زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Cloudsim: implementation

ارسال: #۱۳۶
۱۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۵:۱۰ ب.ظ
RE: Cloudsim: implementation
(۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۲۹ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۲۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۵۸ ب.ظ)yazdstudent نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید
دوستان موضوع پایان نامه من به کارگیری الگوریتم ازدحام ذرات برای یافتن بازههای زمانی در کنترل تعهدات سطح سرویس (SLA) در محاسبات ابری .
من باید این موضوع در محیط نرم افزار کلودسیم شبیه سازی کنم .الان دقیق نمیدونم برای الگوریتمم و همون Sla از کدوم کلاسهای نرم افزار کلود سیم باید استفاده کنم .اگه کسی بتونه کمکم کنه ممنون میشم. در کل باید بازهها رو جوری تعیین کنیم که sla کاهش پیدا کند. با تشکر

سلام
ممنونم از راهنمایتون .خیلی لطف کردید. فقط من منظورتون رو از ۴ تا فاز که برای مدیریت منابع استفاده باید کنم ، متوجه نمیشم .میشه خواهش کنم راهنمایی ام کنید.ممنون

سلام دوست من،
همونطوری که گفتم یک سناریوی چهار فازی درون کلاس powerVMallocationpolicymigrationabstract.java ی وجود داره که شروع این ۴ فاز از تابع optimizeAllocation درون این کلاس است. البته این ۴ فاز بر بیس انرژی اگاه بودن تخصیص ماشین های مجازی بر روی میزبانان هستش. اما بنظرم یکی از کامل ترین resource management ها همین ۴ فاز هست و میتونه توی حل سایر فرضیات مدیریت منابع و یا مدیری بار کاری و یا حتی مدیریت فلو دایاگرام ها هم استفاده بشه.
چهار فاز هم شامل:
determination of overloaded servers
determination of underloaded servers
Selection a subset of VMs from overutilized server in order to be migrated out to other active servers
Determination of a server for each migrating VM to be allocated.
موفق باشید.

سلام ممنون از راهنمایتون .
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۳۷
۰۳ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۰۸ ق.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
من موضوع پایان نامم در مورد trade-of بین load balancing و energy efficiency است و باید تعداد مهاجرت ماشین مجازی را کاهش دهم در load balancing و تعداد ماشین های فیزیکی در حال کار را کاهش بدم و این کار رو باید در کلودسیم انجام بدم . برای این بهینه سازی باید از یکی از الگوریتم های هوشمند استفاده کنم که هنوز استاد راهنمام نگفته که از چه الگوریتمی باید استفاده کنم فقط گفته که در مرحله اول این مساله رو اول با الگوریتم ژنتیک پیاده سازی کن بعدش برو سراغ کار خودت .
برای load balancing و energy efficiency اصلا نمیدونم باید از چه کلاس هایی استفاده کنم .کسی می تونه به من کمک کنه در پیدا کردن این کلاس ها در کلود سیم .ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۱۳۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۰۸ ق.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸ ق.ظ)yas1991 نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید
من موضوع پایان نامم در مورد trade-of بین load balancing و energy efficiency است و باید تعداد مهاجرت ماشین مجازی را کاهش دهم در load balancing و تعداد ماشین های فیزیکی در حال کار را کاهش بدم و این کار رو باید در کلودسیم انجام بدم . برای این بهینه سازی باید از یکی از الگوریتم های هوشمند استفاده کنم که هنوز استاد راهنمام نگفته که از چه الگوریتمی باید استفاده کنم فقط گفته که در مرحله اول این مساله رو اول با الگوریتم ژنتیک پیاده سازی کن بعدش برو سراغ کار خودت .
برای load balancing و energy efficiency اصلا نمیدونم باید از چه کلاس هایی استفاده کنم .کسی می تونه به من کمک کنه در پیدا کردن این کلاس ها در کلود سیم .ممنون میشم

سلام دوست عزیز.
به طور کلی کلاسهای موجود درون فولدر power به ویژه ۴ کلاس مصرف انرژی ۴ هاست مختلف بر اساس بهره وری سی پی یو شون. + کلاس های VM , Host, PowerHost,

موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۳۹
۱۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۰۰ ب.ظ
با عرض سلام و خسته نباشید
ممنون از کمکتون . من با کلودسیم اصلا کار نکردم حالا می خوام برای شروع کار یک الگوریتمfirst fit پیاده سازی کنم اما برطبق اون ۸ مثالی که خود کلود سیم داره ،اون مثال ها دارن خودشون این تخصیص vm به pm انجام میدن ،من می خوام به جای استفاده از کلاس ها خودم الگوریتم first fit برای تخصیصvm به pm استفاده کنم اما نمی دونم باید چکار انجام بدم اگه کمکم کنید ممنون می شم .
۰
۰
ارسال: #۱۴۰
۱۱ اسفند ۱۳۹۴, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۰۰ ب.ظ)yas1991 نوشته شده توسط:  با عرض سلام و خسته نباشید
ممنون از کمکتون . من با کلودسیم اصلا کار نکردم حالا می خوام برای شروع کار یک الگوریتمfirst fit پیاده سازی کنم اما برطبق اون ۸ مثالی که خود کلود سیم داره ،اون مثال ها دارن خودشون این تخصیص vm به pm انجام میدن ،من می خوام به جای استفاده از کلاس ها خودم الگوریتم first fit برای تخصیصvm به pm استفاده کنم اما نمی دونم باید چکار انجام بدم اگه کمکم کنید ممنون می شم .

