زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حق خوری مسلم سازمان سنجش!!!

ارسال: #۴۶
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ق.ظ
RE: حق خوری مسلم سازمان سنجش!!!
خوبه اسم این سازمان، سنجشه، اگه سنجش نبود چی می شد!!!!!!!

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا , zx24 , mostafa0000
ارسال: #۴۷
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ ق.ظ
فقط میشه گفت ناباوری!Huh
بنده آقا این روزا به کل دونسته ها وندونسته هام شک کردم
بدتر از حال شما
ببین چطور با زندگی آدم بازی می کنند!
بد جایی گیر کردیم متاسفانه!

انسان در بــــازی گاهی می بــــــرد ، گــــــــاهی چیــز یــاد می گیــــرد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا
ارسال: #۴۸
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۱:۴۷ ق.ظ
سلام آرتا جان
ببین دوست من، سال قبل هم ، همین اتفاق ها افتاد، کلید اولیه که آمد، من روی ۴ تا سوال که یا اشتباه بودند یا گنگ یا گزینه های درست دو تایی داشتند،اعتراض داشتم. ۲ تاشو که مطمئن بودم سوال باید حذف بشه به سازمان سنجش ایمیل زدم.
اتفاقا یک جواب هم گرفتم. "رسیدگی می کنیم."
یک نتیجه هم گرفتم. "هیچ وقت رسیدگی نمی کنند!!!"
سیاست سازمان سنجش اینه که رتبه ها رو جابجا نمی کنند. هیچ رتبه یکی دو نمیشه و اگه رتبه ای جابجا بشه براشون عواقب بدی خواهد داشت.
برای من فرقی نمی کرد و نکرد اما اینجا یک جمعیت چندین هزار نفری هست. به سازمان سنجش اعلام کنید که از سال های بعد این مشکلات پیش نیاد.
پارسال هم از سازمان سنجش کلی سوال داشتم

چرا واسه یه کنکور چندین ماه زمان دانشجو های بیچاره رو به خاطر یک نتیجه که میشه یک هفته ای اعلام کرد حرام میکنید.( این مورد واقعا یک اعصاب آهنی می خواد که نه می دونی چی می شی و نه می تونی برای آینده ات برنامه ریزی کنی)
چرا یه بررسی جدی روی تنظیم سوال ها انجام نمی دید؟؟
چرا بعد از تایپ سوال ها یه نگاه بهش نمی اندازید؟؟؟
چرا باید شکل های بعضی سوال ها با دست طراحی و اسکن بشه؟ (یه خط کش هم دست طراح می دادین بد نبود)
چرا یه امتحان چندین هزار نفری باید دو گزینه یکسان داشته باشه؟
چرا بعضی شکل ها و جدول ها باید اینقدر کوچک چاپ بشه که با چشم غیر مسلح نشه اونو دید؟
...

