زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مسائل مربوط به مهریه !!!

نظرسنجی: میزا مهریه ؟
به نظرم مهریه شرعی باشه مناسبه
من میزان مهریه برام مهم نیست
مهریه کم باشه بهتره
مهریه زیاد باشه بهتره
[نمایش نتایج]

ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۶:۳۶ ب.ظ
مسائل مربوط به مهریه !!!
نظر شما در رابطه با دخالت مادر زن مبنی بر دریافت مهریه دخترش از پسر چیه ؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۱۶ ب.ظ، توسط The BesT.)
مسائل مربوط به مهریه !!!
سلام Smile

اینطور سوالات را توی سایت زیر (تالار گفتمان ) بپرسید جواب بهتری میگیرید.تالار گفتمان زیر ؛زیر نظر حوزه علمیه قم هست و کارشناسان آن جوابهای منطقی و براساس عقل و منطق میدن.من فکر کنم اینطور مسائل را نباید جواب احساسی توسط بچه ها بگیرید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۷:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط Mänu.)
RE: مسائل مربوط به مهریه !!!
(۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام Smile

اینطور سوالات را توی سایت زیر (تالار گفتمان ) بپرسید جواب بهتری میگیرید.تالار گفتمان زیر ؛زیر نظر حوزه علمیه قم هست و کارشناسان آن جوابهای منطقی و براساس عقل و منطق میدن.من فکر کنم اینطور مسائل را نباید جواب احساسی توسط بچه ها بگیرید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خداوند به همه انسانها عقل و منطق داده،بهتره انسان خودش فکر کنه و از این نعمت الهی استفاده کنه

(۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۳۶ ب.ظ)ghanari5713 نوشته شده توسط:  نظر شما در رابطه با دخالت مادر زن مبنی بر دریافت مهریه دخترش از پسر چیه ؟

کسی که انقد بالغ شده که تشکیل خانواده داده خودش باید تصمیم بگیره،اصلا مهریه ربطی به مادر زن نداره.به نظر من کسی که ازدواج میکنه باید بشینه مسائل زندگیشو با شوهرش حل کنه بزرگترا بعضی وقتا خیر خواهیاشون بعد ازدواج بچه هاشون به ضرره بچه هاشونه،بهتره با نگه داشتن احترامشون انقد تو بعضی مسائل وارشون نکنن البته یجاهایی تو زندگی مشورت لازمه دیگه اینو عقل انسان تشخیص میده،من یکیو میشناسم چند ماه مهریه گرفت بعدم دیگه طلاق یه دختر ۵ ساله ام داره،اهنوز چند ماه از طلاقش نگذشته پشیمونه میگه همش تقصیر مامانم و خالم بود(حالا مشکلشون سر این بود که خانومه میگفت یجا زندگی کنن که فاصلش از جای قلیشون نیم ساعت راهه و از خونه مادرشوهرش دور باشه سر همین مسئله عروس قهر کرد دیگه به یاری بزرگترا این قهر انقد بهش دامن زده شد انقد هیچ کدوم کوتاه نیومدن تا کشید به اجرا گذاشتن مهریه دو سه سالم سکه گرفتن...بعدم طلاق حالاهیچ کی به فکر اون بچه نبود نه پدرش و نه مادرش وقتی مادرش قهر کرد این بچه ۱سالشم نبود) اگه دخالت های خانواده دو طرف نبود حتما یکیشون کوتاه میومد و الانم داشتن با هم زندگی میکردن

