زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند تا کتاب رو رو هم زمان موازی بخونیم؟

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۴ ب.ظ
به نظر شما الان می تونم ۱۲ درس ارشد رو باهم شرو کنم یا اینکه مثلا ۵ تا رو تمام کنم و بعد بقیه رو توی برنامه‌ام بزارم؟ ضنما وضعیتم توی همه‌ی درسام یکیه نه اینکه یکی رو صعیف باشم و یکی رو قوی باشم.
از اینکه درسی رو الان شرو نکنم استرس میگیرم. میخام همه رو باهم بخونم البته پارسال یه ۲ ۳ ماه درسای مشترک رو یکم خوندم . حالا راهنماییم کنین لطفا
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۸ ب.ظ
RE: چند تا کتاب رو رو هم زمان موازی بخونیم؟
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  به نظر شما الان می تونم ۱۲ درس ارشد رو باهم شرو کنم یا اینکه مثلا ۵ تا رو تمام کنم و بعد بقیه رو توی برنامه‌ام بزارم؟ ضنما وضعیتم توی همه‌ی درسام یکیه نه اینکه یکی رو صعیف باشم و یکی رو قوی باشم.
از اینکه درسی رو الان شرو نکنم استرس میگیرم. میخام همه رو باهم بخونم البته پارسال یه ۲ ۳ ماه درسای مشترک رو یکم خوندم . حالا راهنماییم کنین لطفا

فکر کنم این سومین بار سوال مشابه میپرسیدBig GrinBig GrinBig Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  به نظر شما الان می تونم ۱۲ درس ارشد رو باهم شرو کنم یا اینکه مثلا ۵ تا رو تمام کنم و بعد بقیه رو توی برنامه‌ام بزارم؟ ضنما وضعیتم توی همه‌ی درسام یکیه نه اینکه یکی رو صعیف باشم و یکی رو قوی باشم.

سلام

فکر میکنم بهتره موقع خوندن درس‌ها پیش نیاز دروس رو رعایت کنید. و اگه بخواین چنین کاری کنید دیگه امکان اینکه ۱۲ تا درس رو همزمان و موازی بخونید وجود نداره.

مثلا اول ساختمان داده. بعد که تموم شد طراحی الگوریتم.
اول مدار منطقی . بعد که تموم شد معماری .
و ...

البته این نظر شخصیمه. مطمئنا بچه هایی که کنکور دادن بهتر و بیشتر میتونن راهنمایی کنن.
موفق باشید.
۱
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ ۰۱:۵۰ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۰ ۱۰:۴۴ ب.ظ)fatemeh-r نوشته شده توسط:  به نظر شما الان می تونم ۱۲ درس ارشد رو باهم شرو کنم یا اینکه مثلا ۵ تا رو تمام کنم و بعد بقیه رو توی برنامه‌ام بزارم؟ ضنما وضعیتم توی همه‌ی درسام یکیه نه اینکه یکی رو صعیف باشم و یکی رو قوی باشم.

سلام

فکر میکنم بهتره موقع خوندن درس‌ها پیش نیاز دروس رو رعایت کنید. و اگه بخواین چنین کاری کنید دیگه امکان اینکه ۱۲ تا درس رو همزمان و موازی بخونید وجود نداره.

مثلا اول ساختمان داده. بعد که تموم شد طراحی الگوریتم.
اول مدار منطقی . بعد که تموم شد معماری .
و ...

البته این نظر شخصیمه. مطمئنا بچه هایی که کنکور دادن بهتر و بیشتر میتونن راهنمایی کنن.
موفق باشید.
منم پارسال فکر میکردم که خوبه پیش نیازها رعایت شه اما الان میبینم که بهترین چیز یادگیری عمقی + مرور مستمر هست که در سایه موازی خونی به بار میشینه . یعنی اگه موازی بخونی باعث میشه یه درس بیشتر طول بکشه و این یعنی مرور دائم.
در ضمن توی کنکور هیچ درسی به اون مفهومی که فکر میکنید پیش نیاز نداره مثلاً:
طراحی الگوریتم بیشتر روی ساختار های داده اولیه و خیلی ساده مثل آرایه کار میکنه پس نیاز به ساختمان داده عجیبی ندارید و باید تفکرتون رو تقویت کنید در ضمن بخش های اصلی ساختمان داده مثل درخت جستجوی دودویی یطور کامل در طراحی الگوریتم هست و اگه هم نباشه اونقدر نیست که بخواید اول ساختمان رو بخونید بلکه میتونید مستقیم سراغ اون مبحث برید‌، هر چند که بنظر میرسه داشتن اطلاعات اولیه از ساختمان برای شروع الگوریتم کافیه
برای معماری و مدار منطقی اوضاع به همین صورته.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۴:۲۷ ب.ظ
به هر حال تعداد درس هایی که باید بخونیم زیاده و نمی شه همه‌ی درسها رو موازی با هم خوند!
شاید رعایت پیش نیاز هم یه جور یاد آوری باشه!
من تصمیم دارم توی تابستون درسا رو به سه قسمت تقسیم کنم!
چند تا درس و گذاشتم که توی تیر بخونم!(نرم افزار،ساختمان داده، معماری)
چند تا درس و مرداد می خونم !(سیستم عامل،الگوریتم و...)
و یه سری درسها که بیشتر می خوام واسشون وقت بذارم و به طور موازی دو قسمت بالا!(شبکه و گسسته)
شهریور هم همه‌ی درسها رو به طور موازی یک دور مرور می کنم!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۲۱ ق.ظ
به نظر من

