زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث و بررسی آزمون ۲۵ درصد دوم رشته it مدرسان شریف

ارسال: #۱۶
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۱۸ ب.ظ
RE: بحث و بررسی آزمون ۲۵ درصد دوم رشته it مدرسان شریف
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  
(19 آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال ۴۸ آی تی چطور میشه از مرتبه o(n) برنامه نویسی پویاشو میفهمم اما مرتبه فک میکنم n ^2 باشه

دوستان سوال ۵۹ من درمورد تاخیر یک طرفه ودو طرفه مطلبی نخوندم کسی میتونه برام کمی توضیحشون بده؟؟؟

سوال ۸۵ گزینه چهار "در الگوریتم minimax اگر مقدار سودمندی برگها در ابتدا x باشد و بخاهیم ب مقدار ax+b تغییر دهیم (a<0 , b>0 )آنگاه انتخاب حرکتها ممکن است تغییر کند" سوالم اینه ک اگر a>0 باشه ام انتخاب حرکتها ممکنه تغییر کنه؟

سوال ۸۸ گزینه الف "مشکل معکوس شدن اولویتها در راه حل های سمافور از سری راه حلهای مساله انحصار متقابل ممکن است رخ میدهد"
مگه مشکل معکوس شدن برای حالت busywaiting نیست، سمافور ک busywaiting نداره؟

۱"اول اینکه اگه بازی بدون عنصر شانس باشه تغییر سودمندی برگ نیاز نیست تابع ارزیابی ارزش گره‌ها را نزدیک مقدار واقعی‌ تخمین بزنه --------> یعنی‌ تنها کافی‌ گره‌ها به ترتیب ارجهیتشون ارزش دهی‌ شوند و مرتب شند(به طور مثل اگه گره‌ها ۱،۲،۵،۶ باشه اگه گره‌ها ۱۹ ۱۷ ۱۵ ۱۱ هم باشه درسته یا ۱۰،۲۰،۵۰،۶۰) در کل یعنی‌ به موقعیت‌های بهتر ارزش بیشتری بده درسته

۲:اگه حاوی عنصر شانس باشه شرط بالا کافی‌ نیست یعنی‌ تغییر سودمندی برگ‌ها حتی اگه ترتیب ارزش آنها رو عوض نکنه باز ممکن بهترین حرکت عوض شه ---------->اینجا باید تابع ارزیابی به صورت یک جابجائی خطی‌ مثبت(*) از سودمندی واقعی‌ باشه یعنی‌ x تبدیل به ax+b و a>0 باشد

این قسمت که * زدم یک خاصیت کلی‌ و مهم برای بازی‌های که عدم قطعیت دارند هستش
موفق باشید

Mr POSHTE Parde

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

[تصویر:  38285120436005260802.jpg]
رتبت چند شده پسر عزیزم؟!! ۱۴۰۰۰ ولی مهم اینه مجاز شدم [تصویر:  69904763000059671769.gif]
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27 , Good!
ارسال: #۱۷
۱۹ آبان ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ب.ظ، توسط parande27.)
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۳۲ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  راه حل شما رو نفهمیدم اما را حل پاسخ نامه رو میفهمم ولی نمیدونم چطور شده از مرتبه n ؟؟؟
Smile)))))))) فکر میکردم من مرحله ب مرحله گفتم واضحتر شده
ب هر حال ی آرایه مثال بزن کد پاسخنامه رو روش اجرا کن ک کد بازگشتی روش سومیه ک من گفتم

ممنونم کاملا متوجه شدم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu
ارسال: #۱۸
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ق.ظ
سلام
دوستان
شبکه سوال ۵۸ اش چیه؟درسته؟
یکی توضیح بده.

عشق رازیست که تنها به خدا باید گفت ،،،، چه سخن ها که خــــدا با من تنـها دارد
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۱ آبان ۱۳۹۲, ۰۲:۰۳ ب.ظ
سلام
سوال ۵۸ شبکه در مورد برخی از خصوصیات پل ها در بهم بندی شبکه ها هستش که هر سه گزینه درست ذکر شده
پل ها در لایه ‌پیوند داده‌ها در مدل‌ ‌OSI عمل می کنند و در نتیجه می توانند بخش‌هایی از شبکه را که از روش های دسترسی
یا‌ ‌Media Access Methods متفاوت استفاده می‌کنند، به هم ارتباط دهند.

