زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی نرم افزار ، اسلام ناظمی ، خلیلی فر ، مدرسان،پوران پژوهش

نظرسنجی: کدام کتاب
پارسه
مدرسان شریف
گسترش علوم پایه (خلیلی فر )
هیچ کدام
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۴۶
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۰ ق.ظ
من از سایت مدرسان فصل اولشو دانلود کردم.
راستش یه فرقایی با ناظمی و پوران داره.
مهمترین حسن این کتاب خلاصه فصلشه که آخر هر فصل اومده(به نظر من).
واقعاً عالی و حرفه ای خلاصه کردن.
کتاب اصلیم واسه خوندن مدرسان شریف شد

ممنون آقا سعید جهانی عزیز

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: friendchp
ارسال: #۴۷
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۱ ق.ظ، توسط Amir V.)
کتاب اسلام ناظمی انتشارات جلوه هم خیلی تر و تمیز و خوبه.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri
ارسال: #۴۸
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط aryaee.)
کتاب اسلام ناظمی انتشارات جلوه ۹۰% درصد دوستان می گویمد خلاصه پرسمن هست .و خیلی خوب هست واین کتاب امتحانش را پس داده است
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , Amir V , sara901
ارسال: #۴۹
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۲ ق.ظ
دوستان بنده کتاب مهندسی نرم افزار مدرسان شریف رو خوندم. در کل کتاب خوبی هستش ولی اشتباه علمی هم کم نداره، مثلا یک جا milestone رو ترجمه کرده فرسنگ شمار! البته بقییه جاها نقطه عطف ترجمه شده که درستش نقطه عطف هست. البته وقتی مطالعه کردم به این نتیجه رسیدم این کتاب تالیف و ترجمه هست یعنی بعضی از تیکه هاش به وضوح مشخص هستش که ترجمه هست. به هر حال از کتب تستی موجود در بازار فعلا این کتاب بهتر هست، ولی با خوندنش درس مهندسی نرم افزار رو مفهومی نمی تونید یاد بگیرید. جملات مبهم و نامفهوم زیاد داره. به هر حال از تهیه کنندگان کتاب و خصوصا اقای جهانی تشکر می کنم.
ارسال: #۵۰
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط jahani.)
RE: مهندسی نرم افزار ، اسلام ناظمی ، خلیلی فر ، مدرسان،پوران پژوهش
اول این که احتمالا شما نسخه قبلی کتاب رو خوندی در نسخه جدید تحولات بنیادین کرده (بخش خلاصه و سوالات تالیفی و ده ازمون انتهای کتاب) در نسخه جدید به کتاب اضافه شده اند.
دوم اینکه بعضی از اساتید (از جمله دکتر عبدالله زاده استاد دانشگاه امیر کبیر) milestone رو فرسنگ شمار ترجمه کرده اند منم از این ایشون الهام گرفتم برای ترجمه.
سوم اینکه غلط علمی با غلط ترجمه فرق داره دوست عزیز. غلط علمی یعنی موضوعی که از نظر علمی غلطه ولی غلط ترجمه یعنی موردی که تو ترجمه اش اختلافه نسخه اخر به مراتب از لحاظ روان بودن متن بهتر از نسخه قبلیشه.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه پندگیر خواه ملال
ارسال: #۵۱
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۴۶ ب.ظ
سلام آقا سعید
من امروز تا ص۱۷ رو که خوندم بعضی از نمودار ها(مثلا نمودار آبشاری همشون از استقرار به سمت تحلیل هستند و نمودار radرو هم اصلا متوجه نشدم نه تو کتاب پرسمن هست و نه توی سامرویل(البته سامرویل ۸۵رو دارمBig Grin) و البته با نمودار های رد کتاب های کنکوری دیگه فرق داره ) رو متوجه نشدم بعد یه نکته دیگه تو کتاب پرسمن ویرایش هفتم ترجمه سالخورده که دارم پیچشی ترکیب نمونه سازی با آبشاری هست اما در اینجا نوشته ترکیب radو آبشاری ...اینا قضیش چیه میشه یکم توضیح بدین ؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام
ببخشید کسی جزوه تحلیل و طراحی شی گرایی دﻛﺘﺮ راﻣﺎن راﻣﺴﻴﻦ شریف رو داره بتونه آپلود کنه؟
یا طوری شه دانشگاه شریف قرار بزاریم بگیرم ازشون ؟
با تشکر
شدیدا نیازمندم?
لطفا تو موضوع بالا جواب بده بقیه هم استفاده کنن
ارسال: #۵۲
۲۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۸ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
یه سوال کتاب مدرسان از پارسال تفاوتی نکرده؟

