زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پزشکی یامهندسی امنیت شبکه

ارسال: #۹۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ب.ظ
RE: پزشکی یامهندسی امنیت شبکه
راه سوم هم همون خودکشی دسته جمعی هست که باعث میشه متخصص کامپیوتر به شدت کمیاب بشه بلکه یه چن نفری که موندن زندگی خوبی داشته باشن Smile
[/quote]
واقعا این راه سوم رو به شدت هستمBig Grin
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani
ارسال: #۹۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۵ ق.ظ
پزشکی تجربی است و مهندسی فنی یعنی؟
برای پزشکی باید با تجربه کسب کردن از طریق خواندن کتابهای مربوطه وسپس کار در بیمارستان این تجربه را بدست آورد و بنابراین درکار دولتی چون مدرک دکتری داری حقوقت بالاست ودر کار آزاد هم مردم برای رفع بیماریشان مراجعه میکنند که باز هم درآمد بالایی دارد وبا کسب مدارک بالاتر درآمدت افزایش زیادی دارد
اما در اکثر رشته های مهندسی اگر بخواهی مثل یک پزشک موفق باشی باید
۱-کتابهای مربوطه را بلد باشی (برای تخصص بیشتر)
۲-تجربه کار داشته باشی (باید دنبالش بروی مثل پزشکی نیست که در زمان دانشجویی یادت بدهند)
واما
۳-اگر فقط ۲مورد اول را داشته باشی وجایی مشغول به کار شوی فقط شبیه یک تعمییرکار هستی
واگر نه
۴-باید خلاقیت داشته باشی برای ایده های جدید, باید مهندس باشی(یعنی طراح ایده های نو و به روز باشی,این ایده ها را اجرا وپشتیبانی کنی,واین ایده ها به فناوری جدید تبدیل شود)
پس نتیجه:در ایران مهندسان به دو گروه تقسیم میشوند ۱-مهندسانی که در واقع تعمیرکارند یعنی ایده جدیدی ندارند مثلآ یک مهندس کامپیوتری که برنامه دیکته شده بهش را مینویسد یا مهندسی که بعد از عیب یابی قطعه ای را تعویض می نماید(چه در صنعت وچه جاهای دیگر) یا مهندس عمرانی که نقشه کپی شده یک ساختمان دیگر را به اجرا درمی آورد وخودش این نقشه را طراحی نکرده , این مهندسان باید جایی استخدام شوند ویک کارمند عادی شوند
۲-مهندسان خلاق که علاوه براینکه شرکتها به دنبال آنهاست ,آنها نیز خودشان نوآوری میکنند برای مثال
-مهندس عمرانی که زیباترین وعلمی ترین نقشه یک ساختمان را طراحی میکند
-مهندس کامپیوتری که یک برنامه جدید وکاربردی طراحی میکند ویا یک سخت افزار کاربردی طراحی میکند
پس اگر خلاقیت نداری یا باید مهندس تعمییرکار شوی که تجربی است یا برو پزشکی ودندانپزشکی که تجربی است
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , elenaghasemi
ارسال: #۹۳
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۹ ق.ظ، توسط الهیان.)
بچه ها الان که دارم گذشته را ورق میزنم میبینم که درس خوندن حداقل توی این مملکت ما اصلا فایده ای نداره اخه مگه میشه توی شهرستان با این همه مشکلات درس خوندیم با مشکل بی پولی جنگیدیم که حداقل اینده بهتر بشه. ولی نه این که این همه درس بخون برو خدمت دو سال توی مرزبانی سیستان و بلوچستان و لب مرز سیستان با هزار مشکلات و قاچاق موادو مشکلات دیگه خدمت کن بعد خدمت نزدیک به دو سال بیکار اخه تا کی از بابا پول بگیریم تا کی باید به خاطر درسی که خوندیم شرمنده باشیم هر روز درگری با خانواده به خاطربیکاری من که خسته شدم ................

