زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند سوال در مورد معدل در امتحان ارشد

ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ
Wink چند سوال در مورد معدل در امتحان ارشد
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

من چند تا سوال داشتم لطفا هر کسی میدونه بهم جواب بده که خیلی نگرانم واقعا!

من در دوره کاردانی معدل خوبی دارم ولی در دوره کارشناسی که وارد شدم تویه دو ترم اول به علت مشکلاتی که پیش اومد نتونستم معدل خوبی داشته باشم و معدلم پایین شده .! الان چند ماهی هست واسه ارشد دارم میخونم ولی تا حالا فکر نکرده بودم زیاد به معدل میخواستم بپرسم

۱- آیا معدل کاردانی منم تویه کنکور ارشد تاثیر داره ؟

۲ - معدل چقدر میتونه تویه رتبه تاثیر گزار باشه ؟

خیلی نگرانم آخه اینطوری که تو سایتا خوندم من باید قید رتبه ی ۲ رقمی رو بزنم انگار.!

ممنون.!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۱ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۳ ب.ظ
قید رو باید بزنید که نیست. چون اقای زرین که رتبه دورقمی اورده بودن هم معدلشون حدود ۱۴ بود. ولی خب توی کنکور ارشد معدل یه درصدی رو به خودش اختصاص میده و شما باید به نسبت سایرین با معدل بالاتر، بیشتر باید تلاش کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۹ ق.ظ
RE: چند سوال در مورد معدل در امتحان ارشد
ممنون بابت پاسختون ولی خب یعنی معدل دوره کاردانیم هیچ تاثیری نداره؟ چون اونم تویه ثبت نام ارشد میخواستن
۰
۰
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ق.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۰۹ ق.ظ)SaeidHex نوشته شده توسط:  ممنون بابت پاسختون ولی خب یعنی معدل دوره کاردانیم هیچ تاثیری نداره؟ چون اونم تویه ثبت نام ارشد میخواستن

یه موقع از حرفام ناراحت نشی.
چه معدل کاردانی تاثیر داشته باشه و چه نداشته باشه، بهرحال کار از کار گذشته و دیگه نمیتونی تغییرش بدی.
پس به آینده فکر کن. به این که برای آیندت چه کاری میتونی انجام بدی و چه جوری میتونی معدل کمتو جبران کنی.
منم مثل شما معدلم خوب نیست ، ۱۴/۵
ولی اصلا غصه شو نمیخورم که چرا کمه. چون دیگه کاری نمیشه کرد. و گاهی اوقات اصلا یادم میره معدلم چنده و فقط حواسم به اینه که چقدر برای کنکور خوندم و چقدر دیگه میتونم بخونم.

همیشه فکرتو به آینده متمرکز کن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaeidHex , elynn66
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ ق.ظ، توسط good-wishes.)
Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , H3NGAM3H
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۴ ق.ظ
شما اگر معدلتون بر فرض مثال ۱۴ باشه با ۲ تا تست تویه یک درس فقط میتونین تاثیر معدل رو به ۱۶ برسونید
این صحبت مشاور برنامه تلوزیونی بود
نباید قید رتبه تک رقمی هم بزنید چون باچند تا تست بیشتر میتونید جبران کنید
رتبه یک بوده که معدلش رنج ۱۵ بوده!

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaeidHex , zimenswall , ایزدی
ارسال:
۱۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ق.ظ
همین یکی از بچه های شریف بود دانشگاه شیراز می خوندن معدل ۱۳ فکر کنم الان دارند شریف می خوننذ
۰
۰
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۴:۵۵ ب.ظ
خود رییس سازمان سنجش توی تلویزیون گفت معدل فقط تاثیر مثبت داره اونم برای کسایی که ترازشون یکسان میشه. در کل تراز ملاکه

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
۰
۱
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ب.ظ
زدن ۳-۴ تا تست میتونه خیلی معدلتو جبران کنه!ولی معدل زمانی که رنج تراز نمره علمی آزمون فشرده است(یعنی رتبه های زیر ۲۰۰ معمولا) تاثیر قابل توجهی داره!!تاثیر مثبت درسته اما نه به اون معنا!در ضمن توجه داشته باشید که معدل کاردانی و کارشناسیتون با ضریب دانشگاه کارشناسیتون سنجیده میشه و در ضمن معدل هم به صورت تراز محاسبه میشه!یعتی کسی که بعنوان مثلا معدل بالای ۱۹ داره در کنکور ارشدبه احتمالا زیاد تراز بالای ۹۰۰۰ در ۲۰ درصد مربوط به معدل میگیره!
پس سعی کنید معدل خوبی داشته باشید.