سلام.
شما باید دقیقا ۱ فایل مثل همون ۸ تا سمپل کلودسیم ایجاد کنین و حالا براساس سیاست همون الگوریتم مورد نظر خودتون مثل فرست فیت؛ مین مین و مکس مین و ... بیاین وی ام ها رو اساینن کنین به پی ام ها.
نحوه اساین کردن وی ام به پی ام و یا حتی کلود لت به وی ام هم توی همون ۸ تا سمپل خیلی ساده توضیح داده شده.

ینی نیازی نیس کلاسی رو عوض کنین و فقط نیاز ب استفاده از اون کلاسها رو دارین.
امیدوارم منظورمو رسونده باشم Smile
۰
۰
ارسال: #۱۴۱
۱۹ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۰۵ ب.ظ
سلام
ممنون از کمکتون
۰
۰
ارسال: #۱۴۲
۲۴ فروردین ۱۳۹۵, ۰۴:۵۹ ب.ظ
سلام، من میخواستم برای کاهش مصرف انرژی از روش CPU Usage prediction استفاده کنم،حالا نمیدونم پیاده سازی این الگوریتم که تو مقاله هست چه جوری میتونم تو کلودسیم انجام بده.فقط هم سه روز وقت دارمSad
ممنون میشم کمکم کنید.
اینم الگوریتمش هست:
Algorithm 1. Dynamic Thresholds (DT)
Input: hostList, vmList
Output: migrationList
vmList.sortDecreasingUtilization()
foreach h in hostList do
hUtil ← h.util()
bestFitUtil ← MAX
while hUtil > h.upThresh() do
foreach vm in vmList do
if vm.util() > hUtil - h.upThresh() then
t ← vm.util() hUtil + h.upThresh()
if t < bestFitUtil then
bestFitUtil ← t
bestFitVm ← vm
else
if bestFitUtil = MAX then
bestFitVm ← vm
break
hUtil ← hUtil - bestFitVm.util()
migrationList.add(bestFitVm)
vmList.remove(vm)
if hUtil < lowThresh() then
migrationList.add(h.getVmList())
vmList.remove(h.getVmList())
return migrationList
۰
۰
ارسال: #۱۴۳
۲۴ فروردین ۱۳۹۵, ۰۶:۴۰ ب.ظ
(۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ)software94 نوشته شده توسط:  سلام، من میخواستم برای کاهش مصرف انرژی از روش CPU Usage prediction استفاده کنم،حالا نمیدونم پیاده سازی این الگوریتم که تو مقاله هست چه جوری میتونم تو کلودسیم انجام بده.فقط هم سه روز وقت دارمSad
ممنون میشم کمکم کنید.
اینم الگوریتمش هست:
Algorithm 1. Dynamic Thresholds (DT)
Input: hostList, vmList
Output: migrationList
vmList.sortDecreasingUtilization()
foreach h in hostList do
hUtil ← h.util()
bestFitUtil ← MAX
while hUtil > h.upThresh() do
foreach vm in vmList do
if vm.util() > hUtil - h.upThresh() then
t ← vm.util() hUtil + h.upThresh()
if t < bestFitUtil then
bestFitUtil ← t
bestFitVm ← vm
else
if bestFitUtil = MAX then
bestFitVm ← vm
break
hUtil ← hUtil - bestFitVm.util()
migrationList.add(bestFitVm)
vmList.remove(vm)
if hUtil < lowThresh() then
migrationList.add(h.getVmList())
vmList.remove(h.getVmList())
return migrationList
سلام. اصلا الگوریتم خاصی نیست. همونجوری که توی پی . ام بهتون گفتم پیش بریدو این الگوریتم در واقع یک threshold در نظر گرفته بر اساس بهره وری پردازنده ی میزبانها. یک جاشم میزبانان رو داره سورت میکنه که باز چیز خاصی نیست.
فقط اول از همه تابع و کلاس اون دوفازی ک باید عوض بشنو پیدا کنین و بر بیس این سودو کد تغییر رو اعمال کنید.
موفق باشید Smile
۰
۰
ارسال: #۱۴۴
۱۳ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۳۱ ب.ظ
سلام
من میخوام که تأثیر اجرای یک برنامه رو که از قبل نوشتم و به زبان C++ است روی محیط ابر ببینم اینکه چه قدر طول میکشه اجرا بشه برام مهم است چه طور می تونم این کار رو انجام بدم؟
اصلا میشه روی ابر واقعی این کار رو انجام داد یا حتما باید در کلودسیم باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال: #۱۴۵
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۷ ب.ظ، توسط crevice.)
سلام. من دقیقا متوجه نشدم که تاثیر چه چیزیش رو روی ابر میخاین ببینین! یا برنامه تون قراره کار خاصی بکنه یا نه.اگر میخاین با ابر واقعی کار کنین ابر ابرهای یا خارجی میتونین یک سرویس متناسب برنامه تون بخرید و از اون برای اجرای برنامه تون روی ابر استفاده کنین.
اما اگه میخاین تاثیر برنامه تون بر روی دیتا سنتر و یا سخت افزاراشو ببینین یا باید یک دیتاسنتر راه اندازی شده خودتون (دانشگاهتون) داشته باشید وگرنه شبیه سازی کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۴۶
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۰۰ ب.ظ، توسط sarehkar.)
(۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۵ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  سلام. من دقیقا متوجه نشدم که تاثیر چه چیزیش رو روی ابر میخاین ببینین! یا برنامه تون قراره کار خاصی بکنه یا نه.اگر میخاین با ابر واقعی کار کنین ابر ابرهای یا خارجی میتونین یک سرویس متناسب برنامه تون بخرید و از اون برای اجرای برنامه تون روی ابر استفاده کنین.
اما اگه میخاین تاثیر برنامه تون بر روی دیتا سنتر و یا سخت افزاراشو ببینین یا باید یک دیتاسنتر راه اندازی شده خودتون (دانشگاهتون) داشته باشید وگرنه شبیه سازی کنید.

