زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاپیک جامع درس خواندن برای کنکور ارشدIT - 93

ارسال: #۹۱
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۳۶ ب.ظ
RE: تاپیک جامع درس خواندن برای کنکور ارشدIT - 93
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۴۱ ب.ظ)n_a602 نوشته شده توسط:  بچه ها این منابع مناسب هستند
پرسمن که ترجمه جعفر نزاد اصلا خوب نیست
یا درس شبکه ملکیان هم مرجع مگه

من از استادم پرسیدم گفت که بهترین ترجمه الان از پرسمن همین جعفرنژاد است
با توجه به اینکه مترجم خوبی نیست ولی مجبوریم بخونیم
خودم درس نرم ۱ و ۲ رو از همین کتاب توی دانشگاه خوندم ، کلاً کتاب خوبی نیست
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۹۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۳ ب.ظ
سلام
بچه هایی که قراره از فردا شروع کنند و میخوان گریمالدی و clrs رو بخونن، لطف کنند بگن واسه ۲۵% اول کدوم فصلا رو میخوان بخونن. من یخولده قاطی کردمBig Grin
ممنون

به روزها دل مبند، روزها به فصل که میرسند رنگ عوض میکنن!
با شب بمان گرچه تاریک است لیکن همیشه یکرنگ است! (دکتر شریعتی)
ارسال: #۹۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۶ ق.ظ، توسط Mehman.)
من میخوام گسسته شروع کنم سرفصل پارسه رو مطالعه کردم اینجوری که گفته میشه جلد اولش ولی بنظرم زیاده
منم مثل شما شک کردم که درسته یا نه اما تو پیشگفتارش وابستگی فصول رو نوشته .
ارسال: #۹۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۵ ق.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۵ ق.ظ)Mehman نوشته شده توسط:  من میخوام گسسته شروع کنم سرفصل پارسه رو مطالعه کردم اینجوری که گفته میشه جلد اولش ولی بنظرم زیاده
منم مثل شما شک کردم که درسته یا نه اما تو پیشگفتارش وابستگی فصول رو نوشته .

بله اگه بخوایم همه تمریناتشو انجام بدیم واقعا زمان میبره مخصوصا اگه مثل من کندخوان باشیدUndecided
به نظرتون فصل ۴ همش توی سر فصلها هست؟

کسی میدونه کدوم فصلای گریمالدی مهمه و حتما باید خونده بشن؟

به روزها دل مبند، روزها به فصل که میرسند رنگ عوض میکنن!
با شب بمان گرچه تاریک است لیکن همیشه یکرنگ است! (دکتر شریعتی)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehman
ارسال: #۹۵
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۸ ق.ظ
من از چند نفر پرسیدم گفتند دو جلد گریمالدی رو بخونیم کافیه... اونوقت خوندن جلد یک واسه ۲۵% اول پارسه که باید تا تیر ماه تمام شه یکم زیاد نیس؟؟؟
تازه حل تمریناتشم هست!!!
ارسال: #۹۶
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۲۵ ق.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۸ ق.ظ)elynn66 نوشته شده توسط:  من از چند نفر پرسیدم گفتند دو جلد گریمالدی رو بخونیم کافیه... اونوقت خوندن جلد یک واسه ۲۵% اول پارسه که باید تا تیر ماه تمام شه یکم زیاد نیس؟؟؟
تازه حل تمریناتشم هست!!!
منم همین نظر رو دارم فکر میکنم خیلی زیاده اما همونطور که گفتم تو پیشگفتار ارتباط و وابستگی فصول رو گفته که نمیشه فصل یا بخشی رو حذف کرد رو حذف کرد
برای من که اولین باره میخوام بخونمش که خیلی سنگینه ...
ارسال: #۹۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط yasermrz.)
ببینید بچه ها نمیخوام برنامتونو به هم بریزم ولی به نظر من اینکه بخواید توی تابستون عین برنامه ی پارسه برید جلو شاید اشتباه باشه چون تابستون وقت اینکه شما درسایی که ضریب ۴ دارند رو به خاطر اهمیت بالاشون حتما عمیق یاد بگیرید و بعد درسایی که هم سخت هستند هم وقت گیر مثل معماری ولی یه درسی مثل پایگاه به نظرم به راحتی میشه از مهر به بعد جمعش کرد.
به نظر من توی تابستون اولویت رو بذارید واسه مشترک که ضریب ۴ دارند و بعد سیستم عامل به خاطر حجم زیاد و معماری به خاطر سخت بودنش.
اگه بخواید طبق برنامه پارسه جلو برید باید توی هر ماه ۲۵ درصد از مطالب رو تموم کنید البته من خودمم سال دیگه کنکوری هستم و تجربه ندارم ولی تقریبا مطمئنم که این زمان برای عمیق خوندن دروس کم هست و مجبور خواهید بود همه رو سرسری و با عجله بخونید.
پس قشنگ برنامه ریزی کنید که مبادا آخر تابستون پشیمون بشید .
پیشنهاد من : یا طبق برنامه ی پارسه پیش نرید و اولویت رو در تابستون بذارید واسه درسای پر اهمیت یا توی خرداد ۲۵ درصد اول رو امتحان کنید اگه دیدید جواب میده که ادامه بدید و گرنه اگه دیدید دارید عجله ای میحونید برنامتونو طبق پارسه جلو نبرید و از سه ماه بعدش بهتر استفاده کنید .