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۰۸:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط teacherpc.)
مسائل مربوط به مهریه !!!
بنظر من مهریه حق خانوم هست و حتی میتونه تا مهریه نگرفته خونه شوهر نره!
تا جایی که من دیدم تا حالا کمتر خانومی مهریه خواسته ولی چندتا دلیل میتونه باعث این کار شده باشه
۱- اینکه شوهررفتار مشکوکی کرده باشه که زن بخواد مهرشو بگیره تا شاید مرد تغییررفتار بده (مگه میشه!)
۲-تحریک اشناها (الان مد شده همه مهریه میخواند و میخواند سرمایه گذاری کنن!)
۳-اگه دختر شوهرشو دوست داشته باشه هیچ وقت نمیزاره مامانش دخالت کنه نمیتونه بگه مامان خواهش میکنم دخالت نکن! مگه اینکه قدرت تصمیم گیری نداشته باشه که بعیده! پس خودشم میخواد هرچند ظاهرن میگه نمیخام که مهر شوهرش کم نشه ولی تقصیرها بیوفته گردن مادرش که اون تحریک کرده!
مهریه باید معقول باشه من پسری میشناسم که پول تو جیبی نداشت ولی سیصد و پنجاه تا سکه و مقدار زیادی طلا مهریه نوشت میگفت دختره بسیجیه مذهبیه الان عقد کرده دختره مهریه شو میخواد پسره هم دلخوشی نداره الان قضیه شون رو هواست! بنظر من نباید رو ظاهر قضاوت کرد حتی تو تحقیق هم برخی به دروغ قسم میخورند
بنظر من باید توجه اونو بخودتون جلب کنید و رفتاری مرتکب نشین که اعتمادش بهتون کم بشه که متوسل بشه به دیگران
یه چیز دیگه هم هست و اینکه برخی با دخالتهای نابجا مشکل رو از اینی که هست بدتر میکنن مثلن دوستان خانومتون
برخی رفتارهایی که زن رو به مرد مشکوک میکنه:
-دیر اومدن به خونه-سخت گیری بیش از اندازه و بدبین بودن نسبت به زن_رفتار مرد نسبت به برخورد با زنهای نامحرم
استفاده از تلفن همراه و چند تا خط! در صورتی که ثابت بشه برا خانوم که پای نفر سوی در میونه بدبین میشه
من خودم هنوز ازدواج نکردم ولی این چیزای که گفتم تو جامعه میتونین ببینین
زن و مرد باید لباس هم باشند هن لباس لهم و انتم لباس لهن ویژگی لباس اینه که پوشش میده(پوشش) یعنی اگه عیوبی هست باید پوشیده بشه محرم هم باشند مرد اگه مشکل مالی پیدا کرد یا اگه کارش پست بود زن جلوی خانوادش و مهمونا سرکوفتش به اون نده و برعکس
تو قران میگه زن و مرد مایه ارامش هم هستند ولی چشم و هم چشمی ها و حسادت ها باعث شده که زن و مرد شب و روز بدوند و هیچ وقت ارامش نداشته باشند زنه میگه من دوستم فلان چیز خریده من باید بهترشو بخرم ...
زندگی نباید مردسالار باشه که مرد دستور بده و نه زن سالار باید به کمک هم زندگی رو بسازند وقتی عش بینشون باشه همه سختی ها اسون میشه (ان مع العسر یسرا)
یکی دیگه قناعت هست که کمتر کسی داره خانومه تو خونه پدرش گشنگی کشیده حالا میاد خونه شوهر میگه من ارزو داشتم اومدم خونه بخت الان باید فلان زندگی رو فراهم کنی
زیاد به خونواده زن نباید بها داد زیاد که محل میزاری برات نرخ تعیین میکنن ولی اگه کم محلی هم بکنی با دخالتاشون تلافی میکنن باید میانه رو بود و تفریح و وسایل ارامش زن رو فراهم کرد

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۴ فروردین ۱۳۹۲, ۱۱:۰۷ ب.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۶:۳۶ ب.ظ)ghanari5713 نوشته شده توسط:  نظر شما در رابطه با دخالت مادر زن مبنی بر دریافت مهریه دخترش از پسر چیه ؟

من موافقم به شرطی که تورم پایین بیاد قیمته تخم مرغ خیلی زیاد شده این طرح یارانه نقدی هم واقعا مزخرف بود در حاله حاضرHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuhHuh

drink 8 glasses of water a day

ارسال:
۱۵ فروردین ۱۳۹۲, ۱۲:۳۸ ق.ظ
(۱۴ فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۲۳ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام Smile

خداوند به همه انسانها عقل و منطق داده،بهتره انسان خودش فکر کنه و از این نعمت الهی استفاده کنه

بله .ما هم منکر نداشتن عقل و منطق انسانها نشدیم!! ولی انسانها باید درهمه حال از کسانی که علم بیشتری در این زمینه دارند مشورت کنه! اگر انسان علم کافی در موضوعی نداشته باشه باید مشورت کنه
موفق باشی
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۳۳ ب.ظ
مهریه
مهریه شرعی چند گرم میشه؟
شما نظرتون در مورد میزان مهریه چیه؟
good-wishes، در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

ادغام شد

ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۴ ب.ظ
RE: مهریه
مهریه شرعی تا حالا نشنیده بودم !

در اسلام حد و اندازه ای برای مهریه تعیین نشده که کم تر و یا بیشتر از آن مجاز نباشد بلکه به توافق طرفین (دختر و پسر) بستگی دارد.
در عین حال همواره به معقول بودن میزان مهریه و حتی سنگین نبودن آن سفارش شده

از امیرالمؤمنین علی علیه السلام هم در وسائل الشیعه آمده است:
لا تغالوا بمهور النساء فتکون عداوة. یعنی مهریه زنها را سنگین نگیرید که موجب کدورت و دشمنی گردد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: rasoul67 , ماه بانو , Xilinx
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۶:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ، توسط publin.)
مهریه
ای بابا چطور نشنیدی
مهریه شرعی ۱۳۹۲ سکه طلا برای امسال تعیین شدهBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadSadAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngryAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngelAngel

منظورم همون ۱۹/۵ مثقاله
ارسال: #۱۰
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۴ ب.ظ
منم نشنیدم. قانونیه اینی که میگی???

