زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پاسخ به سوالات زیاد دوستان در خصوص عدم نتیجه گیری در آزمون ارشد

نظرسنجی: ناکامی خود در کنکور ارشد اخیر را ناشی از کدام عامل یا عوامل میدانید؟
عدم تسلط کافی به مباحث درسی
سخت بودن سوالات کنکور نسبت به منابع متعارف کنکور،عدم تناسب سوالات با منابع کنکوری
عدم تناسب سوالات با زمان کنکور (اگر زمان بیشتری داشتم موفق میشدم)
عدم مدیریت زمان و دستپاچگی
اشتباهات طراح در سوالات آسان و متوسط
زمانی که برای آمادگی کنکور صرف کردم کم بود.
دلایل دیگه مثل دلایل خانوادگی ، حوادث غیر مترقبه، بیماری و ....
تمرکز نداشتن سر جلسه آزمون
[نمایش نتایج]

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۵ ب.ظ
سلام دوستان
تعداد قابل توجهی هر روز در مورد کنکور اخیر و اینکه علیرغم تلاششون نتیجه نگرفتند سوال میکنن . برای اینکه بشه موضوع را آسیب شناسی کرد لازمه اطلاعاتی از شما جمع آوری بشه بعد با همفکری شماها ببینیم مشکل کجاست. امکان اینکه از تک تک سوال و جواب کنیم نیست پس بمرور نظر سنجی میذاریم و اطلاعاتی را جمع آوری میکنیم. فکر کنم خود آمار گویای مشکل اکثریت باشه البته بشرطیکه همه در نظر سنجیها که بتدریج میذاریم شرکت کنید و جامعه آماری خوبی داشته باشه. نظر سنجیها بتدریج از کلی به جزئی میرن.
اگه من هم احیانا" نبودم مدیر یا مدیرانی کمک خواهند کرد که اینکار انشاء ا... نتیجه ای داشته باشه.

از دوستانی که میتونن در اینمورد کمک کنن ، دانشجویان ارشد ، دکترا و مشاورین ، نظری دارند بصورت عمومی یا خصوصی بگویند ممنون میشیم.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۸
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: rezareza2 , mis masi , aydingol , good-wishes , tayebe68 , saeedehs , ali123321
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ب.ظ
فرداد جان بنظرم یک گزینه رو هم اضافه کنید.
عدم کنترل استرس و فشار روانی،شاید براحتی بتونم یگم خیلی از بچه ها فقط به دلیل همین یک نکته کنکور رو خراب میکنن والا از لحاظ امادگی در سطح خوب و قابل قبولی بودند.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372 , Sara.A , xani , Andrew S.Tanenbaum
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط MohsenRezaei.)
حذف شده ...

چندان که خواهی در نگر ، در من که نشناسی مرا ...
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام ...
۳
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۹ ب.ظ
به نظر من تنها دلیل سوالات و طراحان خیلی باسواد اوناست که یا سوالاشون اشتباه بود اون سوالایی هم که درست بود و گزینه صحیح داشتند کلید های سنجش مشکل داشت که البته با توجه به سطج بالای علمی ایران و رشد اول علمی در جهان قابل پیش بینی بود خدا به داد کنکوری های سال ۱۴۰۴ برسه Wink
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingmehr , rezaei.m
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۵ ب.ظ
به نظرم یکی از بیرون باید مشکلشون رو بگه. شاید روش های اشتباه گذشته شون رو دارن تکرار می کنن.
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: EhsanChess
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۰۱ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم یکی از بیرون باید مشکلشون رو بگه. شاید روش های اشتباه گذشته شون رو دارن تکرار می کنن.
خب کی این کار رو میکنه؟
من (خودم) و تعدای آدم رو میشناسم که کلی تلاش کردیم با اینکه محصل هم بودیم و توی آزمونهای آزمایشی هم نتیجه خوب میگرفتیم اما کنکور....... اونی که باید میشد نشد! همه در فکر سال بعد هستند و من در فکر سربازی!

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , Mänu
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۳ ب.ظ
RE: پاسخ به سوالات زیاد دوستان در خصوص عدم نتیجه گیری در آزمون ارشد
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم یکی از بیرون باید مشکلشون رو بگه. شاید روش های اشتباه گذشته شون رو دارن تکرار می کنن.
در دنیای پزشکی پیشرفته (البته نه در ایرانBig Grin) میگن ۸۰ درصد الگوریتم درمان بر اساس شرح حالیست که پزشک از بیمار میگیره.

پ.ن ۱: در ایران بجای اینکه پزشک نیمساعت با مریض صحبت کنه و شرح حال بگیره یه ام آر آی ، یه آزمایش خون و ادرار و یه چند قلم دارو مینویسه تا مریض باورش بشه که اومده دکتر . یه کم هم نگران بشه تا پیگیر سلامتیش بشه و پول خرج کنه.Big GrinBig Grin
(البته هیچ ربطی به موضوع نداشت)

پ.ن ۲: خدای ناکرده منظورمان این نیست که شما بیمارید . شما مشکلی دارید که باید حل بشه. خودتون هم باید حلش کنید فقط با یه چند تا نظر سنجی و یه مقدار بحث با باتجربه ها (که انشاء ا... کمک میکنن)میخواهیم کمک کنیم.Cool
جالبه که بچه های دانشجوی ارشد روزانه هم در نظر سنجی شرکت کردند.Smile دوستان باور کنید بحث مون جدیست.اگه در بحثها بجای نظر سنجی شرکت کنید ممنون میشیم.

