زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راه حلی برای رفع بی حوصلگی و افزایش انگیزه برای مطالعه

ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
سلام بر همگی.دوستان من یه کمکی از همتون میخواستم.من پارسال کنکور شرکت کردم ولی چون ترم ۷ بودم و بیست واحد داشتم وقت نکردم بعضی از درسها مثل هوش و سیستم بخونم رتبم شد ۲۰۰۰Huhحالا امسال میخوام کنکور بدم مشکلم اینجاست که قبل از اینکه امتحانای ترم ۸ تموم بشه خیلی انگیزه داشتم ولی الان که شروع کردم درسهارو با نهایت بی حوصلگی میخونم نمیدونم چکار کنم.همش هم با خودم میگم من که قبول نمیشمSadحالا به نظر شما چکار کنم که با انگیزه بیشتر درس بخونم؟
یه مشکل دیگه اینکه الان ماه رمضون هست من وقتی روزه هستم نمیتونم درس بخونم به جاش شبا بعد افطار تا سحر درس میخونم اونم ۳ ساعت بیشتر وقت نمیکنم درس بخونم.لطفا نظراتتونو بگین تا بلکه مشکلم حل بشه
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۸ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوست عزیز لطف کنید از این به بعد عنوان تاپیکتون رو متناسب با محتوا انتخاب کنید. چون که طبق قوانین مانشت، تاپیکهای با عنوان نامناسب بسته می شود.
ممنون

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , tayebe68
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۷ ب.ظ
RE: دوستان اگه میشه یه مشاوره کوچولو به من بدین!
سلام
من فکر می کنم اگر انسان بخواد فقط و فقط برای کنکور درس بخونه ، بدون اینکه حتی کوچکترین مسئولیت یا کار جانبی در کنارش انجام بده ، این کار پیوسته نخواهد بود و حتما یک جایی در وسط کار ، خسته میشه
توصیه ی من اینه :
ببینید دوست من، شما فکر می کنید دلیل بی حوصلگیتون چیه ؟
شما فرض کنید در یک اداره ای استخدام شدید که سطح اون شغل از شما خیلی پایین تره ... این باعث خستگی و کسلی نسبت به اون شغل میشه
حالا فرض کنید شغلی دارید که از توانایی شما خیلی فراتره ... اینم باعث میشه یه جایی دیگه طاقت نیاری و از ادامه ی کار، خسته بشی
.
.
.
با این توضیحات من فکر می کنم دلیل شما از بی حوصلگی ، اینه که می خواین دوباره واسه کنکور درس بخونین و انسان ها از تکرار خوششون نمیاد پس بهتره در کنار اینکه دارین برای ارشد درس می خونین یه کار دیگه هم در کنارش انجام بدین که باعث طراوت و ایجاد انگیزه بشه و از این نشاط و انرژی برای درس خوندن استفاده کنید ...
مثلا دنبال کارای عملی توی همین رشته ی خودمون برین مثل : طراحی سایت ، برنامه نویسی ، کلاس های مرتبط با رشته مون در فنی حرفه ای و ...
یا هم اینکه اگر دوستی آشنایی دارین ، به صورت پاره وقت کنار دستش کار کنید که هم درآمدی باشه واسه تون و هم اینکه یه تفریحی محسوب بشه در کنار درس خوندن (دقت کنید گفتم در کنار درس خوندن یعنی بیشتر وقتتون باید صرف درس خوندن بشه )
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , Pegasus , sss , احسان مومنی , tayebe68
ارسال:
۲۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ب.ظ
دوستان اگه میشه یه مشاوره کوچولو به من بدین!
رقیب پیدا کن
به اهدافت فک کن
سعی کن به چیزی که میخونی علاقه مند بشی
با کنجکاوی درس بخون

نکته مهم دیگه برنامه ریزیه. پیشنهاد میکنم تاپیک های مشاوره آقای جهانی را بخونی
بدون برنامه ریزی آدم انگیزه ای هم نداره و اگه درس هم بخونه، خیلی شلخته و نامنظم میخونه
باید برای خودت برنامه های کوتاه مدت (مثلا برای یک روز و یک هقته) و همچنین برنامه های بلندمدت (مثلا برای یک ماه یا دو ماه) بریزی. اهدافت را مشخص کنی و سعی کنی بهشون برسی. مثلا مشخص کنی که این هفته باید درسنامه فصل دوم سیستم عامل از کتاب پوران را کامل بخونم. یا مثلا باید تا آخر مرداد فلان فصل های هوش مصنوعی را کامل بخونم. این هدف های کوتاه مدت و میان مدت باعث میشه که برای رسیدن بهشون انگیزه داشته باشی. و وقتی که به این اهدافت میرسی حس موفقیت بهت دست میده و به این امیدوار میشی که با همین روال به اهداف بلند مدت خودت هم میتونی برسی.

موفقیت های بزرگ از جمع شدن همین موفقیت های کوچیک تر بدس میاد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: احسان مومنی , Engineer , tayebe68
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ب.ظ
سلام
من هم برنامه بلند مدت دارم هم کوتاه مدت
اما چکار کنم که روزی ۲-۳ ساعت بیشتر نمیخونم؟
به برنامه ام یه روز عمل میکنم
۲۰ روز عمل نمیکنم در حالی که نه فشرده هست برنامه نه خسته کننده نمیدونم
نه ماه رمضونه
نه درسهام تکرارین
درسهایی که ۱ماه پیش خوندم هم یادم رفته
وای وای
رقیبم ندارمSad
نمیدونم از دست خودم کلافه ام

چه تدابیری را پیشنهاد میکنید برای رفع مشکل حادم
حتما همه دیگه روزی حداقل ۶ ساعت رو میخونن

کاش یه دوست درس خون واسم پیدا میشد و راهگشا بود

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Engineer
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۲۵ ب.ظ
توکل کن
به نظر من ایمان و اراده میتونه بهترین انگیزه باشه
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۲۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۷۲ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۷۶ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۸۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ mohammad_1366 ۳۵۳ ۱۳۳,۲۶۸ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: diligent
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۴۹۳ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  مطالعه کتاب زبان اصلی saharitst ۲ ۲,۴۵۰ ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۷۵۴ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۲۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های مکتبخونه؟ Davood21 ۵ ۴,۳۷۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close