زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

توصیه هایی برای دوستان کنکوری (گروه دوم)

ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط jahani.)
در ارتباط با برنامه ریزی برای مطالعه در فصل تابستان تا کنون زیاد صحبت کردیم. از آنجا که آزمونهای آزمایشی از ۳ آبان شروع میشوند (من مدرسان و پارسه رو میگم بقیه شاید زودتر باشند) لذا زمان اماده سازی برای ازمونها رو ۱۰ مهر در نظر میگیریم.
بنابراین تا ۱۰ مهرماه فرصت باقیست تا برنامه تابستان خود را تکمیل کنیم.
من سعی میکنم توصیه هام رو در قالب همان دسته بندی که پیشتر ارائه کرده بودم ارائه کنم با این امید که به کارتان آید. در این تاپیک تلاش داریم تا به توصیه هایی برای گروه دوم بپردازیم.
۲ آنهایی که پارسال تمام تلاششان را کردند ولی موفق نشدند.
برای این گروه توصیه های زیر را دارم:

۱:تکرار نکردن اشتباهات سال گذشته
احتمالا این جمله را شما نیز شنیدید که میگویند کسانی که همواره یک روش را برای موفقیت اتخاذ میکنند وانتظار نتیجه متفاوت را دارند احمق هستند...مشکل بسیاری از این دسته از داوطلبان این هست که دائم در حال تکرار اشتباهات گذشته شان هستند. مثلادیده شده این دسته از داوطلبان مدام در حال سوییچ کردن از این کتاب به آن کتاب هستند. و یا خیلی سریع توقع دارند بتونند بر روی تمام مباحث مسلط شوندو یا بسیاری از مطالب را با پیش داوری مطالعه میکنند (مثلا میگویند فلان درس من هر چی هم بخونم هیچی یاد نمیگیرم و...) اینکه کدام کارتان پارسال اشتباه بوده کدامش درست تشخیصش قبول دارم که راحت نیست اما بعضی کارها که به مرور زمان خودتان نتیجه اش را دیدید و پی بردید اشتباه هست را خواهشا دوباره تکرار نکنیدSmile مشکلی که وجود داره اینه که خیلی از این کارها تبدیل به عادت شده اند و خوب ترک این عادت ها سخت هست.
۲:شرکت در آزمون آزمایشی متفاوت
بچه هایی که پارسال کنکور دادند و یا در آزمونهای آزمایشی شرکت کردند و نتیجه نگرفتند فکر میکنند مشکل از برنامه یا مشکل از خود آزمون آزمایشی بوده است. در واقع آزمون آزمایشی مثل یه چاقو میماند میتونید باهاش دستتون رو ببرید میتونید هم ازش برای مصارف خودتان استفاده مناسب کنید. پس اگر پارسال در قبال آزمونهای آزمایشی استفاده مناسبی نکردید دلیل نمیشه که نباید آزمون شرکت کنیدSmile اما توصیه من به شما اینه که اگر میخواهید شرکت کنید موسسه ای که سال گذشته در آن شرکت کردید رو دیگه شرکت نکنید. هم به دلایل انگیزشی هم اینکه احتمال اینکه سوالات تکراری در سوالات ازمونهای ازمایشی نسبت به ازمونهای پارسال یافت کنید زیاد هست که این باعث میشه ذهنتان شرطی بشه که همیشه باید سوال تکراری وجود داشته باشه و این برای کنکور خوب نیستSmile پس توصیه من به شما اینه که موسسه و آزمون آزمایشی خودتان را عوض کنید ولی آزمون آزمایشی رو بدید.
۳:مبارزه مداوم با ناامیدی و حفظ انگیزه
بزرگترین دشمن این دسته از داوطلبان ناامیدی و حفظ انگیزه میباشد.بچه های سال اول معمولا انگیزه بالایی دارند اما آنهایی که سال دوم هست دارند برای کنکور تلاش میکنند به مرور زمان انگیزه شان را ممکن است از دست بدهند. به هر حال دو سال مداوم برای کنکور تلاش کردن کار چندان ساده ای نیست و این طبیعیه که ممکنه قدری دچار بی انگیزگی بشوند. برای این کار بهتر است وضع امسالتان را با پارسال مقایسه کنید. اشتباهات پارسالتان را در ذهن خود برجسته کنید و از این که آنها را دوباره تکرار نمی کنید خوشحال باشید.همچنین از چیزهایی که امسال دارید و سال گذشته نداشتید را نیز در ذهنتان به عنوان یک عامل روانی مثبت برجسته کنید. به هر حال مبارزه با ناامیدی یک اراده پولادین و قوی میخواهد و باید تصمیم جدی بگیرید. گاهی اوقات شاید لازم باشه ایمان داشته باشید به خودتان ومسیری که دارید میرید. شک عامل همه نا امیدی هاستSmile در حال خاضر و تا پایان فصل تابستان تنها کاری که از دست شما بر می آید درس خواندن هست پس به مسیری که میروید شک نکنید و بدانید شما از خیلی ها جلوتر هستیدSmile همین که مانشت هست و کلی میتونید رو کمکش حساب کنید، همین که کلی کتب بهتری نسبت به پارسال تهیه کردید،همین که کلی از مطالب رو پارسال رو خوندید یه بار و یه پیش زمینه خوبی دارید، و کلی عامل خوب دیگه هست که قطعا وضع شما رو از پارسال بهتر میکنهSmile پس ناامید نباشیدSmile
