زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر

ارسال: #۹۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ
بقیشو نمیدونما !‌ ولی این ۵۲ رسما فحش ناموسیه این جوابی که زدن
۸
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: variant20002000
ارسال: #۹۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۵۳ ب.ظ
واقعا مسخره اس سوال ۷۰ یکی لیسانسم نداشته باشه می فهمه ۳ میشه چون هر کدوم غلط باشه خود به خود گزینه ی ۳ هم غلط میشه !!

فکر به چیزی آن چیز را می سازد

[تصویر:  jashn.gif]
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: goldoon
ارسال: #۹۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ب.ظ
RE: بررسی غلطهای پاسخنامه اولیه سنجش - مهندسی کامپیوتر
(۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۴ ب.ظ)smart نوشته شده توسط:  منم با این ها موافقم:
حذف ۳۲
اینکه ۵۲ گزینه ۲ میشه
حذف ۶۲
۷۰ هم که سوالش عجیب غریب بود

سوال ۹۹ که درسته
ولی سوال ۱۰۱ واقعا ما را ... حساب کردن
من نمیفهمم اون طراح کلیدا حواسش به سوال بوده

آخه بگو چطوری با ۱۱ تا میشه بفهمی؟؟؟
۱
۱
ارسال: #۹۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ب.ظ
اعتراضات به کلیدهای سنجش - فقط دروس مشترک
سلام دوستان.این تاپیک را برای وحدت رویه ایجاد کردم.اگر دیدم شما راضی نیستید میبندمش
توی این تاپیک فقط موارد زیر عنوان میشه و پستهای نامربوط مثل درخواست رتبه و انتقاد از عملکرد سنجش پاک میشه
شما هم اگر دوست داشتید تاپیکهایی برای ریاضی و تخصصی ایجاد کنید ببینیم چقدر طرفدار دارهSmile
راستش دیدم تاپیکهای دیگه پر از ارسالهای نامربوط هست و بحث اصلی گاهی گم میشه

فرمت اعتراض:
۱- کد دفترچه
۲-نام درس
۳-شماره سئوال
۴-کلید اولیه
۵-کلید مورد نظر شما
۶-متن اعتراض(شامل اثبات و تصویر و منبع درسی و حتی سئوالات سالهای قبل و...)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: oli92 , SaMiRa.e , fateme66 , mehrdad372 , انرژی مثبت
ارسال: #۹۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ب.ظ
سلام، به نظر من این سوالا غلطه و ان شاالله فردا اینارو به عنوان اعتراض میفرستم
سوال ۳۲ شرایط اولیه رو نداده و باید حدس بزنی
سوال ۴۰ یک زدم اما احتمالا دو درسته
سوال ۵۱ گزینه ۱ بنظر صحیحه نه ۴ بنظر میاد طراح جوابو تقسیم بر n نکردن
سوال ۵۲ اشتباه چاپی داره
سوال ۵۵ گزینه ۳ رو زدم اما یک هم صحیحه پس دو جواب صحیح داره
سوال ۵۷ من هنوز معتقدم گزینه ۱ درسته نه ۳
سوال ۶۳ مدار دچار اشکاله و نباید حالت ناشناخته رو با حالت بی اهمیت یکی بگیریم اینو تو همون کتاب پوران هم گفته
سوال ۶۴ گزینه ۳ صحیحه دلیلم هم اینه
کلا دو روش داریم
memory mapped
i/O mapped
و نکته اینجاست که dma در طبقه بندی راه های اتصال سخت افزاری قرار میگیره که ۳ تا هستن
dma
programmed i/o
interruped i/o
اینو هم تو کتابای ارشد هم تو مقالات انگلیسی میتونید جستجو کنید
و مشخصه که memmory mapped سریعتره و گزینه ۳ صحیح نیست
سوال ۶۷ هم سوال خود جوابو خواسته نه مقدار صرفه جویی
سوال ۷۰ یا گزینه ۳ یا باید کنار بره
سوال ۷۱ یا باید کنار بره یا یقینا جواب میشه ۳۹/۶۶
سوال ۱۰۳ یقینا گزینه ی همه فرزندان جواب نیست گزینه ۳ صحیحه اما میشه گفت بخاطر اینکه یادشون رفته گزینه ۳ کاما بزارن گزینه ۳ و ۱ صحیح بگیرن یا کنار بره
۲
۲
ارسال: #۹۶
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط mohsen.srn.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  برادر من سئوال ایراد داره با شما موافقم، ولی استدلالی که کردی کاملا غلط و جواب اعمالی که شما اعمال کردی می شه ۲۰۰ دلیل چیه اینه که ۵۰ درج که مشخصه ۵۰ واحد زمانی و ۱ حذف بعد ۵۰ درج می شه ۱۰۱ واحد زمانی و بعد از آن ۴۸ درج می شه ۴۸ واحد زمانی ولی مشکله شما اینه که حذف آخر هم توام با pop از استک اول دنستید که این کاملا غلطه دلیلشم اینه که استک دوم خالی نیست که بخواد محتویات استک اول به استک دوم ریخته بشه بدترین حالت اینه که ۹۹ درج و یک حذف که نتیجش ۲۹۸ می شه ولی متاسفانه طراح سئوال منظورش این بوده که کدام یک از اعمال بین این ۱۰۰ عمل بیش از زمان عادی زمان می خواد که نتیجه همان ۱۹۹ ولی قبول دارم که این منظور از سئوال برداشت نمی شد و خوده منم اعتراض کردم
دقیقا درست می فرمایید.