شاد باشید . بدرووود
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , maneshty , Engineer , yasermrz , fatemehkh , anika , Mohammad WR10 , آرتا , SarahRad , atenaa
ارسال: #۴۹
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۱ ق.ظ
پاشو برو سازمان سنجش. این اثباتت هم دستت باشه.از این رییس و اون رییس بگیر تا رییس کل. بعضا از بلند کردن صدا و کمی داد و بیداد هم ابایی نداشته باش. به نظر من اینجوری شاید به نتیجه برسی. دیدم که میگم
۳
۰
ارسال: #۵۰
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۱۴ ق.ظ
دوستان به نظر من ما باید تلاش کنیم تا خودمون این وضعیت رو درست کنیم، یه کاری کنیم که بچه های خودمون از این مشکلات نداشته باشن... من نمیدونم چرا ایران اینجوریه ؟ چرا مسئولین اینطوری کار میکنن... ولی یه چیز رو میدونم که فردا روزی منو شماها قراره جای این مسئولین رو بگیریم... یا حداقل تلاش کنیم که جاشونو بگیریم... بلکه بتونیم این مشکلات رو برای کنکور های سال ۱۳۹۸ یا ۱۳۹۹ یا .... درست کنیم. کنکور که فقط یکی از مشکلات ماست... دوستم تعریف میکرد میگفت سه چهار سال پیش مسابقات روبوکاپ IranOpen بود... مسئولین گشتن و گشتن تا یه اسپانسر پیدا کنن... کسی قبول نکرد... آخرش یه شرکت موتور سازی گفت ما به نفرات اول تا سوم موتور میدیم... فکر کن طرف از ژاپن بلند شده اومده اینجا بعد بهش یه موتورسیکلت جایزه دادن و گفتن با خودت ببر... حالا اگه یه مسابقه ورزشی بود... نفر اول ۱۰۰ سکه ی تمام نفر دوم ۷۵ سکه نفر سوم ۵۰ سکه... ای بابا... امیدوارم که اگه فردا مسئول شدم این چیزها رو فراموش نکنم... شما هم همینطور... بیایید دست به دست هم بدیم و ایران رو از این فلاکت بیرون بیاریم... خدا هم کمکمون میکنه...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: آرتا , white bird
ارسال: #۵۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط خانه سبز.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۴۷ ق.ظ)mjzarrin نوشته شده توسط:  سلام آرتا جان
ببین دوست من، سال قبل هم ، همین اتفاق ها افتاد، کلید اولیه که آمد، من روی ۴ تا سوال که یا اشتباه بودند یا گنگ یا گزینه های درست دو تایی داشتند،اعتراض داشتم. ۲ تاشو که مطمئن بودم سوال باید حذف بشه به سازمان سنجش ایمیل زدم.
اتفاقا یک جواب هم گرفتم. "رسیدگی می کنیم."
یک نتیجه هم گرفتم. "هیچ وقت رسیدگی نمی کنند!!!"
سیاست سازمان سنجش اینه که رتبه ها رو جابجا نمی کنند. هیچ رتبه یکی دو نمیشه و اگه رتبه ای جابجا بشه براشون عواقب بدی خواهد داشت.
برای من فرقی نمی کرد و نکرد اما اینجا یک جمعیت چندین هزار نفری هست. به سازمان سنجش اعلام کنید که از سال های بعد این مشکلات پیش نیاد.
پارسال هم از سازمان سنجش کلی سوال داشتم

چرا واسه یه کنکور چندین ماه زمان دانشجو های بیچاره رو به خاطر یک نتیجه که میشه یک هفته ای اعلام کرد حرام میکنید.( این مورد واقعا یک اعصاب آهنی می خواد که نه می دونی چی می شی و نه می تونی برای آینده ات برنامه ریزی کنی)
چرا یه بررسی جدی روی تنظیم سوال ها انجام نمی دید؟؟
چرا بعد از تایپ سوال ها یه نگاه بهش نمی اندازید؟؟؟
چرا باید شکل های بعضی سوال ها با دست طراحی و اسکن بشه؟ (یه خط کش هم دست طراح می دادین بد نبود)
چرا یه امتحان چندین هزار نفری باید دو گزینه یکسان داشته باشه؟
چرا بعضی شکل ها و جدول ها باید اینقدر کوچک چاپ بشه که با چشم غیر مسلح نشه اونو دید؟
...

همه این ها و البته امنیت ازمون
چرا امسال سوالات کنکور ای تی روز کنکور اسکن شده بصورت بدون ترتیب دهی (بدون شماره) بیرون درومدده بود؟ یعنی یه عده سوالات رو داشتن؟ اگه از سر جلسه برداشته شده بود یاد شماره داشت ... خیلی حرفا هست که بخوای بزنی ........ می کنه ادم رو.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zx24
ارسال: #۵۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۶:۰۷ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ق.ظ)askary_amir69 نوشته شده توسط:  پاشو برو سازمان سنجش. این اثباتت هم دستت باشه.از این رییس و اون رییس بگیر تا رییس کل. بعضا از بلند کردن صدا و کمی داد و بیداد هم ابایی نداشته باش. به نظر من اینجوری شاید به نتیجه برسی. دیدم که میگم

حتمآ جواب می دن !!!!
یه نفر نمی شه حداقل ۵۰ ،۶۰ نفر باید باشن تا جواب بدن .تازه امسال رو باید بی خیال شد مگه یه کم برای سال آینده دقتشون رو بیشتر کنند