۴:ایحاد بانک تست
پیش تر راجع به بانک تست صحبت کرده بودم (البته به صورت مختصر) چون شما قبلا احتمالا خیلی از تستها رو زدید میدونید کدوم تستها خوب و با کیفیت هستند و کدوم بدردنخور. برای تست زنیتون برنامه داشته باشید و لزومی نداره همه تستها روبزنید.تستهای ازاد رو که کلا بیخیال بشید و از تستهای سراسری انهایی رو سراغش بروید که میدانید از رده خارج نیستند. همچنین تلاش برای بروز رسانی بانک تستتان بکنید. باقی مطالب همان چیزهایی هست که به دسته قبل هم گفته بودم.
۵:مبازره با حس کمال طلبی
یک تصور غلطی که در این دسته از داوطلبان معمولا وجود دارد این میباشد که سال گذشته به این دلیل شکست خوردند که مثلا از روی کتاب مرجع نخوندند و یا از فلان کتاب استفاده نکردند.
برای همین امسال وسواس شدیدی دارند که باید حتما هم کتاب مرجع بخونند هم فلان کتاب کنکوری و هم همه مسائل و تستهای کنکوری رو حل کنند... منتها یادشان میرود که این کار انرژی و زمان زیادی میگیرد و معمولا وقتی برای این کار نداریم. توصیه من به شما اینه جاهایی که از پارسال خوب بلدید رو فقط سراغ حل تمرین بروید و به یه مرور ساده اکتفا کنید. ولی جاهایی که خوب یاد نگرفتید و برای کنکاش بیشتر بروید سراغ یه کتاب بهتر و کاملترSmile مطالعه و درس خوندن قسمت ابتدایی مسیر هست و تمرین حل کردن ، مرور و رسیدن به تسلط چیزهاییست که با خوندن حاصل نمیشهSmile پس تمرکزتون رو بیشتر بر حل تمرین و مثال بگذارید. همچنین در ارتباط با حل تمرین باید بفهمید که نیاز نیست همه تستها رو حل کنیدSmile باید یاد بگیرید از روی تستهای تکراری و بی اثر خیلی زود گذر کنیدSmile
۶:فرار از تنبلی به بهانه بلد بودن
یکی از مواردی که منجر به تنبلی افراد میشود تکراری بودن کارها و تصور و توهم بلد بودن مطالب هست. باید به دنبال این باشید تا در مطالعه خود تنوع ایجاد کنید و نیز باید دنبال انگیزه های جانبی باشید. از آنجا که بسیاری از مطالب را پارسال خوندید دوباره خواندن آنها شاید کاری دشوار باشد. برای همین باید دنبال انگیزه های جانبی و برنامه های منظم باشید تا از تنبلی فرار کنید. میتونید گروهی با هم قرار بگذارید که حس رقابت در شما ایجاد شود. و یا میتونید برای برخی درسها سراغ خلاصه برداری برید (اگه فکر میکنید بلدید) سعی کنید کتاب را ببنید و از حفظ مطالب را روی کاغذ بیارید. (به شکل ساختار درختی و خلاصه برداری)هر چه که بتونید روی کاغذ بیاورید احتمالا همان مطالبی هست که تو ذهن شما حک شده. خوب است قبل از مطالعه هر فصل یک بار این ازمایش را از خودتان بگیرید تا ببنی راجع به هر فصل چه چیزهایی در ذهن شما حک شده و چه چیزهایی یادتان رفته بعدها موقع خلاصه برداری از همین کاغذ میتونید استفاده کنید و مطالبی که جا افتاده اند را با رنگ دیگر به کاغذ اضافه کنید تا مشخص شود چه مطالبی از قبل در خاظرتان بوده و چه مطالبی بعدها به شما اضافه شده است.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
۲۶
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , sir_ams , reza6966 , m@hboobe , hiddenman , atenaa , Doctorwho , mohammad.ardeshiri , somaieh_hassani , Pegasus , Mänu , s.sharif , alagh , m..ch , maneshty , M.Amin.M , samaneh_aftab , virtual girl , Afroz , mgshervin , bita_it , violet , احسان مومنی , ati314 , آسمان ابری , asiehmohammadian , tohidi4503 , m_molodi , Engineer , M@A , sadeghb , Aref Safari , ican , alice , b.kiani , kaviresabz , student_92 , persian_boy , PSHirazi , maryam.raz , Nolan , نی نی گولو , amin750 , marisa , sara_sb92 , mrsh1372 , پرهوده , tara222
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۷ ب.ظ
اقای جهانی ممنون از نکاتی که به بچه ها میگید -
لطفا برای گروهی که سال اولشون هست و تازه شروع به مطالعه کردن هم یه راهنمایی بذارید