فکر کنم بهتره پیشنیازی درسا خونده بشه

واسه این که از دوباره خونی و فراموشی هم جلوگیری کنیم
بهتره
اول خود سوالای تشریحی کتابو حل کنیم و بعد هم از خلاصه نوشته های اون درس استفاده کنیم

فکر نکنم موازی خوندن اونم واسه این تعداد درس امکان پذیر باشه
البته برای این که وقت کم نیاریم بهتره یه برنامه ریزی منسجمو منطقی داشته باشیم و خودمونو مجبور کنیم مطابق با اون پیش بریم

SadRolleyesای کاش یکی بود که این حرفا رو به خودم میزدShyHuh
۰
۰
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۵۱ ق.ظ
lمنم با موازی خوانی موافقم اما نه طوری که روزی ۶ تا کتاب جابجا بشه
صبح یه کتاب-بعداز ظهر یکی سعی کنید با دست گرفتن کتابی یه مبحث یا مثلا یک فصل یا یک بخش رو تموم کنید و به جمع بندی خوبی برسید برای درسی مثل ساختمان داده و طراحی الگوریتم اول ساختمان رو در یه بازه ۲ ماهه تموم کنید بعد برید سراغ طراحی الگوریتم.این موازی خوندن بدین صورت هست که شما میتونید در یک هفته دوبار کتابی رو دست بگیرید یا ۳ بار

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , ali_computer69
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۳۰ ق.ظ
به نظر من موازی بخون ولی نه با زمان یکسان
برای درسهای مهم‌تر مثل مشترک‌ها مثلا ۴ساعت تو هفته وقت بذار و برای درس های که میخواهی کمتر بخونی مثلا ریاضی ۲ ساعت تو هفته و خیلی هم بینش فاصله ننداز چون یادت میره
و حتما حتما به صورت عمقی بخون و توی همون دوره اول تمرین‌ها را حل کن و تمرین های مهم را یکجا بنویس چون اگه بذاری برای سری دوم وو ... دیگه نمیای سراغشون و به شدت قول میدم ضرر بکنی
و سعی کن درسهای مهمتر را زودتر تمام کنی که بتونی دوباره دوره کنی

برای مدیر " کامیابی " یک سفر است نه یک مقصد
۰
۰
ارسال:
۲۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۲۳ ب.ظ
منم روش خودم رو می گم.
من کل درس هارو با هم شروع کردم و روزی ۳ تا درس رو می خوندم(بعضی مواقع ۴تا هم می خوندم).چون تعداد درسا نسبتا کم هست هر ۴ یا ۵ روز یکبار‌، دوباره همون برنامه رو می خوندم یعنی هر ۴ یا ۵ روز یکبار از تمام دروس یک فصلشو می خوندم.برای اینکه بعضی از مطالب هم یادم نره فرضا وقتی می خواستم فصل بعدی معماری رو بخونم به اندازه ۱۵ تا ۳۰ دقیقه فصل قبلیشو که قبلا خونده بودم نکاتش رو مرور می کردم

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۲۱ ب.ظ
تو راهنمای درس خوندن مانشت که دکتر تنهایی در مورد روش درس خوندنشون گفتن ،نوشتن که همیشه پیش نیاز درس‌ها رو رعایت می کردن!
شاید بهتر باشه همین کار رو کرد!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۱۹۶ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۳ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۴۷۴ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۵۶۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۹۲۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۴۶۲ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  صفحه چند سطحی Flash1 ۰ ۱,۵۶۷ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Flash1
  کمک برای چند تا سوالات شبکه کامپیوتری Hamedudk ۳ ۵,۶۷۹ ۲۷ آبان ۱۳۹۸ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ به تعویق افتاد elect ۲ ۲,۶۴۳ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close