تالار گفتمان مانشت
غار آبی سهولان - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲
غار آبی سهولان - admin - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ق.ظ

[تصویر:  de0d1610842214e0f839b18996c62b91.jpg]
غار آبی سهولان در مهاباد قرار گرفته است.
از کشفیات زمین شناس فرانسوی! در ایران

غار آبی سهولان - azad_ahmadi - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ق.ظ

دکتر، سفرهای استانی تشریف بردید Big Grin
یه مقدار دیگه(۳۵ کیلومتر بطرف جنوب) میومدید پایین تر ما درخدمت میبودیما..

یه روستایی نزدیک این غار هست اما طرف از فرانسه اومده کشفیات شدهBig Grin
البته قدمت روستا و زمان کشف شدن غار رو من نخوندم ببینم چطوریاست.

غار آبی سهولان - admin - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹ ق.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ق.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  یه مقدار دیگه(۳۵ کیلومتر بطرف جنوب) میومدید پایین تر ما درخدمت میبودیما..

شما اهل کجا هستید؟ من تقریبا کرمانشاه، کردستان، آذربایجانات، اردبیل، گیلان و مازندران رو به طور فشرده گشتم Big Grin

غار آبی سهولان - Mahtab_m - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ

خیلی زیباست . خواهرم دانشجوی ارشد دانشگاه هنر تهران هستند و عکاسی تقریبا حرفه ای انجام میدن ، با اینکه رشته شون مرتبط با کامپیوتر نیست ولی طرفدار قسمت فتوبلاگ مانشت هستند و همیشه ذوق هنری شما رو تحسین میکنند.

غار آبی سهولان - azad_ahmadi - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ

شمال کردستان(Saqqez) میشینیم ما آقای دکتر Smile
فکر میکنم مسیرتون باید به این صورت بوده باشه.
مازندران --> گیلان --> اردبیل --> آذربایجانات --> کردستان --> کرمانشاه Big Grin (که صد درصد از شهرستان ما هم عبور کردید).
البته عکسش هم صادقه Big Grin (استنتاج بر اساس قضیه فروشنده دوره گرد) Smile

غار آبی سهولان - admin - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۳:۱۹ ب.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ)Mahtab_m نوشته شده توسط:  خیلی زیباست . خواهرم دانشجوی ارشد دانشگاه هنر تهران هستند و عکاسی تقریبا حرفه ای انجام میدن ، با اینکه رشته شون مرتبط با کامپیوتر نیست ولی طرفدار قسمت فتوبلاگ مانشت هستند و همیشه ذوق هنری شما رو تحسین میکنند.
لطف دارند.

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  شمال کردستان(Saqqez) میشینیم ما آقای دکتر Smile
اتفاقا اونجا هم اومدم. اما گذری. اگه می‌دونستم مزاحمت می‌شدم Big Grin

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  البته عکسش هم صادقه Big Grin (استنتاج بر اساس قضیه فروشنده دوره گرد) Smile
دقیقا عکسش رفتم من Smile

غار آبی سهولان - Pegasus - 21 شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ

دکتر خیلی عکس زیبایی بود
دستتون درد نکنه
من چند سال پیش رفتم اینقدر نورپردازی نداشت اما در هر حال خیلی زیباست
کلا اون منطقه عزیز و کل ایران عزیز زیباست

غار آبی سهولان - skma1313 - 22 شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۳۹ ب.ظ

واقعا زیبا هست

غار آبی سهولان - azad_ahmadi - 04 مهر ۱۳۹۲ ۰۸:۳۱ ب.ظ

دست به سپاس خوبی دارند Smile
دعوتشون کنید من با یه مینی بوس میبرمشون Big Grin

غار آبی سهولان - انرژی مثبت - ۰۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۳ ب.ظ

ههههههههههه یکیشون پست میذاره اون یکی براش سپاس میذاره Big GrinBig GrinBig Grin چقدر با هم خوبن Smile))))

مثل این که بعضی هاشون مودب ترن فقط سپاس میذارن Smile)))) مثل همین که اخرین پست رو سپاس گذاشته! نمی شه که این مودب ها رو بن کرد. ادم خجالت می کشه Big Grin

مثل این که به عکاسی هم خیلی علاقه دارن Smile خب من میگم به چین پیشنهاد بدیم بعد از پروژه ساخت پاریس در چین، یکی از این غارها هم بسازن که این بنده خداها این قدر دلشون می خواد ببینن. ادم دلش براشون می سوزه Big GrinBig Grin

مثل این که هنوز بلد نشدن مثبت و منفی بدن. ولی پیشرفت خوبی داشتن که الان سپاس هم میذارن.

غار آبی سهولان - azad_ahmadi - 05 مهر ۱۳۹۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ

برای یکی شون سپاس گذاشتم Big Grin ببینم میتونیم باهم دوست خوبی باشیم
تو چین هم یه آشنایی از نوع رباط داشته باشیم بد نیست Smile

پ.ن: دوستانش خجالتم دادند، نشد برای کامنتش سپاس ندم. Big Grin

غار آبی سهولان - Eternal - 06 مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ب.ظ

والا من سر در نمیارم این متنهای انگلیسی چیه ؟؟؟
اگه کسی سر در آورد به ما هم بگه Big Grin Tongue

غار آبی سهولان - admin - 06 مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۰ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  یه زمانی که هنوز پله و اینا نداشت از بالای کوه با طناب میرفتیم پایین و با چراغ قوه و این حرفا یادش بخیر یه هیجانی داشت ... هر کسی جرئتشو نداشت بیاد که (: رفته بودی اون وقتا دکتر؟
نه من اولین بار بود که می‌رفتم. از شانس ما پله داشت نشد ماجراجویی کنیم Big Grin

RE: غار آبی سهولان - sepand - 08 مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۵۱ ب.ظ

(۲۱ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  غار آبی سهولان در مهاباد قرار گرفته است.
از کشفیات زمین شناس فرانسوی! در ایران
شگفت انگیز و زیباست Smile ممنون از عکس
من خیلی ایرانگردی کردم و واقعا عاشق طبیعت زیبای کردستان و سایر نواحی ایران قشنگمونم Smile
این غار ابی زیبا رو ندیده بودم تا به حال ولی این عکس باعث شد تصمیم بگیرم امسال تعطیلات بین دو ترم را برم دیدن این غار Smile

RE: غار آبی سهولان - zhiwar - 15 مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ب.ظ

سلام من یه مدتی بود از مانشت دور بودم امروز گفتم خیلی وقت بود سر نزده بودم به مانشت که با وارد شدنم به سایت در اولین نگاه تصویر غار زیبای سهولان رو دیدم.یکم جا خوردم ولی دیدم خودشه .من خودم چند بار رفتم به این غار.خیلی جالب و جذابه بویژه برای اونایی که اولین بارشونه میرن. یکمم ترسناک! البته بگم در کنار این غار شهر زیبا و با فرهنگ مهاباد (پاریس کوچولوی کردها!!!) قرار گرفته. از اون دسته از عزیزانی که احیاناً میخوان به این غار برن درخواست دارم که حتما از شهر زیبای مهاباد هم دیدن کنند.