خیلی ممنون
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ahmad_gh1369 , alice
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۵ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
ازتون برای نکات خوبتون ممنونم

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۸ ب.ظ
سلام
منتظر هستیم که ببینیم در گروه بعد جای خواهیم گرفت یا نه
مردیم و نوبت ما نشد
کاش از گروه آخر شروع میکردید
من منتظرم

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۱
۰
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۲۳ ب.ظ، توسط jahani.)
RE: توصیه هایی برای دوستان کنکوری (گروه دوم)
(۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۸ ب.ظ)ماهنوش نوشته شده توسط:  سلام
منتظر هستیم که ببینیم در گروه بعد جای خواهیم گرفت یا نه
مردیم و نوبت ما نشد
کاش از گروه آخر شروع میکردید
من منتظرم

گروه بندی قبلا گفتماSmile اینجا بری یه سری توصیه های کلی به هر گروه کردمSmile

۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ ق.ظ
تشکر فراوان ، خیلی ممنون آقای جهانی واقعا استفاده بردم.

خیلی مرسی.

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ق.ظ
من گروه ۵ام هستم فکر میکنم
کو تا نوبت من بشه
هیهات

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۱۵ ب.ظ
آقای جهانی عمده مشکل گروه ما شاید این باشه که بعضی مطالب و بعضی تست ها را از چند کتاب کنکور هم که بخونیم باز اون موضوع قابل لمس نیست و نمی تونیم تستی چیزی بزنیم برای مثال من مبحث یکسان سازی و منطق هوشو از ۳-۲ کتاب تا به حال خوانده ام با دقت ولی بازم بحث برام جا نمی افته و نمی تونم اونطور که باید از پس تست هاش بر بیام چون تا حدی زبان گفتن هر ۳ کتاب یه جوریه مثل اینکه هر ۳ کتاب از یه کتاب ترجمه شده از روی مرجع هم که می خونم خیلی تخصصی صحبت کرده و شاید در روز من از روی کتاب تخصصی ۱۰ صفحه و یا حتی کمتر مطالعه می تونم بکنم و تا بیام با شیوه نگارش و گفتنش آشنا بشم کلی زمان از دستم می ره تست های کتاب کنکور اون مبحث را که می زنم خیلی از تست ها را فقط گفته گزینه ۱ صحیح می باشد یا مثلا بحث سمافورها و ... در سیستم عامل یا صفحه بندی یه جاهاییش نمی فهمم به کل و هر چی دقیق تر می خونم بدتر گیج می شم یا سری تست های سال قبل که مشکل درحل و فهم آنهاست و همیشه این تست ها را متوجه نمی شم
حالا باید کلاس رفت یا به گونه ای دیگه ای میشه این مشکل را حل کرد
لطفاراهنمایی کنید
ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aref Safari , mahyar0011
ارسال:
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ
آقا لطفا واسه اونایی که تازه میخان شروع کنن انگیزشونم زیاده
