زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوال ۵۴ کنکور مهندسی سال ۹۰

ارسال:

حامد پرسیده:

بررسی سوال ۵۴ کنکور مهندسی سال ۹۰

با توجه به صورت سوال از ارتفاع صفر تا h داریم یعنی h+1 ارتفاع مختلف داریم.در تمامی این ارتفاع ها(عمقها) یک عنصر قرار دارد بجز سطح آخر.پس h سطحمون یک عنصر داره و سطح آخری حداکثر [tex]2^{h}[/tex]

از طرفی هم صورت سوال گفته"در بین همه‌ی درختها با n عنصر،درختی با بیشترین ارتفاع را در نظر بگیرید" پس باید درخت را اریب در نظر بگیریم پس جواب میشه:
[tex]n<=h\times 1 1\times 2^{h}<=h 2^{h}[/tex]
مثال:
دقت کنید که در این سوال بین گره و عنصر تفاوت وجود دارد.مثلا درخت زیر رو نگاه کنید:

۳ گره داره ولی با توجه به این سوال ۶ عنصر خواهد داشت(سطح صفر ۱ عنصر،سطح اول ۱ عنصر،سطح اخر ۴ عنصر)
درخت بالا با ۶ عنصر بیشترین ارتفاع را نیز خواهد داشت.
حالت کوچکتر مساوی
مثلا درختی با ۵ عنصر را در نظر بگیرید.شکل مانند حالت قبلی میشه با این تفاوت که:
تعداد عناصر ۵(سطح صفر ۱ عنصر،سطح اول ۱ عنصر،سطح اخر ۳ عنصر(حداکثر ۴ عنصر))
واضح است که با ۵ عنصر درختی با ارتفاع بیشتر نمی تونیم بکشیم.
پس در هر صورتی گزینه ۲ بهترین جواب است.
در نظر داشته باشید که سوال کاملا درسته و لزومی به حذف کردن آن نیست.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

ramezanpour.r پاسخ داده:

RE: اعتراض به سوال ۵۴ (ساختمان داده )

من در حال نوشتن همین مورد بودم که شما ۳ دقیقه زودتر از من پست کردین
من هم گزینه ۲ رو زدم ولی اینجا رو نگاه کنین
(تکراری بود و حذف شد)

ارسال:

حامد پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ)ramezanpour.r نوشته شده توسط:  من در حال نوشتن همین مورد بودم که شما ۳ دقیقه زودتر از من پست کردین
من هم گزینه ۲ رو زدم ولی اینجا رو نگاه کنین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
خوب منهم همون مثال رو زدم.
بی عدالتیه اگر سوال حذف بشه.کلی وقت از منو این سوال گرفت.بلاخره باید یک تفاوتی بین کسی که سر جلسه روی سوال وقت گذاشته با دیگران باشه.
البته بعید نیست که روی گزینه‌ی ۴ با وجود غلط بودنش تاکید کنند!Undecided
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

اعتراض به سوال ۵۴ (ساختمان داده )

من هم معترضم
همون ۲ رو قبول دارم

۰
ارسال:

ف.ش پاسخ داده:

من هم ۲ زدم مطمئن بودم که درسته .

سوال رو حذف نکنند!

۰
ارسال:

raminbarca پاسخ داده:

فکر می کنم علت علامت کوچکتر مساوی این باشه که تو صورت سوال اومده برگ می تونه آرایه ای به طول "حداکثر"... پس می تونه لزوماً از حداکثر طول استفاده نکنه و نیازی نیست که درخت غیر اریب رو برای این حالت در نظر بگیریم. وقتی گفته شده با n عنصر و بیشترین ارتفاع یعنی اریب دیگه، اگه غیر اریب باشه می شه با همون تعداد عنصر درخت مرتفع تری رسم کرد. منم با گزینه‌ی ۲ موافقم

ارسال:

