زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۱۲۱
۳۰ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۹ ب.ظ، توسط mchs.)
یه دنیا ممنون از راهنماییتون.استادم گفته با کلودسیم و نمونه برنامه های dvfs مدل تغییر فرکانس را متوجه شم.
به طور مثال با الگوریتم های ساده ای مانند round robin که روی ماشین فیزیکی است، رفتار تغییر فرکانس را ببینم
باز هم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم از راهنماییتون.

یه دنیا ممنون از راهنماییتون.استادم گفته با کلودسیم و نمونه برنامه های dvfs مدل تغییر فرکانس را متوجه شم.
به طور مثال با الگوریتم های ساده ای مانند round robin که روی ماشین فیزیکی است، رفتار تغییر فرکانس را ببینم

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۲۲
۰۲ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۵ ب.ظ
RE: Cloudsim: implementation
اکثرا اطلاعاتو خود کلود سیم داره
من خودم گفتم زیاد وارد نیستم
اما سواله خاصی بود در خدمتم
RR
که تو کلود ریپورتز هست
کلادریپورتز شکل یوزرفرندلی تر کلود سیمه
اون تغییر فرکانس اینارو نمیدونم اما
۰
۰
ارسال: #۱۲۳
۱۸ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ب.ظ
با سلام
مقاله ای در رابطه با الگوریتم rr و اگر پیاده سازی باشه می خوام.کلود ریپورتز را اگر کسی داره برام میل میکنه.
۰
۰
ارسال: #۱۲۴
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۳ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ب.ظ)mchs نوشته شده توسط:  با سلام
مقاله ای در رابطه با الگوریتم rr و اگر پیاده سازی باشه می خوام.کلود ریپورتز را اگر کسی داره برام میل میکنه.
۰
۰
ارسال: #۱۲۵
۱۹ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۲ ب.ظ
بهترین سایت برای دانلود ایبوک و پایان نامه و استاندارد دانش لینک
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پایگاههای ایبوکها مطابق زیر می باشد

E-books Bank , Springer , ACS , Access Engineering , ICE , Wiley , Oxford Scholarship ,
Taylor &Francis , CRCnetBASE , EBSCOhost eBooks , EBL , Elsevier , ScienceDirect , IEEE , ebrary , Cambridge University Press , Oxford Handbooks Online, Knovel , Brill, CABI, ASME, ASCE, SAE, Emerald, Harvard, McGraw-Hill, University Press Scholarship, SAGE Knowledge, Palgrave Macmillan, ASTM,…

پایگاههای استانداردها مطابق زیر می باشد:
ISO , AASHTO , API , ASHRAE , ASME , ASTM , BSI , CSA , DIN , IEC , SAE , ACI , ASCE , AWS , GPA , ICC , IES , ISA , NACE , NFPA , TAPPI , IEEE , MIL , JIS , ANSI , UL , AWWA , AS , CEN , UNI , AGMA , ANS , IAEA , HI , NSF, SANS, AATTC, CIE, VDE, VDI, GOST, ETSI, SNZ, DVS, OIML, AAMI,…
پایگاه پایان نامه ها از پایگاه معتبر
ProQuest Dissertations & Theses
می باشد
۰
۰
ارسال: #۱۲۶
۲۴ شهریور ۱۳۹۴, ۰۵:۳۹ ب.ظ
سلام به همه
من دارم پروپوزال مینویسم . موضوع مقاله اصلی که دارم ازش استفاده می کنم در مورد مدیریت منابع داینامیک و هدفش کاهش مصرف انرژی(گرین) و جلوگیری از سرریز ماشین های مجازی هستش البته از یک الگوریتم پیش بینی استفاده می کنه.
هنوز در مورد پیاده سازی کاری نکردم . استاد xen رو قبول داشت که بعدا به کلودسیم راضی شد.
الان برای پروپزال یه ریزه کاریهایی رو میخواد که میترسم بعدا نتونم انجام بدم گیر کنم .
میشه در مورد benchmark ها لطف کنید و اطلاعاتی بگذارید . ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۲۷
۲۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۶:۲۰ ب.ظ، توسط sara asadi.)
سلام
دوستان چه طور میشه تو کلودسیم بار کاری تصادفی تولید کرد و میزان utilization آن ها از منابع را بدست آورد؟
۰
۰
ارسال: #۱۲۸
۱۴ آذر ۱۳۹۴, ۱۲:۱۸ ق.ظ
دوستان عزیز سلام
پایان نامه بنده درخصوص کاهش مصرف توان در رایانش ابری می باشد آیا کسی می تواند در این زمینه به من کمک کند؟؟ با توجه به زمان کم باقیمانده برای من لطفا نظرتان را اعلان فرمایید.
باسپاس فراوان
۰
۰
ارسال: #۱۲۹
۲۶ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۰۵ ب.ظ
با سلام
من یه برنامه نوشتم با نت بینز
برای مرکز داده اگاه از نیرو
خطاهای زیر رو میده ،کسی میتونه کمکم کنه

