز رو خیلی میاره پایین
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sazesh , omidkk

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۱۵ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۹۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۹ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۱۰ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۵ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۲۷۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۲۵۷ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۷۷ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۲۳۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۵۷ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close