زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۷۶
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۴۳ ق.ظ
RE: Cloudsim: implementation
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۹:۱۲ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۳ ب.ظ)sahar_sy نوشته شده توسط:  
در اولین بار که مهم نیست به چه شکلی قرار میگیره؛ چرا که شما از vm ها هیچ اطلاعاتی برای جایگذاری هدفمندشون ندارید. ولی میتونید اونها رو migrate کنین در زمان اجرا که این بخش هم آره شما میتونید مشخص کنید و ببینید کدوم vm ها درون کدام یک از میزبانها قرار داره. البته باز باید بگم برای درک این مسئله مثالهای بخش POWER رو مطالعه کنید. جایگذاری vm ها در میزبان ها کار پیچیده ای نیست...برید کلاس ها و ارتباطاتشونو ببینید متوجه میشید که بر اساس نیازتون باید چیکار کنید...اون ۷ تا سمپله مهاجرت ماشین مجازی توشون نیستش. من دارم دیدمو از بخش پاور میگم و ممکنه شما بخواید از داده های بیشتری برای کارتون استفاده کنید و یا حتی ممکنه که ورکلودتون متفاوت از ورک لود پاور باشه؛ مثل کارای DAG و غیره و غیره که واقعا بحث متفاوت میشه.

من خیلی گیجم متوجه نمیشم ، کلاس ها و ارتباطات که می فرمایید کجا هستن ؟ خب میگید مثال ها مهلجرت ماشین را ندارند پس من چطور میتونم اینکارو انجام بدم ؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۷۷
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۵۷ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۳ ق.ظ)sahar_sy نوشته شده توسط:  من خیلی گیجم متوجه نمیشم ، کلاس ها و ارتباطات که می فرمایید کجا هستن ؟ خب میگید مثال ها مهلجرت ماشین را ندارند پس من چطور میتونم اینکارو انجام بدم ؟
پیشنهاد من اینه که پست های قبلی رو بخونید؛ بخصوص
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
پست.
ببینید تا شما توی کلاس های مختلف نگردین و در واقع خودتونو با چلنج کلودسیم درگیر نکنین واقعا نمیتونید این سیمولاتور رو درک کنید. کلا چیز پیچیده ای نیست... یکسری کلاس هستند که برخی مشتق شدند و برخی از ارث بری دارن از همدیگه استفاده میکنه. نیازی نیست همه کلاس ها رو خط به خط مطالعه کنید. توی فولدر power برید و بررسی کنید(به فرضی که کار شما مرتبط با اون باشه) و کلاسها رو به ترتیب اتفاده در سیمولاتور بررسی کنید. در عرض ۱ هفته تا ۱ ماه قابلیت تغییر اونا رو خواهید داشت؛ مطمئن باشید!
۰
۰
ارسال: #۷۸
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۵۷ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۴۳ ق.ظ)sahar_sy نوشته شده توسط:  من خیلی گیجم متوجه نمیشم ، کلاس ها و ارتباطات که می فرمایید کجا هستن ؟ خب میگید مثال ها مهلجرت ماشین را ندارند پس من چطور میتونم اینکارو انجام بدم ؟
پیشنهاد من اینه که پست های قبلی رو بخونید؛ بخصوص
و
پست.
ببینید تا شما توی کلاس های مختلف نگردین و در واقع خودتونو با چلنج کلودسیم درگیر نکنین واقعا نمیتونید این سیمولاتور رو درک کنید. کلا چیز پیچیده ای نیست... یکسری کلاس هستند که برخی مشتق شدند و برخی از ارث بری دارن از همدیگه استفاده میکنه. نیازی نیست همه کلاس ها رو خط به خط مطالعه کنید. توی فولدر power برید و بررسی کنید(به فرضی که کار شما مرتبط با اون باشه) و کلاسها رو به ترتیب اتفاده در سیمولاتور بررسی کنید. در عرض ۱ هفته تا ۱ ماه قابلیت تغییر اونا رو خواهید داشت؛ مطمئن باشید!

من فرصت یک ماه مطالعه رو ندارم باید طی دو سه روز جواب این سوال رو به استادم بدم ، من فولدر پاور را دیدم اما نمیدونم توی کدوم کلاس جواب سوال من هست
۰
۰
ارسال: #۷۹
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۲۳ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ ب.ظ)sahar_sy نوشته شده توسط:  من فرصت یک ماه مطالعه رو ندارم باید طی دو سه روز جواب این سوال رو به استادم بدم ، من فولدر پاور را دیدم اما نمیدونم توی کدوم کلاس جواب سوال من هست
کلاسهایی که درگیر این کارن:
powervmallocationpolicymigrationabstract:
برای hostunderloaddetection و vmplacement
کلاسهایی مثل PowerVmAllocationPolicyMigrationLocalRegression برای host overload detection
کلاسهایی مثل vmselectionpolicymmt برای vmselection
سایر کلاسهای دیگه ای هم هستن که درگیر کارن مثل:
CloudletSchedulerDynamicWorkload و helper و RunnerAbstract و Constants و همینطور کلاسهای درون planetlab در صورتی که از ورکلودش برای اجرای سمپلتون استفاده کنید.