اشک های بعد از هر شکست من همان عرقهایی هست که برای پیروزی نریختم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , ati314 , H3NGAM3H , Mehman , aydingol , elynn66 , shokofe , momonia , nina69 , sanar.m
ارسال: #۹۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۲۰ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ق.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  ببینید بچه ها نمیخوام برنامتونو به هم بریزم ولی به نظر من اینکه بخواید توی تابستون عین برنامه ی پارسه برید جلو شاید اشتباه باشه چون تابستون وقت اینکه شما درسایی که ضریب ۴ دارند رو به خاطر اهمیت بالاشون حتما عمیق یاد بگیرید و بعد درسایی ....
حرف شما کاملا درسته واز نظر خوبتون متشکرم . به شخصه همه درسهارو برطبق سرفصل های پارسه نمیخونم مثلا مدیریت و زبان و درسهایی که فکر میکنم قویتر باشم رو گذاشتم واسه مهر به بعد ... و درسهایی که بقول شما سنگین و یا سخت تر هستند و نیاز به مفهومی خوندن داره با ۲۵ درصد پارسه میرم جلو ... عقیده دارم که خوندن یک کتاب ویا ۲ کتاب خسته کننده است ولی اگردرسهایی که مشکل دارم رو به موازات هم بخونم تاثیری بیشتری داره (که متوجه بشم کاملا یادشون گرفتم ) و علاوه براون با دوستان دیگه که مثل من میخونن اطلاعاتم رو به اشتراک بزارم و رفع اشکال کنم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , ati314 , Mohammad.K , yasermrz
ارسال: #۹۹
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۵۸ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۷ ق.ظ)yasermrz نوشته شده توسط:  ببینید بچه ها نمیخوام برنامتونو به هم بریزم ولی به نظر من اینکه بخواید توی تابستون عین برنامه ی پارسه برید جلو شاید اشتباه باشه چون تابستون وقت اینکه شما درسایی که ضریب ۴ دارند رو به خاطر اهمیت بالاشون حتما عمیق یاد بگیرید و بعد درسایی که هم سخت هستند هم وقت گیر مثل معماری ولی یه درسی مثل پایگاه به نظرم به راحتی میشه از مهر به بعد جمعش کرد.
به نظر من توی تابستون اولویت رو بذارید واسه مشترک که ضریب ۴ دارند و بعد سیستم عامل به خاطر حجم زیاد و معماری به خاطر سخت بودنش.
اگه بخواید طبق برنامه پارسه جلو برید باید توی هر ماه ۲۵ درصد از مطالب رو تموم کنید البته من خودمم سال دیگه کنکوری هستم و تجربه ندارم ولی تقریبا مطمئنم که این زمان برای عمیق خوندن دروس کم هست و مجبور خواهید بود همه رو سرسری و با عجله بخونید.
پس قشنگ برنامه ریزی کنید که مبادا آخر تابستون پشیمون بشید .
پیشنهاد من : یا طبق برنامه ی پارسه پیش نرید و اولویت رو در تابستون بذارید واسه درسای پر اهمیت یا توی خرداد ۲۵ درصد اول رو امتحان کنید اگه دیدید جواب میده که ادامه بدید و گرنه اگه دیدید دارید عجله ای میحونید برنامتونو طبق پارسه جلو نبرید و از سه ماه بعدش بهتر استفاده کنید .

با توجه به حرفای شما و دوست خوبمون آقای Mehman، میشه این دو رو باهم ترکیب کرد و یک روش درست کرد.

مثلا، میشه ما طبق سرفصل پارسه ۲۵ درصد اول رو پیش بریم طبق سرفصل پارسه، ولی درسهایی باشه که اهمیت بیشتری داره.

یعنی مثلا دروس مشترک که ضریب ۴ داره رو طبق سرفصل خونده بشه و بقیه رو از مهر بخونیم.

