زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبصره ۶ رتبه اول کارشناسی

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۲ ب.ظ
سلام.
مفهوم تبصره ۶ که در بخش رتبه اول کارشناسی دفترچه ۲ بیان شده چیه؟

تبصره ۶- هر یک از فارغ التحصیلا ن رتبه اول‌، در گزینش نهایی ابتد ا در هر یک از اولویت های انتخابی با سهمیه ثبت نامی و در صورت عدم قبولی‌، در امتیاز رتبه اول گزینش می شوند. بدیهی است چنانچه داوطلبی در اولویت اول در سهمیه ثبت نامی پذیرفته نشود و با امتیاز رتبه اول پذیرفته شود‌، اولویت های بعدی وی بررسی نخواهد شد. ضمناً در صورت عدم قبولی‌، وضعیت وی به همین ترتیب در سایر اولویت‌ها (در صورتی که داوطلب اولویت های بعدی را انتخاب کرده باشد) بررسی خواهد شد.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۰۴ ب.ظ
ببین مثلا شما رتبه ۳۰ شدی و شریف ۲۰ نفر میگیره و تا رتبه ۲۵ شریف پر میشه نوبت به شما میرسه حالا به صورت عادی نمیتونی قبول بشی ولی اگه سهمیه شاگرد اولی داشته باشی برای رشته های بالای ۱۰ نفر ۴ نفر هم سهمیه اضافی بر ۲۰ نفر در نظر گرفتن و اگه قبل شما اون ۴ نفر پر نشده باشه قبول میشید.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamaduis , آرمین , ali_computer69
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۲۶ ب.ظ
RE: تبصره ۶ رتبه اول کارشناسی
به نظر بنده که سهمیه شاگرد اولی بزرگترین تبعیض تو کنکور ارشد
ظلم به معنای واقعی کلمه
طرف رتبه‌ی itاش شده ۲۳۴۸
اومده با شاگرد اولی شبانه خواجه نصیر قبول شده
باز شاگرد اول دانشگاه تهران یا شریف باشه نمیسوزه آدم
نه اینکه شاگرد اول یه دانشگاه غیر انتفاعی اونم یه جایی که نمیشه اسمشو تلفظ کردو کلا ۲۰تا دانشجو داره
بعد میان از عدالت اجتماعی حرف میزنن
ای باباAngel[/php]
۲
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezvan_m , alime , ali_computer69 , ana9940 , _Milad_ , silver
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۵۱ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۲۶ ب.ظ)shabgard نوشته شده توسط:  به نظر بنده که سهمیه شاگرد اولی بزرگترین تبعیض تو کنکور ارشد
ظلم به معنای واقعی کلمه
طرف رتبه‌ی itاش شده ۲۳۴۸
اومده با شاگرد اولی شبانه خواجه نصیر قبول شده
باز شاگرد اول دانشگاه تهران یا شریف باشه نمیسوزه آدم
نه اینکه شاگرد اول یه دانشگاه غیر انتفاعی اونم یه جایی که نمیشه اسمشو تلفظ کردو کلا ۲۰تا دانشجو داره
بعد میان از عدالت اجتماعی حرف میزنن
ای باباAngel[/php]
البته سهمیه شاگرد اولی ،یه ظرفیت مازاد بر ظرفیت دفترچه است. همچین بی عدالتی هم نیست. البته این رتبه ای که تو گفتی واقعا بالاست،تا ۱۰۰۰ رو شنیده بودم که احتمال قبولی شبانه داره. مطمئنی فقط سهمیه شاگرداولی داشت؟!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , elin123
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۱۳ ب.ظ، توسط mehrdel2002.)
در مورد شاگرد اولا یه چیز دیگم وجود داره و اون اینه که اونا باید ۸۰ درصد نمره‌ی علمی آخرین فرد قبولی تو اون دانشگاهو بیارن.بنابراین حتی اگه تو شاگرد اولا رتبه ت از همه شون بهتر باشه اما نمره کلت کم باشه هر دانشگاهی رو نمیاری.
تورشته های مهندسی کامپیوتر وit نمره کلا خیلی بهم نزدیکه..واین به نفع شاگرد اولاست.
شماببین نمره کل رتبه ۲۳۰۰ آی تی ۸۰ درصد نمره کل رتبه ای که به شبانه‌ی خواجه نصیر میخوره هست یا نه..
اگه هست شاگرد اول بوده و اگه نیست سهمیه‌ی دیگه ای داشته.
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۰۷ ق.ظ
به نظرتون من با رتبه ۹۰۶ نرم و سهمیه شاگرد اولی شبانه قبول می شم؟
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ب.ظ، توسط mehrdel2002.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ق.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  به نظرتون من با رتبه ۹۰۶ نرم و سهمیه شاگرد اولی شبانه قبول می شم؟

