زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کلید احتمالی دروس مشترک کنکور ۹۰ مهندسی

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
کلید احتمالی دروس مشترک کنکور ۹۰ مهندسی
با سلام خدمت دوستان عزیز

میدونم که خیلی از دوستان منتظر کلید اولیه سنجش هستند و واقعا مشخص نیست این همه لفت دادن واسه چی هست.
موسسه های آموزشی مانند ماهان و مدرسان شریف و ... که قول داده بودند تا ۴۸ ساعت بعد آرمون حل تشریحی بذارن هم همشون زیر قولشون زدن و فعلا خبری از کلید نیست.

با تحقیقاتی که بنده در این چند روز انجام دادم میتونم تضمین کنم که کلید نهایی تا حد بسیار زیادی شبیه همین کلیدی هست که در زیر میارم. البته امکان اشتباه هم هست.

ساختمان داده ها:
۵۱- ۲ یا ۴( احتمال زیاد گزینه ۲ )
۵۲- ۴( به نظر میاد این تست حذف شه اما نزدیک ترین گزینه همین هست )
۵۳- ۳
۵۴- ۲( این تست هم مشکل داره )
۵۵- ۱
۵۶-۲

نظریه زبان‌ها و ماشین ها:
۵۷- ۳
۵۸- ۳
۵۹- ۲
۶۰-۲
۶۱- ۳
۶۲- ۳

مدارهای منطقی:
۶۳- ۱
۶۴- ۲
۶۵- ۳
۶۶- ۳
۶۷- ۲
۶۸- ۴

معماری کامپیوتر:
۶۹- ۴
۷۰- *
۷۱- ۲
۷۲- ۲
۷۳- ۴
۷۴- ۳

سیستم عامل:
۷۵- ۲
۷۶- ۱
۷۷- *
۷۸- ۴
۷۹- ۲ یا ۴( فکر میکنم احتمالا گزینه ۲ )
۸۰- ۱ یا ۳( دقیقا همین سوال رو در کتاب پوران پژوهش دیده بودم که جواب گزینه ۱ میشد. اما به نظر میرسه گزینه ۳ صحیح میباشد. )
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , yas67 , Sinax
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
RE: کلید احتمالی دروس مشترک
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۰۶ ب.ظ)MJRS نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان عزیز
......

قبول... اما سئوال ۷۸ غلطه ها...

Change Your FATE
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MJRS
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۲ ب.ظ)mehr.iman نوشته شده توسط:  اینا نظر شخصی خودتونه؟
فردا حداکثر تا همین موقعا یکی از همون موسساتی که گفتین کلیدارو میذاره،وگرنه کلید احتمالی که خوب الانم تو تاپیکا بچه‌ها جوابای احتمالی دادن دیگه.

نظر شخصی خودم نیست. خیلی از این سوال‌ها رو خودم هم غلط زدم.
نظر خودم + نظر چندین نفر از دوستان + نظر چند نفر از اساتید دانشگاه پلی تکنیک
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۱۳ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  قبول... اما سئوال ۷۸ غلطه ها...

الگوریتم های Look و Scan تفاوت هایی دارند که احتمالا همه میدونند.
اما در بسیاری از متون سیستم عامل این دو الگوریتم یکی در نطر گرفته میشن( یعنی هد دیسک لزوما تا آخرین شیار دیسک حرکت نخواهد کرد )و همونطور هم که میدونید سوال در آزمون ارشد به سختی حذف خواهد شد( مثلا خیلی از اشتباهات تایپی با این فرض که داوطلب باید اشتباه رو حدس بزند حذف نخواهد شد ). بنا براین به نظر میاد سوال حذف نشه و همون گزینه ۴ به عنوان گزینه درست در نظر گرفته بشه.
موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahryar
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۰:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط yas67.)
کلید احتمالی دروس مشترک
به نظر من سوال ۷۹ گزینه ۴ و۷۱ هم گزینه ۴ درسته.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MJRS
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۲۴ ب.ظ، توسط shahryar.)
(۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۱۰:۴۷ ب.ظ)yas67 نوشته شده توسط:  به نظر من سوال ۷۹ گزینه ۴ و۷۱ هم گزینه ۴ درسته.
به نظر منم حق با شماست!
سوال ۵۱ هم گزینه ۳ درسته.
تو اینترنت کافیه سرچ کنید.البته خودم این سوال رو نزدم!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yas67 , MJRS
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوال ۵۱ بین گزینه های ۲ و ۴ خواهد بود. چون راه حل nlogn داره. به این صورت که یکی از آرایه‌ها( مثلا آرایه B )رو sort میکنیم و بعد برای هر یک از عناصر آرایه A, روی آرایه B باینری سرچ میزنیم تا ببینیم در این آرایه هست یا خیر. راه حل میانگین O( n )l این سوال استفاده از Randomize HashTable هست اثبات O( n )بودن آن بسیار مشکل و خارج از چهارچوب و منابع معرفی شده برای آزمون ارشد است!!!

