تالار گفتمان مانشت
سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Morris - 01 آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ

این سوال چطور حل میشه ؟

[تصویر:  Untitled.png]

پاسخ گزینه ۴ است.

من از روش هایی که بلد هستم به جواب هایی خارج از گزینه می رسم.
با تشکر.

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - reza6966 - 01 آذر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۷ ب.ظ

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  این سوال چطور حل میشه ؟

[تصویر:  Untitled.png]

پاسخ گزینه ۴ است.

من از روش هایی که بلد هستم به جواب هایی خارج از گزینه می رسم.
با تشکر.
سلام
منظور سوال تعداد بیت صرفه جویی شده هست
[tex]2000 * 8=16000 [/tex] حافظه میکرو
[tex]150 * 100=15000 [/tex] حافظه نانو
[tex]2000*100-(15000 16000)=169000[/tex] میزان صرفه جویی در تعداد بیت

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Morris - 01 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ

بسیار سپاسگزارم.

البته این سوال و راه حلش خیلی گنگ است !
یکی اینکه اگر بیت صرفه جویی را می خواهد پس چرا چیز دیگری می پرسد ؟
و در مورد راه جل اینکه، درسته حافظه میکرو باید حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد ولی در محاسبه باید ۲۰۲۴ که توانی از ۲ است در نظر بگیریم و همینطور نیز در مورد حافظه نانو که به جای ۱۵۰ باید ۲۵۶ در نظر بگیریم !

آیا اطلاع دارید که این سوال حذف شد یا نه ؟

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - reza6966 - 02 آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ

(۰۱ آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  بسیار سپاسگزارم.

و در مورد راه جل اینکه، درسته حافظه میکرو باید حداقل ۲۰۰۰ کلمه داشته باشد ولی در محاسبه باید ۲۰۲۴ که توانی از ۲ است در نظر بگیریم و همینطور نیز در مورد حافظه نانو که به جای ۱۵۰ باید ۲۵۶ در نظر بگیریم !

خواهش میکنم , حق با شماست واقعا گنگ هست و صورت سوال یه چیز دیگه خواسته اما جواب !؟
در مورد حذف شدنش اطلاعی ندارم فکر نمی کنم اینجور سوالا رو حذف کنن
در مورد توانی از ۲ بودن حافظه هم درست میگید اما طبق این سوال و سوالات سال های قبل گویا نیازی نیست توانی از ۲ باشه ...

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Morris - 02 آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۱۴ ب.ظ

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۴:۰۶ ب.ظ)reza6966 نوشته شده توسط:  
(01 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ)Morris نوشته شده توسط:  بسیار سپاسگزارم.

خواهش میکنم , حق با شماست واقعا گنگ هست و صورت سوال یه چیز دیگه خواسته اما جواب !؟
در مورد حذف شدنش اطلاعی ندارم فکر نمی کنم اینجور سوالا رو حذف کنن
در مورد توانی از ۲ بودن حافظه هم درست میگید اما طبق این سوال و سوالات سال های قبل گویا نیازی نیست توانی از ۲ باشه ...

بسیار ممنونم .

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - maryam.raz - 02 آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ

این سوال رو بچه ها انتظار داشتن حذف بشه اما به دلیل اینکه سنجش پارسال در تعداد سوالات اشتباه سنگ تموم گذاشت دیگه روش نشد همه رو حذف کنه و بعضی سوالها از جمله همین سوال رو نوشت "با تاثیر مثبت"
یعنی واسه کسایی که غلط زدن حذف میشه(انگار که نزده باشن) ولی اونایی که درست زده باشن درصد مثبت حساب میشه
سوال ۶۲ و ۵۳ هم همین جریان رو داشتن و۴۱ و۷۱ حذف!Dodgy

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Morris - 02 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ ب.ظ

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۸ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  این سوال رو بچه ها انتظار داشتن حذف بشه اما به دلیل اینکه سنجش پارسال در تعداد سوالات اشتباه سنگ تموم گذاشت دیگه روش نشد همه رو حذف کنه و بعضی سوالها از جمله همین سوال رو نوشت "با تاثیر مثبت"
یعنی واسه کسایی که غلط زدن حذف میشه(انگار که نزده باشن) ولی اونایی که درست زده باشن درصد مثبت حساب میشه
سوال ۶۲ و ۵۳ هم همین جریان رو داشتن و۴۱ و۷۱ حذف!Dodgy

سلام و بسیار سپاسگزارم.
ممکنه بفرمایید این اطلاعات را چطور می شود بدست آورد، اینکه چه سوالاتی حذف شده اند یا اینکه برای کدام سوالات دو گزینه درست در نظر گرفته شده است و یا مثلا همین طور که فرمودید کدام سوالات دارای تاثیر مثبت شده اند ؟
بسیار ممنونم.

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - maryam.raz - 02 آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ

خواهش میکنم.
سایت سنجش قسمت کارشناسی ارشد کدرشته کامپیوتر وارد کنید (۱۲۷۷)کلید اولیه رو ببینید. اینجا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: سوال از مبحث معماری کامپیوتر (حافظه ریزبرنامه ریزی) - تست ۶۷ مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Morris - 02 آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۷ ب.ظ

(۰۲ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۳ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  خواهش میکنم.
سایت سنجش قسمت کارشناسی ارشد کدرشته کامپیوتر وارد کنید (۱۲۷۷)کلید اولیه رو ببینید. اینجا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بسیار ممنون ام از لطفتون !