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

آنقدر شکست می‌خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۲۴ مهر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۷ ب.ظ
مهرالسنه چقدر است؟
متوجه شدم منظور شما از مهریه شرعی چیه !
احیانا شما دارید به مهر السنه اشاره میکنید که میزان پیشنهادی هست و مستحب هست که از این میزان مهریه بیشتر نباشه اما هیچ الزامی به اون نیست

سوال: مهرالسنه چقدر است؟ آیا قرار دادن مهریه بیش از این مقدار (مهر السنة) مکروه است، یا فقط مستحب ترک شده است؟

پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سۆال، چنین است:
حضرت آیة الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):
۱ـ مهرالسنه پانصد درهم است و هر درهم دوازده و شش دهم( ۶/۱۲) نخود نقره است و وزن یک نخود تقریباً معادل یک بیست و چهارم مثقال و پانزده صدم گرم( ۱۵ / ۰) گرم است و قیمت آن‌را ‏مى‌توانید از بازار به دست آورید. ‏
۲ـ در اسلام حدّى براى مهریه به نحو لزوم معیّن نشده، ولى هر چه کمتر باشد بهتر است و مستحب است که مقدار مهریه از مهر‌السنه زیادتر نباشد.

حضرت آیة الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
مهرالسنه طبق مشهور پانصد درهم نقره است و قیمت دقیق آن‌را مى‌‌توانید از زرگرها سۆال کنید. و توجه داشته باشید که مهریه‌‌های بسیار بالا اعتباری ندارد؛ زیرا [معمولاً] قصد جدّی در آنها نمی‌‌باشد.

حضرت آیة الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
۱ـ ۱۲۵۰ گرم نقره.
۲ـ مکروه نیست.

حضرت آیة الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):
مقدار مهر السنة پانصد درهم نقره است که تقریبا معادل دویست و شصت و دو و نیم مثقال نقره سکه دار است و مستحب است که مهریه از این مقدار بیشتر نباشد.

منبع :
 سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو
ارسال: #۱۲
۲۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۱:۴۲ ق.ظ
مهریه
مهریه در مقابل حق طلاقه
اگر حق طلاق مهریه باشه به نظر من عادلانه است
(یعنی هر دو طرف حق طلاق داشته باشند و مهریه نباشه)
ارسال: #۱۳
۲۵ مهر ۱۳۹۲, ۰۹:۰۴ ق.ظ
مهریه
به نظره شما مهریه ۳۰۰ سکه کمه یا زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ارسال: #۱۴
۲۵ مهر ۱۳۹۲, ۱۰:۵۷ ق.ظ
(۲۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۴ ق.ظ)publin نوشته شده توسط:  به نظره شما مهریه ۳۰۰ سکه کمه یا زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بخوای عقلانی فکر کنی زیاده،اما اگه بخوای با بقیه مهریه ها مقایسه کنی که بالاتر از اینم هست و این تو یه حد وسطه نه زیاده نه کم

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , good-wishes
ارسال: #۱۵
۲۵ مهر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۰ ق.ظ
(۲۵ مهر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۴ ق.ظ)publin نوشته شده توسط:  به نظره شما مهریه ۳۰۰ سکه کمه یا زیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اون چیزی که مهمه اینه که داماد توانایی پرداختش رو داشته باشه .
اگر داماد می تونه پرداخت کنه خوبه
اگر داماد نمی تونه پرداخت کنه اشتباه محضه

روایت داریم کسی که مهری تعیین کنه که توان پرداختش رو نداره و بنا رو بر این بذاره که پرداخت نکنه (یعنی بگه کی داده کی گرفته و از اول تو ذهنش راههای در رفتن از زیر پرداختش باشه) مانند دزد هست
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Xilinx , mhd3

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۲۸ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۷۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۶۹ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۴۵۹ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Star بهترین و پر درآمدترین شغل مربوط به کامپیوتر از نظر شما چیست؟ پشتکار ۶ ۱۳۲ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: jaweed88
  آیا امکان ارسال مجدد ایمیل مربوط به پذیرش مقاله در یک ژورنال isi وجود دارد؟ Autumngirl ۴ ۳,۸۳۶ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Autumngirl
  کدام گرایش به برنامه نویسی مربوط است؟ سیدرضا بازیار ۱ ۲,۴۰۳ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۹:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  پر کردن پرسشنامه مربوط به پایان نامه توسط شما دوستان در ۵ دقیقه(کمک فوریییی) shamim_s ۳ ۴,۰۸۶ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shamim_s
  درخواست خرید کتاب سیستم عامل با رویکرد حل مسائل دکتر حقیقت aby1353 ۱ ۲,۱۹۵ ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: aby1353

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close