زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۱۰۶
۲۲ اسفند ۱۳۹۳, ۰۶:۳۱ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ)maryam_AI نوشته شده توسط:  سلام
میشه بیشتر توضیح بدید که برای اعمال ژنتیک توی بحث زمان بندی وظایف چه کلاسهایی رو باید تغییر داد؟
و اینکه چه کلاسهایی دیگه ای درگیر میشن و اضافه کردن ژنتیک، ما رو ملزم به تغییر چه کلاس یا سیاستی میکنه؟؟
آیا با اعمال ژنتیک سیاست Time Share & SpaceShare نادیده گرفته میشن؟
اینا سوالای من بودن...
سلام دوست عزیز؛
ببخشید من این روزا سرم خیلی شلوغه نمیتونستم پاسختونو بدم...

۱-اگر منظورتون استفاده به منظور کاهش مصرف انرژی با خاموش سازی پویای منابع هست:
vmallocationpolicymigrationabstract, regression, helper,mmt,... و کلا کلاس های درون پوشه POWER.
در غیر اینصورت شما میبایست ۷ سمپل ابتدایی کلودسیم را اجرا و تحلیل کنید تا به ساختار کلی کلودسیم دیدی پیدا کرده و سپس خودتان از پایه کدتان را پیاده سازی کنید. در این صورت ماهیت استفاده از هر نوع الگوریتمی کاملا مشخص است و تفاوتی نمیکند.

۲- نه خیر؛ ژنتیک ماهیت و سیاست مسئله رو با در نظر نظرفتن ذات ان، تغییر نمیده...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_AI
ارسال: #۱۰۷
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۸:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۲ ق.ظ، توسط maryam_AI.)
(۲۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۶:۳۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۷ ق.ظ)maryam_AI نوشته شده توسط:  سلام
میشه بیشتر توضیح بدید که برای اعمال ژنتیک توی بحث زمان بندی وظایف چه کلاسهایی رو باید تغییر داد؟
و اینکه چه کلاسهایی دیگه ای درگیر میشن و اضافه کردن ژنتیک، ما رو ملزم به تغییر چه کلاس یا سیاستی میکنه؟؟
آیا با اعمال ژنتیک سیاست Time Share & SpaceShare نادیده گرفته میشن؟
اینا سوالای من بودن...
سلام دوست عزیز؛
ببخشید من این روزا سرم خیلی شلوغه نمیتونستم پاسختونو بدم...

۱-اگر منظورتون استفاده به منظور کاهش مصرف انرژی با خاموش سازی پویای منابع هست:
vmallocationpolicymigrationabstract, regression, helper,mmt,... و کلا کلاس های درون پوشه POWER.
در غیر اینصورت شما میبایست ۷ سمپل ابتدایی کلودسیم را اجرا و تحلیل کنید تا به ساختار کلی کلودسیم دیدی پیدا کرده و سپس خودتان از پایه کدتان را پیاده سازی کنید. در این صورت ماهیت استفاده از هر نوع الگوریتمی کاملا مشخص است و تفاوتی نمیکند.

۲- نه خیر؛ ژنتیک ماهیت و سیاست مسئله رو با در نظر نظرفتن ذات ان، تغییر نمیده...

سلام ممنونم؛ ببخشید اینجا رو چک نکرده بودم
سمپل ها رو مطالعه کردم . فکر میکنم سمپل سه به پروژه من نزدیک تره(اینکه ماشین های مجازی سرعت متفاوتی دارند). سناریوی زمانبندیم تعداد وظایف بالایی داره مثلا ۱۰۰۰ تا تسک وارد سیستم شه و به طور همزمان روی تعدادی (فرضا ۵۰ تا) منبع ناهمگن اجرا بشه.
من دارم روی کمینه سازی زمان پاسخگویی وظایف ایستا و همینطور کاهش هزینه مصرفی ماشین های مجازی، کار میکنم.
با توجه به اهدافم، الگوریتم ژنتیک یا هر الگوریتم دیگه ای رو دقیقا به چه کلاسی اضافه کنم؟
دو تا سوال اساسی :
۱- سناریو و معرفی ۱۰۰۰ تسک و منبع رو در چه کلاسی اضافه کنم؟
۲- الگوریتم های بهینه سازی مثل ژنتیک رو به چه کلاسی اضافه کنم؟