حامد پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۷:۲۸ ب.ظ)raminbarca نوشته شده توسط:  فکر می کنم علت علامت کوچکتر مساوی این باشه که تو صورت سوال اومده برگ می تونه آرایه ای به طول "حداکثر"... پس می تونه لزوماً از حداکثر طول استفاده نکنه و نیازی نیست که درخت غیر اریب رو برای این حالت در نظر بگیریم. وقتی گفته شده با n عنصر و بیشترین ارتفاع یعنی اریب دیگه، اگه غیر اریب باشه می شه با همون تعداد عنصر درخت مرتفع تری رسم کرد. منم با گزینه‌ی ۲ موافقم
اصلا به این مورد دقت نکرده بودم.با این وجود دیگه شکی باقی نمی مونه که جواب گزینه‌ی ۲ است و سوال به هیچ عنوان غلط نیست.پست اول ویرایش شد.

۰
ارسال:

موج پاسخ داده:

بچه‌ها فکر کنم دیگه نیازی به پیگیری این تاپیک نیست
اگر جناب دکتر تنهایی هم با گزینه دو موافق هستند بریم دنبال روند پیگیری این سوال؟

۰
ارسال:

۸۷۸۵۵۶۱۱ پاسخ داده:

دکتر نوراله(استاد دانشگاه امیرکبیر) درستی گزینه ۲ را تایید کردند.

ارسال: #۱۰

poopi پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۹:۱۲ ب.ظ)۸۷۸۵۵۶۱۱ نوشته شده توسط:  دکتر نوراله(استاد دانشگاه امیرکبیر) درستی گزینه ۲ را تایید کردند.

عذر می خوام ولی ایشون استاد دانشگاه امیرکبیر نیستند و فقط این ترم به صورت استاد مهمان درس کامپایلر رو ارائه کردند.
ضمنا ایشون یک بار هم( به نقل قول از خود شما در مانشت )راجع به سوال ۶۲ نظریه صحبت کرده بودند و گفته بودند که زبان L1 در آن سوال مستقل از متن هستش که ظاهرا نظرشون غلطه!!!
البته منظورم از این حرف تضعیف جایگاه ایشون نیست ولی باید به این نکته توجه کرد که ایشون و دکتر تنهایی هم انسان هستند و ممکنه اشتباه کنند. (همونطور که در جریان هستید دکتر تنهایی هم در مورد ۲ سوال ۵۱ ساختمان داده و ۳۳ تخصصی نرم دچار اشتباه شده بودند. البته خود من هم هر دو سوال رو مثل دکتر تنهایی جواب داده بودم و بعدا متوجه اشتباهم شدم.)

از این حرفها که بگذریم میرسیم به سوال، من هنوز نتونستم با عبارت "به طول حداکثر ۲ به توان h" کنار بیام و نمی دونم چرا دوستان انقدر ساده از کنارش میگذرن، اگه در عبارت از کلمه‌ی دقیقا استفاده شده بود تمامی صحبت های دوستان درست بود ولی وقتی میگه حداکثر x یعنی میتونه صفر هم باشه و چون می خوایم ارتفاع درخت ماکسیمم بشه پس می تونیم یه درخت اریب بکشیم و n تا عنصر رو در رئوس داخلی قرار بدیم و برگ رو خالی بذاریم درنتیجه جمله‌ی حامد به این طور عوض میشه:

"با توجه به صورت سوال از ارتفاع صفر تا h داریم یعنی h+1 ارتفاع مختلف داریم.در تمامی این ارتفاع ها(عمقها) یک عنصر قرار دارد بجز سطح آخر.پس h سطحمون یک عنصر داره و سطح آخری هیچ عنصری ندارد"

به این ترتیب داریم n = h که این جواب بشدت با تمام گزینه‌ها فاصله داره، البته باز هم گزینه‌ی ۲ به این دلیل که کمترین مقدار رو داره بهترین گزینه حساب میشه و من همینجا اقرار می کنم که اشتباه کردم که این تست رو نزدم Huh
البته با توجه به اینکه تست‌ها با جواب اصلی فاصله‌ی زیادی دارند به نظر من باید سوال حذف بشه و احتمالا اعتراض خواهم زد ولی به نظرم اگر شما می خواید برای تغییر گزینه اعتراض بدید با این استدلال پیش برید بهتره، چون به اشتباه موجود در صورت سوال هم اشاره میشه و باعث میشه که اعتراض تاثیر گذارتر بشه

۰
ارسال: #۱۱

Maryam-X پاسخ داده:

درست بودن گزینه‌ی ۲ کاملا واضحه
من بدون اینکه رو گزینه‌ها نگاه کنم عبارت گزینه‌ی ۲ را به دست آوردم.
اولین سوالی بود که جواب بدست آمده‌ی خودم را دقیق تو گزینه‌ها می دیدم .

