زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۵۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)
۲۵ ۰

غار آبی سهولان

ارسال: #۱۶
۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۵۱ ق.ظ
غار آبی سهولان
(۱۵ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ب.ظ)zhiwar نوشته شده توسط:  البته بگم در کنار این غار شهر زیبا و با فرهنگ مهاباد (پاریس کوچولوی کردها!!!) قرار گرفته

واقعا مردم با فرهنگی هستند. فوق‌العاده هستند. تنها وقتی که برید شهرشون از میزان مهمان‌نوازی و فرهنگ‌شون خبردار می‌شید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , inteligentium , tayebe68 , azad_ahmadi
ارسال: #۱۷
۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۳ ب.ظ
RE: غار آبی سهولان
این صحنه رو احتمالا تو غار باهاش مواجه نشدین!فقط ساعات خاصی از روز رخ میده!
البته شکوهش تو این عکس مشخص نیست،دوربینمون خیلی مایه داری نبود!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

The elevator to success is out of order. You'll have to use the stairs... one  step at a time
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , good-wishes , انرژی مثبت , azad_ahmadi , admin , zoltrix_66 , tayebe68 , 8Operation
ارسال: #۱۸
۱۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۸ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
این دوتا عکس هم جالب هستند.

مشخصات غار، البته عمق آب رو معلوم نکرده اما من از قایق رانهایی که داخل غار هستند پرسیدم، میگفتن ۵۲ متر عمق داره.
[تصویر:  219171_0d575308af65228b1.jpg]

آقای دکتر، این مراسم عروسی رو دیدید وسط راه؟ Big Grin
یه آقایی در مسیر راه غار سهولان این ابتکار رو بخرج داده؛ از پارچه های بدرد نخور این مانکن ها رو زینت داده. حدودا یه ۵۰ ۶۰ تایی میشند. من فقط عروس و داماد رو به تصویر کشیدم. البته آهنگ کُردی هم مزین این جمع هست.
ورود به منطقه عروسی ۲۰۰۰تومن براتون آب میخوره Big Grin (برای هر خونواده ۲۰۰۰تومن) و عکس گرفتن با این مانکن ها هم از تسهیلات اعطائی هست Big Grin .

[تصویر:  219171_c0b65458b5a5b81d1.jpg]

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت , SaMiRa.e , inteligentium , mehdi.m2 , admin , tayebe68
ارسال: #۱۹
۲۹ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۳ ب.ظ
غار آبی سهولان
(۱۹ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۱۳ ب.ظ)inteligentium نوشته شده توسط:  این صحنه رو احتمالا تو غار باهاش مواجه نشدین!فقط ساعات خاصی از روز رخ میده!
اون موقع که ما بودیم هم همین‌طوری بود. خیلی قشنگه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium
ارسال: #۲۰
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ق.ظ
غار آبی سهولان
من خودم مهابادیم. خوشحالم این غار واقعا عاشقان طبیعت رو به حیرت وا داشته. هرکی از شما اومد مهاباد قدمش رو چشم. هم راهنمایی و مسیریابی هم تمام خدمات لازم. نه وجدانا مهمون نوازی رو دارین ؟؟ حال کردین ؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marde TANHA , admin
ارسال: #۲۱
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۴۵ ق.ظ
غار آبی سهولان
غار آبی سهولان

این غار آبی در ۴۳کیلومتری شرق مهاباد قرار دارد و تشکیل آن به دوره دوم زمین شناسی بر میگردد ولی در هیچ یک از کتب کردی و ترکی نامی از آن برده نشده است وتنها ژاک دمورگان فرانسوی در کتاب خود به نام جغرافیای ایران در سالهای ۱۸۹۲الی۱۸۹۶ از آن نام برده است. او به کمک اهالی محل با کلک غار را پیموده است و نقشه ای از آن تهیه کرد. درون غار سفالهای اشکانی و پیه سوزهای دوره ایلخانی کشف شده است

غار از دو بخش تشکیل شده است. بخش آبی آن از سه حوضچه تشکیل شده و عمق متوسط آن۱۵متر است و عمیق ترین محل آن۳۱ متر عمق دارد.قندیلهایی که از سقف آویزان شده اند بسیار دیدنی هستند و برخی از آنها مانند حیوانات هستند و اهالی محل برای آنها اسم گذاشته اند.بخش دیگر قسمت خشکی غار است. در دورانی که سربازان روس در این منطقه مردم را قتل عام میکردند مردم محل ماهها در این غار زندگی کرده اند. حیوانات غار خفاش و کفتر هستند.خفاشها در جاهایی از غار که نور نمیگیرد به صورت خوشه وار زندگی میکنند. نزدیک غار چند قلعه وجود دارد که قبلا به درون غار مرتبط بوده اند ولی به دلیل زلزله هم اکنون راه ارتباطی آنها مسدود شده است
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marde TANHA
ارسال: #۲۲
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۵۲ ب.ظ
غار آبی سهولان
ممنونم من تا حالا نرفتم ولی با توضیحاتت خیلی مشتاقم یه سری بزنم
۱
۰
ارسال: #۲۳
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط omid.n1990.)
اول غار توجهم رو جلب کرد بعد یک لحظه اونایی که تو ارسالهای صفحه اول این پست سپاس زده بودن رو دیدم که تقریبا به جز چند نفر همشون محروم شدن! کلی جالب بود برام Smile
دیگه سپاس نزدم گفتم نکنه ما هم محروم بشیم
Smile
اینجا میگم سپاس!
(البته متوجه هستم که اسپم بوده Smile)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۴
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۵:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۵:۵۵ ب.ظ، توسط n a z a n i n.)
غار آبی سهولان
HuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh
خیلی جالب بود دقیقا منم مثه شما اول تشکر ها توجهمو جلب کرد !!!!!!!!!!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۲۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۸, ۰۱:۴۷ ب.ظ
غار آبی سهولان
بسیار زیبا
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رییس سازمان حفاظت محیط زیست: ایران به ورشکستگی آبی رسیده است H-Arshad ۰ ۶ ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  ای نورهای آبی از خواب من دور شوید sargonco ۰ ۱,۹۸۵ ۰۱ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sargonco
  دلیل این error صفحه آبی چیه؟ sonia1990 ۵ ۴,۲۰۹ ۰۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۳:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: sonia1990
  خطای آبی مرگ - blue screen - rasool - ۲۲ ۱۵,۷۸۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamedNet

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close