واقعا ممنونم..
۰
۰
ارسال: #۱۰۸
۲۴ اسفند ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ
(۲۴ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۰۰ ق.ظ)maryam_AI نوشته شده توسط:  سلام ممنونم؛ ببخشید اینجا رو چک نکرده بودم
سمپل ها رو مطالعه کردم . فکر میکنم سمپل سه به پروژه من نزدیک تره(اینکه ماشین های مجازی سرعت متفاوتی دارند). سناریوی زمانبندیم تعداد وظایف بالایی داره مثلا ۱۰۰۰ تا تسک وارد سیستم شه و به طور همزمان روی تعدادی (فرضا ۵۰ تا) منبع ناهمگن اجرا بشه.
من دارم روی کمینه سازی زمان پاسخگویی وظایف ایستا و همینطور کاهش هزینه مصرفی ماشین های مجازی، کار میکنم.
با توجه به اهدافم، الگوریتم ژنتیک یا هر الگوریتم دیگه ای رو دقیقا به چه کلاسی اضافه کنم؟
دو تا سوال اساسی :
۱- سناریو و معرفی ۱۰۰۰ تسک و منبع رو در چه کلاسی اضافه کنم؟
۲- الگوریتم های بهینه سازی مثل ژنتیک رو به چه کلاسی اضافه کنم؟

