زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۰۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال ساختمان داده : تست ۴۹ مهندسی ۹۲

ارسال:

Morris پرسیده:

سوال ساختمان داده : تست ۴۹ مهندسی ۹۲

سلام.

تست ۴۹ از کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲.

[تصویر:  230257_Q.png]

پاسخ گزینه ۲ است.

به نظر من گزینه ۳ صحیح است.
به نظر من الف را نمی توان ایجاد کرد. اگر می توان ایجاد نمود لطفا توضیح دهید چگونه است.
به نظر من ب را می توان ایجاد نمود. کافی است یک min heap داشته باشیم. ابتدا آرایه را در مرتبه [tex]O(n)[/tex] به مین هیپ تبدیل می کنیم و درج و حذف، با [tex]O(logn)[/tex] قابل انجام می باشد.

سپاس...

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

RE: سوال ساختمان داده : تست ۴۹ مهندسی ۹۲

شما سوال رو اشتباه فهمیدین اولا تنها حالتی که میشه فرض کرد گزینه ی ب را می توان تشکیل داد هیپ فیبوناچی هست که در هیپ فیبوناچی فقط زمان حذف با o کوچک داریم ولی مشکل اینجاست که حذف مینیمم میشه همون O بزرگ که این موجب نمی توان بودن میشه
گزینه ی الف هم با درخت باینری متوازن حل میشه

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  شما سوال رو اشتباه فهمیدین اولا تنها حالتی که میشه فرض کرد گزینه ی ب را می توان تشکیل داد هیپ فیبوناچی هست که در هیپ فیبوناچی فقط زمان حذف با o کوچک داریم ولی مشکل اینجاست که حذف مینیمم میشه همون O بزرگ که این موجب نمی توان بودن میشه

تشکر.
اگر امکان دارد کمی در مورد چگونگی انجام ساختمان الف توضیح دهید. اینکه چطور درج و حذف از مرتبه logn است و چگونه یک بازه از مقادیر را می توان در زمان logn پیدا کرد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  شما سوال رو اشتباه فهمیدین اولا تنها حالتی که میشه فرض کرد گزینه ی ب را می توان تشکیل داد هیپ فیبوناچی هست که در هیپ فیبوناچی فقط زمان حذف با o کوچک داریم ولی مشکل اینجاست که حذف مینیمم میشه همون O بزرگ که این موجب نمی توان بودن میشه

تشکر.
اگر امکان دارد کمی در مورد چگونگی انجام ساختمان الف توضیح دهید. اینکه چطور درج و حذف از مرتبه logn است و چگونه یک بازه از مقادیر را می توان در زمان logn پیدا کرد.
هیپ فیبوناچی یه فصل از کتاب سی ال آر اسه اگه وقت نداری بخونیش بهتره حفظش کنی(ولی حفظ احتمال اشتباه رو بالا می بره)

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  هیپ فیبوناچی یه فصل از کتاب سی ال آر اسه اگه وقت نداری بخونیش بهتره حفظش کنی(ولی حفظ احتمال اشتباه رو بالا می بره)

در مورد قسمت الف پرسیدم، فکر می کنم منظورتان از "درخت باینری متوازن" همان AVL می باشد. ممکن است توضیح دهید چطور یافتن مقادیر بین دو مقدار مثلا a و b را در logn می توان اجرا کرد؟

ارسال:

zahra412 پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  شما سوال رو اشتباه فهمیدین اولا تنها حالتی که میشه فرض کرد گزینه ی ب را می توان تشکیل داد هیپ فیبوناچی هست که در هیپ فیبوناچی فقط زمان حذف با o کوچک داریم ولی مشکل اینجاست که حذف مینیمم میشه همون O بزرگ که این موجب نمی توان بودن میشه

دوست عزیز مگه AVL همه چیزش BIG O نیست؟ پس چرا مورد اولی که با small O هست میگی قابل قبوله؟
ی چیز دیگه من تو ویکی پدیا نگاه کردم زمان حذف هیپ فیبونانچی رو زده big O که .... موضوع چیه؟!!!