فان مع العسر یسرا . ان مع العسر یسرا
۰
۰
ارسال: #۵۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۷ ب.ظ
دوستان اعتراض در حال حاضر دیگه احتمال رسیدگیش صفر.رتبه ها اعلام شده فردا هم انتخاب رشته تموم میشه. به نظرتون امکان داره سازمان سنجش دوباره اعلام رتبه کنه و انتخاب رشته مجدد انجام بشه؟ به نظرم چنین چیزی امکان نداره.
سازمان سنجش هرچی نداره سیاست تحمیل کردن رو خوب بلده.کلید نهایی رو زمانی منتشر میکنه که هیچ شانسی برای اعتراض نذاره.حتی لینک کلید رو هم اصلاح نکرده یا لینک جدید نذاشته و همون لینک با عنوان کلید اولیه هنوز هست.و خیلی ها هنوز نمیدونن کلید نهایی منتشر شده.

و اینو بدونین کمتر یا اصلا رشته ای نیست به غیر از رشته کامپیوتر که همچین مکانی برای تبادل نظر داشته باشن.خیلی ها میگن رتبمون این شده دیگه و تمام.امیدوارم مانشت همیشه پابرجا بمونه و سازمان یا شخصی باعث منحل شدن این مکان نشه.بالاخره حقیقت همیشه تلخه و شاید سازمان سنجش از علنی شدن ضعف هاش و قوت گرفتن عده ای برای اعتراض به خودشون خوشش نیاد.

با این سنجش علمی داوطلبا واقعا که باید ایران پیشرفت کنه و به درجات عالی علمی برسه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zx24 , آرتا
ارسال: #۵۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
کسی به اعتراض ها رسیدگی نمیکنه من خودم هم اعتراض داشتم ولی میدونم نمیشه الان تغییری تو رتبه ها بدن.
باید از اول همه چیز تحت کنترل و نظارت باشه تا اینطوری حق خوری نشه ولی متاسفانه تو ایران این چیزها معنی نداره من وقتی یکی از pdf هایی که یکی از بچه ها در مورد درصدها و رتبه ها و اینکه کجا قبول میشن گذاشته بود رو دیدم فهمیدم این چیزی که شما میگید حق خوری پیش این سهمیه ها هیچ نیست طرف دوتا درس رو منفی زده بود یکی رو صفر زده بود باقی هم چیز جالبی نبود ولی رتبه تک رقمی اورده بود و شریف قبول شده بود (کنارش نوشته بود سهمیه دار)
توصیه میکنم خیلی اعصابتون رو خورد نکنید استرس عامل بیماری ام اس است من خودم دو نفر تحصیل کرده با معدل های عالی در کارشناسی ارشد رو می شناسم که متاسفانه ام اس گرفته اند خیلی ها تو ایران اسم این بیماری رو گذاشتند بیماری قشر تحصیل کرده و نظام آموزشی ایران طوری هست که از اول دبستان تا دکترا به بچه ها استرس وارد میکنند و کسی از مسئولین هم به این چیزها اهمیت نمیده من خودم هم برام سخته به اعصابم مسلط باشم اما هر وقت یاد اون دونفر میوفتم سعی میکنم بهش فکر نکنم تا اروم بشم. امیدوارم خدا همه ی بیمارهارو شفا بده
۱
۰
ارسال: #۵۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹ ب.ظ، توسط kevin.)
من تو سیستم پرسش و پاسخ در مورد اصلاح نشدن کلید های غلطی که همه اساتید هم تایید کردن پرسیده بودم ببینید چی جواب منو دادن نوشته که ازمون های کاردانی به کارشناسی ارشد و دکتری جزو ازمون های بدون منبع هستن!!!!!!پس لابد سوالاتشون از کره مریخ یا روی هوا طرح میشن با این جوابشون دیگه مطمین شدم نمیشه به پیگیری سنجش اطمینان داشت باید برم وزارت علوم بعدشم سازمان بازرسی اینم عین متن پیامشون:

