زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۲۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳

ارسال: #۱۰۶
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ
برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۹ ب.ظ)vahidvahid نوشته شده توسط:  اول شاخه وسط را چک میکنیم که مقداری بیشتر از شاخه های راست و چپ داشته باشه و سپس شاخه سمت چپ را که در ان یک گره هرس میشه و سپس شاخه سمت راستش که دوتا هرس میشه.این استدلال من هستش

C'mon man!

این شیوه جدید بررسی گره هاست؟؟؟؟

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mhd3
ارسال: #۱۰۷
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
(۲۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ب.ظ)hmd1st نوشته شده توسط:  از اونجایی که این معیار ها با هم در تضاد نیستند فکر کنم هدف گرا درست تر از سودمند باشه
عامل سودمندی در شرایط «اهداف چندگانه» و یا «اهداف متضاد» هست.
شما الآن به کدام هدف می‌خواهید برسید؟ زمان، امنیت، مسیر خلوت... کدامیک؟ پس باید تعادل ایجاد کنید بین این‌ها. و این میشه سودمندی.

دوستان سؤال ۸۶ گزینه‌اش تکراری بود. کنکور سال ۹۱ IT اولین سؤال هوش مصنوعی رو ببینید، گفته کدام غلط است؟ جواب شده: شبیه‌سازی حرارت حتماً از بهینه محلی فرار می‌کند.

(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۵۲ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  متاسف ممحمد اقا خیلی دل افی داری منم این واشتباه زدم جوابش طبق کلید سنجش سال ۹۱ هوش مصنوعی چون سوال تکراری بود میشه a v b
شرمنده ام اما این جوابه و اگر اسم یکنوا ر ومی اورد که نیاورد نامرد میشد A
من احتمال زیاد میدم همون گزینه A^B از KB2 میشه. تست ۹۱ با این فرق میکنه. اون یه چیز دیگه‌ای هست. شما وقتیکه A^B رو بتونی نتیجه بگیری، یعنی هم A و هم B و این درسته.

اصلاً بیایید فرض کنید بخواهیم A or B رو از KB1 نتیجه‌گیری کنیم. با الگوریتم Resolution. می‌دونیم که رزولوشن کامل هست. به عبارت بهتر کامل کاذب هست و می‌تونه به ازای هر جمله‌ای بگیم که آیا استنتاج میشه یا نه.
در این صورت باید نقیض این عبارت رو به KB1 اضافه کنید یعنی نقیض A و نقیض B.
نتیجه چی میشه؟ نمی‌تونید نتیجه‌گیری کنید. چرا؟ چون نقیض A با Aی موجود Res. میشه. اما نقیض B رو با چی می‌خواهید Res کنید تا به False برسید؟

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
ارسال: #۱۰۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۰۸ ب.ظ
RE: برسی سوالات هوش مصنوعی IT سال ۹۳
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۴۸ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  من احتمال زیاد میدم همون گزینه A^B از KB2 میشه. تست ۹۱ با این فرق میکنه. اون یه چیز دیگه‌ای هست. شما وقتیکه A^B رو بتونی نتیجه بگیری، یعنی هم A و هم B و این درسته.

اصلاً بیایید فرض کنید بخواهیم A or B رو از KB1 نتیجه‌گیری کنیم. با الگوریتم Resolution. می‌دونیم که رزولوشن کامل هست. به عبارت بهتر کامل کاذب هست و می‌تونه به ازای هر جمله‌ای بگیم که آیا استنتاج میشه یا نه.
در این صورت باید نقیض این عبارت رو به KB1 اضافه کنید یعنی نقیض A و نقیض B.
نتیجه چی میشه؟ نمی‌تونید نتیجه‌گیری کنید. چرا؟ چون نقیض A با Aی موجود Res. میشه. اما نقیض B رو با چی می‌خواهید Res کنید تا به False برسید؟

رزولوشن یه بار به false برسید کافیه. همون a با a- که ریزالو بشه کافیه.
اصلا اینا بکنار. اگر b رو a- بگیرید a and b میشه false, که false رو نمیشه از KB استنتاج کرد...
ارسال: #۱۰۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  رزولوشن یه بار به false برسید کافیه. همون a با a- که ریزالو بشه کافیه.
اصلا اینا بکنار. اگر b رو a- بگیرید a and b میشه false, که false رو نمیشه از KB استنتاج کرد...

نه دیگه برای کل عبارت باید به False برسید. یعنی برای عبارت نقیض A و And و نقیض B باید به عبارت تهی برسید.

شما حالت خاص رو در نظر گرفتید، اگر b برابر با نقیض a نباشه، چطور می‌خواهید این رو نتیجه بگیرید؟

ارسال: #۱۱۰
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  
(27 بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۰۸ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  رزولوشن یه بار به false برسید کافیه. همون a با a- که ریزالو بشه کافیه.

نه دیگه برای کل عبارت باید به False برسید. یعنی برای عبارت نقیض A و And و نقیض B باید به عبارت تهی برسید.