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۵۳
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط محسن ک.)
البته بنده نسخه چاپ اردیبهشت ۹۲ رو خوندم. بحث من اینه که شما واژه ای مثل milestone رو بعضی جاها فرسنگ شمار ترجمه کردید بعضی جاها نقطه عطف! قاعدتا وجود چند ترجمه برای یک واژه باعث گمراهی خواننده میشه. ضمنا ضمن احترام به استاد گرامی اقای دکتر عبدالله زاده، هر کسی که microsoft project یا پریماورا کار کرده میدونه milestone نقطه عطف میشه نه فرسنگ شمار. فرسنگ شمار ترجمه عمومی میشه نه تخصصی واژه milestone . ضمنا اشتباهات علمی هم وجود داره که سعی می کنم در قالب یک فایل ورد برای شما ارسال خواهم کرد. البته من عرض کردم از بین کتب موجود ، کتابی که جنابعالی تالیف کردید به نظر بنده بهتر از بقییه هستش، ولی با یک کتاب ایده ال تالیفی هنوز فاصله داره. بعضی جاها هم جملات مبهم وجود داره که مشخص هستش ترجمه هست. به هر حال من کتاب شما رو خط به خط خوندم و کلا کتاب خوبی دیدم. انشاالله دوستان استفاده کنند.

ارسال: #۵۴
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۳۴ ق.ظ، توسط jahani.)
(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۴۵ ب.ظ)mohammad.ardeshiri نوشته شده توسط:  یه سوال کتاب مدرسان از پارسال تفاوتی نکرده؟
تغییرات کتاب در حد اضافه شدن خلاصه ها، کمتر شدن غلط تایپیها و اشکالات نگارشی. و نیز اضافه شدن تستهای تالیفی هدفمند به اخر هر فصل هست. در محتوای درسی تغییرات کمتر هست و جز موارد معدود تغییرات زیادی نداشته است.

(۲۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۶ ب.ظ)friendchp نوشته شده توسط:  
(24 مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۸ ب.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
سلام آقا سعید
من امروز تا ص۱۷ رو که خوندم بعضی از نمودار ها(مثلا نمودار آبشاری همشون از استقرار به سمت تحلیل هستند و نمودار radرو هم اصلا متوجه نشدم نه تو کتاب پرسمن هست و نه توی سامرویل(البته سامرویل ۸۵رو دارمBig Grin) و البته با نمودار های رد کتاب های کنکوری دیگه فرق داره ) رو متوجه نشدم بعد یه نکته دیگه تو کتاب پرسمن ویرایش هفتم ترجمه سالخورده که دارم پیچشی ترکیب نمونه سازی با آبشاری هست اما در اینجا نوشته ترکیب radو آبشاری ...اینا قضیش چیه میشه یکم توضیح بدین ؟
برای حفظ نظم بهتر تالار من از این به بعد سوالات درسی رو در این تاپیک پاسخ میدهم

(۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ ق.ظ)محسن ک نوشته شده توسط:  البته بنده نسخه چاپ اردیبهشت ۹۲ رو خوندم. بحث من اینه که شما واژه ای مثل milestone رو بعضی جاها فرسنگ شمار ترجمه کردید بعضی جاها نقطه عطف! قاعدتا وجود چند ترجمه برای یک واژه باعث گمراهی خواننده میشه. ضمنا ضمن احترام به استاد گرامی اقای دکتر عبدالله زاده، هر کسی که microsoft project یا پریماورا کار کرده میدونه milestone نقطه عطف میشه نه فرسنگ شمار. فرسنگ شمار ترجمه عمومی میشه نه تخصصی واژه milestone . ضمنا اشتباهات علمی هم وجود داره که سعی می کنم در قالب یک فایل ورد برای شما ارسال خواهم کرد. البته من عرض کردم از بین کتب موجود ، کتابی که جنابعالی تالیف کردید به نظر بنده بهتر از بقییه هستش، ولی با یک کتاب ایده ال تالیفی هنوز فاصله داره. بعضی جاها هم جملات مبهم وجود داره که مشخص هستش ترجمه هست. به هر حال من کتاب شما رو خط به خط خوندم و کلا کتاب خوبی دیدم. انشاالله دوستان استفاده کنند.
اشتباهات علمی رو که برام حتما بفرستید ممنون میشومSmile در ارتباط با ترجمه هم یه جاهایی ممکنه این دست مشکلات وجود داشته باشه حق میدم به شماSmile د ر ارتباط با اینکه میگید بخشهایی از کتاب ترجمه هست باید خدمتتان عرض کنم که این یه کتاب کنکوری میباشد و به هدف کنکوری نوشته شده است. منبع اصلی کنکور کتاب پرسمن هست و بخشهایی از کتاب را ناگزیر از ترجمه هستیم. بعدم من هیچ وقت جسارت نمیکنم کتابی در باب مهندسی نرم افزار تالیف کنم. (یه کتاب علمی منظورمه) این کتاب صرفا کتابی هست که به هدف کنکور نوشته شده است و برای پوشش نیازهای کنکوری داوطلبان تهیه شده استSmile

سپاس‌گزاری شده توسط: friendchp , mohammad.ardeshiri
ارسال: #۵۵
۲۵ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶ ق.ظ، توسط محسن ک.)
مجددا از جنابعالی بابت گردآوری این کتاب تشکر می کنم. البته بنده خدای نکرده قصد ندارم بگم این کتاب خوب نیست یا ... مجددا عرض می کنم به نظر من که کتاب خیلی خوبی هستش. البته بنده کتاب مهندسی نرم افزار سری شومز رو ترجمه کردم و انتشارات نوپردازان چاپ شده است و به ترجمه خودمم هم انتقاد دارم! یک کتاب مهندسی نرم افزار دیگه که باز هم ترجمه هستش تا مهر یا آبان نیز چاپ خواهد شد. بنده قصد دارم در ترم مهر انشاالله کتاب شما رو به دانشجویان در کنار کتاب خودم، معرفی کنم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , jahani
ارسال: #۵۶
۳۱ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹ ب.ظ، توسط amin_msd.)
(۳۱ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۴ ب.ظ)m_molodi نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱ ب.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  
(31 تیر ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ)moh3n.cinema نوشته شده توسط:  ;کتاب جدید گسترش علوم پایه نوشته مقسمی و دکتر رضوانی اخیر منتشر شد...
کتاب بسیار خوبیه. خیلیم تعریف شنیدم.

این کتاب که اخیرا منتشر نشده مال ۴ ۵ ماه پیش هستش و من این کتاب رو دارم ولی از روش نمی خونم چون ازش خوشم نیومد به خاطر

اینکه زیاد گزافه گویی کرده و مطالب اضافی و به درد نخور زیادی رو داره از گفتار کتاب و پیوستگی مطالبش خوشم نیومد ....

من که به گفته دوستان خریدمش ازش خوشم نیومد واسه اینکه دیدم به درد من نمیخوره ... شاید واسه دوستانم جواب دادم ولی من

