زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

***فوری فوتی(نجاتم بدید):IT یا نرم؟

نظرسنجی: آی‎تی شریف یا نرم‎افزار تهران؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۵۰/۰۰%
    آی‎تی شریف ۵۰/۰۰%
۱۹ ۵۰/۰۰%
  • ۵۰/۰۰%
    نرم‎افزار تهران ۵۰/۰۰%
۱۹ ۵۰/۰۰%
در کل ۳۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۶ ق.ظ
سلام دوستان
میخوام یک کمک اساسی بهم بکنید...
من هم آی‎تی امتحان دادم هم نرم‎افزار. در هر دو هم رتبه‎ی خوبی آوردم...خدارو شکر.
رتبه هام اینطوریه:
۱- آی‎تی:
گرایش ۱ و ۴: ۳۱
گرایش ۲ و ۳: ۱۲
۲- نرم‎افزار:
گرایش ۳: ۶۵
ولی الآن مثل خر موندم تو گل که چه کنم؟!...با آماری که گرفتم آی‎تی گرایش ۲ و ۳ شریف رو میارم خدا بخواد و همچنین نرم افزارم تهران رو میارم بازم اگه خدا بخواد.
الآن نمیدونم تو دفترچم کدوم رو بالاتر بزنم.
در ضمن من لیسانس نرم‎افزار دارم، آی‎تی رو برای رو کم کنی امتحان دادم و زمینه‎ی زیادی در موردش ندارم، علاقم نرم‎افزاره ولی میدونم آی‎تی هم میتونم ادامه بدم. به دانشگاه‎های تهران و شریف هم سر زدم، بچه های شریف سر زنده‌تر و باحال‌تر بودن، از دروس، نمره‎ها و اساتیدم راضی‌تر از بچه‎های تهران بودن و میگفتن سخت گیری‎ها کمتره نسبت به تهران...
الآن میترسم نرم رو بالا‌تر بزنم، و قبول بشم برم تهران، منم مثل بچه های تهران دپسرده بشم و بعدم پشیمون از اینکه میتونستم برم آی‎تی تو شریف بخونم و نرفتم ؛ از طرف دیگه هم میترسم آی‎تی شریف رو بالاتر بزنم و قبول بشم، بعد در حسرت اینکه چرا رشته‎ی مورد علاقم رو نرفتم.
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ ق.ظ
عزیزم شما اول نرم شریف را بزن
سالهای قبل با ۲۴ هم قبول شدند امسال ظرفیتها یه خورده رفته بالا شاید امیدی باشه.

در مرحله‌ی بعد هم من رشته را به دانشگاه ترجیح می دم.
صرف اینکه بچه های تهران افسرده اند دلیل خوبی نیست برای انتخاب رشته.
به رشته‌ی دکترات هم یه خورده فکر کن!

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۵ ق.ظ، توسط sina_n.)
RE: ***فوری فوتی(نجاتم بدید):IT یا نرم؟
به نظر من خیلی حیفه که نرم‌افزار نخونید

هم استاد بیشتر داره

و هم از همه مهم‌تر اینه که شما به نرم علاقه دارید

حتما برید نرم بخونید از هر نظر بگی بهتره

دانشگاه تهران هم بهترین دانشگاه ایرانه در کل رتبه بندی‌ها

IT وقت هدر دادنه
۰
۱
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط alireza.m.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۴۹ ق.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  عزیزم شما اول نرم شریف را بزن
سالهای قبل با ۲۴ هم قبول شدند امسال ظرفیتها یه خورده رفته بالا شاید امیدی باشه.

در مرحله‌ی بعد هم من رشته را به دانشگاه ترجیح می دم.
صرف اینکه بچه های تهران افسرده اند دلیل خوبی نیست برای انتخاب رشته.
به رشته‌ی دکترات هم یه خورده فکر کن!

بله بله، اون رو که اول میزنم، ولی خوب واقع گرا صحبت کردم، چون احتمال آوردن نرم‎افزار شریف کمه.
در ضمن من دلایل بیشتری رو هم گفتم ها، مثل سخت گیری اساتید و نمره دهی پایین نسبت به میزان تلاش دانشجو. واسه دکترا هم هر دو رشته امکان و زمینه‎ی خوبی داره، این طور نیست؟
در ضمن بحث بچه هارو واسه این مطرح کردم، چون خودم اصلاً تک بعدی نیستم، دوس ندارم از دنیا فقط به درسش بچسبم، محیط و اطرافیان برام مهمه! بازم ممنون میشم کمک کنید.
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ ق.ظ)sina_n نوشته شده توسط:  به نظر من خیلی حیفه که نرم‌افزار نخونید