واقعا ممنونم..
ببینید در صورتی که شما بخواید از سمپل ها و نه صرفا از "پاور" درون پوشه "پاور" که دال بر استفاده از مهاجرت زنده و هزینه مهاجرت زنده و خاموش سازی پویای منابع .... است کار شما خیلی ساده تر میشه. چرا که شما کلا باید استراکچر خودتونو پیاده سازی کنید. و اصلا نیازی نیست که بر اساس قائده ی خاصی کار کنید. اینجوری که من متوجه شدم نیازی به این موارد ندارید چرا که شما احتمالا میخواید makespan زمانی داشته باشید...
۱- همونطوری که توی سمپلها مثلا ۲ میزبان و یا ۴ vm طراحی شده در همون کلاس اصلیتون میتونید بکنیدش ۱۰۰۰ تا...
۲- الگوریتم ژنتیک چیز خاصی نداره که نگران کننده باشه واستون. شما میتونید کل ژنتیکتونو توی یه کلاس جداگانه تعریف کنید و یا همه تابع هاش رو درون همان کلاس اصلیتون تعریف کنید. تابع هایی مثل فیتنس فانکشن، میوتیشن و کراس اور هاتونو ....
موفق باشید (:
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_AI
ارسال: #۱۰۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۰۵ ب.ظ
RE: Cloudsim: implementation
سلام دوستان
کسی در زمینه service discovery in peer to peer cloud computing فعالیتی داشته؟
و آیا کسی می دونه که برای پیاده سازی محیط peer to peer میشه از Cloudsim استفاده کرد یا نه ؟
۰
۰
ارسال: #۱۱۰
۲۴ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۲۳ ب.ظ
سلام
من یه سوال دارم
دارم در زمینه vm consolidationبصورت دینامیک کار میکنم
الان میخام بر سمت شبیه سازی و باقی کارا
یه چیزی ذهنمو مشغول کرده!!!
این نمودارهای که ملت تو مقاله هاشو میزارنو از SLAV و تعداد هاست خاموش شده و.. کلا این آمارها رو و چارت هارو چطوری رسم میکنن؟یا چی؟
نهایت outputای که من از کلود سیم دیدم یه دو تا مانیتور ساده بود و خروجی نوشتاری؟
الان میخام این نمودارهایی که دیگران بدست آوردنو بدست بیارم باید چیکار کنم
فرض اون سمپلهاو کلاسارو پیاده سازی و ران کردم!!
ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۱۱
۲۵ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ ق.ظ
Re: RE: Cloudsim: implementation
سلام دوست عزیز... اون نمودارها رو شما نیاز نیست با شبیه سازی بدست بیارید که...همون نتایج عددی واسه شما کافی هستند و در انتها میتونین ب منظور مقایسه در پیپرتون بر اساس اعداد بدست اومده نمودارهای ارزیابی مختلف رو با نرم افزارهایی مثل اکسل رسم کنید... موفق باشید
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ب.ظ)askari.1368@yahoo.com نوشته شده توسط:  سلام
من یه سوال دارم
این نمودارهای که ملت تو مقاله هاشو میزارنو از SLAV و تعداد هاست خاموش شده و.. کلا این آمارها رو و چارت هارو چطوری رسم میکنن؟یا چی؟
نهایت outputای که من از کلود سیم دیدم یه دو تا مانیتور ساده بود و خروجی نوشتاری؟
ممنون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: anildashti
ارسال: #۱۱۲
۲۶ فروردین ۱۳۹۴, ۱۱:۱۷ ق.ظ
ممنون
مونده بودم اینارو چطور بدست آورد.
(۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز... اون نمودارها رو شما نیاز نیست با شبیه سازی بدست بیارید که...همون نتایج عددی واسه شما کافی هستند و در انتها میتونین ب منظور مقایسه در پیپرتون بر اساس اعداد بدست اومده نمودارهای ارزیابی مختلف رو با نرم افزارهایی مثل اکسل رسم کنید... موفق باشید
(۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ب.ظ)askari.1368@yahoo.com نوشته شده توسط:  سلام
من یه سوال دارم
ممنون
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۱۱۳
۳۱ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۴۸ ق.ظ
کسی هست که بتونه به من کمک کنه؟!!!
من هنوز ایده ای جدید به ذهنم نرسیدSad
الان چه خاکی به سرم یریزم؟
تا اینجا پیش رفتم که میخام تو زمینه یکپارچه سازی vmها در تخصیص منابع در ابر کار کنم
تو اون ۴ گامه معمول چیزیی وجود داره
اما من الان ایده ای به ذهنم نمیرسه
استاد راهنمامم که قربونش برم سرش شلوغه
دلم میخاد یه الگوریتم هوشمندو رو این کار پیاده سازی کنم
اما موندم کدومشو
اگه یکاریو شروع کنم و از ترکیب کارهای دیگران استارت بزنم و به نتیجه نرسم آیندم روهوا میره
پیشنهادی راهکاری مشاوره ای ندارین دوستان؟
۰
۰
ارسال: #۱۱۴
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۱ ب.ظ
سلام
موضوع کار من انتخاب سرویس در کلود هست و میخوام با کلودسیم شبیه سازی کنم
از کدوم کلاس تو مثالهای خود کلودسیم میتونم استفاده کنم؟
اگه تو این زمینه پیاده سازی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۴۲ ق.ظ
سلام
نمیدونم دقیقا چی میخاین اما من خودم که تو کلاد تازه وارد بودم تونستم از گروه کلادسیم گوگل خیلی کمک بگیرم
یه سر اونجا بزنین
(۰۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۱ ب.ظ)july نوشته شده توسط:  سلام
موضوع کار من انتخاب سرویس در کلود هست و میخوام با کلودسیم شبیه سازی کنم
از کدوم کلاس تو مثالهای خود کلودسیم میتونم استفاده کنم؟
اگه تو این زمینه پیاده سازی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال: #۱۱۶
۰۴ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۲۱ ب.ظ
ممنونم
حتما چک میکنم
۰
۰
ارسال: #۱۱۷
۱۵ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۴۰ ب.ظ
(۰۴ مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)szshade نوشته شده توسط:  سلام
دنبال کسی می گردم که با شبیه ساز کلود سیم کار کرده باشه
موضودی پروژه زمانبندی ماشین های مجازی است . من زبان جاوا کار نکردم توی پیاده سازیش مشکل دارم.
با سپاس