سوال ۷۱: اندازه Tag مستقل از سایز بلاک است. فرض کنیم بلاک‌ها K بیتی باشند( یعنی سایز هر بلاک دو به توان K باشد )در این صورت اندازه کش ۷ + K بیتی خواهد بود.( چون کش دو به توان ۷ بلاک دارد ). در این صورت اندازه حافظه ۱۰ + ۷ + K بیتی خواهد بود( چون اندازه حافظه دو به توان ۱۰ برابر کش است. )پس حافظه در مجموع ۱۷ + K بیتی است و در نتیجه آدرس های آن هم به همین تعداد بیت نیاز دارند. از این تعداد K بیت سمت راست آن آفست بلاک را مشخص میکند. از ۱۷ بیت باقی مانده ۵ بیت شماره Set را مشخص میکند( چون کش دو به توان ۵ Set دارد ). در نتیجه ۱۲ بیت سمت چپ آن سایز تگ خواهد بود.
۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ ب.ظ
کلید احتمالی دروس مشترک
سلام
با کلیدا موافقم اما ۵۵-۳ میشه به نظر من.
۸۰-۱
۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۰۷:۲۷ ب.ظ
کلید احتمالی دروس مشترک
جواب سوال ۶۸و۶۲ رو ماهان یه گزینه دیگه گفته!!!
۰
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوال ۶۸: اگر تاخیر هر گیت را T فرض کنیم وقتی b از صفر به یک تغییر میکند خروجی بعد از ۲T از طریق مسیر بالایی از یک به صفر تغییر میکند و سپس بعد از ۴T از مسیر پایینی دوباره یک میشود. پس طول مدت هازارد ۴T - 2T = 2T است. در هر دو گزینه یک و دو حتی اگر تاخیر گیت not متغیر d را هم فرض کنیم طول مدت هازارد از T بیشتر نمیشود. مطمئنا گزینه ۴ صحیح خواهد بود.

سوال ۶۲: نمیتونم اثبات کنم که w1 مستقل از متن نیست اما یه جورایی اگر این زبان مستقل از متن باشد زبان WW هم مستقل از متن خواهد بود که میدونیم اینطور نیست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yas67
ارسال: #۱۰
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ)MJRS نوشته شده توسط:  سوال ۶۲: نمیتونم اثبات کنم که w1 مستقل از متن نیست اما یه جورایی اگر این زبان مستقل از متن باشد زبان WW هم مستقل از متن خواهد بود که میدونیم اینطور نیست.

ww چیه!!!اینجا فقط باید طول رشته یکی باشه نه محتوای رشته!! شما با یه چیزی دیگه اشتباه گرفتین. ۱۰۰ درصد مستقل از متنه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahryar
ارسال: #۱۱
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۴۱ ب.ظ
کلید احتمالی دروس مشترک
می گم ۷۹ گزینه ۴ چشه که گقته ۲ ؟!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۰۳ اسفند ۱۳۸۹, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۴ ب.ظ، توسط MJRS.)
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ)saeidm نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ)MJRS نوشته شده توسط:  سوال ۶۲: نمیتونم اثبات کنم که w1 مستقل از متن نیست اما یه جورایی اگر این زبان مستقل از متن باشد زبان WW هم مستقل از متن خواهد بود که میدونیم اینطور نیست.

ww چیه!!!اینجا فقط باید طول رشته یکی باشه نه محتوای رشته!! شما با یه چیزی دیگه اشتباه گرفتین. ۱۰۰ درصد مستقل از متنه

WW هیچی نیست عزیزم. شما خودت رو ناراحت نکن.

گفته علاوه بر اینکه طولشون باید برابر باشه محتواشون نباید برابر باشه.

در ضمن به فرض اینکه من بگم این گزینه درسته با اون گزینه فرقی به حال شما نخواهد داشت. من نظر خودم رو گفتم و در نهایت کلید سنجش هست مهمه!!!
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۱ ب.ظ)shahryar نوشته شده توسط:  می گم ۷۹ گزینه ۴ چشه که گقته ۲ ؟!

من خودم این سوال رو ۴ زدم. اما تو این گزینه ذکر شده که تعویض متن با ثبات‌ها کاری نداره اما اینطور نیست. موقع تعویض متن تمام رجیستر های cpu ذخیره میشه !
۰
۰
ارسال: #۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۰۳ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۴۲ ب.ظ)MJRS نوشته شده توسط:  من خودم این سوال رو ۴ زدم. اما تو این گزینه ذکر شده که تعویض متن با ثبات‌ها کاری نداره اما اینطور نیست. موقع تعویض متن تمام رجیستر های cpu ذخیره میشه !
اتفاقا تو گزینه ۴ گفته تغییر پروسس باعث می شود ثبات‌ها تغییر کنند که!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۴ اسفند ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ ق.ظ
ببخشید من اشتباه نوشتم. منظورم این بود که در تعویض نخ‌ها هم تمامی ثبات های اجرایی ذخیره میشن اما گزینه ۴ گفته با ثبات‌ها کاری نداره.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۲۳ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۲۲۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  دروس امتحانی تحلیلگر سیستم ۱ Reg2net ۴ ۳,۴۶۷ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: masumeg5
  آموزش های تصویری دروس ارشد نرم افزار mona64 ۱ ۳,۰۳۰ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: yayarety
  خرید کتابهای دست دوم پوران پژوهش همه دروس ارشد فناوری اطلاعات sherwod7 ۳ ۵,۲۳۰ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: roxana.r
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۹۰۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فیلم ۵ تا از دروس mona64 ۳ ۳,۵۴۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۹۱۰ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  حریدار فیلم آموزشی دروس برای کنکور نرم افزار NersiA ۱ ۲,۳۱۱ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nazanin2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close