هم استاد بیشتر داره

و هم از همه مهم‌تر اینه که شما به نرم علاقه دارید

حتما برید نرم بخونید از هر نظر بگی بهتره

دانشگاه تهران هم بهترین دانشگاه ایرانه در کل رتبه بندی‌ها

IT وقت هدر دادنه

ممنون دوست عزیز، ولی در مورد آی‎تی باید بگم که هم بچه‎های تهران هم شریف اعتراف کردن بازار کاریه بهتری داره و خیلی هم وقت تلف کردن نیست! Smile
در مورد دانشگاه تهران باهات موافقم، خودم هم بیشتر دوسش دارم، اما شریف اسمش خیلی گُندس! تو ایران که همه جا سرو دست میشکونن واسه شریف!!! خیلی‌ها عقده‎ی شریف دارن...دیگه به رتبه‎های دانشگاه‎ها نیگاه نمیکنن...
۱
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ، توسط mmpf.)
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۳۶ ق.ظ)alireza.m نوشته شده توسط:  سلام دوستان
میخوام یک کمک اساسی بهم بکنید...
من هم آی‎تی امتحان دادم هم نرم‎افزار. در هر دو هم رتبه‎ی خوبی آوردم...خدارو شکر.
رتبه هام اینطوریه:
۱- آی‎تی:
گرایش ۱ و ۴: ۳۱
گرایش ۲ و ۳: ۱۲
۲- نرم‎افزار:
گرایش ۳: ۶۵
ولی الآن مثل خر موندم تو گل که چه کنم؟!...با آماری که گرفتم آی‎تی گرایش ۲ و ۳ شریف رو میارم خدا بخواد و همچنین نرم افزارم تهران رو میارم بازم اگه خدا بخواد.
الآن نمیدونم تو دفترچم کدوم رو بالاتر بزنم.
در ضمن من لیسانس نرم‎افزار دارم، آی‎تی رو برای رو کم کنی امتحان دادم و زمینه‎ی زیادی در موردش ندارم، علاقم نرم‎افزاره ولی میدونم آی‎تی هم میتونم ادامه بدم. به دانشگاه‎های تهران و شریف هم سر زدم، بچه های شریف سر زنده‌تر و باحال‌تر بودن، از دروس، نمره‎ها و اساتیدم راضی‌تر از بچه‎های تهران بودن و میگفتن سخت گیری‎ها کمتره نسبت به تهران...
الآن میترسم نرم رو بالا‌تر بزنم، و قبول بشم برم تهران، منم مثل بچه های تهران دپسرده بشم و بعدم پشیمون از اینکه میتونستم برم آی‎تی تو شریف بخونم و نرفتم ؛ از طرف دیگه هم میترسم آی‎تی شریف رو بالاتر بزنم و قبول بشم، بعد در حسرت اینکه چرا رشته‎ی مورد علاقم رو نرفتم.
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم.

IT هم شد رشته اخه.Big Grin
برو همون نرم افزار بذار این IT هم واسه ما بمونه.
ولی در کل اگه قصد ادامه تحصیل دارین نرم افزار بزنین.در مورد بازار کار هم اغراق شده. .در مورد دانشگاه هم همین طور: مثلا دو نفر از اشنایان که تو امیر کبیر تموم کردن فوق رو ،یکی تو دانشگاه تربیت معلم اذربایجان هیئت علمی شده ،یکی تو ازاد ویکی هم که تو شریف تموم کرده تو غیر انتفاعی نبی اکرم. موقعیت شغلی بستگی به خودتون و زرنگی تون داره.

در کل تو رو خدا نرمافزار رو بزن.

العبد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sal_dovomi
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ق.ظ
دوست عزیز به این مورد توجه کن که IT شریف تبدیل به شبکه شده .

پذیرش در رشته محل‌های ۷۵۴۱، ۷۵۴۲، ۷۵۴۸ و ۷۵۴۹ در دوره‌های روزانه و شبانه رشته امتحانی مهندسی فناوری اطلاعات (کد ۱۲۷۶) از گرایش ۳ (شبکه‌های کامپیوتری) صورت خواهد گرفت. به عبارت دیگر منحصراً داوطلبان مجاز شده در گرایش ۳ این رشته امتحانی، مجاز به انتخاب رشته‌ محل‌های فوق می‌باشند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نرم افزار بزن. بهتره. شما که روی اونیو که می خواستی کم کردی‌، دیگه ظرفیت رشته مارو کم نکن .  
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۹ ق.ظ
دوست عزیز خبرشم به ما بده کدومو اول زدیTongue واسه من که ۳۸‌ام یه نفرم کم بشه جای امید داره.خودت که نرم علاقه داری همه هم می گن نرم بزن.پس نرم می زنین دیگه؟آره!!!!!!
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ، توسط حامد.)
دوست عزیر دقت کردید که همه‌ی کسانی که بهتون جواب دادند از بچه های IT بودند! Big Grin
تنها توصیه ای که می تونم بهتون بکنم اینه که هیچ وقت از دانشجوی ارشد در مورد خوب یا بد بودن گرایشش سوال نکن چرا که تازه اومده توی اون رشته و اکثرا از رشته یا گرایششون دفاع میکنند.اگر سوالتون رو از فارق التحصیل های این دو رشته می پرسیدید جوابی که اکثریت آنها بهتون می دادند این بود که در مقطع ارشد، دانشگاه از درجه اولویت بیشتری نسبت به رشته یا گرایش برخوردار هست.
۰
۰
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۵ ق.ظ
به به
می بینم که بین عالی و عالی‌تر موندید (امیدوارم همه تو این حالت گیر کرده باشن نه تو حالت بد و بدتر)