با کمک gethostlist میتونید لیست میزبانهاتونو داشته باشید و درون هر میزبان مجموعه ای از vm هست که میتونید با کمک هر مولفه لیت مذکور به اونها هم دسترسی داشته باشید. برای مثال با کمک تابع getmigratablevm(host) میتونید به ماشین مجازیهای ابل مهاجرت میزبان(یعنی اونهایی که در میزبان در حالت stable قرار دارند) دسترسی داشته باشید.
دیگه بیشتر از این همت شما رو میطلبه که اطلاعات بدست میارید... در ضمن فک کنم یکم اطلاعات کلی خودتونو درباره کارهایی که این سیمولاتور انجام میده رو باید افزایش بدید در کنار تنها بررسی کردن کلودسیم.
۰
۰
ارسال: #۸۰
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۵:۱۴ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۳:۲۳ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۴۵ ب.ظ)sahar_sy نوشته شده توسط:  من فرصت یک ماه مطالعه رو ندارم باید طی دو سه روز جواب این سوال رو به استادم بدم ، من فولدر پاور را دیدم اما نمیدونم توی کدوم کلاس جواب سوال من هست
کلاسهایی که درگیر این کارن:
powervmallocationpolicymigrationabstract:
برای hostunderloaddetection و vmplacement
کلاسهایی مثل PowerVmAllocationPolicyMigrationLocalRegression برای host overload detection
کلاسهایی مثل vmselectionpolicymmt برای vmselection
سایر کلاسهای دیگه ای هم هستن که درگیر کارن مثل:
CloudletSchedulerDynamicWorkload و helper و RunnerAbstract و Constants و همینطور کلاسهای درون planetlab در صورتی که از ورکلودش برای اجرای سمپلتون استفاده کنید.

با کمک gethostlist میتونید لیست میزبانهاتونو داشته باشید و درون هر میزبان مجموعه ای از vm هست که میتونید با کمک هر مولفه لیت مذکور به اونها هم دسترسی داشته باشید. برای مثال با کمک تابع getmigratablevm(host) میتونید به ماشین مجازیهای ابل مهاجرت میزبان(یعنی اونهایی که در میزبان در حالت stable قرار دارند) دسترسی داشته باشید.
دیگه بیشتر از این همت شما رو میطلبه که اطلاعات بدست میارید... در ضمن فک کنم یکم اطلاعات کلی خودتونو درباره کارهایی که این سیمولاتور انجام میده رو باید افزایش بدید در کنار تنها بررسی کردن کلودسیم.

تشکر از راهنمایی اتون خیلی کمک کردید ممنون
۰
۰
ارسال: #۸۱
۱۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۸ ب.ظ
با سلام. مقاله ای با عنوان From Mobiles to Clouds: Developing Energy-aware Offloading Strategies for Workflows از کنفرانس ieee را به گفته استادم برای پایان نامه باید شبیه سازی کنم. الگوریتم های آن در مقاله موجود است.موضوع پایان نامه ام در مورد آفلودینگ هست. کلودسیم و اکلیپس را نصب کردم. اما تا به حال روش کار نکردم. لطفا راهنمایی کنید برای شبیه سازی این الگوریتم چه مراحلی باید انجام دهم؟