نمره کلت تو گرایش نرم رو ضرب در ۱/۲۵ کن.بعد ببین نمره کل جدیده به چه رتبه ای میخوره..اگه بد شانس نباشی اونجا رو میاری.
ولی اگه سربازی نداری و میتونی بخونی بذارش واسه سال بعد آخه فقط یک بار میتونی ازش استفاده کنی. ۲ سال هم نباید از تاریخ فارغ التحصیلیت گذشته باشه.
منظورم از ۱/۲۵ همون ۱۰ تقسیم بر ۸ هست.یعنی ۸۰ درصد نمره کل چه رتبه ای رو آوردی..
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۲۵ ب.ظ، توسط IT90.)
(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ق.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  به نظرتون من با رتبه ۹۰۶ نرم و سهمیه شاگرد اولی شبانه قبول می شم؟
دوستم پارسال با ۱۳۰۰ شبانه شریف قبول شد! یادم نیست کدوم گرایش کامپیوتر بود.ایشالله حتما تهران قبولی. راستی IT که امتحان ندادی؟Rolleyes
سهمیه شاگرداولی رو خود دانشگاه معرفی میکنه به سازمان؟؟
چطور میتونیم این سهمیه رو نگه داریم برای سال بعد؟ به دانشگاه بگیم نفراول رو معرفی نکن؟!
۰
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۴۵ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۳۳ ب.ظ)IT90 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ق.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  به نظرتون من با رتبه ۹۰۶ نرم و سهمیه شاگرد اولی شبانه قبول می شم؟
دوستم پارسال با ۱۳۰۰ شبانه شریف قبول شد! یادم نیست کدوم گرایش کامپیوتر بود.ایشالله حتما تهران قبولی. راستی IT که امتحان ندادی؟Rolleyes
چطور میتونیم این سهمیه رو نگه داریم برای سال بعد؟ به دانشگاه بگیم نفراول رو معرفی نکن؟!

IT هم امتحان دادم ولی غیرمجاز هستم!
ممکنه با این سهمیه روزانه جایی قبول بشم؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط yas67.)
نقل قول: IT هم امتحان دادم ولی غیرمجاز هستم!
ممکنه با این سهمیه روزانه جایی قبول بشم؟
یکی با رتبه ۹۲۸ و سهمیه رتبه اول ،نرم روزانه کاشان قبول شده
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۷ ق.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۳۳ ب.ظ)IT90 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۷ ق.ظ)MEHDI_M نوشته شده توسط:  به نظرتون من با رتبه ۹۰۶ نرم و سهمیه شاگرد اولی شبانه قبول می شم؟
دانشگاه نمیفرسته.خودت باید بری دنبالش.باید بری گروه بگی من شاگرد اولم .تو دفترچه یه فرم هست که باید پرش کنی و چند نفرم امضا میکنن و بعد میبریش دفتر استعداد درخشان. اونا بقیه کارارو انجام میدن.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ
من امروز از دفتر استعداد درخشان دانشگاهمون پرسیدم چه کار باید بکنم گفت خود سنجش استعلام میکنه ما بشون شاگرد اولا رو میگیم اون فرمی که تو دفترچه است برای فارغ التحصیلان ،گفتن لازم نیست تو کاری بکنی!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ
من امروز از دفتر استعداد درخشان دانشگاهمون پرسیدم چه کار باید بکنم گفت خود سنجش استعلام میکنه ما بشون شاگرد اولا رو میگیم اون فرمی که تو دفترچه است برای فارغ التحصیلان ،گفتن لازم نیست تو کاری بکنی!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۲ ب.ظ
نمیدونم.از دوستای من که ۲ نفر شاگرد اول علوم کامپیوتر و سخت افزار بودن خودشون رفتن دنبال کاراش.در ضمن فک کنم باید تمام واحداتو گذرونده باشی ونمره هاتم ثبت بشه که بشه ازش استفاده کرد.یعنی یجورایی فارغ التحصیل شدی دیگه.نمیدونم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yas67 , ali_computer69
ارسال: #۱۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۳ ب.ظ
در مورد سهمیه رتبه اول کارشناسی تو دفترچه۲ ذکر شده که علاوه بر دانشجویان دانشگاههای دولتی دانشجویان پیام نور نیز می توانند از این سهمیه استفاده کنند. در مصوبه شورای هدایت استعداد درخشان در مورد این سهمیه که در سایت وزارت علوم (
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
)موجود است ذکر شده این سهمیه مشمول دانشجویان دانشگاههای دولتی و پیام نور می باشد. در دفترچه۲ بیان شده دانشگاه باید رتبه اول را به سنجش اعلام کنه.
با این اوصاف، من که رتبه اول یکی از دانشگاههای پیام نور هستم و نمره کلم (رتبه ۹۰۶ نرم) با اعمال ضریب ۲۵/۱ در حدود نمره کل رتبه ۲۰۳ شده و انتخابم را بر همین اساس انجام دادم می تونم از این سهمیه استفاده کنم و نیازی هست که خودم اقدامی انجام بدم؟ آیا امیدی هست که جایی (روزانه‌، شبانه) قبول بشم؟
در ضمن تو سایت دانشگاه اصفهان فرمی جهت پذیرش رتبه اول هست که تو یکی از بندهاش ذکر شده طبق مصوبه داخلی کمیته استعدادهای درخشان دانشگاه اصفهان پذیرش از دانش آموختگان دانشگاههای پیام نور، آزاد و ... صورت نمی گیرد..
همچنین تو سایت تربیت مدرس هم فرمی جهت پذیرش برگزیدگان علمی و دانشجویان ممتاز دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی دولتی روزانه (تمام وقت) هست (بدون شرکت در آزمون ورودی).
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۵۸ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۰۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۰۹۶ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۰۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۰ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۴۷ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  مرخصی در ترم اول و سپس انصراف MSZ ۱۷ ۳۹,۶۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۷۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۳۴۸ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کارشناسی ارشد و دکتری کامپیوتر نشر پردازش pardazeshpub ۱ ۲,۵۴۳ ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hisanat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close