دوست عزیز برای اینکه من جو اینجارو خراب نکنم تا با من دشمن بشن چیزی نمی گمBig Grin

ولی فقط یه سوال‌: آخه آدم شبکه شریف رو می ذاره میره نرم افزار تهران ؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eqsune
ارسال: #۱۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط Potential.)
همون ای که امیرکبیر تموم کرده فکر کنم استاد ما بود ... آقای خودی زاده رو میگید دیگه‌!
به نظر من رشته ای که احتمال ادامه ش تو دکتری بیشتره ... بهتر هست
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۹ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۰ ق.ظ)Potential نوشته شده توسط:  همون ای که امیرکبیر تموم کرده فکر کنم استاد ما بود ... آقای خودی زاده رو میگید دیگه‌!
به نظر من رشته ای که احتمال ادامه ش تو دکتری بیشتره ... بهتر هست

با توجه به صحبت دوستمون‌، نرم افزار بهتره . چون امکان ادامه تحصیل در این رشته بیشتره .
بزن نرم افزار Smile
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۸ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ ق.ظ)حامد نوشته شده توسط:  دوست عزیر دقت کردید که همه‌ی کسانی که بهتون جواب دادند از بچه های IT بودند! Big Grin
تنها توصیه ای که می تونم بهتون بکنم اینه که هیچ وقت از دانشجوی ارشد در مورد خوب یا بد بودن گرایشش سوال نکن چرا که تازه اومده توی اون رشته و اکثرا از رشته یا گرایششون دفاع میکنند.اگر سوالتون رو از فارق التحصیل های این دو رشته می پرسیدید جوابی که اکثریت آنها بهتون می دادند این بود که در مقطع ارشد، دانشگاه از درجه اولویت بیشتری نسبت به رشته یا گرایش برخوردار هست.
این دقیقا چیزیه که من توش موندم!!دانشگاه یا گرایش!درسای مدیریتی اصلا دوس ندارمDodgyبعد می گن شبانه ایتی تهران و قبل تجارت امیرکبیر بزن که تهران خیلی دانشگاه تره تا امیرکبیر.یعنی انتخاب براساس دانشگاه نه گرایش!چه کنمHuh
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۰۸ ب.ظ
ای بابا گرایش رو ول کنید
دروس یک رشته با گرایش های مختلف فقط تو چند درس با هم اختلاف دارن که اگه خواستید می تونید کلاس های گرایش های دیگه رو هم برید
گرایش فقط مدرکه (البته به نظر من)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: eqsune
ارسال: #۱۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ، توسط Maryam-X.)
حرف آخر:
هرگاه بین دو انتخاب قرار گرفتید.موردی را انتخاب کنید که از نظر زمانی علاقه‌ی بیشتری به آن داشتید و در آن ثابت قدم‌تر بودید.به خواسته های زودگذری که هر از چند گاهی بروز می کنند اعتنا نکنید.چون با رفتنشون تاثیر خودشون را از دست می دهند و دوباره علایق اصلی پیدا می شوند و روشن شدن واقعیت فقط باعث ناراحتی میشه

به نظرم شما باید با "اساتید" شبکه و نرم شریف و تهران صحبت کنید نه با دانشجوهاشون خصوصا اونایی که علاوه بر تدریس کار بیرون هم انجام می دن.
دانشجو که هنوز وارد بازار کار نشده که بخواد جواب شما رو بده فقط چند تا کتاب پاس کرده.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: peniya , **sara**
ارسال: #۱۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۵ ب.ظ
در نهایت خودت باید انتخاب کنی
ولی به نظر من شریف یه چیز دیگه است
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۶۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۵۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question Pointer C++ آرایه کمک فوری ... porseshgar ۰ ۱,۵۰۸ ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  شهریه ثابت شبانه شهید بهشتی ۲ میلیون و ۱۰۰ ؟؟! از مبلغ دقیق خبر دارین؟؟ اطلاع بدید f_moghadam ۳۳ ۱۸,۶۵۰ ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Rezaprince
  مانشت رو نجات بدید لطفا Tekk ۸۷ ۴۹,۱۲۸ ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: admin
  اگر در مصاحبه ی برای قبولی دانشگاه رد بشویم چه می شود ؟(لطفا فوری راهنمایی کنید) sadjadt ۱ ۲,۷۱۸ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال مهم و فوری در مورد انتخاب رشته siiib70 ۲ ۳,۸۶۷ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۵:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: siiib70
  سوال فوری:ساخت دیکدر بزرگتر از روی چند دیکدر کوچکتر(ممنون میشم زودتر جواب بدین) maryam_en ۱ ۳,۰۰۱ ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کمک فوری برای حل مشکل کارت گرافیک لپتاپ dell Iran2014 ۰ ۱,۵۶۲ ۰۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iran2014
  کمک فوری لطفا..مباحث پیشرفته در مدیریت سیستم های تجاری Fariba071 ۰ ۱,۷۱۵ ۰۶ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Fariba071

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close