در محیط نت بینز و کتابخونه کلود سیم میشه به جای راه اندازی کلودلت ها یک برنامه که از قبل به زبان سی پلاس پلاس نوشته شده اجرا کرد ؟

در واقع می خوام یک الگوریتمی که خودم نوشتم در محیط کلود اجرا بشه به جای راه اندازی کلودلت هایی که خودمون مشخصاتش رو میدیم.

برنامه ای که در حال نوشتن اون هستم مربوط به فشرده سازی تصاویر هست و من می خوام تفاوت اجرای این برنامه رو در دو محیط کامپیوتر شخصی و محیط کلود ببینم با چند نوع ورودی . مثلا زمان اجرای اونها یا خروجی شون که تصویر هست
۰
۰
ارسال: #۱۴۷
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط crevice.)
نه اینکارو نمیتونین بکنین اما میتونین یکبار برنامه تون رو اجرا کنین و لاگ برنامه رو در قالب یک بارکاری یا دیتا ست در بیارید و بعد بار کلودلت ها یا ماشین های مجازی تون رو بر اساس اونها نتطیم کنین

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk

پ ن: باز من فکر نمیکنم کلا شبیه ساز بگارتون بیاد. شاید بهتر باشه چند کلود سرویس از سایر نقاط مختلف جهان بگیرید (سرورتون در مکانهای مختلف باشه) و برنامه تون رو روی اونا اجرا کنین. اینو ب این خاطر میگم ک میگین زمان اجرا و پاسخ ب شما مد نظره

۱
۰
ارسال: #۱۴۸
۱۵ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۳۷ ق.ظ
(۱۴ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  نه اینکارو نمیتونین بکنین اما میتونین یکبار برنامه تون رو اجرا کنین و لاگ برنامه رو در قالب یک بارکاری یا دیتا ست در بیارید و بعد بار کلودلت ها یا ماشین های مجازی تون رو بر اساس اونها نتطیم کنین

پ ن: باز من فکر نمیکنم کلا شبیه ساز بگارتون بیاد. شاید بهتر باشه چند کلود سرویس از سایر نقاط مختلف جهان بگیرید (سرورتون در مکانهای مختلف باشه) و برنامه تون رو روی اونا اجرا کنین. اینو ب این خاطر میگم ک میگین زمان اجرا و پاسخ ب شما مد نظره

بسیار عالی ممنون از راهنماییتون
۰
۰
ارسال: #۱۴۹
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۴ ق.ظ
سلام دوستان
من ی سوال داشتم:ایا میشه از کلودسیم خروجی نموداری گرفت؟در کل خروجی گرافیکی داره یا نه؟
۰
۰
ارسال: #۱۵۰
۱۹ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۵۷ ب.ظ
(۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۴ ق.ظ)reyhane.razban نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من ی سوال داشتم:ایا میشه از کلودسیم خروجی نموداری گرفت؟در کل خروجی گرافیکی داره یا نه؟
کلودسیم نه. البته با افزونه های جاوا میشه که کار معقولانه ای نیست. شما نتایجتونو توی اکسل و یا مطلب بیارید و باهاش نمودار بکشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , IT.setareh91

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  CloudSim یا NeSSi2 αɾια ۱ ۱,۶۶۳ ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  CloudSim askari.1368@yahoo.com ۰ ۱,۸۶۲ ۰۵ تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: askari.1368@yahoo.com
  CloudSim (ضروری) rahil.mehraban ۱ ۱,۶۷۴ ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  درخواست کتاب Design and implementation of programming languages e2000 ۰ ۱,۳۲۴ ۰۴ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: e2000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close