ولی احساس کمبود وقت میکنن صحبت کنید.
با تشکر فراوان از شما
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۲ ب.ظ
دوست دارم وباره شروع کنم بخونم ولی اعتماد به نفسشو با حسشو ندارم ... حس بدیه ...Sad Confused

۲
۰
ارسال: #۱۱
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۳۶ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۱۵ ب.ظ)آسمان ابری نوشته شده توسط:  آقای جهانی عمده مشکل گروه ما شاید این باشه که بعضی مطالب و بعضی تست ها را از چند کتاب کنکور هم که بخونیم باز اون موضوع قابل لمس نیست و نمی تونیم تستی چیزی بزنیم برای مثال من مبحث یکسان سازی و منطق هوشو از ۳-۲ کتاب تا به حال خوانده ام با دقت ولی بازم بحث برام جا نمی افته و نمی تونم اونطور که باید از پس تست هاش بر بیام چون تا حدی زبان گفتن هر ۳ کتاب یه جوریه مثل اینکه هر ۳ کتاب از یه کتاب ترجمه شده از روی مرجع هم که می خونم خیلی تخصصی صحبت کرده و شاید در روز من از روی کتاب تخصصی ۱۰ صفحه و یا حتی کمتر مطالعه می تونم بکنم و تا بیام با شیوه نگارش و گفتنش آشنا بشم کلی زمان از دستم می ره تست های کتاب کنکور اون مبحث را که می زنم خیلی از تست ها را فقط گفته گزینه ۱ صحیح می باشد یا مثلا بحث سمافورها و ... در سیستم عامل یا صفحه بندی یه جاهاییش نمی فهمم به کل و هر چی دقیق تر می خونم بدتر گیج می شم یا سری تست های سال قبل که مشکل درحل و فهم آنهاست و همیشه این تست ها را متوجه نمی شم
حالا باید کلاس رفت یا به گونه ای دیگه ای میشه این مشکل را حل کرد
لطفاراهنمایی کنید
ممنون
این که بعضی از تستها رو حلش رو شاید نفهمی و یا بعضی مطالب باشه که یاد نگیری یه فرآینده طبیعیه. الان همین قبولی های کنکور رو ببینی (همین رتبه خوبها)شاید خیلی مطالب باشه که بلد نباشندSmile به هر حال چه بخواهی
چه نخواهی کلی مطلب هست که بلد نیستی و یا نخواهی بود و یا به مرور زمان حل میشه. اینو بدون که ساختار یادگیری انسان این طوریه که برای یادگیری بهتر برروی یه مطلب تمرکز میکنه و همه راه های مغز رو میبنده. و جز چند راه معدود که باز میگذاره باقی رو میبنده. برای همین در یه لحظه ممکنه هر چی تلاش کنی مطلبی رو نفهمی شاید بهتر باشه کمی مکث کنی و یا یه بار دیگه برای مطالعه اون اقدام کنی تو این مدت ضمیرناخود آگاه شما تلاش میکنه تا مطلب رو بهتر بفهمه. یه کار دیگه اینه که خوب سعی کنی مثال بیشتر پیداکنی. مثال بیشتر لزوما تو گتاب کنکوری نیست. شما منبع عظیمی چون اینترنت داری که میتونی خیلی سوالات رو اونجا رفع کنی (من خودم خیلی از موارد به اینترنت مراجعه میکنم)به هرحال مهندس کامپیوتر هستی و مهندس کامپیوتری که نتونه سوالات علمیشو از طریق اینترنت یافت کنه الانم به مشکلنخوره بعدا به مشکل میخورهSmile