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ
Lightbulb RE: چند سوال در مورد معدل در امتحان ارشد
(۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  زدن ۳-۴ تا تست میتونه خیلی معدلتو جبران کنه!ولی معدل زمانی که رنج تراز نمره علمی آزمون فشرده است(یعنی رتبه های زیر ۲۰۰ معمولا) تاثیر قابل توجهی داره!!تاثیر مثبت درسته اما نه به اون معنا!در ضمن توجه داشته باشید که معدل کاردانی و کارشناسیتون با ضریب دانشگاه کارشناسیتون سنجیده میشه و در ضمن معدل هم به صورت تراز محاسبه میشه!یعتی کسی که بعنوان مثلا معدل بالای ۱۹ داره در کنکور ارشدبه احتمالا زیاد تراز بالای ۹۰۰۰ در ۲۰ درصد مربوط به معدل میگیره!
پس سعی کنید معدل خوبی داشته باشید.
یه سوال داشتم ازتون
من معدل کاردانیم ۱۸/۱۰ و معدل کارشناسیم ۱۸/۵۵ هستش و کاردانیمو تو دانشگاه سراسری و کارشناسیمو تو دانشگاه غیر انتفاعی خوندم به نظرتون تاثیر معدلم تو کنکور چطوره خوبه یا بده؟
و اینکه دانشگاه غیرانتفاعی چه ضریبی بین دانشگاها داره ؟
ممنون

خدا جونم شکرت ...

به کسانی که پشت سرتان حرف می زنند بی اعتنا باشین آنها به همان جا تعلق دارند دقیقا
پشت سرتان
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۲, ۰۲:۴۸ ق.ظ
ضریب معدلا اینجوری مشخص نمیشه
باید چند تا کارنامه ببینید
بیشترین ضریب تو شریف رو معدل میخوره و معدل لیسانست در ۱/۰۸ ضرب میکنه میشه معدل موثر ارشد
ولی در کل معدل و کنکور ۲ بحث کاملا جداس نه اینکه بگم ارزش نداره اما واقعا اینکه معدل پایینی دارید هیج اهمیتی نداره تو کنکور
من سال ۸۸ کنکور لیسانس دادم با یکی از بچه های شریف هم رتبه شدیم منتها من اومدم ایتی اون رفت عمران شریف
معدل سوم دبیرستانش دقیقا یادم که ۲۰ شد و ماله من ۲-۳ نمره فکنم پایین تر بود
معدل ۲۰ درصد تاثر داره و در واقع تاثیرش هیچی
من کلی از ارشدای دانشگامونو میشناسم که از دانشگاه های چرت و پرت وارد ارشد معماری شریف شدن
همشون ۲ تا مشروطی تو لیسانس پیش غذاشون بوده معدل کلشونم اکثرا زیر ۱۵ بوده
اصلا کسی که تو دانشگاه دولتی درس بخونه معدلش بالای ۱۵ بشه که تو ایرانه نمیمونه ۱۰۰ درصد اپلای میکنه
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۰۸ ب.ظ، توسط parande27.)
معدل در صورتی اعمال میشه ک دو یا چند نفر دقیقا یک نمره تراز بیارن مثلا ۶۵۰۰ و چون نمیشه برای چند نفر یک رتبه اعلام کنن ، رتبه هارو بر حسب معدلهاشون اعلام میکنن یعنی کسی معدل بالالتری بین این چند نفر آورده رتبه ی بهتری بهش میدن
۰
۱
ارسال: #۱۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۱۰ ب.ظ
ناراحت معدل نباشین
همونجور که دوستان گفتن افرادی بودن که با معدل ١٤ الان شریف و تهران دارن درس میخونن

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۵:۱۳ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  معدل در صورتی اعمال میشه ک دو یا چند نفر دقیقا یک نمره تراز بیارن مثلا ۶۵۰۰ و چون نمیشه برای چند نفر یک رتبه اعلام کنن ، رتبه هارو بر حسب معدلهاشون اعلام میکنن یعنی کسی معدل بالالتری بین این چند نفر آورده رتبه ی بهتری بهش میدن

پس اینکه می گن ۲۰ درصد تاثیر داره چیه؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۱۳ ق.ظ
تفاوت معدل حتمابین دولتی و آزاد یا آزاد و پیام نور یا غیره هست.میانگین معدل اکثر آزادها ۱۷ و اکثر پیام نورها ۱۳ هستش.اینو البته بیشتر تو مهندسی میگم. این تفاوت معدل تو کنکور چطوری اعمال میشه که عدالت باشه؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mojhde

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۶,۹۲۶ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۰۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۱ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  سوال در مورد سهمیه رتبه اولی rezamim2020 ۰ ۱,۹۴۶ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۱ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۵۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close