سنجش بچگی کرده با زدن گزینه‌ی ۴
نادانی کرده

۰
ارسال: #۱۲

۸۷۸۵۵۶۱۱ پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  با توجه به صورت سوال از ارتفاع صفر تا h داریم یعنی h+1 ارتفاع مختلف داریم.در تمامی این ارتفاع ها(عمقها) یک عنصر قرار دارد بجز سطح آخر.پس h سطحمون یک عنصر داره و سطح آخری حداکثر [tex]2^{h}[/tex]

از طرفی هم صورت سوال گفته"در بین همه‌ی درختها با n عنصر،درختی با بیشترین ارتفاع را در نظر بگیرید" پس باید درخت را اریب در نظر بگیریم پس جواب میشه:
مثال:
دقت کنید که در این سوال بین گره و عنصر تفاوت وجود دارد.مثلا درخت زیر رو نگاه کنید:

۳ گره داره ولی با توجه به این سوال ۶ عنصر خواهد داشت(سطح صفر ۱ عنصر،سطح اول ۱ عنصر،سطح اخر ۴ عنصر)
درخت بالا با ۶ عنصر بیشترین ارتفاع را نیز خواهد داشت.
حالت کوچکتر مساوی
مثلا درختی با ۵ عنصر را در نظر بگیرید.شکل مانند حالت قبلی میشه با این تفاوت که:
تعداد عناصر ۵(سطح صفر ۱ عنصر،سطح اول ۱ عنصر،سطح اخر ۳ عنصر(حداکثر ۴ عنصر))
واضح است که با ۵ عنصر درختی با ارتفاع بیشتر نمی تونیم بکشیم.
پس در هر صورتی گزینه ۲ بهترین جواب است.
در نظر داشته باشید که سوال کاملا درسته و لزومی به حذف کردن آن نیست.

سلام آقا حامد
اگر میتونی، همین توضیحات را در قالب یک فایل word بگذار برای دانلود که همه همین را بفرستند
چون توضیحاتتون کامل است
(موقع کپی کردن، جملات جابجا میشود)

ارسال: #۱۳

حامد پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ق.ظ)۸۷۸۵۵۶۱۱ نوشته شده توسط:  سلام آقا حامد
اگر میتونی، همین توضیحات را در قالب یک فایل word بگذار برای دانلود که همه همین را بفرستند
چون توضیحاتتون کامل است
(موقع کپی کردن، جملات جابجا میشود)

عکسشو می تونید براشون ضمیمه کنید.البته اگر به زبان خودتون براشون توضیح بدید بهتره.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۴

hamidj پاسخ داده:

خیلی واضح هست که ۲ درسته.... من توی سایت سنجش میخوام اعتراض کنم اما میگه شماره پرونده و شماره داوطلبی اشتباه میدی.... اما ۱۰۰% درست میدم. کسی موفق به اعتراض شده؟

۰
ارسال: #۱۵

raminbarca پاسخ داده:

علت علامت کوچکتر مساوی همون کلمه‌ی "حداکثر" تو صورت سوال هست دیگه. مشکلش چیه؟ اگه گره آخر هیچ عنصری نداشته باشه و n=h بشه خب طبیعتاً [tex]n=h<h 2^{h}[/tex] هست دیگه.