AngelAngelAngelبچه ها الان که دارم گذشته را ورق میزنم میبینم که درس خوندن حداقل توی این مملکت ما اصلا فایده ای نداره اخه مگه میشه توی شهرستان با این همه مشکلات درس خوندیم با مشکل بی پولی جنگیدیم که حداقل اینده بهتر بشه. ولی نه این که این همه درس بخون برو خدمت دو سال توی مرزبانی سیستان و بلوچستان و لب مرز سیستان با هزار مشکلات و قاچاق موادو مشکلات دیگه خدمت کن بعد خدمت نزدیک به دو سال بیکار اخه تا کی از بابا پول بگیریم تا کی باید به خاطر درسی که خوندیم شرمنده باشیم هر روز درگری با خانواده به خاطربیکاری من که خسته شدم ................AngelAngelAngelAngelAngel
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , flowerirani
ارسال: #۹۴
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۱۱ ق.ظ، توسط codin.)
بابا گیریم که اصلا جراح قلب بشیم هممون و ماهی ۵۰۰ میلیون در آمدمون بشه . چه فایده وقتی علاقه نباشه. آخه لذت چی با این که پشت لپتاپت بشینی یه لیوان قهوه روی میزت باشه و در حال پیاده سازی اپ و یا استارتآپت باشی که فکر می کنی دنیا رو قراره متحول کنه میشه مقایسه کرد (حالا گیریم که متحول نکنه اصلا مهم نیست Smile حسش که لذت بخشه خب)

من مطئنم هممون یه زمانی به پزشکی خوندن فکر کردیم بلا استثنا.اما خب یادمون نره قراره نصف زمان بیداریمون با کارمون بگذره یه وقت کاری نباشه که به خاطر پولش داریم انجام میدیم و ارضامون نمی کنه.

دوستان من نمیخوام فانتزی فکر کنم زندگی خرج داره و همه میدونیم اما فکر می کنم اگر همت و علاقه باشه توی همین رشته هم بشه پولی رو در آورد که زندگی رضایت بخشی رو برای ادم فراهم کنه.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , SEVES , kader , morteza , ghaderZ
ارسال: #۹۵
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۲۲ ق.ظ، توسط khayyam.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ق.ظ)الهیان نوشته شده توسط:  بچه ها الان که دارم گذشته را ورق میزنم میبینم که درس خوندن حداقل توی این مملکت ما اصلا فایده ای نداره اخه مگه میشه توی شهرستان با این همه مشکلات درس خوندیم با مشکل بی پولی جنگیدیم که حداقل اینده بهتر بشه. ولی نه این که این همه درس بخون برو خدمت دو سال توی مرزبانی سیستان و بلوچستان و لب مرز سیستان با هزار مشکلات و قاچاق موادو مشکلات دیگه خدمت کن بعد خدمت نزدیک به دو سال بیکار اخه تا کی از بابا پول بگیریم تا کی باید به خاطر درسی که خوندیم شرمنده باشیم هر روز درگری با خانواده به خاطربیکاری من که خسته شدم ................

AngelAngelAngelبچه ها الان که دارم گذشته را ورق میزنم میبینم که درس خوندن حداقل توی این مملکت ما اصلا فایده ای نداره اخه مگه میشه توی شهرستان با این همه مشکلات درس خوندیم با مشکل بی پولی جنگیدیم که حداقل اینده بهتر بشه. ولی نه این که این همه درس بخون برو خدمت دو سال توی مرزبانی سیستان و بلوچستان و لب مرز سیستان با هزار مشکلات و قاچاق موادو مشکلات دیگه خدمت کن بعد خدمت نزدیک به دو سال بیکار اخه تا کی از بابا پول بگیریم تا کی باید به خاطر درسی که خوندیم شرمنده باشیم هر روز درگری با خانواده به خاطربیکاری من که خسته شدم ................AngelAngelAngelAngelAngel

داداش من خوبی ؟ به خدا منم شرایط تو رو دارم تو خونه خیلی گیر می دن به آدم به خاطر بی کاری ولی به خدا ما تنبل نیستیم کار نیست Undecided

[quote='codin' pid='376230' dateline='1438979894']
ر کنم زندگی خرج داره و همه میدونیم اما فکر می کنم اگر همت و علاقه باشه توی همین
[/