run:
========== Simulation configuration ==========
java.io.FileNotFoundException: simulation.properties (The system cannot find the file specified)
= EXPERIMENT_ROUNDS: null
= HOSTS_PERDATACENTER: null
= VM_DELAY: null
at java.io.FileInputStream.open(Native Method)
= VM_OFFERS: null
= CORES_PERHOST: null
= MEMORY_PERHOST: null
= STORAGE_PERHOST: null
= MIPS_PERCORE: null
at java.io.FileInputStream.<init>(FileInputStream.java:131)
= NETWORK_LATENCY: null
= INTERNAL_LATENCY: null
= INTERNAL_BANDWIDTH: null
= SCHEDULING_POLICY: null
= DAG_FILE: null
= DAG_DEADLINE: null
= OPTIMIZE: null
= MODEDVFS: null
= POOLING: null
at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Configuration.loadPropertiesFromFile(Configuratio​n.java:34)
==============================================

at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Configuration.<clinit>(Configuration.java:20)
at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Properties.<init>(Properties.java:40)
at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Properties.<clinit>(Properties.java:19)
at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Simulation.main(Simulation.java:50)
Exception in thread "main" java.lang.NumberFormatException: null
at java.lang.Integer.parseInt(Integer.java:542)
at java.lang.Integer.parseInt(Integer.java:615)
at org.cloudbus.cloudsim.workflow.Simulation.main(Simulation.java:56)
Java Result: 1
BUILD SUCCESSFUL (total time: 0 seconds)
۰
۰
ارسال: #۱۳۰
۲۷ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۱۲ ب.ظ
سلام
بچه ها کسی میدونه متوسط یه پروژه بهینه سازی زمان بندی ها در cloud computing چقدر هست؟واسه درس سیستم عامل میخوام رو این پروژه کار کنم.ضمن اینکه باید نواوری هم داشته باشیم.اما میترسم نرسم دو ماه تمومش کنم.بچه هایی که این کار رو انجام دادند یه راهنمایی کلی کنید یه دنیا ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۱۳۱
۱۱ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۵۸ ب.ظ
درخواست راهنمایی راجب پایان نامه
با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان موضوع پایان نامه من به کارگیری الگوریتم ازدحام ذرات برای یافتن بازههای زمانی در کنترل تعهدات سطح سرویس (SLA) در محاسبات ابری .
من باید این موضوع در محیط نرم افزار کلودسیم شبیه سازی کنم .الان دقیق نمیدونم برای الگوریتمم و همون Sla از کدوم کلاسهای نرم افزار کلود سیم باید استفاده کنم .اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم. در کل باید بازهها رو جوری تعیین کنیم که sla کاهش پیدا کند. با تشکر
۰
۰
ارسال: #۱۳۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط crevice.)
(۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۵۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان موضوع پایان نامه من به کارگیری الگوریتم ازدحام ذرات برای یافتن بازههای زمانی در کنترل تعهدات سطح سرویس (SLA) در محاسبات ابری .
من باید این موضوع در محیط نرم افزار کلودسیم شبیه سازی کنم .الان دقیق نمیدونم برای الگوریتمم و همون Sla از کدوم کلاسهای نرم افزار کلود سیم باید استفاده کنم .اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم. در کل باید بازهها رو جوری تعیین کنیم که sla کاهش پیدا کند. با تشکر

دوست عزیز اگه منظورتون کاهش میزان تخظی از SLA در مسئله ی استاندارد resource management ی هستش که کلودسیم ارائه داده؛ شما ۴ تا فاز دارید همینجوری که قبلا هم گفتم و SLAV یه متریک هست در کنار سایر متریک هایی مثل energy consumption, SLATAH,PDM,migration, shutdown, ...
شما اول پیپر online optimal متعلق به anton beloglazov رو بخونین تا متوجه بشین که صورت مسئله چی هست و بعدا هر الگوریتمی که دوست داشتینو بر اساس فرضیا خودتون برای یک و یا چندین تا از این ۴ فاز استفاده کنین.
موفق باشید

(۲۶ آذر ۱۳۹۴ ۰۶:۰۵ ب.ظ)mchs نوشته شده توسط:  با سلام
من یه برنامه نوشتم با نت بینز
برای مرکز داده اگاه از نیرو
خطاهای زیر رو میده ،کسی میتونه کمکم کنه

run:
اینجوری که من متوجه شدم؛ شما دارین سعی میکنین یه سری فایل رو بخونین که وجود خارجی (حداقل توی اون مسیر مشخص شده توسط شما) نداره. البته من کامل نخوندم همه پیغامها رو.

(۱۴ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۸ ق.ظ)alirezabaghi نوشته شده توسط:  دوستان عزیز سلام
پایان نامه بنده درخصوص کاهش مصرف توان در رایانش ابری می باشد آیا کسی می تواند در این زمینه به من کمک کند؟؟ با توجه به زمان کم باقیمانده برای من لطفا نظرتان را اعلان فرمایید.
باسپاس فراوان

شما دقیق تر بفرمایید که چه مشکلی دارید و چه کمکی رو لازم دارید.