نظرتون چیه؟Blush

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: yasermrz
ارسال: #۱۰۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۰۲ ب.ظ
نقل قول: با توجه به حرفای شما و دوست خوبمون آقای Mehman، میشه این دو رو باهم ترکیب کرد و یک روش درست کرد.
بنده خانم مهمانم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K
ارسال: #۱۰۱
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۲۳ ب.ظ
سلام دوستان
منم از همین لحظه به جمع این انجمن و این گروه پیوستم . بهتون تبریک یا بهتر بگم تسلیت میگم.

بچه ها من تجربه ندارم ولی چون از امروز اومدم خلاصه نظرامو میگم

طبق ۲۵٪ پارسه عالیه . تاکید بیشتر رو ضریب ۴ هم خوبه .

گریمالدی رو گرفتم تا الان ۳۰ صفحه شو خوندم شگفت زده شدم روان و عالی . بچه ها گول حجمشو نخورید خیلی سلیس هست و خوب جلو میرید اما حل تمرین ها وقت گیره که به نظرم باید تو وقت های اضافه حل شه و اینکه تمریناش هوشمنده همینطوری مسئله نداده با حل تمریناش اصل مطلب و میگیرید.

clrs رو هم گرفتم خوبه البته مثل گریمالدی نمیشه اما خوبه.
یه نکته من پایه ام خیلی ضعیف هست که اینارو گفتم بچه هایی که تو کارشناسی خوندن که فکر کنم واسشون خیلی راحت تر باشه.

طبق سرفصل پارسه واسه گسسته جلد اول گریمالدی میشه بدون فصل اول و چهارم. درسته اولش نوشته که مطالب پیوسته هست اما اینقدرم نمیخواد کمال گرا باشید.

اما نتونستم سرفصل ساختمان و الگوریتم پارسه رو با clrs تطبیق بدم به جز قسمت صف و پشته . کمک کنید

از همینجا به عنوان یه تازه وارد از همه ی دوستان بخصوص mohammad.k تشکر میکنم .

این اولییین ارسالممم بود Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehman , arya_sad
ارسال: #۱۰۲
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۲ ب.ظ)Mehman نوشته شده توسط:  
نقل قول: با توجه به حرفای شما و دوست خوبمون آقای Mehman، میشه این دو رو باهم ترکیب کرد و یک روش درست کرد.
بنده خانم مهمانم Big Grin

عذر میخوام بله خانم مهمان Big Grin

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
ارسال: #۱۰۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۱۰ ب.ظ
سلام دوستان...
من پارسال به نسبت بد نخوندم اما متاسفانه اصلا نتیجه خوبی نگرفتم..
من با اینکه تو تابستون کل درس ها رو بخونیم خیلی موافق نیستم چون تا حدی نشدنیه!
اما بر حسب تجربه می گم اگر برسیم تا شهریور گسسته و ساختمان و طراحی و یه درس دیگه مثلا سیستم عامل که سنگین تره رو جمع کنیم. خیلی کارمون راحت تر میشه. ممکنه الان به نظرتون کم بیاد اما این موضوع رو هم در نظر بگیرین که اگر الان خیلی سخت بگیرین آبان و آذر کم میاریم...
راستی برای گسسته جزوه آقای سید جوادی عالیه اگرم voice شو پیدا کردین کناره جزوش به راحتی میتونید بخونید. Smile

تو آینه رو به فرداها بایستُ ....
بگو می تونمُ ... می خوامُ... می شه...
ارسال: #۱۰۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط atenaa.)
(۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۴۷ ب.ظ)mafia1990 نوشته شده توسط:  
(30 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۳۴ ب.ظ)SAjjADma نوشته شده توسط:  سلام
من و دوستم میخوایم امسال کنکور بدیم و رفتیم تمام ایتنرنت رو گشتیم و با اساتید متعددی هم مشورت کردیم و برای منابع به نتایج زیر رسیدیم و توی نمایشگاه خریدیم ، مینویسم شاید به درد شما هم بخوره :

ساختمان داده و الگوریتم :
مقدمه ای بر الگوریتم ها - CLRS - ترجمه دهقان و تابش - انتشارات نص - دوجلدی - قیمت : ۱۸۰۰۰ و ۲۵۰۰۰
تا اونجایی که میدونم واسه آیتی جلد دوم لازم نیست
حالا اگه بچه ها اطلاعات بیشتری دارند بگن

درخت ها تو جلد دوم clrs هستش

سرفصل های کتاب CLRS اینجا بررسی شده

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و اینم یکم توضیح ک قبلا بچه ها تو سایت گفتن

