زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پزشکی یامهندسی امنیت شبکه

ارسال: #۶۱
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ب.ظ
شما ها که همه شریفی هستید دارید این جوری می گید وای به حال من که تازه فارغ التحصیل شذم و هیچ تجربه کاری هم ندارم!!
خدا به داد من برسه!

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۳۱ ب.ظ
بچه های شریف نا امید جواب saturn2200 رو بدید دیگه توی سنندج که واقعا یه شهر خیلی محروم هستش من خودم شخصا استاد دانشگاه می شناسم که توی دانشگاه یزدان پناه که مال بچه های کاردانی است درس میده ماهی دو ملیون و هفتصد یکی دیگه که دکتر است توی دانشگاه کردستان درس میده حقوقش ۶/۵ است در ضمن کارمند مخابرات اینجا هست که من خودم کار اموزی اونجا بودم حقوقشون ۴ ملیون هست قسمت دیتا پس شما شریفی ها نا امید نباشین میدونم شما لیاقتتون خیلی زیاده مثلا سالی ۲۰۰ ملیون و این پول ها ظلم به شماست اما برای ماها خیلی خوبه
در پناه خدا
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sahar salehi
ارسال: #۶۳
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۲۸ ب.ظ، توسط codin.)
RE: پزشکی یامهندسی امنیت شبکه
(۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۳۱ ب.ظ)rkarimi123456789 نوشته شده توسط:  بچه های شریف نا امید جواب saturn2200 رو بدید دیگه توی سنندج که واقعا یه شهر خیلی محروم هستش من خودم شخصا استاد دانشگاه می شناسم که توی دانشگاه یزدان پناه که مال بچه های کاردانی است درس میده ماهی دو ملیون و هفتصد یکی دیگه که دکتر است توی دانشگاه کردستان درس میده حقوقش ۶/۵ است در ضمن کارمند مخابرات اینجا هست که من خودم کار اموزی اونجا بودم حقوقشون ۴ ملیون هست قسمت دیتا پس شما شریفی ها نا امید نباشین میدونم شما لیاقتتون خیلی زیاده مثلا سالی ۲۰۰ ملیون و این پول ها ظلم به شماست اما برای ماها خیلی خوبه
در پناه خدا
مشکل اینه که یه امار دقیقی وجود نداره که دقیق بگه ؛میانگین؛ حقوق مثلا یه مهندس کامپیوتر چقدره.اگر بخواین موردی بحث کنین چندین برابر این مثال ها پزشک با در آمد بالای پنجاه شصت میلیون میشه مثال زد.بنابر این کلا بحث موردی زیاد نمی تونه جواب گو باشه.البته با این توصیفات شما من واقعا به چشمامم شک کردم که آگهی میزنن رو دیوار دانشکده به مهندس کامپیوتر با مزایای عالی و حقوق بالای ۲ میلیون!! نیازمندیم.یعنی حقوق دو میلیون اون قدر چیز دندونگیری هست که توی اگهی استخدام می نویسنش.حقوق دو میلیون هم توی تهران فکر می کنم به زور یه زندگی دو نفره رو حتی بتونه جلو ببره.(مخصوصا با وضعیت اجاره ها!)
خلاصه این که جواب داده شده هم با توجه به سوال دوستمون در مورد مقایسه کامپیوتر با پزشکی بود و الا بدیهی هست که نسبت به خیلی از مشاغل در آمد بهتری داره.
۲
۰
ارسال: #۶۴
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۴۰ ب.ظ
خوب پس با این حساب قضاوت خیلی پیچیده میشه چون به طرف مقابل بستگی داره که چقدهمت و جربزه داره که کار کنه نه اینکه پژشکی یا مهندسی ،استادی داشتم میگفت من حتی اگه ادبیات هم می خوندم باید اینقده تاپ میشدم که همه جا برای تحلیل ازم دعوت کنن پس اینکه بگیم کدومش خوبه به نظرمن به پارامترهای متفاوت و زیاد و پیچیده ایی سروکار خواهد داشت پس الکی هم رو نا امید یا امیدوار نکنیم راستش چون من خدایش این مطالب ابتدایی رو خوندم کپ کردم خدایش با تمام معنا دهنم باز مونده بود و چشام به مانیتور دوخته شده بود حتی نمی تونستم تا ده دقیقه حرف بزنم واسه همین رفتم تحقیق کردم توی شهر خودم که ببینم که واقعا چه خبره خدایش خیلی هم سیاه نبود بودن افرادی که توی همین شهر خیلی محروم که خیلی درامد انچنانی داشتن و بودن افرادی که ماهی ۷۰۰ تومن پول میگرفتن پس دوست بزرگوار من codin بسیار درست میگه که موردی هست پس دوستان حداقل امید رو از هم نگیریم شاید شما دوستان بگین واقعیته نه اصلا واقعیت نیست واقعیت یه چیز محض هستش اما چیز محض در این دنیا وجود نداره حداقل من اینطور فک میکنم وجود نداره با این حساب حالا این راه رو اومدیم باید و مجبوریم ادامش بدیم پس بزار با هم با کمک شما مانشتی ها این راه رو به آخر برسونیم که انشالله شاید روزی یه میتینگ برگزار کردیم که هم رو هم ملاقت حضوری کنیم و به این روزها بخندیم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sahar salehi , diligent
ارسال: #۶۵
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹ ب.ظ
Re: RE: پزشکی یامهندسی امنیت شبکه
(۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۲۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  مشکل اینه که یه امار دقیقی وجود نداره که دقیق بگه ؛میانگین؛ حقوق مثلا یه مهندس کامپیوتر چقدره.اگر بخواین موردی بحث کنین چندین برابر این مثال ها پزشک با در آمد بالای پنجاه شصت میلیون میشه مثال زد.
اگه بصورت کلی بخوایم در نظر بگیریم کلا شرایط کار خیلی افتضاحه
واسه پزشکی و دندونپزشکی گرفته تا کامپیوتر و ایتی