با سلام داوطلب گرامی با عرض سلام ۱- ضمن آرزوی موفقیت برای شما داوطلب گرامی , عرض پوزش به علت تاخیر پیش آمده در پاسخگویی به درخواست شما.، با توجه به تعدد آزمونهای برگزار شده توسط سازمان در ارایه کلید توسط سازمان محدودیت وجود دارد.و معمولا بعد از مدت تعیین شده از روی پایگاه اطلاعاتی و اینترنتی سازمان برداشته میشود. لذا باید با شرکت تعاونی خدمات آموزشی کارکنان سازمان سنجش آموزش کشور مکاتبه فرمایید. ۲- به علت مشکلات و مسایلی که در برگزاری آزمونهای دو وعده ای (دومرحله ای) وجود داشت و بنا به صلاحدید وزارتخانه و همچنین یکسان شدن شرایط برای داوطلبان رشته های مختلف آزمون های دو وعده ای (دو مرحله ای) به صورت تک وعده ای (تک مرحله ای) برگزارخواهد شد. و مطمینا این تغییر باعث تغییر در تعداد سوالات و حتی زمان پاسخگویی خواهد شد. اما این تغییرات باعث حذف یا اضافه دروس و تغییر ضرایب آنها نخواهد شد . زیرا مبنای کار همکاران ما نیز دفترچه چاپ شده که به اطلاع داوطلبان رسیده است میباشددر این بین بازهم تاکید میکنیم که اگر مواد آزمون تغییری داشته باشند حتما و حتما از طریق سایت رسمی سازمان و یا هفته نامه پیک سنجش اعلام میشود. ۳- زمان بندی آزمون ها بر اساس تعداد کل سوالات در مجموعه امتحانی نیست بلکه براساس میانگین تعداد سوالاتی است که داوطلبان گرایش های مختلف باید پاسخ دهند. لذا خواهشمندیم با توجه به علاقه و یا سایر شرایط ابتدا گرایش خاصی را مدنظر داشته باشید تا زمان آمادگی برای کنکور با هدف مشخص تری تلاش نمایید از طرفی در جلسه ازمون هم برای پاسخگویی از لحاظ زمانی دچار مشکل نشوید. ۴- آزمون کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد به دکتری از جمله آزمون هایی است که سازمان موظف به برگزاری آنها بدون تکیه بر منابع میباشد.هیچگونه منبعی از سوی سازمان برای این آزمونها اعلام نمیشود. بازهم لازم به ذکر است بدانید این آزمون وابسته به منبع خاصی نبوده و فقط و فقط سرفصلهای مصوب شورای گسترش مدنظر میباشد. برای دسترسی به این سرفصل ها می توانید به سایت شورای گسترش مراجعه نمایید و یا به صورت حضوری از آموزش دانشگاه تهیه فرمایید. ۵- اعتراضات اعلام شده در موعد مقرر بررسی شده است. نتیجه بررسی ها در کلید و همچنین روند تصحیح اعمال شده است. اگر پاسخ صحیح در بین گزینه ها موجود نباشد و هیچ دو گزینه ای هم نتواند جواب مورد نظر باشد. سوال حذف و فرمول کل با توجه به سوالات باقیمانده محاسبه میشود. با آرزوی موفقیت با تشکر
۰
۰
ارسال: #۵۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط آرتا.)
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ب.ظ)kevin نوشته شده توسط:  ۴-آزمون کاردانی به کارشناسی، کارشناسی به کارشناسی ارشد، کارشناسی ارشد به دکتری از جمله آزمون هایی است که سازمان موظف به برگزاری آنها بدون تکیه بر منابع میباشد.هیچگونه منبعی از سوی سازمان برای این آزمونها اعلام نمیشود. بازهم لازم به ذکر است بدانید این آزمون وابسته به منبع خاصی نبوده

سلام .
همین دیگه یعنی آقا ما هر کسی رو که دوس داشته باشیم انتخاب میکنیم که هر جور سوالی رو طرح کنه بدون استناد به منابع اصلی اون درس.