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ب.ظ)zahra412 نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۴۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  شما سوال رو اشتباه فهمیدین اولا تنها حالتی که میشه فرض کرد گزینه ی ب را می توان تشکیل داد هیپ فیبوناچی هست که در هیپ فیبوناچی فقط زمان حذف با o کوچک داریم ولی مشکل اینجاست که حذف مینیمم میشه همون O بزرگ که این موجب نمی توان بودن میشه

دوست عزیز مگه AVL همه چیزش BIG O نیست؟ پس چرا مورد اولی که با small O هست میگی قابل قبوله؟
ی چیز دیگه من تو ویکی پدیا نگاه کردم زمان حذف هیپ فیبونانچی رو زده big O که .... موضوع چیه؟!!!

من اینجور برداشت کردم که نظر طراح اینه که فقط اون که کنارش نوشته (اوی کوچیک) اوی کوچیک هست و بقیه اش رو اوی بزرگ در نظر گرفتم

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۸ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ)izadan11 نوشته شده توسط:  هیپ فیبوناچی یه فصل از کتاب سی ال آر اسه اگه وقت نداری بخونیش بهتره حفظش کنی(ولی حفظ احتمال اشتباه رو بالا می بره)
در مورد قسمت الف پرسیدم، فکر می کنم منظورتان از "درخت باینری متوازن" همان AVL می باشد. ممکن است توضیح دهید چطور یافتن مقادیر بین دو مقدار مثلا a و b را در logn می توان اجرا کرد؟

یه متغییر به عنوان تعداد فرزندان به پارامتر های نود اضافه کنیم

ارسال:

Riemann پاسخ داده:

واسه دومی ساختمان داده نمیشه طراحی کرد، چون اگه بشه ما میتونیم n بار حذف رو صدا بزنیم و بتونیم باهاش یه آرایه رو توی زمان [tex]o(n \lg n)[/tex] مرتب کنیم که این تناقض داره با این [tex]\Omega(n \lg n)[/tex].

ارسال:

izadan11 پاسخ داده:

(۰۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۱:۲۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  واسه دومی ساختمان داده نمیشه طراحی کرد، چون اگه بشه ما میتونیم n بار حذف رو صدا بزنیم و بتونیم باهاش یه آرایه رو توی زمان [tex]o(n \lg n)[/tex] مرتب کنیم که این تناقض داره با این [tex]\Omega(n \lg n)[/tex].

دمت گرمBig Grin

۰
ارسال: #۱۰

Riemann پاسخ داده:

واسه الف شما از dynamic order statistic باید استفاده کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و این طوره که شما rank a و rank b رو حساب میکنید، و جواب میشه تفاضل این دو.

واسه ب هم هیچ داده دساختاری وجود نداره، ولی Fibonacci heap میشه فکر کنم که جز سر فصل نیست.

ارسال: #۱۱

Morris پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  واسه الف شما از dynamic order statistic باید استفاده کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

واسه ب هم هیچ داده دساختاری وجود نداره، ولی Fibonacci heap میشه فکر کنم که جز سر فصل نیست.

تشکر فراوان !
این دو مورد "dynamic order statistic" و "Fibonacci heap" جایی ازش صحبت نشده لااقل من ندیدم. از چه منبعی این مواردو بررسی کنم ؟

تشکر.

ارسال: #۱۲

Riemann پاسخ داده:

(۲۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  
(21 آذر ۱۳۹۲ ۰۷:۳۳ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  واسه الف شما از dynamic order statistic باید استفاده کنید

تشکر فراوان !
این دو مورد "dynamic order statistic" و "Fibonacci heap" جایی ازش صحبت نشده لااقل من ندیدم. از چه منبعی این مواردو بررسی کنم ؟

تشکر.

من dynamic order statistic رو توی کتاب قدسی خوندم، Fibonacci heap هم در حد این که مرتبه زمانیاش چی میشه. توی کتاب clrs هم همه ی اینا هست توی فصل augmenting data structures فصل ۱۴ و فصل ۱۹ هم که Fibonacci heap هست ولی نیاز نیست بخونیدش مقاله ویگی پدیا بهتره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۳۱ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۳ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۳۱ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  حل تست پایگاه داده پیشرفته ۹۷ khoofi66 ۳ ۵,۲۴۵ ۰۵ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masoud@67
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۰۷ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۴۰۷ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۶۶ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  ساختمان داده پوران، فصل اول، راهنمایی برای حل یک مثال ساده marvelous ۲ ۲,۶۳۷ ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۳۰ ب.ظ
Question فرادرس برای ساختمان داده marvelous ۷ ۵,۷۷۲ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۳۷ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close