اصلا حرفات منطقی نیست
۱
۰
ارسال: #۹۶
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۹ ب.ظ، توسط sss.)
طیف علائق من اینقدر متفاوت و پراکنده اس که خودمم نمی دونم به خاطر هوش زیاد یا خنگی زیاد؟BlushHuh
عاشق کامپیوترم هم برنامه نویسی هم شبکه و هم گرافیک، از اون طرف جواهرسازی، اوریگامی، فلسفه، ادبیات، تاریخ، زبان و ....
یه دوره ای آرزوم پزشکی بود، بودن در گروه پزشکان بدون مرز، یه دوره ای سخت می خواستم وکیل شم. اما تصمیم نهایی ام کامپیوتر بود، که اصلا پشیمون نیستم. و درست ترین تصمیم زندگی ام بوده.
اما خوب واقعا برای کار کردن تو این رشته به چند تا شهر بزرگ محدود میشیم.
کارای سطح پایین روان آدمو فرسوده میکنهSad، کار خوب هم نیست. اگر همین کار سطح پایین هم نکنی درامدی نداری. و اگه تجربه شو داشته باشین میدونین چقدر سخته تو خونه باشی ... هر روز به بهانه این که تو که کاری نداری کوهی از وظایف بی ریط به عهده ات گذاشته میشه، که خودت به همون کار سطح پایین قانع کنیUndecided
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , m.zeinali
ارسال: #۹۷
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۵۴ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  طیف علائق من اینقدر متفاوت و پراکنده اس که خودمم نمی دونم به خاطر هوش زیاد یا خنگی زیاد؟BlushHuh
عاشق کامپیوترم هم برنامه نویسی هم شبکه و هم گرافیک، از اون طرف جواهرسازی، اوریگامی، فلسفه، ادبیات، تاریخ، زبان و ....
یه دوره ای آرزوم پزشکی بود، بودن در گروه پزشکان بدون مرز، یه دوره ای سخت می خواستم وکیل شم. اما تصمیم نهایی ام کامپیوتر بود، که اصلا پشیمون نیستم. و درست ترین تصمیم زندگی ام بوده.
اما خوب واقعا برای کار کردن تو این رشته به چند تا شهر بزرگ محدود میشیم.
کارای سطح پایین روان آدمو فرسوده میکنهSad، کار خوب هم نیست. اگر همین کار سطح پایین هم نکنی درامدی نداری. و اگه تجربه شو داشته باشین میدونین چقدر سخته تو خونه باشی ... هر روز به بهانه این که تو که کاری نداری کوهی از وظایف بی ریط به عهده ات گذاشته میشه، که خودت به همون کار سطح پایین قانع کنیUndecided
والا منم دقیقا همینم. به زیست شناسی ، اکولوژی و اقیانوس شناسی و این جور رشته ها هم در کنار رشته فعلیم علاقه دارم. در رده بعدی علایقم فیزیک و ریاضی هم جای میگیره.اگر شرایط زندگی اجازه بده دوست دارم یه روزی برم از اول زیست شناسی هم بخونم.
ولی توی رشته های مهندسی غیر از کامپیوتر و تا حدی برق از بقیه رشته ها متنفرم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۹۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۴۲ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  طیف علائق من اینقدر متفاوت و پراکنده اس که خودمم نمی دونم به خاطر هوش زیاد یا خنگی زیاد؟[تصویر:  blush.gif][تصویر:  huh.gif]
خوشبختم! من هم دقیقا شرایط مشابه شما رو دارم Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۹۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۵۱ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۴۲ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۲۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  طیف علائق من اینقدر متفاوت و پراکنده اس که خودمم نمی دونم به خاطر هوش زیاد یا خنگی زیاد؟[تصویر:  blush.gif][تصویر:  huh.gif]
خوشبختم! من هم دقیقا شرایط مشابه شما رو دارم Smile