تو این حالت تنها راهی که سنجش پیش روی ما میزاره اینه که بریم طراح محترم رو بیاریم و ازش بخوایم که لطف کنن و بگن که اون لحظه که خواسته این تست رو طرح کنه چی تو اون کلش بوده. و در یه جمله یعنی بقیه نفرات از جمله ناظرها کلا کشک بوده و اصلا نظارتی وجود ندارد .
۱
۰
ارسال: #۵۷
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۴۷ ب.ظ)kevin نوشته شده توسط:  من تو سیستم پرسش و پاسخ در مورد اصلاح نشدن کلید های غلطی که همه اساتید هم تایید کردن پرسیده بودم ببینید چی جواب منو دادن نوشته که ازمون های کاردانی به کارشناسی ارشد و دکتری جزو ازمون های بدون منبع هستن!!!!!!پس لابد سوالاتشون از کره مریخ یا ر
.
.
.
۵- اعتراضات اعلام شده در موعد مقرر بررسی شده است. نتیجه بررسی ها در کلید و همچنین روند تصحیح اعمال شده است. اگر پاسخ صحیح در بین گزینه ها موجود نباشد و هیچ دو گزینه ای هم نتواند جواب مورد نظر باشد. سوال حذف و فرمول کل با توجه به سوالات باقیمانده محاسبه میشود. با آرزوی موفقیت با تشکر

سلام
دوست عزیز اصلآ این یک کپی پیسته که سازمان سنجش با بی احترامی محض برای پاسخ داوطلبان گذاشته
من چند ماه پیش یک سوال رو پرسیدم همین جواب رو برام قرار داد
دیگه بی احترامی از این بیشتر چی فکر می کنه درباره مردم

فان مع العسر یسرا . ان مع العسر یسرا
۰
۰
ارسال: #۵۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۳ ب.ظ
من متوجه نشدم کجایه این حرف بده
فقط توجه داشته باشید که دفترچه شما A, B, C یا D است چرا که ممکن است جای گزینه های صحیح در
دفترچه های مختلف متفاوت باشد
۰
۱
ارسال: #۵۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۰۸ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ ب.ظ)mohammad568 نوشته شده توسط:  
(29 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۰۱ ق.ظ)askary_amir69 نوشته شده توسط:  پاشو برو سازمان سنجش. این اثباتت هم دستت باشه.از این رییس و اون رییس بگیر تا رییس کل. بعضا از بلند کردن صدا و کمی داد و بیداد هم ابایی نداشته باش. به نظر من اینجوری شاید به نتیجه برسی. دیدم که میگم

حتمآ جواب می دن !!!!
یه نفر نمی شه حداقل ۵۰ ،۶۰ نفر باید باشن تا جواب بدن .تازه امسال رو باید بی خیال شد مگه یه کم برای سال آینده دقتشون رو بیشتر کنند

با ۱۰۰۰ نفرم کاری نمیکننا من اینو تو کنکور ۸۹ متوجه شدم که سازمان سنجش اصلا علاقه ای نداره که جوابه درستو با جواب غلط جایگزین کنه
چوت جایگزینی های زیادی به وجود میاد( یه دفه ممکن واسه یه تسط به علت تراز یه نفر از رتبه ۲ بشه ۱۰۰) اونوقت کی جواب رتبه ۲ رو میده هیچ وقته زیادی هم میبره!!!!!
به نظره من سازمات سنجش تقصیر کار نیست وفقط یه مرکزه برای گرفتن امتحانات داخل کشوری بعضی اوقاتم خارج کشوری اینکارم با اعتماد به اساتیدی که خودشونو اثبات کردن میکنه. به نظر من اون استادی که سوال طرح میکنه و جواب اشتباه رو به عنوان جواب درست معرفی میکنه مشکل کاره همین
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۴,۹۵۷ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۱۹۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۶۷ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۷۹۸ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۵,۹۶۲ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۲۳ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۲۹۵ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  تخمین رشته شهر قبولی در سایت سازمان سنجش salmaa ۳ ۸,۳۲۴ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Razieperozian
  مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات در خصوص تعرفه جدید اینترنت H-Arshad ۰ ۲,۹۷۱ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۱۵ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close