شما حالت خاص رو در نظر گرفتید، اگر b برابر با نقیض a نباشه، چطور می‌خواهید این رو نتیجه بگیرید؟

اینو از کجا میگید که باید کلش ریزالو بشه؟؟ من مطمئنم که یه جفت کافیه.
اگه مثالی دیدید که باید کل نقیض هدف رو ریزالو کرد حتما اینجا بیارید.
تو رزولوشن میگیم انقد روزولوشن اعمال کن تا به تهی برسی یا تا جمله جدیدی ایجاد نشه. حتی لازم نیست شما "مستقیما" از نقیض هدف به تهی برسید... بلکه باید در نهایت به تهی برسید (نقیض هدف رو شاید چند مرحله قبل از رسیدن به تهی بکار برده باشید)
ببینید حتی اگرم b رو یه چیز دیگه بگیریم بازم a or b درسته. چون کافیه جملمون true بشه دیگه خوب حالا از kb1 میشه این جمله رو استنتاج کرد ]چون a درسته پس a or b درسته. از kb2 هم میشه استنتاج کرد چون b درسته پس a or b درسته...
ارسال: #۱۱۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط Mohammad-A.)
نمی‌دونم دیگه هنگ کردم Big Grin
بی‌خیال هر چی شد شد...

ولی یه سؤال، چرا A^B رو نمیشه از KB2 نتیجه گرفت؟

ارسال: #۱۱۲
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۱ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۵ ب.ظ)mohammad-a نوشته شده توسط:  نمی‌دونم دیگه هنگ کردم Big Grin
بی‌خیال هر چی شد شد...

ولی یه سؤال، چرا A^B رو نمیشه از KB2 نتیجه گرفت؟

شما false رو که نمیتونید از یک پایگاه دانش استنتاج کنید، درسته؟؟
بخاطر همون حالت خاصی که گفتم false میشه.
باید بدترین حالت رو در نظر گرفت. اگر پایگاهمون یکنوا بود حرف شما درست میشد اما اصلا اسمی از یکنوایی نیاورده...
ارسال: #۱۱۳
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ
نمی‌دونم... نظری ندارم.
اما درباره‌ی سوال‌های مشابه سال‌های پیش که and بوده هیچ وقت صحبت از یکنوایی نبوده‌ها.

سپاس‌گزاری شده توسط: mhd3
ارسال: #۱۱۴
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۰۰ ق.ظ
بقول خودتون بیخیال بابا. هرچی شد شد.
مهم مشترک و معماری (یا مدیریته) ... تخصصی اونقدرا تاثیر نداره
ارسال: #۱۱۵
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ب.ظ
سوال ۸۳ : هرس درخت ، حداکثر ۲ گره هرس میشه ، گره های اول در هیچ شرایطی هرس نمیشه ، گره وسط فقط یه دونه است و سه گره آخر هم باید اولی بررسی بشه اونوقت میشه دوتای بعدی رو هرس کرد
سوال ۸۴ : مقادیر بینابین حفظ میشن، من خودم حل میکردم همینطوری بود ، در واقع پرش میکرد
سوال ۸۵ : من زدم جمله a از KB1 قابل استنتاج است ، رو a^b که از KB2 استنتاج میشن شک داشتم ولی گفتم شاید جمله دوم نقض جمله اول باشه اونوقت دیگه این ترکیب عطفی صحیح نیست،
سوال ۸۶ : الگوریتم شبیه سازی حرارت مستقل از اینکه حرارت چی باشه میتونه از مین محلی فرار کنه، این جمله غلطه
سوال ۸۷ : قطعا میشه سودمند

سحر اضافه کن به فهم آسمانم
ارسال: #۱۱۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ب.ظ
۲ هرس
ارسال: #۱۱۷
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوال هرس، اگه بازه داشته باشیم میشه ۵ تا . اما اسمی از بازه نیاورده.
سوالی که از اونایی که میگن ۳ تا میشه دارم اینه : "چطور یک گره از یک شاخه رو بدون ملاقات گره ای از اون شاخه هرس کردید؟!"

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
 سپاس‌گزاری شده توسط: tarane1992 , minami
ارسال: #۱۱۸
۲۹ بهمن ۱۳۹۲, ۰۸:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ بهمن ۱۳۹۲ ۰۸:۳۷ ب.ظ، توسط navid_itboy.)
۸۲ رو یکی بگه چی میشد؟

راستی تو همه دفترچه ها گزینه های ۸۲ یکی بود نه؟

نادانی گفت: "گذشته و حالم را ضایع کرده ام" عاقلی گفت: "امّا اینده هنوز،سالم مانده است."Heart
ارسال: #۱۱۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۳۶ ق.ظ، توسط jaberghasemi13.)
کلا دفترچه ها یکی بودن کدا الکی بود

Sent from my C6603 using Tapatalk

میشه or

Sent from my C6603 using Tapatalk
ارسال: #۱۲۰
۳۰ بهمن ۱۳۹۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ
آقا من ۲ تا زدم ! زیر شاخه سمت چپ که اصلا نمیتونه هرس شه. زیر شاخه بعدی هم یه دونه ست مجبوره بره بالا. سمت راست ترین زیرشاخه هم که حداقل باید یکیش بررسی شه . پس در نهایت همون دو شاخه آخری هرس میشن. البته استدلال خودمه! غلط یا درست !!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۱۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۴ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۴۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۶ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۴۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۳۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۲۵ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۵ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close