اگه سنم ۲۰ سال می بود بدون شک برمی گشتم تجربی کنکور می دادم ولی خوب دیگه به نظر خودم دیر شده ۲۴ سال سن کمی نیست Undecided
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@
ارسال: #۱۰۰
۱۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط SamanEB.)
[quote='taraf' pid='198757' dateline='1375793509']
باسلام
بهتر بود مینوشتین دیپلم چی دارین. اما خوب به هر صورت اینو در نظر بگیرید که
- قبولی در امنیت شبکه همونطور که محال نیست البته چندان راحتم نیست.(طبق شرایط فعلی کمترین ظرفیت برای امنیت شبکه یا در زمانی که به شما برسه رایانش امنه). حتی در مقطع ارشد (فقط دانشگاهی) امنیت شبکه باید حوصله ریاضیات (مثل سری)+ دنبال کردن الگوریتم های رمزنگاری رو داشته باشید. (اینو میتونید از روی مقاله های دانشجو های ارشد متوجه بشید (البته بازهم نه که تمومش ریاضی باشه ). تا اینجا مربوط به تحصیلات دانشگاهی میشه و در مورد بازار کار فکر میکنم دوستان دیگه اشاره کردن و نمیخوام بهش وارد شم. (تا زمانیکه شما آماده رقابت در بازار کار میشین احتمالا تغییرات زیادی وجود داره.)
در مورد پزشکی از بخت خوب دوستانی داشتم و میتونم بگم اینطور نیست که فکر کنید پزشکی بی دردسره؛ بعد از چند سال خوندن انواع اسامی عجیب وغریب با اون حجم؛ در سال های اول کار تازه باید دنبال طرح و این چیزا باشید و معنیش اینه که حتی باید به کار در شهرستان دیگه یا شیفت شب (حتی ۲۴ و ۴۸) قانع باشید. اونقدرام دکتر کم نیست. کسی رو دیدم که بعد از دو سال ترجیح داد انصراف بده و بره دندون پزشکی چون فکر میکرد اینطوری دیگه به تخصص نیاز نداره و کسی رو هم دیدم که با وجود ارشد و کار تو زمینه رایانش ابری باز به این نتیجه رسیده که تا دکترا نباشه یه جای کارش میلنگه. (حتی شنیدم که یکی از بچه های پزشکی به این فکر میکرد بره it بخونه و دوستانی هم اینجا صلاح دیدن که به جای ارشد برن تجربی)
بعد از این همه گزافه که گفتم، هر کدوم رو که انتخاب کردین به چشم یه پکیج در نظر بگیرید که لزوما به همه محتویاتش علاقه ندارید پس بهتره برای خودتون مشخص کنید واقعا از شغل آیندتون بیشتر دنبال چه فاکتور هایی هستین و کدوم رشته در تامین اونا امتیاز بیشتری میگیره. (تموم فاکتورها رو با یه وزن مشخص نباید در نظر گرفت.). نکته آخر ممکنه علایق آدم با گذر زمان تغییر کنه ولی یه چیزایی بجز علاقه نیاز اساسیه (مثل پول و نه فقط پول). پس بهتره تا جایی که میتونید از تامین فاکتورهاتون مطمئن بشین.
امیدوارم موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۱۰۱
۰۵ اسفند ۱۳۹۶, ۰۹:۵۳ ق.ظ
بی شک برای داشتن شغل در ایران بهتره پزشکی بخونید. و برای اپلای امنیت.
۰
۰
ارسال: #۱۰۲
۰۵ اسفند ۱۳۹۶, ۰۴:۵۵ ب.ظ
با یک سال دیرتر پزشک شدن تو نسل بشر منقرض نخواهد شد. اما این وقفه به تو کمک می کند تا بی گدار به آب نزنی و برای پولدار شدن سخت ترین راه را انتخاب نکنی و نخواهی ده سال عمرت را بگذاری و دانشگاه بروی. و تازه بعد از ده سال زحمت به جمع دکترهای نسخه نویس دارو فروش بپیوندی

+++++++
ایران بهشت پزشک هاس و جهنم مهندس هاس
نگید بعد از ده سال زحمت به جمع دکترهای نسخه نویس دارو فروش بپیوندی
مگه دکتری برق تضمینی هست.... ایران فقط پزشکی تضمین شده تر از مهندسی ه

با حضرت شیطان سرمان گرم گناه است
ما بهر ملاقات خدا وقت نداریم
چون فرد مهمی شده نفس دغل ما
اندازه ی یک قبله دعا وقت نداریم
(مردم این جور نباشید)

عزم من بشکافد اقیانوس را
تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰
ارسال: #۱۰۳
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۱۲ ق.ظ
من به واسطه زندگی خودم و زندگی با یک پزشک میگم اگر دنبال کاری پزشکی رشته خوبیه، خیلی هم قشنگه، کار پرستیژ اجتماعی هم داری. اما اگر تو فکر رفتنی پزشکی گزینه خوبی نیست. اونقدرم که میگن زندگی پزشکا سخت و پر مشقت نیست
۰
۰
ارسال: #۱۰۴
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۳:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۵ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
-بابا جان، بشین ببین علاقه‌ت چیه. برو دنبال همون
+میخوام قاتل بشم
-خیلی خوبه، ولی بنظرم شما مهندسی بخون، درکنارش آدم هم بکش. منافاتی ندارن باهم???

روز مهندس رو به همه مهندسینی که دوست داشتن پزشک بشن و فقط میگن ای کاش پزشکی میخوندم و اینقدر درامد داشتم تبریک میگم...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۱۰۵
۰۶ اسفند ۱۳۹۶, ۰۷:۴۳ ب.ظ
(۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۲۴ ب.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  -بابا جان، بشین ببین علاقه‌ت چیه. برو دنبال همون
+میخوام قاتل بشم
-خیلی خوبه، ولی بنظرم شما مهندسی بخون، درکنارش آدم هم بکش. منافاتی ندارن باهم???

جالب بود ،تقریبا فراموش شده بود که چقدر دوست داشتم جراح قلب بشم...

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۶,۹۳۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۵۹۹ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۸۹۸ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۰۲ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۴۷ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۹۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۲۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۴۲ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۱۳۳ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close