زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک گرفتن از اساتید دانشگاه های خارج از کشور برای انتخاب موضوع پایان نامه

ارسال:
۳۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۵۱ ب.ظ
با سلام خدمت دوستان گرامی، با توجه به اینکه کم کم باید موضوع تحقیق و پایان نامه و سمینار رو انتخاب کنیم و با توجه به اینکه من یه چند روزی سرچ کردم و به یه موضوعاتی رسیدم و با توجه به اینکه از الان باید به فکر مقطع دکترا هم باشیم و با توجه به اینکه موضوع پایان نامه برای مقطع دکترا خیلی مهمه میخواستم ببینم چطور میشه از اساتید دانشگاه های خارج از کشور برای موضوع پایان نامه کمک گرفت . آیا تاحالا کسی این کار رو کرده ؟ اگه کرده چطور بوده و اینکه از اساتید کدوم دانشگاه کمک گرفته؟ هر کسی هر اطلاعی داره لطف کنه بگه. (البته من یه موضوعاتی رو انتخاب کردما ولی میخوام ببینم اون دانشگاه ها هم روی این موضوعات کار می کنن، و اگه نه روی چه موضوعاتی کار می کنن که با توجه به اونها ما موضوع خودمون رو انتخاب کنیم) ( الان با خودتون میگید این دیگه کیه ،بالاخره اینم یه راهیه دیگه Big Grin)

نظر من اینه که شروع کنم به بعضی اساتیدی که زمینه ی کاری اونها مورد علاقمه ایمیل بدم ولی فکر نمی کنم که جواب بدن؟ حالا اگه شما راه بهتری سراغ دارید یا تجربه ی این کار رو داری لطفا کمک کنید.

داخل پرانتز( اینکه میگن فعلا برای انتخاب موضوع پایان نامه زوده و بذار آخر ترم یک انجام بده، میخواستم ببینم آخر ترم یک معمولا چه اتفاق عجیبی میوفته که میتونه ما رو در انتخاب موضوع پایان نامه کمک کنه، دوست بنده دانشگاه امیر کبیر رشته ی برق قبول شده و همین ترم اول بهشون سمینار دادن و ازشون خواستن که موضوع پایان نامه و استاد مورد نظرشون رو انتخاب کنن)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۳:۱۸ ق.ظ
زمینه ی علاقه تونو لو نمی دید ببینیم چیه؟ :دی
از دوستان بپرسیم اطلاع میدیم حتما Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۹:۳۹ ق.ظ، توسط x86.)
RE: کمک گرفتن از اساتید دانشگاه های خارج از کشور برای انتخاب موضوع پایان نامه
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۱۸ ق.ظ)azarakhsh1986 نوشته شده توسط:  زمینه ی علاقه تونو لو نمی دید ببینیم چیه؟ :دی
از دوستان بپرسیم اطلاع میدیم حتما Smile

زمینه ی علاقه داده کاوی (یادگیری ماشین، شناسایی الگو، سیستم های مبتنی بر دانش) در زمینه ی بایواینفورماتیک.
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۵۳ ق.ظ
خب ببینید برای دوره ارشد شما باید توی دانشگاه خودتون ببینید زمینه کاری اساتید چی هست چون در نهایت قراره با یکی از این اساتید کار کنید. خب فرض اینه که موضوعی که شما بهش علاقه دارید را یک یا دو استاد کار می کنند. حالا می تونید برید لیست پایان نامه ها یا خود پایان نامه ها یا تزها رو ببینید که بیشتر رو چه موضوعاتی بودند. بعد می تونید ژورنالها یا کنفرانس هایی که در زمینه مرتبط هست رو از تو نت پیدا کنید ببنید چه زیرمجموعه هایی براش تعریف می کنن. این جوری کمی بهتر می شه فهمید حد و حدود کار چیه. ضمن این که می تونید ببینید مثلا رو ی اون زمینه ها توی چه دانشگاه هایی در خارج از کشور هم کار می کنند اگه دوست داشتید. بعد از اون می تونید از همین الان برید با اساتیدی که توی دانشکده در اون زمینه کار می کنن صحبت کنید که مثلا بیشتر تو چه زمینه هایی کار می کنن. ایا موضوع رو باید خودتون محدود کنید یا اونا پیشنهاد میدن و شما انتخاب می کنید. چون در هر صورت استادی که داره تو یه زمینه کار می کنه یعنی بیشتر به جنبه های اون واقفه از طرفی ۴ تا کنفرانس رفته یا تعدادی مقاله فرستاده و می دونه تو چه زمینه هایی در اون موضوع خاص، الان بحث داغ تره.

