زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

واقعا تو رشته ی کامپیوتر/it نون چه نرم افزاری تو روغن؟؟

ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۴ ب.ظ
شاید سوالم از نظر بعضی ها بی معنی باشه.اما واقعا چه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی هست که بهش نیاز باشه؟
مثلا ۳D MAX تو رشته ی معماری مهمه و ۳D کارا واقعا درامد بالایی دارن.اما تو رشته ما چی؟
واسه منی که لیسانس ای تی یا کامپیوتر دارم و تو دوره تحصیل ام فقط درس خوندم و کار عملی ان چنانی نکردم(به خاطر سطح دانشگاه یا استادا یا تنبلی خودم یا ...)یاد گرفتن چه نرم افزارها یا زبان هایی باعث میشه که با اعتماد به نفس بیشتری بتونم بگم که من مهندس ام . و وقتی به عنوان لیسانس این رشته میرم جایی واسه استخدام بگم فلان کارو مسلط ام.و همچنین درامد خوبی داشته باشه.مبحث علاقه رو هم بیخیال شین.
میدونم هستن کسایی که شرایط منو دارن.لطفا راهنماییم کنین مخصوصا مدیرای محترم.

من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم.Heart

(انعام ۶۰)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: nazanin-82
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۰۳ ب.ظ
RE: واقعا تو رشته ی کامپیوتر/it نون چه نرم افزاری تو روغن؟؟
(۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۴ ب.ظ)par par_92 نوشته شده توسط:  شاید سوالم از نظر بعضی ها بی معنی باشه.اما واقعا چه نرم افزار یا زبان برنامه نویسی هست که بهش نیاز باشه؟
مثلا ۳D MAX تو رشته ی معماری مهمه و ۳D کارا واقعا درامد بالایی دارن.اما تو رشته ما چی؟
واسه منی که لیسانس ای تی یا کامپیوتر دارم و تو دوره تحصیل ام فقط درس خوندم و کار عملی ان چنانی نکردم(به خاطر سطح دانشگاه یا استادا یا تنبلی خودم یا ...)یاد گرفتن چه نرم افزارها یا زبان هایی باعث میشه که با اعتماد به نفس بیشتری بتونم بگم که من مهندس ام . و وقتی به عنوان لیسانس این رشته میرم جایی واسه استخدام بگم فلان کارو مسلط ام.و همچنین درامد خوبی داشته باشه.مبحث علاقه رو هم بیخیال شین.
میدونم هستن کسایی که شرایط منو دارن.لطفا راهنماییم کنین مخصوصا مدیرای محترم.
سوالتون بی معنی نیست بهتره باز بشه تا دوستانی که ابهاماتی براشون وجود داره دیدشون باز بشه
شما باید ببینید در چه فیلدی از رشتمون می خواهید کار کنید اونوقت برید نرم افزار های مخصوص اون رو یاد بگیرید تا حرف بیشتری برای گفتن داشته باشید
یک ۳D کار هم به خاطر اینکه ۳D رو حرفه ای کار می کنند بهشون نمی گن مهندس معمار بلکه به خاطر اینکه این ابزار رو برای پیاده سازی علمشون به کار می برند ممکنه موفق تر باشند وگرنه من معمارهایی رو می شناسم که اصلا کار با کامپیوتر رو هم در حد حرفه ای بلد نیستن اما خوب مهندس قابلی هستند برای خودشون چون اصل کارشون رو بلدند و افرادی رو هم دارند که طرح هاشون رو پیاده میکنن
وقتی شما به عنوان کارشناس می خواهید برید سر کار اصلش اینه که از شما انتظار اینکه فلان نرم افزار رو بلد باشید نداشته باشند چون اونطوری بیشتر کاردان هستید تا کارشناس .
و البته به خاطر اینکه فلان نرم افزار یا زبان رو بلد باشید هم بهتون نمیشه گفت مهندس چون مهندس بیشتر کارش مهندسی کردن و ارائه راه حل هست ، انتظار اینه که بتونید ساختار سیستم و نیازهاشو رو به خوبی بشناسید و پیشنهادات کارشناسی شده برای ارتقاء سیستم ارائه بدید
اگر به عنوان برنامه نویس میرید سر کار باید ببینید محیطی که در اون هستید در چه سطحی (وب/ویندوز/موبایل ...) برنامه نویس میخواد و زبانهای مرتبط و تکنولوژی های روز در اون فیلد رو بلد باشید
اگر وارد بحث شبکه میشید یه سری نرم افزار های خاص دیگه رو باید بلد باشید
اگر وارد بحث امنیت بشید باز همونطور
پس "کلا" نمی شه در رشته ما گفت که چه نرم افزاری رو بلد باشی نونت تو روغن هست چون اول باید ببینی چکار می خوای بکنی و کدوم فیلد رو می خوای ادامه بدی
البته خوب متاسفانه برخی کارفرماها و محیط های کاری دید درستی ندارند و به یه عنوانی نیرو می گیرند و به یه عنوان دیگه کار ازت می خوان.
در این تاپیک هم یه سری بحث هایی صورت گرفت که دیدتون رو بازتر می کنه در این خصوص

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشید
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , پروفسور , farnoosh
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۴۹ ب.ظ
واقعا ممنون اما من جواب امو نگرفتم.
good-wishes، در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

در همین بخش "موضوعات و سوالات مرتبط با آینده شغلی" که تاپیکتون رو بهش منتقل کردم مباحث مختلفی در این خصوص وجود داره پیشنهاد می کنم سایر تاپیکها رو هم نگاه بندازید

من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم.Heart

(انعام ۶۰)
۰
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۳۷ ب.ظ
RE: واقعا تو رشته ی کامپیوتر/it نون چه نرم افزاری تو روغن؟؟
(۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۴۹ ب.ظ)par par_92 نوشته شده توسط:  واقعا ممنون اما من جواب امو نگرفتم.

