زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال:

Morris پرسیده:

سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲

این سوال چطور حل میشه ؟

[تصویر:  Untitled.png]

پاسخ گزینه ۴ است.

من از روش هایی که بلد هستم به جواب هایی خارج از گزینه می رسم.
با تشکر.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

reza6966 پاسخ داده:

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  این سوال چطور حل میشه ؟

[تصویر:  Untitled.png]

پاسخ گزینه ۴ است.

من از روش هایی که بلد هستم به جواب هایی خارج از گزینه می رسم.
با تشکر.
سلام
منظور سوال تعداد بیت صرفه جویی شده هست
[tex]2000 * 8=16000 [/tex] حافظه میکرو
[tex]150 * 100=15000 [/tex] حافظه نانو
[tex]2000*100-(15000 16000)=169000[/tex] میزان صرفه جویی در تعداد بیت

ارسال:

Morris پاسخ داده:

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲

بسیار سپاسگزارم.

البته این سوال و راه حلش خیلی گنگ است !
یکی اینکه اگر بیت صرفه جویی را می خواهد پس چرا چیز دیگری می پرسد ؟
و در مورد راه جل اینکه، درسته حافظه میکرو باید حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد ولی در محاسبه باید ۲۰۲۴ که توانی از ۲ است در نظر بگیریم و همینطور نیز در مورد حافظه نانو که به جای ۱۵۰ باید ۲۵۶ در نظر بگیریم !

آیا اطلاع دارید که این سوال حذف شد یا نه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

reza6966 پاسخ داده:

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  بسیار سپاسگزارم.

و در مورد راه جل اینکه، درسته حافظه میکرو باید حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد ولی در محاسبه باید ۲۰۲۴ که توانی از ۲ است در نظر بگیریم و همینطور نیز در مورد حافظه نانو که به جای ۱۵۰ باید ۲۵۶ در نظر بگیریم !

خواهش میکنم , حق با شماست واقعا گنگ هست و صورت سوال یه چیز دیگه خواسته اما جواب !؟
در مورد حذف شدنش اطلاعی ندارم فکر نمی کنم اینجور سوالا رو حذف کنن
در مورد توانی از ۲ بودن حافظه هم درست میگید اما طبق این سوال و سوالات سال های قبل گویا نیازی نیست توانی از ۲ باشه ...

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  بسیار سپاسگزارم.

خواهش میکنم , حق با شماست واقعا گنگ هست و صورت سوال یه چیز دیگه خواسته اما جواب !؟
در مورد حذف شدنش اطلاعی ندارم فکر نمی کنم اینجور سوالا رو حذف کنن
در مورد توانی از ۲ بودن حافظه هم درست میگید اما طبق این سوال و سوالات سال های قبل گویا نیازی نیست توانی از ۲ باشه ...

بسیار ممنونم .

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

این سوال رو بچه ها انتظار داشتن حذف بشه اما به دلیل اینکه سنجش پارسال در تعداد سوالات اشتباه سنگ تموم گذاشت دیگه روش نشد همه رو حذف کنه و بعضی سوالها از جمله همین سوال رو نوشت "با تاثیر مثبت"
یعنی واسه کسایی که غلط زدن حذف میشه(انگار که نزده باشن) ولی اونایی که درست زده باشن درصد مثبت حساب میشه
سوال ۶۲ و ۵۳ هم همین جریان رو داشتن و۴۱ و۷۱ حذف!Dodgy

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  این سوال رو بچه ها انتظار داشتن حذف بشه اما به دلیل اینکه سنجش پارسال در تعداد سوالات اشتباه سنگ تموم گذاشت دیگه روش نشد همه رو حذف کنه و بعضی سوالها از جمله همین سوال رو نوشت "با تاثیر مثبت"
یعنی واسه کسایی که غلط زدن حذف میشه(انگار که نزده باشن) ولی اونایی که درست زده باشن درصد مثبت حساب میشه
سوال ۶۲ و ۵۳ هم همین جریان رو داشتن و۴۱ و۷۱ حذف!Dodgy

سلام و بسیار سپاسگزارم.
ممکنه بفرمایید این اطلاعات را چطور می شود بدست آورد، اینکه چه سوالاتی حذف شده اند یا اینکه برای کدام سوالات دو گزینه درست در نظر گرفته شده است و یا مثلا همین طور که فرمودید کدام سوالات دارای تاثیر مثبت شده اند ؟
بسیار ممنونم.

۰
ارسال:

maryam.raz پاسخ داده:

خواهش میکنم.
سایت سنجش قسمت کارشناسی ارشد کدرشته کامپیوتر وارد کنید (۱۲۷۷)کلید اولیه رو ببینید. اینجا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال:

Morris پاسخ داده:

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  خواهش میکنم.
سایت سنجش قسمت کارشناسی ارشد کدرشته کامپیوتر وارد کنید (۱۲۷۷)کلید اولیه رو ببینید. اینجا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بسیار ممنون ام از لطفتون !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۳,۹۳۰ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  برنامه ریزی و کارهایی که باید انجام بدم fatemesoleimani ۲۰۸ ۶۱,۸۹۶ ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
Question برنامه ریزی به سبک ۳ گام sara417 ۴ ۶,۴۵۸ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۸۲ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۷۴ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۳,۷۳۴ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close