.
۴
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط MohsenRezaei.)
حذف شده ...

چندان که خواهی در نگر ، در من که نشناسی مرا ...
من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام ...
۱
۰
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ
آقا فرداد یه گزینه دیگه هم اضافه کن "شرایط بد محیط آزمون"
من دانشگاه پیام نور بابل امتحان دادم، چنان سر و صدایی بود که نگو!
انصافا عروسی میرفتی انقدر سر و صدا نبود که اونجا بود
وسط امتحان یکی از مراقبا تو آسانسور گیر میکنه و زنگ میزنن آتش نشانی بیاد ( دقیقا سر سوالات ریاضی! و زبان بودم)،آتش نشانی هم با کمترین سر وصدا!!! ( قلم و چکش و پتک و سر وصدا و هر چی که دلت بخواد...) اون بیچاره رو از تو آسانسور درآورد
اینم از نتیجه یک سال درس خوندن ما که سر هیچی و هیچی از بین رفت
حالا انصافا اونایی که میگن ما کم شانسی آوردیم، از ما کم شانس تر بودن؟؟؟
پس ما باید کفر خدارو بگیم که...
با اینحال توکلمون فقط به خداست.... : ) : ) : )
۵
۰
ارسال: #۱۰
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط Hamed92.)
من دیگه کنکورو برای همیشه کنار گذاشتم و تمرکزمو گذاشتم روی اپلای.کاری که باید خیلی زودتر میکردم.

به نظر من به جای اینکه پیکان اتهام رو بی دلیل به سمت خودمون بگیریم باید قبول کنیم که این سیستم آموزشی ما بیماره.هیچ دانشگاه معتبری در جهان از طریق یک آزمون ۴ ساعته دانشجو نمیگیره.

وقتی سرنوشتت به ۶ تا تست بستگی پیدا میکنه هرچقر هم مسلط باشی به دروس احتمال عدم موفقیت هست.

من باشم همه ی دلایل بالا رو انتخاب میکنم،همشون موثرن و به همین دلایل و دلایل مشابه اصلا نباید همچین آزمون ابلهانه ای وجود خارجی داشته باشه.

با در نظر گرفتن مسائل بالا هرکس باید با خودش بررسی کنه ببینه می صرفه وارد این قمار سنگین بشه? می ارزه ۷۰۰ ساعت مطالعه ( مطالعه که چه عرض کنم حل تمرین به سبک کنکور) به جای ورزش و یادگیری مطالب مفید تر انجام بده ?

بعد از این بررسی وارد کار بشه.اصول کلی مثل انتخاب منابع درست،توجه به تستهای سالهای گذشته،پیدا کردن راهی برای رفع اشکال سریع و ... رو رعایت کنه.اما به هیچ وجه انتظار نداشته باشه حالا که درست عمل کرده حتما نتیجه هم بگیره !!

قسمت مسخرش همین جاست...و بدترین چیز اینه که آدم بعد از اینکه به نتیجه نرسید به خودش و تواناییهاش و ... شک کنه و بگه نکنه همه عمرم اشتباه درس میخوندم!! نکنه کتابو باید کج جلوم می ذاشتم !!!

عزیزان ! خودمونیم.... چند بار نشستیم یک تستو حل کردیم بعد که جوابشو خوندیم گفتیم. إإإ حواسم به این یک نکته هه نبود! کافی بقل دستیتون در اون لحظه حواسش به اون نکته هه! باشه و شما بری غیر انتفاعی !

البته صد در صد اگه اینارو به رتبه ۶ کنکور بگی میگه نه .... باید بیشتر تلاش کنی که حاشیه امنت بیشتر بشه و این مسائل کوچیک رتبتو خیلی عوض نکنه.اما برادران و خواهران من این حرفا معروف به حرفای شکم سیراس ! اکثریت افراد در نهایت تو بازه ای میوفتن که باید واقعا همه شرایط جور بشه تا قبول بشن.بتید امیدواررباشن طراح محترم اون سوالی که این دوستان درست حل کردن رو گزینه ی درستشو گذاشته باشه و هزار تا چیز دیگه که خارج از کنترل ماست و تو بازه ۲۰۰ تا ۴۰۰ بسیار حیاتیه.