تو این شرایط فقط و فقط کسایی میتونن درامد خوبی داشته باشن که یه فرق اساسی با بقیه ی هم رشته هاییشون داشته باشن..

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
۰
۲
ارسال: #۶۶
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۱ ب.ظ، توسط Mänu.)
البته من یه گله از این رتبه خوب ها دارم، واقعا هر جا یه حرفی میزنن تو دل آدمو خالی میکنن
و کلا انگیزه رو به باد میدن

عوض اینکه یکم در مورد رشتشون بگن فقط میگن سخته
هیچ کدوم نیومدن یبار قشنگ در مورد این گرایش ها که دارن میخونن یه اطلاعاتی بدن
تو نت هم فوقش بتونی یه سر فصل درس هاشونو پیدا کنی با یه توضیح کلی در مورد گرایش
تازه کلی هم بچه هایی که رتبه شون خوب شده میپرسن چیا لازمه واسه فلان گرایش بلد باشیم که موفق باشیم اصلا یکی نمیاد جواب بده

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: نازین , sahar salehi , SEVES
ارسال: #۶۷
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۰ ب.ظ
کاملا موافقم با خانم mahtab.r.
به حرف دوستان نباید زیاد توجه کرد Smile من دوستم برق قدرت(هم دانشگاهیم بود)می خوند اونقد راجع به رشته من ازهمون اوایل بد می گفت و رشته خودشو تعریف می کرد.که می خواستم برم عمران همه کارای تغییر رشتمو انجام دادم ،تا اینکه دوباره منصرف شدم بلاخره بعد ۴ سال من کنکور کامپیوتر دادم ولی ایشون کلا از رشتشون فرار کردن و رفتن از اول کنکور تجربی بخونن (نمی گم برین پزشکی بخونین)اما من بعد ۴ سال فهمیدم که ایشون با خودشون درگیری داشتن اونوقت من می خواستم بخاطر حرف این خانم برم رشتمو عوض کنم.

رفت
۲
۰
ارسال: #۶۸
۲۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ب.ظ
واقعا حقیقت تلخه...
باید اینو قبول کرد که اینجا درآمد خیلی از رشته ها بیشتر از کامپیوتر و آی تی هست و تو این وادی اونایی که از روی بی اطلاعی اومدن تو این رشته ، کلاهشون پسه معرکس.
اونایی هم که از سر علاقه با اطلاع اومدن میتونن یکم خودشونو قانع کنند.
و یک واقعیت بد دیگه هم همینه که این رشته اون طرف آیندش بهتره منتها باید اونجا خیلی خیلی تلاش آدم بیشتر باشه
متاسفانه دلیلی که خیلی ها هم میرن اینه که تلاش توی اون طرف به احتمال خیلی خیلی بالایی جواب میده ولی اینجا تلاش ، اون جوابی رو که باید بده رو نمیده.
ولی ای کــــــــاش اونایی که رفتند رو نگه میداشتند تا همین جا رو درست کنند....

