زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات شبکه IT سال ۹۳

نظرسنجی: عنوان تاپیک همان سوال اس :ی
۲
۴
۵
۱۰
[نمایش نتایج]

ارسال: #۳۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط ali007.)
من ipv6 رو همون گزینه که گفته بود forwarding رو تسریع میکنه زدم دلیلشم اینکه بدلیل حضور نداشتن framention سرآیند ساختار ساده تری نسبت به ipv4 داره به همین دلیل موجب افزایش سرعت پردازش اطلاعات در مسیریاب میشه(دلیلیم که گفتم از روی منبعه نه برداشت خودم)..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blue70 , mahdiso
ارسال: #۳۲
۲۴ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ ب.ظ
RE: بررسی سوالات شبکه IT سال ۹۳
خوشم میاد سوالا رو هرکسی یچی زدهههههههههههه///Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , msalehi1991 , riazidanan
ارسال: #۳۳
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ق.ظ
اون سوال اخر که در مورد رقابتی و زمانبندی بود .جوابش چی میشد؟
من ۴ رو زدم . همون گزینه ای که میگفت سربار پروتکلی در زمانبندی ها نسبت به رقابتی کمتره .
ارسال: #۳۴
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ق.ظ
چرا کسی راجب پولینگ نظری نمیده؟اساتید اظهار نظر کنید خواهش میکنم:-)

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk
ارسال: #۳۵
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۹ ب.ظ
دقیقا متن گزینه کاهش سربار یادم نیست(سربار پردازشی نبود) ! ولی به نظر من همون گزینه سرعت forwarding میشد با توجه به این نکته <<هدر IPv6 نسبت به IPv4 ساده تر و مؤثر تر میشه. این امر موجب کاهش سربار پردازشی روترها و درنتیجه کاهش پیچیدگی سخت افزار و سریع تر شدن پردازش بسته ها می شود.>> که پردازش سریعتر بسته در روترها قطعا باعث افزایش جلوبردن بسته میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blue70
ارسال: #۳۶
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴ ب.ظ، توسط ka arman.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ)Itstudent87 نوشته شده توسط:  چرا کسی راجب پولینگ نظری نمیده؟اساتید اظهار نظر کنید خواهش میکنم:-)

Sent from my GT-I9100G using Tapatalk

من پولینگ رو حل کردم ولی جواب من تقریبا ۸۷ میشد که تو گزینه ها نبود....

دوستان عزیز سوال تعداد گامها گفته بود میانگین تعداد گامها... که اگر اشتباه نکنم میشد سه گام...
 سپاس‌گزاری شده توسط: tahereh_abbasi
ارسال: #۳۷
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط mary1234.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۶ ب.ظ)blue70 نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ)mary1234 نوشته شده توسط:  اون سوال رقابتی و زمان بندی توی mac?
گزینه ۲ میشد گروه A

میشه بگین چی بود این گزینه ؟

فکر کنم گزینه۲ این بود: پیچیدگی روش رقابتی کمتر از روش زمانبندی ست!

(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۲۹ ق.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  IPv6 عمل تکه‌تکه کردن را فقط در مبدأ انجام میده. دلیلش؟ ساده کردن سرایند بسته‌ها و کاهش سربار... جزوه شبکه امیرکبیر هم همین رو گفته.

آخ جون منم همینو زدم.بالاخره یکی پیدا شد مثه من زده باشه!!!... خدا کنه جواب همین باشه......Angel خدا کنـــــــــــــــه.......

زمان بندی خدا بی نظیر است ... نه هیچگاه دیر نه هیچگاه زود ... کمی بردباری می طلبد و ایمان بسیار... اما ارزش انتظار را دارد . . .
ارسال: #۳۸
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۱۲ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ق.ظ)elham_a7 نوشته شده توسط:  اون سوال اخر که در مورد رقابتی و زمانبندی بود .جوابش چی میشد؟
من ۴ رو زدم . همون گزینه ای که میگفت سربار پروتکلی در زمانبندی ها نسبت به رقابتی کمتره .