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آسمان ابری , mahyar0011
ارسال: #۱۲
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۵۸ ب.ظ
جناب جهانی از توصیه های خوبتون بی نهایت تشکر میکنم خیلی استفاده کردم ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۳
۳۰ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۱۴ ب.ظ
سلااااااام
من میخوام شروع کنم بخونم انگیزشم دارم حسم دارم اما متاب نندارم قیمت ها هم که بالاس
دوستانی که قبول شدن نمیخوان کتاباشونو بفروشن ما ازشون بخریم؟؟؟؟؟؟؟
مرسی
۰
۰
ارسال: #۱۴
۳۱ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۲ ب.ظ)virtual girl نوشته شده توسط:  دوست دارم وباره شروع کنم بخونم ولی اعتماد به نفسشو با حسشو ندارم ... حس بدیه ...Sad Confused

چرا داری الکی به خودت انرژی منفی میدی عزیزم اول سعی کن ذهنت آروم باشه چون با فکر مشغول نمیتونی تمرکز داشته باشی وبه نتیجه نمیرسی بعد اگه یه برنامه مناسب داشته باشی همه چیز درست میشه و واسه خوندن انگیزه پیدا میکنی حتی اگه میتونی با چندتا دوست واسه خوندنت شروع کن اینجوری حسه رقابت ایجاد میشه و با تلاش و انگیزه بیشتری درس میخونی امیدوارم تونسته باشم تا حدی راهنماییت کنم موفق باشی عزیزم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyar0011
ارسال: #۱۵
۱۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۱۹ ب.ظ
سلام مرسی از لطف زیادتون .
اگه لطف کنید منو راهنمایی بفرمایین که اله نور می شه.
خودمم نمیدونم جزو کدوم گروه محسوب میشم ۲-۴یا۶
من کاردانی دانشگاه ایلام و کارشناسی پیامنور نرم ا فزار دارم سال ۹۱کنکور آیتی دادم شد۱۳۰۰۰ سال گذشته طرح تضمیینی پارسه شرکت کردم شامل پکیج کتاب و ۸آزمون که البته فقط صبح تونستم از ساعت۹تا ۲-۳ خوب درس بخونم چون بعد ظهرش منشی یک کلینیک بودم باید میرفتم سر کار،سر جلسه اینقدر اعتماد بنفسمو از دست دادم که ۱۰-۱۲ سوال جواب داده بودم ترسیدم دوباره برگشتم ۳-۴ تایی رو زدم البته خدایی سخت بود خلاصه رتبم افتضاح بود ۷۰۰۰شدک دیگه هیچی.حالا به نظرتون با توجه به سخت بودن کنکور آیتی برای من بشینم نرم بخونم یا آیتی.و چه کارهایی یا چه درس و... ای باید در اولویت باشه با اوضاعی که عصر سر کار برم و انشالله دیگه از سه ردنشمو کنکور امسالو قبول شم .البته از دیشب شرو کردم به خوندن.
والبته احساس میکنم نرم افزار آسان تره ولی با یه سری از درساش مثل نظریه و ریاضی مشکل دارم.
و ی چیز بد راجع به خودم اینکه به استخاره اعتقاد دارم استخاره گرفتم بخونم یا نه گفتش نه.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۸۱۹ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۷۸ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۳۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۵۸ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۹۸ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۸۷ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۱۶۰ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۲۴ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۲۶۰ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close