دستم خسته شد با کیبرد تبلت تایپ کردم.فعلا همین.
۲۱
۷
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , redarmy , hellboy20 , dear-saideh , master of net , Mänu , M@A , mary.moj , ali123321 , nahid.moosavi , ehsazieh
ارسال: #۱۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ب.ظ
RE: پاسخ به سوالات زیاد دوستان در خصوص عدم نتیجه گیری در آزمون ارشد
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۰۱ ب.ظ)sir_ams نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  به نظرم یکی از بیرون باید مشکلشون رو بگه. شاید روش های اشتباه گذشته شون رو دارن تکرار می کنن.
خب کی این کار رو میکنه؟
من (خودم) و تعدای آدم رو میشناسم که کلی تلاش کردیم با اینکه محصل هم بودیم و توی آزمونهای آزمایشی هم نتیجه خوب میگرفتیم اما کنکور....... اونی که باید میشد نشد! همه در فکر سال بعد هستند و من در فکر سربازی!
فعلا که هنوز نتایج نیومده.
من چند تا راه پیشنهاد دادم قبلا برای بهبود شیوه درس خوندن. دیگه حوصله ندارم برای بار چندم اینجا تکرار کنم. فکر هم نمی کنم کسی علاقه ای به اجراش داشته باشه چون آدم ها بیشتر علاقه دارن روش های قبلیشونو تکرار کنن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: EhsanChess
ارسال: #۱۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۴ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹ ب.ظ)Hamed92 نوشته شده توسط:  من دیگه کنکورو برای همیشه کنار گذاشتم و تمرکزمو گذاشتم روی اپلای.کاری که باید خیلی زودتر میکردم.

به نظر من به جای اینکه پیکان اتهام رو بی دلیل به سمت خودمون بگیریم باید قبول کنیم که این سیستم آموزشی ما بیماره.هیچ دانشگاه معتبری در جهان از طریق یک آزمون ۴ ساعته دانشجو نمیگیره.
درود
فرمایش شما متین ولی امثال من که ندارند و هرروز به پوچی زندگیشون واقف می شن تنها راه براشون گذر از این کنکور هست
در این ۲ هفته اخیر باهر کسی که کنکور داده صحبت کردم همشون خودشون رو تو شریف و پلی تکنیک می دونستن و سال بعدم بخوان بخونن جز این جایی رو نمی بینن این خود نشان دهنده اوج فاجعه هست که به توهم رسیدیم هر شخصی که لااقل ۲۰۰ ساعت مطالعه داشته و روز کنکورلعنتی رو تجربه کرده قطعا باید به پوچ بودن زندگیش در دوران پشت کنکوری واقف بشه ولی خب شاید زندگی پوچ تر از این هاست جامعه ازت مدرک می خواد کار مدرک می خواد زن زندگی می خواد....
روز کنکور که داشتم تست ها رو حل می کردم ناخوداگاه یاد کتاب مسخ فرانتس کافکا شدم چه برسر گرگور امد ایا گرگور از مسخ زندگی خلاص شد یا خانواده اش از زندانی که بواسطه موهبت های گرگور برایشان اعتمادبه نفس وخلاقیتشان را کور کرده بود خلاصی یافتند
کدام مسخ صحیح هست؟ این نظر کافکا قابل بسط به جامعه ما نیست؟
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hamed92 , nimam , hellboy20
ارسال: #۱۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ ب.ظ
عدم تمرکز در جلسه امتحان را هم اضافه کردم .
ولی میدونید و در ادامه هم میبینید که بعضی گزینه ها تا حد خوبی قابل حل هستند ولی بعضیش را نمیشه حذف کرد.
اپلای کردن و رفتن هم یه گزینه است. اگه دانشگاه کارشناسی تون در سطح خوبه و درستون هم همینطور و میتونید تا مدتی که کارها انجام بشه و یه کم جا بیفتید دلار هزینه کنید و میتونید از یه دانشگاه خوب پذیرش بگیرید و تشریف ببرید که خوبه و براتون آرزوی موفقیت دارم.
ولی ما اینجا داریم با دوستانی صحبت میکنیم که میخوان حداقل برای ارشد بمونن و از کنکور بگذرند و فکر میکنن که میتونن با رفع نقطه ضعفهاشون از سد کنکور رد بشن.

.
۲
۱
ارسال: #۱۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ ب.ظ، توسط Hamed92.)
من همه سعیم اینه که ریسک موجود رو در نظر بگیرن و به کنکور به دید یک گزینه قطعی نگاه نکنن چون دوست داشتم یکی این چیزارو پارسال بهم می گف.اگه این تاپیک فقط برای افرادیه که راهی جز کنکور ندارند خوب درسته.باید سعی کنن احتمال موفقیت رو از هر راهی که شده افزایش بدن که منم به چنتاش اشاره کردم.
موفق باشید همیشه
۱
۰
ارسال: #۱۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ ق.ظ
منم واقعا موندم که چرا این همه خوندن نتیجه نداد؟باور کنید از روز اعلام نتایج و روبروشدن با پدر و مادر وفامیلو دوستانم از همه چیز بیشتر می ترسم.هنوز نتایج نیومده همه سوال می کنن چه کار کردی؟چه جوابی بدم بعد اینهمه حبس کردن خودم توخونه؟واقعا موندم چه کار کنمSad
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dear-saideh , Mänu , shima_24 , zfmo

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۶۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۲۲۰ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۹۳ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۶۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۳۷۱ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تفکیک سوالات پاسخ درست بر اساس هر درس Distance ۰ ۲,۶۹۹ ۲۹ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Distance
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۱۲ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۴۴ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close