منم همینو زدم
ارسال: #۳۹
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۲۳ ب.ظ
اون متوسط تعداد گام من زدم ۴ تا گام ۷ تا رو برای بدترین باید بدست میاوردیم ولی متوسط فکر میکنم ۴ میشد! من بین ۴ و ۷ شک داشتم ولی استدلالم این بود که متوسطش ۴ میشه بدترین حالتش ۷ میشه

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
ارسال: #۴۰
۲۵ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۶ ب.ظ
بچه ها سوالات مهندسی کامپیوتر آپلود شده پس آی تی چی هنوز کسی آپ نکرده
ارسال: #۴۱
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۱۶ ق.ظ
RE: افزایش سرعت دانلود سرعت دانلود
(۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ)mrdudu نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۲ ۰۳:۴۲ ب.ظ)mehdi.m2 نوشته شده توسط:  من حس کردم باید ۵ باشه Big Grin

یعنی این حسو بر حسب الگو زمان بندی روتر کردین :ی

اگه از حواس پنجگانه استفاده کرده باشیم که همون ۵ برابر شدن سرعت صحیحه...
عجب...Big GrinCool
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۲
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ق.ظ
افزایش سرعت دانلود سرعت دانلود
In a case where a router receives a protocol data unit (PDU) larger than the next hop's MTU, it has two options if the transport is IPv4: drop the PDU and send an Internet Control Message Protocol (ICMP) message which indicates the condition Packet too Big, or fragment the IP packet and send it over the link with a smaller MTU. IPv6 hosts are required to determine the optimal Path MTU before sending packets; however, it is guaranteed that any IPv6 packet smaller than or equal to 1280 bytes must be deliverable without the need to use IPv6 fragmentation.
ارسال: #۴۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۲۹ ق.ظ
به نظر من سوالای شبکه بیشتر سوال هوش بود!

اون سوال اولی که گفته بود یکی با استفاده از نرمافزار مدیریت دانلود ، دانلود می کنه، می شد ۵ برابر .

اون سوال ۱/۱۶ یا ۱/۴ یا ۱/۸ می شد ۱/۴
اکثر دوستان فکر می کنند که باید ۱/۲ * ۱/۸ بشه، در صورتی که نکته سوال همین جاست که اتفاقا باید ۲*۱/۸ بشه که می شه ۱/۴
دلیلش اینکه ما برای ۸ گره مبدا ۲ مسیر دارم که می تونیم برای هر مسیر ۴ گره رو در نظر بگیریم که در این صورت برای هر گره ۱/۴ می شه!

اون سوال ipv6 هم که می شه فورواردینگ ، چون یکی از مشکلات ipv4 این بود که روترها میومدند و بسته رو دفراگ می کردند و بسته ها مرتبا توی صف انتظار می موندند، ipv6 این مشکل رو حل کرد و به این صورت بسته ها به سرعت مسیر یابی می شدند، اصلا هم ربطی به هدر و سرآیند نداره.

اون سوالی که ۳ تا گام داشت، فکر کنم جوابش می شه ۷/

بقیه سوالای شبکه رو هم جواب ندادم!
ارسال: #۴۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ق.ظ
کسایی ک راس خونده بودن میشد با راس حل کرد سوالا رو؟
منبع چی بود؟

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
ارسال: #۴۵
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ ق.ظ
اون سوال که چنتا گام باید طی بشه بطور میانگین:
فرض کنید بسته بدون گم شدن یا خطا به مقصد برسه، میشه ۳ گام
فرض کنید بسته در روتر اول دچار خطا بشه(تا اینجا یه گام رفت) دفعه بعد دوباره ارسال میشه سالم میرسه میشه ۴گام
فرض کنید بسته به روتر دوم میرسه و دچار خطا میشه(۲گام رفته) اگه دوباره ارسال بشه مثل همون حالت اول میشه!!! بنظر جواب ۷ میشه ولی من خودم ۴ زدم چون این حالت آخری رو جدا فرض کردم و میانگین ۴ بدست اومدSad چقد بد!! یدونه شبکه هم با ترس و لرز بزنی غلط در بیاد

تمرکزCool

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۳ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۳ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۷۹۵ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  بحث و بررسی سوالات کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ۹۸ The BesT ۱۷ ۱۱,۹۱۶ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close