ارسال: #۱۶

poopi پاسخ داده:

(۱۱ اسفند ۱۳۸۹ ۰۲:۴۳ ق.ظ)raminbarca نوشته شده توسط:  علت علامت کوچکتر مساوی همون کلمه‌ی "حداکثر" تو صورت سوال هست دیگه. مشکلش چیه؟ اگه گره آخر هیچ عنصری نداشته باشه و n=h بشه خب طبیعتاً [tex]n=h<h 2^{h}[/tex] هست دیگه.

اگه پست من رو با دقت می خوندید من هم گفتم که گزینه‌ی ۲ درسته و نزدیکترین گزینه هم هست و اشتباه کردم که سر جلسه سوال رو جواب ندادم. ولی باز هم اختلاف فاحشی با جواب داره که بعیده یه سوال بدن با ۴تا گزینه به این بزرگی در حالی که جواب خیلی کوچیکتره و به نظر من یه اشتباهی این وسط رخ داده که معلوم نیست چی بوده
ولی به هرحال سوالی که پیش روی ماست قابلیت حل کردن داره و جوابش رو هم میشه از بین گزینه‌ها انتخاب کرد و احتمال حذف شدنش کمه. پس بهتره با همین استدلال که استدلال ساده ای هستش اعتراض کنید که کارگر بیافته Smile

۰
ارسال: #۱۷

raminbarca پاسخ داده:

برادر من با دقت خوندم، اختلاف فاحش با چی داره؟ Big Grin یه نامساویه، وقتی شما بگی x<1 اگه x=-500 باشه می گی چون خیلی با ۱ اختلاف داره نامساوی غلطه؟ گزینه‌ی صحیح باید همه‌ی حالات رو پوشش بده دیگه، کامل‌تر این بود که می گفت [tex]h\leq n\leq h 2^{h}[/tex] اما حالا فقط یه سمت نامساوی رو داده که درسته، نمی دونم منظورت از اختلاف فاحش با جواب چیه. یه حالت خاص مثال زدی که با کران بالا اختلاف داره، من می تونم یه مثال دیگه بزنم که هیچ اختلافی نباشه. حالا اگه بگی منظورت دقیقاً از اختلاف با جواب چیه می شه بهتر بحث کرد

۰
ارسال: #۱۸

۸۷۸۵۵۶۱۱ پاسخ داده:

اعتراض به کلید سازمان سنجش-گروه مهندسی کامپیوتر-کد ۱۲۷۷-سوال ۵۴ درس ساختمان داده ها

با توجه به صورت سوال از ارتفاع صفر تا h داریم یعنی h+1 ارتفاع مختلف داریم.در تمامی این ارتفاع ها(سطوح) یک عنصر قرار دارد، بجز سطح آخر.پس h سطح اول یک عنصر دارد و سطح آخر حداکثر [tex]2^{h}[/tex] عنصر دارد.

از طرفی هم صورت سوال گفته "در بین همه‌ی درختها با n عنصر، درختی با بیشترین ارتفاع را در نظر بگیرید" پس باید درخت را اریب در نظر بگیریم پس جواب میشود:

مثال:
دقت کنید که در این سوال بین گره و عنصر تفاوت وجود دارد.مثلا درخت زیر را نگاه کنید(ضمیمه شده است)

۳ گره دارد (یک دخت اریب با ارتفاع ۲-ریشه در ارتفاع صفر فرض شده)ولی با توجه به این سوال ۶ عنصر خواهد داشت(سطح صفر ۱ عنصر،سطح اول ۱ عنصر،سطح آخر حداکثر ۴ عنصر)
درخت بالا با حداکثر ۶ عنصر بیشترین ارتفاع را نیز خواهد داشت.
در این درخت با ارتفاع ۲(اریب) می تواند حداکثر ۶ عنصر(اگر برگ حداکثر تعداد عنصر را داشته باشد) و حداقل ۳ عنصر(اگر برگ حداقل تعداد عنصر را داشته باشد) را داشته باشد.
یعنی: [tex]h 1\leq n \leq 2^h h[/tex]
که حد بالای آن فقط در گزینه ۲ آمده است.

گزینه ۲ درست می باشد(به اشتباه گزینه ۴ انتخاب شده است)

فایل‌(های) پیوست شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۲۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۷۱ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۶۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۱ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close