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۶۹
۲۵ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ق.ظ
(۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ولی ای کــــــــاش اونایی که رفتند رو نگه میداشتند تا همین جا رو درست کنند....
بیاید خودمون دست بکار شیم!
نه!شوخی نمی کنم!جدی جدی جدی می گم!
کسی می دونه از کجا باید شروع کرد؟
یا اینکه کشورهای دیگه از کجا شروع کردند و چطوری مسیر رو طی کردند؟

اینکه بیایم اینجا نظراتمون رو بگیم،مشورت کنیم،راهنمایی بدیم،بگیریم،همدلی و همدردی کنیم،خیلی خوبه...
دوستان عزیر نرم افزاری مانشتی! که به بلندای قله های موفقیت فکر می کنید، فکر می کنم وقتشه دست به کار شیم و شروع کنیم؛اگر با هم باشیم شاید بهتر و سریعتر جلو بریم...
من شخصا می خوام شروع کنم،هرچند نیاز به کسب تجربه ی زیادی دارم و الانم هم نمی دونم چکار باید بکنم...
ولی باید شروع کرد.ShyShyShy

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
۴
۱
ارسال: #۷۰
۲۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط sand.)
پیدا کردن کار تو زمینه IT برای خانوم ها که از آقایون خیلی سخت تره. البته از دوستام هستند کسایی که کار های خوب و حرفه ای تو زمینه شبکه و امنیت دارند ولی واقعا پیدا کردن یه کار مناسب برای یه دختر تو شبکه و آی تی خیلی نا امید کننده هست. تازه اگر هم پیدا بشه باید یه سری طعنه ها و نگاه هارو تحمل کنی. کم اهمیت ترین چیزی که تو محیط کار تازه اگر کار خوبی پیدا کنی باهاش مواجه میشی حسادت یه پسر جوونه که نمیخواد قبول کنه تو اندازه اون میدونی و اطلاعات داری. نمیگم همه اینطوریند ولی اینا هست تازه بدتر از همه اینا که انگیزه یاد گرفتن بیشتر و کار کردن رو از آدم میگیره رفتار مدیران و.. هستش که از حقوق کمتر به خانوم ها دادن شروع میشه و کلا مشکلات برای خانوم ها تو این کار خیلی زیاده. من خودم ۲ سه سال کار کردم و یک سالی هست که برای ارشد درس میخوندم و سر کار نرفتم. الآن هم نمیدونم چه تصمیمی باید بگیرم. ولی اگر برمیگشتم عقب یعنی دوران دبیرستان فکر نمیکنم این رشته رو با اینکه بهش علاقه دارم انتخاب می کردم. البته اینو برای کسی میگم که تازه میخواد انتخاب کنه که چی بخونه ولی تو شرایط من فقط باید تلاش بیشتر کرد و نا امید نشد و راه های جدید تر رو امتحان کرد اگر امکان رفتن از ایران به شرط پیدا کردن شرایط بهتر باشه هم یه راه خوبیه.
۶
۰
ارسال: #۷۱
۲۵ تیر ۱۳۹۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ
Re: RE: پزشکی یامهندسی امنیت شبکه
(۲۵ تیر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۲ ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ولی ای کــــــــاش اونایی که رفتند رو نگه میداشتند تا همین جا رو درست کنند....

اینکه بیایم اینجا نظراتمون رو بگیم،مشورت کنیم،راهنمایی بدیم،بگیریم،همدلی و همدردی کنیم،خیلی خوبه...
دوستان عزیر نرم افزاری مانشتی! که به بلندای قله های موفقیت فکر می کنید، فکر می کنم وقتشه دست به کار شیم و شروع کنیم؛اگر با هم باشیم شاید بهتر و سریعتر جلو بریم...
من شخصا می خوام شروع کنم،هرچند نیاز به کسب تجربه ی زیادی دارم و الانم هم نمی دونم چکار باید بکنم...

دوست عزیز این کار به همین ساده گیها که شما فکر میکنید نیست.یعنی با کمک یکی دو نفر یا حتی بیشتر هم حل نمیشه.تا زمانی که تو مملکت سیستم وجود نداشته باشه و افرادش معنای سیستم رو درک نکنند ٬ وضع همینه.کار باید ریشه ای درست شه. نمونه بارزش هم آلمان هست ببینید دیگه چی بودن بعد از جنگ جهانی دوم ٬ حالا چی شدن.چین یه مثاله دیگه اینا جلوی چشمهای ما هستند و ما درس نمیگیریم.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۵
۰
ارسال: #۷۲
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ق.ظ
(24 تیر ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ولی ای کــــــــاش اونایی که رفتند رو نگه میداشتند تا همین جا رو درست کنند....

