زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونگی رفع مشکل ۱۰۰%شدن cpu usage ؟؟

ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ دى ۱۳۹۲ ۰۲:۱۳ ق.ظ، توسط The BesT.)
سلام دوستان عزیز

یه سوالی که دارم اینکه:

گهگاهی که لپ تاپ مشغول کار هست و مثلا برنامه ای داره کار میکنه و به اینترنت هم وصل هستم cpuتماما مشغول میشه و ۱۰۰نشون داده میشه و باعث میشه من دیگه نتونم هیچکاری کنم و صبر کنم تا به گذرزمان برنامه ها یکی پس از دیگری اجرا بشن.این موضوع وقتی شدت میگیره که دارم فایلی دانلود میکنم یا فیلترشکن هم باز بشه.البته دوستم گفت مشکل از این هست که از مرورگر موزیلا و کروم استفاده میکنی و این دوتا مرورگر و مخصوصا کروم خیلی کش را میگیره و بهتره از اینترنت اکسپلورر استفاده کنی. نمیدونم این صحبتشون درسته یا نه .؟؟؟

رم لپ تاپم ۴گیگ هست و cpu هم Dual-core هست. وضعیت مالی هم ایجاب نمیکنه که برم قطعات را ارتقا بدم. Wink

بنابراین لطف کنید بفرمایید با شرایط کنونی برای رفع مشکل چکار کنم.ممنون Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۱۵ ب.ظ
سلام منم قبلا این مشکل رو داشتم .
حتی برنامه های سبکی هم باز میکردم سریع سرعت سی پی یو میرفت رو ۱۰۰ درصد و ...
هیچ ربطی به کروم نداره ، منم الان از کروم استفاده میکنم ولی مشکلم حل شده.
بنظر من اول فیلتر شکن رو عوض کنید ( hot spot ) این مشکل رو برای من ایجاد میکرد.

درضمن Anti malware بود یا Anti trojan قبلا دوستان گفته بودن یادم رفته نصب کنید مشکل حل میشه.

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , sepidsal
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۲, ۰۷:۳۳ ب.ظ
نرم افزار Anti malware را نصب کردم و اجرا کردم.ولی تغییری ایجاد نشد.
باید غیر از اجرا کار خاصی انجام بدم؟
لطفا راهنمایی کنید Smile
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۱:۵۳ ق.ظ
بهترین کار دانلود برنامه هایی هست که پروسس هارو مانیتور میکنه خود مایکروسافت یه برنامه داره که رایگان تو سایت گذاشته میتونید دانلود کنید
احتمال وجود پروسه مشکوک وجود داره
نکته ی مهم تر اینکه برنامه های امروزی پلاگین های تبلیغاتی مثل تولبار مرورگرها نصب میکنن که خیلی دردسر میشه لذا به هنگام نصب برنامه حواستون به تیک هایی که میزنید باشه
پس کاری که میکنید اینه که پروسه های مشکوک رو بررسی کنید بعد اگه نبود از سالم بودن ویندوز مطمئن بشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , maneshty
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ق.ظ
کدوم پراسس سی پی یو رو مصرف می کنه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , The BesT
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۱۲:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ دى ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ب.ظ، توسط The BesT.)
من تو قسمت windows task manager که رفتم .تو قسمت پروسس را که میبینم گزینه dwm.exe همش در حال کار هست و انگار شمارشهای cpuشون در حال پرش هست.مثلا مینویسه ۰۲ و یک ثانیه بعد میشه ۱۵ و دوباره میشه ۰۱ و ۰۲ و ۱۸ و ۰۷ و ...

همچنین chrome.exe هم همینجور هست و ۱۶ مینویسه و ...

و البته هروقت مدیا پلیر را باز میکنم ،cpu به صد میرسه ! و دیگه هیچکاری نمیتونم انجام بدم.حتی موس به سختی حرکت میکنه
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۲, ۰۹:۲۴ ب.ظ
اون پراسس مربوط به مدیریت گرافیک دستکتاپ هست
باید باهاش کنار بیاید یا اینکه تم گرافیکی رو غیر فعال کنیدو صفحه به شکل کلاسیک باشه تا پردازش گرافیکی کمتر بشه اما شما بهتره از برنامه دیگه ای برای مانیتور کردن استفاده کننید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۳۰۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۴۷۴ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۷۰۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۲,۰۱۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مهمان شدن دانشگاه nasrin81r ۲ ۲,۴۴۶ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: majidnourirad10
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۶۰۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۵۳۴ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  چگونگی پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۹۰۳ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۶۴ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۳۰۸ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close