زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ورزش در کنار برنامه ریزی[جدی بگیریم]

ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۳:۴۵ ب.ظ، توسط fayon.)
به نام نامی دوست که هرچه هست و نیست از اوست،به همه مانشتی ها سلام و ۱۰۰ سلام و امیدوارم داوطلبای کنکور همه شون پر روحیه و سلامت باشن

موضوعی به نظرم رسید گفتم به شما بگم.اتفاقی که برای خودم افتاد و اگه بهش توجه می کردم نمی افتاد.۲سال برای ارشد خوندم.توی این دو سال از مهر شروع کردم و تا اخر بهمن.که جمعا میشه ۱۰ ماه خوردن و خوابیدن و درس خوندن.یه مدت مشکل قلبی داشتم،ولی خداروشکر فعلا رفع شده.دلیلشم کم تحرکی قبل از کنکور بود.
من همیشه تحرک زیادی داشتم،عصرها با دوستام می رفتم فوتبال و باشگاه میرفتم گاهی وقتا ،اهل بیرون رفتن و پیاده روی هم بودم.از وفتی وارد دانشگاه شدم تا اولین روزی که برای کنکور ارشد شروع به خوندن کردم همیشه وزنم بین ۶۷ تا ۶۹ بود.هیچوقت نه بالاتر رفت نه پایین تر.سال اولی برا ارشد میخوندم بعد از کنکور وزنم به ۷۲ رسید و سال دوم به ۸۰/خیلی دوس دارم یه بار دیگ وزنم بشه ۶۸ Sad .اگه وقتایی واسه کنکور میخوندم،تنها روزی ۳۰ دقیقه پیاده روی داشتم فک میکنم به هیچ وجه اینطوری نمیشد.البته تنبلی ناشی از خوردن و خوابیدن این ۱۰ ماه قبل از کنکور هم به بقیه ی روزام سرایت کرده.الان خیلی واسم سخت شده که وزن کم کنم.
خواستم به دوستام بگم شماها که میخواید به امید خدا بخونید به این موضوع دقت کنید.میتونید روزی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا طناب بزنید،یا ۳۰ دقیقه پیاده روی،برنامه های جانبی مثل سالن فوتبال رفتن ،باشگاه بدنسازی رفتن هم میتونه موثر باشه.ولی به نظرم میاد بهترین چیز همون ورزش صبحگاهیه،فاصله ی بعد از اینکه از خواب بیدارم میشیم و قبل از اینکه صبحونه بخوریم.ممکنه خیلی ها از دخترخانم ها و یا اونایی که توی آپارتمان زندگی میکنن و یا کسایی که سخت باشه براشون که بخوان بیرون برن.به نظرم ورزش با یکی دو تا اهنگ تو اتاقتون میتونه گزینه ی بعدی باشه.
بالاخره افزایش وزن تاثیرات زیادی روی سلامتی داره.ماها تلاش میکنیم درس بخونیم،پول دربیاریم که در آینده زندگی خوبی داشته باشیم و بتونیم شاد زندگی کنیم.ولی دریغ از اینکه این روزایی که الان توشون هستیم هیچ فرقی با روزای آینده ندارن و همشون ۲۴ ساعتن ،فقط اینکه اینده هنوز نیومده و یا اصلا ممکنه نیاد،ولی الانمون رو داریم.سلامتی از همه چی مهمتره مواظبش باشیم و به خاطرش شکرگزار باشیم.
البته اونایی که لاغرن میتونن با دید مثبت بش نگاه کنن Wink
خلاصه برای برنامه ریزی روزانه حتما ۳۰ دقیقه ورزش رو هم لحاظ کنید.شاید بگید وقت تلفیه ولی سلامتی مهم تره و امیدوارم روزی نخواید مث من دوباره کلی وقت بذارید که برگرید به جای قبلی .
همگی موفق باشید
۲۹
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.sadri , ندا۱ , sajad2020 , Mänu , CS_IT , Mohammad.K , white bird , mahniya , pooyaa , jahani , Apple.CS , jparisa , m@hboobe , asiehmohammadian , M.Amin.M , samaneh_aftab , reyman , ahmad002 , رعنا , friends , shima_24 , sanar.m , IT.setareh91 , mns2000 , samy007 , student_92 , الی۲۱ , tabassomesayna , tehran_it_93 , msbcomputer , Doctorwho , احسان مومنی
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۱۵ ب.ظ
سلام بر دوستان گل
یه چیزی مهمه بچه ها
اونم این که وقتی قصد خوندن کردید سعی نکنید همه کاراتونو تعطیل کنید و فقط درس بخونید(البته شاید واسه بعضی بچه ها نرمال باشه که بخان فقط فقط درس بخونن)
و اینکه سعی کنید تا اونجا که میشه روال عادی زندگیتونو حفظ کنید، اینجوری شاید یکم اولش فشار بیاد بهتون ولی بعدا عادت میکنید
اینو فراموش نکنید که الان اوج جوونی و خوشی مونه، جوری برنامه ریزی کنید که در کنار زندگی کردن درس هم بخونید

منم سال قبل یه برنامه واسه خودم ریخته بودم که فقط درس میخوندم و کار میکردم که نتیجش این شد که هیچ لذتی نبردم و کنکور هم قبول نشدم ولی امسال توی جریان زندگی درس خوندم(خیلی کمتر از پارسال) و در کنار درس موسیقی هم کار کردم و قبول هم شدم
البته این فقط نظر و روش من بود و نمیگم که ۱۰۰ درصد درسته چون هر کس باید روش خودشو پیدا کنه

از زندگی لذت ببرید Smile

اگر باور داری که روزی پروانه میشوی بگذار روزگار هرچه میخواهد پیله کند.
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , m@hboobe , CS_IT , M.Amin.M , رعنا , fayon , msbcomputer
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ ق.ظ
منم با دوستمون (fayon) موافقم
به نظر من ورزش نه تنها باعث حفظ سلامتی در زندگی، بخصوص در دوران پشت کنکور، میشه بلکه ورزش و تفریح باعث میشن که آدم روحیه شادابی داشته باشه و دیرتر از درس خوندن خسته بشه، بلاخره اونایی که کنکور دادن بهتر میدونن که خستگی از درس خوندن یکی از مواردی است که در طول آمادگی برای کنکور به سراغ اکثر دوستان میاد و باعث بی انگیزگی فرد میشه که من "انگیزه، تمرکز و برنامه ریزی" رو جز اصولی میدونم که باید هر داوطلبی برای موفقیت در کنکور داشته باشه، ورزش و تفریح میتونه راه حل مناسبی برای حفظ روحیه و انگیزه داوطلب ها باشه

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رعنا , fayon
ارسال:
۰۵ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ب.ظ
حالا جدا از بحث کنکور، ورزش رو توی کل زندگی باید جدی گرفت. از فوایدش هم همگی آگاهیم.

There is no there there.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fsi2013

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۷۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۴ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۸۵ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۶ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۷ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close