واقعا دارید شوخی میکنید یا جدی گفتید؟
مطمئن هستم که هیچ تجربه ای در زمینه ی کار خارج از دانشگاه ندارید!!!!
من خودم هزار بار طرح دادم برای یه سیستم ولی امان از اینکه یه بار بررسی کنن!انتظار قبول کردن رو ندارم فقط یه بررسی ساده!یه اموزش ساختم که قیمتش بیش از ۱ میلیون بود برای اینکه بدونن دقیقا چی میخوام بگم و چه اهدافی دارم.وقتی طرف فرق فلاپی و سی دی رو نمیدونه حالا شما بیا در باره ی اینتراکتیو بودن باهاش حرف بزن!!!یادمو یه شعر معلمم افتاد.خانه از پای بست ویرانس!
۳
۰
ارسال: #۷۳
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۵۴ ق.ظ

واقعا دارید شوخی میکنید یا جدی گفتید؟
مطمئن هستم که هیچ تجربه ای در زمینه ی کار خارج از دانشگاه ندارید!!!!
من خودم هزار بار طرح دادم برای یه سیستم ولی امان از اینکه یه بار بررسی کنن!انتظار قبول کردن رو ندارم فقط یه بررسی ساده!یه اموزش ساختم که قیمتش بیش از ۱ میلیون بود برای اینکه بدونن دقیقا چی میخوام بگم و چه اهدافی دارم.وقتی طرف فرق فلاپی و سی دی رو نمیدونه حالا شما بیا در باره ی اینتراکتیو بودن باهاش حرف بزن!!!یادمو یه شعر معلمم افتاد.خانه از پای بست ویرانس!
۰
۰
ارسال: #۷۴
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۰ ق.ظ
(۲۵ تیر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۹ ب.ظ)sand نوشته شده توسط:  پیدا کردن کار تو زمینه IT برای خانوم ها که از آقایون خیلی سخت تره. البته از دوستام هستند کسایی که کار های خوب و حرفه ای تو زمینه شبکه و امنیت دارند ولی واقعا پیدا کردن یه کار مناسب برای یه دختر تو شبکه و آی تی خیلی نا امید کننده هست. تازه اگر هم پیدا بشه باید یه سری طعنه ها و نگاه هارو تحمل کنی. کم اهمیت ترین چیزی که تو محیط کار تازه اگر کار خوبی پیدا کنی باهاش مواجه میشی حسادت یه پسر جوونه که نمیخواد قبول کنه تو اندازه اون میدونی و اطلاعات داری. نمیگم همه اینطوریند ولی اینا هست تازه بدتر از همه اینا که انگیزه یاد گرفتن بیشتر و کار کردن رو از آدم میگیره رفتار مدیران و.. هستش که از حقوق کمتر به خانوم ها دادن شروع میشه و کلا مشکلات برای خانوم ها تو این کار خیلی زیاده. من خودم ۲ سه سال کار کردم و یک سالی هست که برای ارشد درس میخوندم و سر کار نرفتم. الآن هم نمیدونم چه تصمیمی باید بگیرم. ولی اگر برمیگشتم عقب یعنی دوران دبیرستان فکر نمیکنم این رشته رو با اینکه بهش علاقه دارم انتخاب می کردم. البته اینو برای کسی میگم که تازه میخواد انتخاب کنه که چی بخونه ولی تو شرایط من فقط باید تلاش بیشتر کرد و نا امید نشد و راه های جدید تر رو امتحان کرد اگر امکان رفتن از ایران به شرط پیدا کردن شرایط بهتر باشه هم یه راه خوبیه.
به نظرمن اصلاً اینطور نیست. من هم جنسیتم مونثه و چندساله دارم در این زمینه کار میکنم. اما هیچکدوم از این مسائلی که میگید رو نداشتم. اتفاقا وقتی دیگران میبینند یک خانم داره در زمینه رشته فنی فعالیت میکنه خیلی تشویقش میکنند.

فال بد، بدتر بود ازحال بد
۰
۰
ارسال: #۷۵
۲۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۰ ب.ظ
سلام

خیلی از گفتگوها و نظراتتون استفاده کردم. مرسی از تک تکتون.

تجربه خودم اینه که هر موقع خودم رو با دیگرانی که با شرایط مساوی یا پایینتر از خودم (از نظر مدرک و سابقه کار) مقایسه کردم که درآمد بیشتری داشتن، معمولا حالم بدم میشه و نارضایتی شغلی سراغم میاد.

اما اینو خیلی دیدم که هر موقع با علاقه و عشق کارم رو انجام میدم، هم پیشرفت هم پول هم خلاقیت و ... کلا همه چیزهای خوب سراغم میاد.

اما هر موقع با بی میلی، نارضایتی، اعتراض، مقایسه با دیگران (که همیشه کسایی هستن بهتر از من) و مهمتر از همه مسئول و مقصر دونستن دیگران در وضعیت نارضایتی که الان دارم، کار میکنم دچار رکورد در همه زمینه ها میشم.

خلاصه اینکه خودم مسئول ۱۰۰% هر وضعیتی هستم که الان دارم. خودم انتخاب کردم بیام این رشته و اگه بخوام یه اتفاقی متفاوت از شرایط متداول جامعه برام بیوفته باید متفاوت فکر و عمل کنم.

مرسی که خوندید Smile
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: AI.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۷۸۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۵۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۹۵۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۲۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۹۶ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۵۶۷ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۹,۶۷۷ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۳۰۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۳۰۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close