زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی در خصوص انتخاب فیلد شغلی

ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط good-wishes.)
سلام دوستان

من خودم تو زمینه آی تی شاغل هستم ولی متاسفانه فیلد خاصی نیست که بگم تو اون زمینه حرفه ای و کاربلدم . الان میخوام یه زمینه تخصصی پیدا کنم و همونو ادامه بدم و دوره هاشو بگذرونم ...
در زمینه نت ورک خودم بیشتر علاقه دارم ولی میگن که به خانوم جماعت در این مورد اعتماد ندارن واکثرشرکتهااین مشاغل رو به آقایون میدن !! حالا لطفن بهم بگید من نت ورک رو ادامه بدم یا برم سراغ یکی از زبانهای برنامه نویسی مثل دات نت یا سی شارپ و پی اچ پی و این حرفا ؟؟؟؟

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , nazanin-82
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۰۵:۲۱ ب.ظ
انتخاب فیلد شغلی
سلام.

فکر می کنم جامعه کم کم از حالت masculine گرایی خارج شده و بیش از پیش به تخصص افراد توجه می شود تا جنسیت.
اگه شما به این باور برسید که می توانید به اندازه چند نفر "آقا" کار مفید انجام بدهید، شرکت یا فرد خاصی با خانم بودن شما مشکلی نخواهد داشت. خوشبختانه فیلدهای کاری حوزه رشته ما "مشاغل سخت" بحساب نمی آید. تنها تفاوت بین ماها، فکر کردن، قدرت درک مساله و روشهایی برای حل اون هست، نه نیاز به زور فیزیکی !
اینها رو گفتم که به خانم بودن خودتون افتخار کنید. نگرانی برای عدم پذیرش شما توسط شرکتها رو با اثبات خودتون جواب بدید.

برای کار کردن در زمینه برنامه نویسی فکر می کنم دو مساله خیلی مهمه. "تلاش و کوشش بسیار فراوان" و "داشتن ایده برای حل مساله". شروع برنامه نویسی مقداری خسته کننده و طاقت فرساست، اما فقط کافیه مقداری زمان بگذره، بعد از گذشت مدتی مانند اکسیژن میمونه. از برنامه نویسی لذت برده میشه. نحوه حل یک مساله و نوشتن الگوریتم برای اون کاری هست که برنامه نویسان با انجام دادنش نصف راه رو رفتن. مقداری باید ایده جدید داشته باشید برای برنامه نویسی. من دوستانی دارم که نیاز جامعه رو دارند براورد می کنند و از این راه بسیار بسیار رضایتمند هستند. (مثلا برنامه نویسی برای آزمایشگاه ها، کد زنی اندروید، ...) . باید برای برنامه نویسی بسیار فعال باشید تا بتونید جایگاه خودتون رو تقویت کنید.
در زمینه کار کردن شبکه و تکنسین فنی شبکه اطلاع خاصی ندارم، به مراتب اون هم باید سختی ها و درعین حال جذابیت های خودش رو داشته باشه.

علاقه برای انجام هردوی اونها لازم هست، ببینید روحیات خودتون به کدوم یک سازگارتر هست. همه اینجا از دید و منظر خودشون به قضایا نگاه می کنند و نتیجه گیری میشه که هیچکس نمیتونه غیر از خود شما بین این دوتا براتون تصمیم گیری کنه و جواب سوال رو خودتون باید بدید.
موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m@hboobe , maedeh , virtual girl , baran , nazanin-82 , mahyamk , diligent
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۱۹ ب.ظ
انتخاب فیلد شغلی
اگه وقت دارید هم کدوم رو یه کم امتحان کنید تا بفهمید کجا علاقه دارید. من خودم جدیدا به شبکه هم علاقه مند شدم (علاوه بر فیلد های قبلی Big Grin)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , virtual girl
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ب.ظ
RE: انتخاب فیلد شغلی
مورد مشابه در خصوص بخشی از سوالتون در مورد شبکه Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۳ ب.ظ
انتخاب فیلد شغلی
واقعیت اینه که بعضی از مشاغل شبکه برای خانم ها نیست مثل نصب قسمت بی سیم البته نمیگم خانم ها نمیتونن اما خوب واقعیت اینه که شرکت ها خانم نمیگیرن اما جا های دیگه مثل حوزه نر افزاری میتونید فعالیت کنید البته علاقه خیلی خیلی مهمه

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۱
۰
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۱۰ ب.ظ
ممنون دوستان خوبم Heart

حقیقت چند جا دیدم که برای شبکه فقط آقا میخوان و ما خانوما رو که میبینن بیشتر برنامه نویسی و اینا رو مطرح میکنن به خاطر همین واقعن موندم چی رو ادامه بدم ... ولی اینطور که از صحبتهای شما متوجه شدم همه چی بستگی به خود آدم داره و چیز کلی ای وجود نداره ..

۱
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط Amir V.)
انتخاب فیلد شغلی
الان در حد تیم ملی خوابم میاد Big Grin

برم بخوابم فردا همین پست رو ویراش میکنم واست مینویسم.

There is no there there.
۰
۰
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۳ ق.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۳۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  الان در حد تیم ملی خوابم میاد Big Grin

برم بخوابم فردا همین پست رو ویراش میکنم واست مینویسم.

عووووووف ! چه کلاسی میذاره این ! Tongue

پیاده شو با هم بریم بالام جان Big Grin

۰
۰
ارسال:
۱۲ فروردین ۱۳۹۴, ۰۲:۵۰ ب.ظ
سلام.درشبکه اونچه که تاالان بعدازچندسال تجربه سخت افزاری دیدم,بایدگروهی کارکرد,تابهترین شد.چون یکی سخت افزار روخوب میفهمه,دیگری برنامه و....آنچه مهم هست اینه دریکی از اصول مثلا طراحی,نصب وراه اندازی ابتداصفرتاصد کارکرد,بعد اومد با زیرساختاش آشناشد,کارکرد,تجربه وخطاها راعملادید,که ایناباگروهی واقعاسختی کش و عاشق کار میسرمیشه!!بعد دیگه بگم اگر یک ساعت وقت آزادداشتی حرفه!!!توایران تخصص داشته باشی,و بلد باشی عالیه,,چراکه اونیکه میاد باپارتی اجرای شبکه میکنه مطمئنن شایداول خوب داکت وسوکت و سوراخ بزنه,رک ببنده,و....ولی شک ندارم,عملأ دیدم چنان میخورن ب مشکل که یادشون میفته قراردادی که امضاء کردن مثلاsql2008کارمیکنه که این پیمانکار تابحال بااکسس هم کارنکرده!!!اونوقت گروه زرنگ راخواهان دارن سبد,سبد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۰۱ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  درخواست راهنمایی برای ارشد sali_h ۲ ۴,۵۲۷ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۵۹ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۶۴ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close