دو فصل اول که یه سری مقدماته (مرتب سازی درجی و ادغامی).
فصل ۳ و ۴ نمادهای مجانبی و بازگشتیهاست که همیشه میاد.
فصل ۵ آنالیز احتمالی و الگوریتمهای تصادفیه که نمیاد.
فصول ۶ تا ۹ که ساختمان داده heap و چند نوع مرتب سازی و به دست اوردن شاخصهای آماریه و مهم هستن.
فصول ۱۰ تا ۱۴ چند تا ساختمان داده هستند (لیستهای پیوندی، پشته، صف، جدول درهم سازی، درخت جستجوی دودویی و ...). فصلهای ۱۰ تا ۱۲ رو حتما باید خوند. بیشتر تو ساختمان داده میاد تا طراحی الگوریتم.
فصول ۱۵ و ۱۶ برنامه نویسی پویا و الگوریتمهای حریصانه هستن و مهمن (بعضی قسمتاش مباحث تئوری عمیقتری مثل Matroidها مطرح کرده که نمیاد).
فصل ۱۷ تحلیل سرشکنه که جزء الگوریتم پیشرفته ارشده.
فصول ۱۸ تا ۲۱ چند تا ساختمان داده پیشرفته تره (مثل درختهای B، هیپهای فیبوناچی و ...) که به ندرت سؤال می دن.
فصول ۲۲ تا ۲۶ الگوریتمهای گراف (مثل BFS و DFS و کوتاهترین فاصله و درختهای پوشا) هستن که خیلی تو کنکور روش تأکید می شه.
از فصل ۲۷ (ماکزیمم جریان) به بعد جزء سرفصل ارشده و تو کنکور نمیاد (به جز چند بخش کوچک مثل ۲۸/۲ که الگوریتم ضرب استراسن هست).

دنیا اگه تاریک شد
دستای فانوسو بگیر
با من بیا با من بیا
چیزی نمونده از مسیر
سرما و سوز برف رو
آهسته پشت سر بذار
امروز وقت خواب نیست
ما با همیم طاقت بیار
طاقت بیار رفیق
 سپاس‌گزاری شده توسط: mafia1990 , momonia , Mohammad.K , SAjjADma , mastercandidate , Mehman , green seven , aydingol , shokofe , sanar.m , ati314
ارسال: #۱۰۵
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط mastercandidate.)
دوستان همگی پر نفس باشید Smile)
بهتر نیست. هر کسی بشینه برای خودش یا چند نفر بشینن چند برنامه شامل موارد زیر:
درس های مشخص شده
فصل های مشخص شده
کتاب های مشخص شده
درصد های مطالعه مشخص شده
ساعات مطالعه مینیمم و ماکزیمم
روز و تاریخ دوره یا رفع اشکال گروهی
و...
بعد به صورت عکس بفرسته. بقیه به صورت کامل ببینند.
اینجوری با دانلود چند عکس انگار چارت برنامه مطالعاتی هممون مشخص شده و تو دستمونه.

الان ۱ خرداده و دوستانی که موافق بودن شروع کردن؟ دقیقا کیا؟ بعد هر شب سر زدن وقت هدر رفتنه... ی تاریخ خاصی که اکثرا بیان و بشه حرف زد و...
من :
گسسته رو شروع می کنم به خوندن. معتقد به خواندن مرجع اکثر درس ها و نه همه درس ها هستم. اگر درسی رو اشکال دارید یا مطمئید که تو کنکور سخت سوال داده میشه ازش حتما مرجع بخونید. یکی از این درس ها گسسته است. گریمالدی دو جلدش کافیه. از این دو جلد نیاز به خوندن همه فصل ها نیست.تمرین هاش زیاده. من پیشنهاد می کنم دوستان گریمالدی رو بخونن. برای حل تمرین گسسته برن سراغ کتاب حل تمرین قلی زاده. پاسخ تشریحی اش خیلی خوبه.
در کنارش ی درسی مثه مهندسی نرم افزار رو هم می خونم. که داغ نکنم از دست گسسته Wink
به نظر من ۱۰ روز به ۱۰ روز وعده دیدار باشه
پس من شما دوستان رو ۱۰ خرداد خواهم دید...
Wink

برای پرسمن هم من کتاب سالخورده. انتشارات دانشگاه امام رضا رو به عنوان مرجع شنیدم. دوستان دقت کنن اگه دارید مرجع می خونید مخصوصا واسه درسی مثه مهندسی نرم افزار، حواستون باید باشه که حجم کتاب شما رو مایوس نکنه!!

Keep Going
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeedehs

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۶۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۶۵ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۵۲۹ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  برنامه‌ی جامع واسه زبان blackhalo1989 ۴۲ ۳۴,۹۱۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۵۱۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  خواندن یا نخواندن مقطع دکتری ؟ دکتری بدون شغل ! لطفا راهنمایی کنید... aminomidi ۷ ۱۱,۶۱۰ ۱۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: suraty
  خرید کتاب های کنکور کارشناسی ارشدIt RoRo_kahani ۰ ۱,۶۱۱ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: RoRo_kahani

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close