موفق باشید

(۲۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۹:۲۸ ق.ظ)lotus نوشته شده توسط:  سلام
دوستان
شبکه سوال ۵۸ اش چیه؟درسته؟
یکی توضیح بده.

خداوندا
هدایتم کن
تا به این باور برسم
که جواب برخی از دعاهایم
«صبر» و «انتظار» است
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: parande27
ارسال: #۲۰
۲۲ آبان ۱۳۹۲, ۰۵:۴۷ ب.ظ
بابا یکی لطفا سوال و جوابارو یزاره ماهم یدونیم چه خبره Sad

نادانی گفت: "گذشته و حالم را ضایع کرده ام" عاقلی گفت: "امّا اینده هنوز،سالم مانده است."Heart
۰
۱
ارسال: #۲۱
۲۵ آبان ۱۳۹۲, ۰۸:۳۸ ب.ظ
ببخشید من هر چی می گردم تاپیکی که سوال های آزمون های مدرسان شریف آی تی سال ۹۳ رو گذاشته باشه پیدا نمیکنم همچین تاپیکی نیست؟ اگه هست میشه آدرسش رو بذارین؟
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۶ آبان ۱۳۹۲, ۰۶:۲۳ ب.ظ
دوستان ۲۵ درصد اول و دوم آی تی مدرسان رو از کجا دانلود کنیم؟
۱
۰
ارسال: #۲۳
۰۲ آذر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۱ ق.ظ
(۱۹ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۵۲ ب.ظ)parande27 نوشته شده توسط:  
(19 آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ)Mahtab.R نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوال ۴۸ آی تی چطور میشه از مرتبه o(n) برنامه نویسی پویاشو میفهمم اما مرتبه فک میکنم n ^2 باشه
روش اول
sum=0;
for(i=0 ;i<n ;i++)
for(j=0 ;j<n ;j++)
for(k=i ;k<j ;k++)
sum=sum+a[k];

روش دوم ک ی روش پویاس. چون داریم
[tex]\sum_{k=i}^{j} a[k]=\sum_{k=i}^{j-1}a[k] a[j][/tex]
===>حذف یک حلقه ===> n بتوان دو Smile

روش سوم ک از همه بهتره
هر وقت sum<0 از
a[j+1
ب بعدو آزمایش میکنیم ===> n

دوستان سوال ۵۹ من درمورد تاخیر یک طرفه ودو طرفه مطلبی نخوندم کسی میتونه برام کمی توضیحشون بده؟؟؟

سوال ۸۵ گزینه چهار "در الگوریتم minimax اگر مقدار سودمندی برگها در ابتدا x باشد و بخاهیم ب مقدار ax+b تغییر دهیم (a<0 , b>0 )آنگاه انتخاب حرکتها ممکن است تغییر کند" سوالم اینه ک اگر a>0 باشه ام انتخاب حرکتها ممکنه تغییر کنه؟

سوال ۸۸ گزینه الف "مشکل معکوس شدن اولویتها در راه حل های سمافور از سری راه حلهای مساله انحصار متقابل ممکن است رخ میدهد"
مگه مشکل معکوس شدن برای حالت busywaiting نیست، سمافور ک busywaiting نداره؟

سلام دوست عزیز
وارونگی الویت:زمانی اتفاق می افته که یه وظیفه(Task) با الویت کمتر سمافور رو میخواد و تسک با الویت بالاتر مجبوره که رو سمافور منتظر بمونه تا تسک با الویت پایینتر سیگنال بده و ازاد کنه.در ضمن ممکن هم هستش که قبل این که سمافور ازاد بشه تسک با الویت پایینتر توسط تسک های با الویت میانی تقدم پیدا کنه.

در مورد تاخیر یک طرفه که همون تاخیر انتشار هستش از نسبت طول کانال به سرعت انشتار تو کانال بدست میاد.d/v
تاخیر دوطرفه (RTT)هم برابر هستش با دوتا تاخیر انتشار مثلا برای دریافت یه تصدیق یه تاخیر انتشار رخ میده از فرستنده به گیرنده و بعدش یه تاخیر انشتار بر میگرده از سمت فرستنده به گیرنده البته بدون در نظر گرفتن زمان ارسال و زمان اک و ...
در مورد اونیکی هم که دوست خوبمون توضیح داد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۳۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۱۸۷ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۹۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۲۷ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۷۷ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۱۲ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۳۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close