با سلام
من هم به تازگی کار با کلود سیم رو شروع کردم،استاد راهنما از من خواسته نمونه برنامه های تغییر فرکانس ماشین فیزیکی را دنبال و پیاده سازی کنم. دقیقا نمی دونم چه کار باید بکنم.ایا کسی هست که با کلود کار کرده باشه و در این زمینه منو رو کمک کنه، که در ابتدای کار با کلود چه کار کنم.ایا نیازه برنامه ها را خط به خط بخونم؟لطفا منو راهنمایی کنین.
۰
۰
ارسال: #۱۱۸
۱۵ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۵۰ ب.ظ، توسط crevice.)
Re: RE: Cloudsim: implementation
(۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰ ب.ظ)mchs نوشته شده توسط:  
(04 مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)szshade نوشته شده توسط:  سلام
موضودی پروژه زمانبندی ماشین های مجازی است . من زبان جاوا کار نکردم توی پیاده سازیش مشکل دارم.
با سپاس

با سلام
من هم به تازگی کار با کلود سیم رو شروع کردم،استاد راهنما از من خواسته نمونه برنامه های تغییر فرکانس ماشین فیزیکی را دنبال و پیاده سازی کنم. دقیقا نمی دونم چه کار باید بکنم.ایا کسی هست که با کلود کار کرده باشه و در این زمینه منو رو کمک کنه، که در ابتدای کار با کلود چه کار کنم.ایا نیازه برنامه ها را خط به خط بخونم؟لطفا منو راهنمایی کنین.
منظورشون کار بالگوریتمای بیس dvfs ای بودها، یعنی فرکانس سیستم رو در زمان بیکاری کم کنین ک انرژی کمتری توسط سیستم مصرف بشه. موفق باشید

(۱۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰ ب.ظ)mchs نوشته شده توسط:  
(04 مهر ۱۳۹۲ ۰۳:۳۶ ب.ظ)szshade نوشته شده توسط:  سلام
با سپاس

با سلام
منظورشون کار بالگوریتمای بیس dvfs ای بودها، یعنی فرکانس سیستم رو در زمان بیکاری کم کنین ک انرژی کمتری توسط سیستم مصرف بشه. موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۱۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۶ ب.ظ
الگوریتمای بیس dvfs را کجا می تونم ببینم؟
۰
۰
ارسال: #۱۲۰
۲۶ خرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۱۴ ب.ظ، توسط askari.1368@yahoo.com.)
سلام
شبیه ساز کلود سیم همه کد ها رو داره
یکم بررسی کنی میتونی پیاده سازی همه الگوریتم ها رو داشته باشی

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

________________________________________________________________________________​___
Anton Beloglazov
۱/۱۲/۱۲

Hi Guérout,

First of all, we've just released CloudSim 3.0, so please have a look at the new version. However, not much has changed in the aspect you are asking about.

The PowerModelSpec* classes contain the values of power consumption by a whole server for different load levels (CPU utilization) in 10% increments. These values are obtained from real measurements of the power consumption by the corresponding server from the SPECpower web site. It's unknown what DVFS policy was used for the measurements. Therefore, we model DVFS as follows:

۱/ At each iteration we get the CPU utilization at the previous and current time steps. The length of an iteration depends on the schedulingInterval parameter set for the simulation.
۲/ Using linear interpolation we calculate the values of the power consumption for the previous and current time steps from the table of the power model. Let's say the CPU utilization is 13%, then we need to get the power consumption at 10% and 20%, and find a value between them using linear interpolation. The same is done for both the previous and current values. This is the reason why there are 4 calls to the power model at each time step.
۳/ Knowing the power consumption at the previous time step, current time step, length of a time step, and again using linear interpolation, we calculate the energy consumption during the time period.

The calculations are done in PowerHost and are initiated in PowerDatacenter.

If you need to model different DVFS policies, you can extend the PowerHost and PowerDatacenter classes and override the default behavior by your own implementation.

I hope this answers your questions.

Best regards,
Anton

من خودمم تازه کارم
اول باید حیطه کاریتونو مشخص کنید
ببیند جز کدوم پکیج از پکیجای کلودسیمه
بعد چندتا الگوریتم پپایه رو بیشتر مطالعه کنید
اول کلیاتو متوجه شین
نیاز به خط به خط نیست
الگوی کلی رو تریست کنین دستتون میاد که جه خبره
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۱ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۵۹ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۰ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۲۲ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close