خوشم نیومد ازش ... البته همه اینها نظر شخصی من هستش شاید یکی دیگه خوشش بیاد ولی من که نه...
منم این کتاب مقسمی رو تازه گی ها خریدم اصلا خوشم نیومد خیلی ساده گفته و خیلی درهمو برهمه فصلها ش
[/quote]
منم این کتابو یک ماهی میشه که گرفتم تقریبا ۷۵ صفحشو خوندم. طرز بیانش خیلی افتضاحه و خیلی مطالبو اضافی گفته.منکه تو این یه ماه خیلی سخت مطالبو یاد گرفتم و در کل هیچی نفهمیدم!!!
حالا می خوام برم سراغ یه کتاب دیگه! بعد از خوندن کلی پست اینجور که فهمیدم دوستان بیشتر مدرسانو توصیه می کنن ولی من بازم گیج شدم. آخه کتاب پرسمن رو هم ندارم! به نظرتون کتاب مدرسانو فقط بگیرم خوبه؟
ارسال: #۵۷
۰۲ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۹ ب.ظ
عاقا هیشکی نیس جواب ما رو بدههههههه؟! Sad
تو سایت مدرسان شریف هم رفتم و دو فصل اول کتابشو دانلود کردم. کاملا شبیه به مقسمی (رضوانی) بود با این تفاوت که بعد از هر مطلبی چندتا مثال تو متنش گنجونده بودن در صورتی که مقسمی مثال نداره فقط آخر هر فصل تست داره.
نمیدونم واقعا چیکار کنم! دوستان لطفا راهنمایی کنید...
ارسال: #۵۸
۰۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۲ ق.ظ
سلام دوستان عزیز
من از نرم افزار به خاطر حجم زیادش بدم میومد
اهل خوندن کتاب مرجع هم نبودم
اما سال پیش با کتاب ماهان برا ارشد خودنم
با اینکه حجم خیلی کمی داره اما برا من خیلی خوب بود
تقریبا همه نکات توش بود و من به همه سوالات نرم افزار جواب دادم

(ولی امسال قبل از نتیجه ها به یکی از دوستان امانت دادم که خیال برگردوندن نداره )

واقعا برا من خوب بود

موفق باشید.

خداوندا
هدایتم کن
تا به این باور برسم
که جواب برخی از دعاهایم
«صبر» و «انتظار» است
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: amin_msd
ارسال: #۵۹
۰۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۳۷ ق.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ب.ظ)amin_msd نوشته شده توسط:  عاقا هیشکی نیس جواب ما رو بدههههههه؟! Sad
تو سایت مدرسان شریف هم رفتم و دو فصل اول کتابشو دانلود کردم. کاملا شبیه به مقسمی (رضوانی) بود با این تفاوت که بعد از هر مطلبی چندتا مثال تو متنش گنجونده بودن در صورتی که مقسمی مثال نداره فقط آخر هر فصل تست داره.
دو تا خوبی بزرگ کتاب مدرسان داره که بقیه کتابها کمتر دارند یکی خلاصه های خیلی خوبشه که همچین خلاصه بندی تو کتب دیگه گیر نخواهی اورد. و دوم سوالات تستی تالیفی خیلی خوبشه که هدفمند طراحی شدند. یعنی از اسون شروع میشن و به سخت میرسندSmile

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , amin_msd , احسان مومنی , Mänu
ارسال: #۶۰
۰۳ مهر ۱۳۹۲, ۰۲:۵۵ ق.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۲ ۰۱:۳۷ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  
(02 مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ب.ظ)amin_msd نوشته شده توسط:  عاقا هیشکی نیس جواب ما رو بدههههههه؟! Sad
دو تا خوبی بزرگ کتاب مدرسان داره که بقیه کتابها کمتر دارند یکی خلاصه های خیلی خوبشه که همچین خلاصه بندی تو کتب دیگه گیر نخواهی اورد. و دوم سوالات تستی تالیفی خیلی خوبشه که هدفمند طراحی شدند. یعنی از اسون شروع میشن و به سخت میرسندSmile

من فکر نمیکنم کاملا مثل مقسمی و ذکتر رضوانی باشه پارسال خوندنم ولی فکر نمیکنم کاملا شبیه باشن

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

سپاس‌گزاری شده توسط: amin_msd

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم کامل آفلاین پایگاه داده استاد خلیلی فر mona64 ۶ ۵,۴۹۵ ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ۱۰:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Noura9999
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کیوان فر ؟ خلیلی؟ مقسمی؟ msnmkh ۰ ۶۷۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۶۶ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close