سلام
هیچ کس نمیتونه جواب محض بهتون بده. البته متاسفانه. دنیای رشته آی تی و کامپیوتر اونقدر بزرگه که کسی نمیتونه بگه این مسیر رو برو حتما موفق میشی .
یه مهندس برق که auto cad بلد باشه خیلی راحت میتونه از نظام مهندسی درآمدی خوبی داشته باشه حتی اگه خیلی نرم افزار های مرتبط با رشتشو خوب بلد نباشه، ولی وضعیت مهندس کامپیوتر و آی تی فرق میکنه. وقتی میخواهی بری سر کار از آدم یه مجموعه کاملی از تجربیات و مهارت میخواهند که هر کدومش باید متخصص خودشو داشته باشه..... باید ولی در عمل این طور نیست .
هستند کسانی که با زبان برنامه نویسی C# دارند ماهیانه ۴-۵ تومن در میارند و کسانی هم وجود دارند که با همین زبان دارند ساعتی ۲۰۰۰ تومن پول میگیرند و تفاوت این دو دسته به خیلی عوامل بستگی داره.
من شخصا دوباره بر میگشتم عقب و می تونستم انتخاب رشته کنم، هرگز آتی و کامپیوتر رو انتخاب نمی کردم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , par par_92
ارسال:
۰۹ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ب.ظ
سلام خوبین بچه ها اینو یادتون نره واسه هرکاری وقت بزارید نتیجه میگیرید به همون مقدار که وقت میزارید نتیجه میگیرید برا برنامه نویسی فقط قانون نوشتن فرق میکنه در هر زبانی باهمه زبانها میتونی برنامه ای رو که میخای بنویسی خوب تورشته خودت در کنار مدرک گرفتن خودت واسه برنامه نویسی بکشی بالا بعدم وارد بازار کار شی.موفق باشید

خوشبختی داشتن دوست داشتنی ها نیست

بلکه دوست داشتن داشتنی هاست
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ ق.ظ
بهتره به جای اینکه فکر کنید چه نرم افزاری، به این فکر کنید که چه شاخه ای.

از اونجایی که علم کامپیوتر خیلی وسیعه بهتره یه شاخه را انتخاب کنید و اونو ادامه بدید و نرم افزار های مرتبط با اون شاخه را هم یاد بگیرید.

مثلا توی آی تی تجارت الکترونیک، امنیت اطلاعات و...

یا اینکه اگه بخوایم برنامه نویسی را هم به بخش های مختلف تقسیم کنیم میشه برنامه نویسی وب ، برنامه نویسی موبایل و ...

حتی توی شبکه هم، میتونید نرم افزار ها و راه اندازی نرم افزاری شبکه را یاد بگیرید و یا اینکه اتصال بندی . برای سیستم عامل شبکه که میخواید باهاش کار کنید میتونید لینوکس انتخاب کنید یا مایکروسافت ویندوز سرور، و یا توی اتصال میتونید روی شبکه های محلی و کوچیک کار کنید و یا روی شبکه های بزرگ تر.

و توی بقیه زمینه ها هم به این شکل.

بهترین کار اینه که یک شاخه را انتخاب کنید و نرم افزار های مرتبط با اون را هم یاد بگیرید.
۱
۰
ارسال:
۱۸ دى ۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ ب.ظ
دوستان توضیحات دادن فقط خواستگ بگم شما اگه تو تخصص خودتون خبره باشید مطمئن باشیدرو زمین نمیمونید.

من برنامه نویس جاوا میشناسم ماهی ۸ میلیون فیش حقوقی داره+مزایا
۰
۰
ارسال:
۱۸ دى ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ
عملا هیچ کدوم Undecided
اما یه مژده بدم .. من قراره یه اپلیکیشن طراحی کنم که به صورت نرم افزاری تو تهران بساز بفروشی کنه !!!!!!!!!!
قطعا هر کی بتونه این برنامه رو کامل و حرفه ای یاد بگیره نونش تو روغنه !!!
[تصویر:  235772_770620_dash2.gif]

[تصویر:  2hpj6v9.png]
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۹۳ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۵۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۹۴۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۳۳۵ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
Wink قبول شده های (علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر و IT ) سال ۹۸ اینجا اعلام کنند gaslakh ۲۵ ۱۴,۱۵۷ ۱۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: mehdi.m2
  فروش کتاب های منبع رشته کامپیوتر و it Alifarki ۰ ۱,۸۸۰ ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Alifarki
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۵ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  بررسی سوالات آزمون دکترا ۹۷ رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار والگوریتم ۱۳۹۷ taha.maten ۱۳۷ ۸۰,۸۵۶ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  در کارشناسی دو رشته ای بودم,درارشدالکترونیک یا کامپیوتر(معماری یا هوش مصنوعی)؟؟ z72902 ۷ ۵,۶۷۶ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: masoudfn

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close