من در این آدرس قرار دارد.
۰
۰
ارسال: #۸۲
۲۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۲۲ ب.ظ
کمک در زمینه شبیه سازی
سلام من می خواهم در رابطه با load balancing و توزیع درخواست ها به VM ها کار کنم کدام یک از کلاس ها در Cloudsim را برای این کار باید تغییر دهم؟
۰
۰
ارسال: #۸۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۰۹ ب.ظ
دوستان عزیز سلام
من دارم روی زمانبندی کار و وظیفه در پردازش ابری کار میکنم. البته بعضی الگوریتم هاش مثل زمانبندی منابع است کسی هست در مورد شبیه سازی بهم کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۸۴
۰۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۱۲ ب.ظ
سلام دوستان
موضوع پایان نامه ارشدم لود بالانسینگ در محیط ابر(cloud) برداشتم و میخواهم الگوریتمهای آن مانند کلونی مورچگان را با کلودسیم پیاده سازی کنم اگه کسی در این زمینه کار کرده خواهش میکنم کمکم کنه
سپاسگزارم
۰
۰
ارسال: #۸۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۰۷ ب.ظ
سلام دوستان،
موضوع پایان نامه من در رابطه با بهینه سازی در Cloud هست،کسی میتونه کمک کنه که cloudsim,mapreduce,hadoop چی هستن؟ارتباطشون چی هست؟واینکه یه نمونه پایگاه داده که بخوام رو Cloud توزیعش کنم رو مثال بزنید.
با cloudsim محیط Cloud رو شبیه سازی می کنیم،بعد داده ها رو مثلاً با هادوپ توزیع می کنیم و بعد با مدل mapreduce بهینه سازی انجام میدیم؟این چیزی که می گم درسته؟
ممنون از لطفتون
۰
۰
ارسال: #۸۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۳۰ ق.ظ
(۱۱ مرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۰۷ ب.ظ)spid نوشته شده توسط:  سلام دوستان،
موضوع پایان نامه من در رابطه با بهینه سازی در Cloud هست،کسی میتونه کمک کنه که cloudsim,mapreduce,hadoop چی هستن؟ارتباطشون چی هست؟واینکه یه نمونه پایگاه داده که بخوام رو Cloud توزیعش کنم رو مثال بزنید.
با cloudsim محیط Cloud رو شبیه سازی می کنیم،بعد داده ها رو مثلاً با هادوپ توزیع می کنیم و بعد با مدل mapreduce بهینه سازی انجام میدیم؟این چیزی که می گم درسته؟
ممنون از لطفتون
سلام دوست عزیز،
اول از همه خدا لعنت کنه این اینترنت بی صاحبو که پول نیویورکو میگرین ولی سرویسشون به اندازه بغداد هم نیست!!
ببنید دوست عزیز در کلودسیم استاندارد یکسری قابلیت های اضافی ای که شما نیاز دارید در نظر گرفته نشده اند که یکی از همین قابلیت ها مپ ردیوس هست...
اما خوشبختانه پروژه ای تحت عنوان CloudSimEx توسط خود گروه کلودباس ملبورن ارائه شده که یکسری قابلیت های اضافی (من جمله مپ ردیوس و ...) رو پشتیبانی میکند. تفاوت این پروژه نیز با پروژه قبلی اکستند شدن برخی از اکستنشن های شبیه ساز به منظور پشتیبانی همین قابلیت هاست که من لیست قابلیت های اضافی CloudSimEx رو پایین مینویسم که اگر دوستان دیگه ای هم قصد استفاده از برخی و یا همه این قابلیت ها داشتند مطلع باشند که میتونند از پیاده سازی استاندارد از پیش انجام شده ی CloudSimEx استفاده کنند:

کد:
Web session modeling
Better logging utilitie
Utilities for generating CSV files for statistical analysis
Automatic id generation
Utilities for running multiple experiments in parallel
[b]MapReduce simulation[/b]
لینک دانلود :

صفحه آفیشیال آزمایشگاه ملبورن و بخش مرتبط:

امیدوارم موفق باشید.
۰
۰
ارسال: #۸۷
۱۶ مرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۳۲ ب.ظ
سلام دوستان
تفاوت load balancing با scheduling در ابر چیست؟ آیا یکی هستند یا دو مبحث متفاوتند؟
لطفا برام توضیح بدین.
ممنون
۰
۰
ارسال: #۸۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۰ ق.ظ
(۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۲ ب.ظ)sara6464 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
تفاوت load balancing با scheduling در ابر چیست؟ آیا یکی هستند یا دو مبحث متفاوتند؟
لطفا برام توضیح بدین.
ممنون

سلام،

scheduling یعنی زمانبندی : زمانبندی میتونه اهداف مختلفی داشته باشه: sla,load balancing,security,data transmit,energy,...
پس load balancing یکی از اهداف زمانبندی میتونه باشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara6464
ارسال: #۸۹
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۰ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۳۲ ب.ظ)sara6464 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
لطفا برام توضیح بدین.
ممنون

سلام،

scheduling یعنی زمانبندی : زمانبندی میتونه اهداف مختلفی داشته باشه: sla,load balancing,security,data transmit,energy,...
پس load balancing یکی از اهداف زمانبندی میتونه باشه.
ممنون دوست عزیز
پس تفاوتی ندارند. همه الگوریتمهای توازن بار در واقع هم روی توازن بار و هم روی زمانبندی کار میکنه. و اگر توازن بار را بهبود بدیم در واقع زمانبندی هم بهبود داده میشه. درسته؟
۰
۰
ارسال: #۹۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۴۰ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۰۶ ب.ظ)sara6464 نوشته شده توسط:  ممنون دوست عزیز
پس تفاوتی ندارند. همه الگوریتمهای توازن بار در واقع هم روی توازن بار و هم روی زمانبندی کار میکنه. و اگر توازن بار را بهبود بدیم در واقع زمانبندی هم بهبود داده میشه. درسته؟
در واقع یکی از انواع زمانبندی برای توازن بار هستش و اگر شما الگوریتم زمانبندی ای که واسه توازن بار استفاده شده رو بهبود بدین در واقع زمانبندی توازن بار رو بهبود داددین و نه چیز دیگه ایSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara6464

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۱ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۵۹ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۲۲ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close