(۲۱ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۵۸ ق.ظ)sara asadi نوشته شده توسط:  سلام
دوستان چه طور میشه تو کلودسیم بار کاری تصادفی تولید کرد و میزان utilization آن ها از منابع را بدست آورد؟
شما میتونین با ایجاد عددهای رندوم( و یا بر اساس توزیع خاصی) و تخصیص اون به vm های یک ماشین مجازی باری رو بر روی میزبان مقصد انها ایجاد کنین. در واقع بهره وری اینجوری بدست میاد:
[tex]Host\: Utilization=\frac{\sum VM\: requested\: MIPS}{Host\: total\: MIPS}[/tex]
ضمنا خود کلود سیم کلاسی رو برای ایجاد بار کاری رندوم بر روی ماشین های مجازی و به تبع اون میزبانان داره: UtilizationModelStochastic.java
این فایل در مسیر روبرو وجود داره: org/cloudbus/cloudsim
موفق باشید

(۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۹ ب.ظ)shabnamgh نوشته شده توسط:  سلام به همه
من دارم پروپوزال مینویسم . موضوع مقاله اصلی که دارم ازش استفاده می کنم در مورد مدیریت منابع داینامیک و هدفش کاهش مصرف انرژی(گرین) و جلوگیری از سرریز ماشین های مجازی هستش البته از یک الگوریتم پیش بینی استفاده می کنه.
هنوز در مورد پیاده سازی کاری نکردم . استاد xen رو قبول داشت که بعدا به کلودسیم راضی شد.
الان برای پروپزال یه ریزه کاریهایی رو میخواد که میترسم بعدا نتونم انجام بدم گیر کنم .
بنچ مارک معمولی که برای استاندار انلاین رسورس منیجمنت کلود سیم استفاده شده و در تقریبا اکثر پیپرهای گرین بیس استفاده شده شامل بار کاری هزاران ماشین مجازی در ۲۴ ساعت کاری هست که از بیش ۵۰۰ سرور از اقصی نقاط دنیا جمع شدن و coMon اون رو ارائه داده و در قالب یه پیپر باپلیش شده هم هست. در واقع این ورک لود شامل بهره وری cpu, بهره وری ram و میزان ارسال و دریافت شبکه هم هست اما بار کاری موجود و استفاده شده درون کلود سیم درواقع تنها بهره وری cpu این ورک لود بزرگ رو داره و شما کار مدیریتی تون رو بر اساس فرض ساده شده(تنها متریک ارزیابی بهره وری CPU) کار خواهید کرد.
موفق باشید

* پ.ن: دوستان معذرت میخام دیر به دیر پاسخ میدم. اگر سوالی جا مونده بود و یا سوال دیگه یی داشتید بپرسید؛ من و یا سایر دوستانی که مطلع هستند هم حتما سعی میکنیم در اسرع وقت بهتون پاسخ بدیم. (:
۰
۰
ارسال: #۱۳۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۴, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۲۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۵:۳۹ ب.ظ)shabnamgh نوشته شده توسط:  سلام به همه

هرچند که احتمالا دیر شده ولی پیشنهاد می دم روی موضوع دیگیر کار کنید

برای موفقیت ، باید ادامه داد .....
۰
۰
ارسال: #۱۳۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۴, ۰۴:۲۸ ب.ظ
(۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۵۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید

سلام
ممنونم از راهنمایتون .خیلی لطف کردید. فقط من منظورتون رو از ۴ تا فاز که برای مدیریت منابع استفاده باید کنم ، متوجه نمیشم .میشه خواهش کنم راهنمایی ام کنید.ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۳۵
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۲۹ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۵۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید

سلام
ممنونم از راهنمایتون .خیلی لطف کردید. فقط من منظورتون رو از ۴ تا فاز که برای مدیریت منابع استفاده باید کنم ، متوجه نمیشم .میشه خواهش کنم راهنمایی ام کنید.ممنون

سلام دوست من،
همونطوری که گفتم یک سناریوی چهار فازی درون کلاس powerVMallocationpolicymigrationabstract.java ی وجود داره که شروع این ۴ فاز از تابع optimizeAllocation درون این کلاس است. البته این ۴ فاز بر بیس انرژی اگاه بودن تخصیص ماشین های مجازی بر روی میزبانان هستش. اما بنظرم یکی از کامل ترین resource management ها همین ۴ فاز هست و میتونه توی حل سایر فرضیات مدیریت منابع و یا مدیری بار کاری و یا حتی مدیریت فلو دایاگرام ها هم استفاده بشه.
چهار فاز هم شامل:
determination of overloaded servers
determination of underloaded servers
Selection a subset of VMs from overutilized server in order to be migrated out to other active servers
Determination of a server for each migrating VM to be allocated.
موفق باشید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۲ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۶۱ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۱ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۲۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close