ببخشید کلا در مورد خارج از کشور چیزی نمیدونم اینا به در داخل می خورن Tongue

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris , x86 , pershang , Lonely Palm
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۱۷ ب.ظ
RE: کمک گرفتن از اساتید دانشگاه های خارج از کشور برای انتخاب موضوع پایان نامه
(۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  ...بعد از اون می تونید از همین الان برید با اساتیدی که توی دانشکده در اون زمینه کار می کنن صحبت کنید که مثلا بیشتر تو چه زمینه هایی کار می کنن...

امروز با یکی از استاتید صحبت کردم ایشون هم گفتن که بهتره صبر کنید آخر ترم یک موضوع رو مشخص می کنیم، وقتی دلیلش رو پرسیدم گفتن که تا اون موقع یه مقداری از مباحث مرتبط با درس ها سر در میارید و بعد بهتر میتونید بفهمید علاقتون چیه، استاد یادگیری ماشین بود. گفتم به یادگیری ماشین علاقه دارم ولی میدونم که یه موضوع خیلی کلی هست. الان من ۳ تا درس برداشتم ولی سر ۶ تا کلاس میرم تا ببینم هر کدوم به چه چیزی مربوط میشن. متاسفانه یا خوشبختانه موضوعات مورد علاقه هم همچین موضوعات جدایی نیستن مثلا داده کاوی و یادگیری ماشین و شناسایی الگو از یه منظر تو یه حوزه کار می کنن ولی سر کلاس هر کدوم که میشینی میبینی که هر کدومشون یه دنیایی جدا هستن که کتاب ها و مقالات مختلفی هم در مورد هر کدوم از اونها نوشته شده.

توکل بر خدا ، به نظر میاد که بنده نصایح دوستان و اساتید رو گوش بدم و انتخاب موضوع رو به اواخر ترم یک موکول کنم. البته استادش گفت نه اینکه کلا بی خیال انتخاب موضوع باشی، گفت سعی کن تو این مدت موضوعت رو مشخص کنی نه اینکه از الان بشینی روش کار کنی و مقاله بخونی و خالاصه ادامه ی داستان .

البته ایجاد این تاپیک هم بی جا نبود . بنده یه چیزهایی رو در سرم به قولی می پرورانم Big Grin ، و اون هم ادامه تحصیل در یک دانشگاهی هست که بعضی ها می دانند Big Grin ، گفتم طوری نشه که من بیام ارشدم رو روی موضوعی کار کنم که دانشگاه مقصد اصلا روی اون موضوع کار نمی کنه ، به خاطر همین خیلی دوست داشتم که از اساتید اون دانشگاه کمک بگیرم که عملا بی خیال شدم ، ما کجا و آنها کجا Big Grin . بهتره زیاد هم به موضوع گیر ندم مهم خوب کار کردن روی موضوعی هست که انتخاب میشه، موضوع هر چی باشه خوبه، ولی خب باید دقت کنیم که موضوعات HOT انتخاب بشن که بعدا پشیمون نشیم . یکی از دانشجویان سال دوم دکترا بهم گفت که فلان موضوع هم خوبه ولی اگه دو سال دیگه نتوستی ازش مقاله در بیاری نباید ناراحت بشی.

ممنون از پاسخ هایی که دادید
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۲, ۱۲:۲۴ ق.ظ
دانشگاه امیرکبیر قانونش خیلی بده
الان ما شناختی از استادا نداریم ولی گفتن تا پایان مهر باید استاد مشخص کنیم
من هنوز نمی دونم تو چه حیطه ی موضوع بردارم ولی دوست دارم به دیتا ماینینگ مرتبط باشه

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۲۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۹۵۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۶۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۱۲۶ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Information فصل یک تا پنج پایان نامه αɾια ۵ ۴,۹۴۹ ۲۶ بهمن ۱۴۰۰ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: HoseinMos
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۹۳ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۷۱۳ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۴۶ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۵۶ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close