ولی با ۹۹ درج و یک حذف باز هم هزینه ی حداکثری در گزینه ها نیست.
پس سوال باید حذف بشه.

اعتراض خودم به سنجش رو هم اصلاح کردم...

سپاس
۰
۰
ارسال: #۹۷
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ب.ظ
دوستان سوال ۵۲ که خیلی نامردیه اگ حذف نشه!چرا اومدن و منفی بی نهایت رو توی min گذاشته؟!
کدوم ادم عاقلی که برنامه و الگوریتم میفهمه می تونه بگه که خط ۴ فقط یه بار اجرا میشه؟!

HeartTongue
۱
۲
ارسال: #۹۸
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۰ ق.ظ، توسط adele_69.)
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۲ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ)Pherdous نوشته شده توسط:  خانم آرتا ۶۶، میشه بفرمائید تو کدوم صفحه از کتاب مدار یوسفی سوال ۶۳ گزینه ۱ درسته؟
من دقیقا مثالی از مثالی مشابه با همین مدار رو از کتاب پوران دیدم که میگفت مشکل ساختاری داره.البته اونجا pla نبود ولی فرقی نداره.
راستی دوستان، دیشب مهرداد سلامی اومده بود تو برنامه صعود و میگفت امسال سوالات سیستم عامل خوب و آسون بودند و من شاگردایی داشتم که هر چهارتا سوال رو زدن!
با این تفاسیر یعنی هر چهار سوال سیستم عامل درسته؟!
نکته اول و مهم اینکه من دخمل نیستم
در مورد سوال ۶۳ این سوال مشابه تست سراسری سال ۸۰ هست برین فصل مدارات ترکیبی پوران توو تستاش هست با توجه به توضیحات توی تست جواب سوال امسال گزینه ۱ میشه مگر اینکه آقای یوسفی اشتباه گفته باشند که بعید میدونم
در مورد اون کسایی که دیشب توو برنامه بودن همین قدر بگم که اگه کنکور و سوالا درحد تیم ملی ام سخت و غلط باشن موسسه ای مثل ماهان نمیاد بگه سخت بود!! میدونی چرا؟؟ چون میخواد بهت تلقین کنه تویی که ۹ ماه خوندی و نتیجه نگرفتی دلیلش این نیست که سوالات سخت بود یا غیراستاندارد بود یا اشتباه داشت می خواد اینو بهت تلقین کنه که تو نیاز به کلاس کنکور داری تا این مباحث برات مثل آب خوردن باشن!! این یعنی اوج بی شرفی اوج پول خواهی به هرقیمتی!! دیشب خیلی دلم می خواست شماره میذاشتن زنگ میزدم میگفتم شما که هنوز فکر میکنی کلید ۱۰ روز دیگه میاد!! شما که با وجود گذشت ۱۰ روز وجود نکردی یه کلید منتشر کنی!! شما که هزارو یک نقشه واسه سرکیسه کردن این جوونای بدبخت که توو این اوضای داغون همه امیدشون به ادامه تحصیل هست تا بلکه از بیکاری خلاص شن - این شما با این تفاسیر اصلا صلاحیت نظردادن نداری اصلا اصلا اصلا

کتاب منم نویسنده نوشته از سر مجبوری گزینه زده و ذکر کرده امکان وصلش نیست اما اینجا وقتی میگه امکانش نیست پس این درسته و مدار مشکل ساختاری داره همون سوال سال ۸۰ در کتاب یوسفی
۲
۰
ارسال: #۹۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ق.ظ
b
ساختمان داده
۴۷
۳
۴
اگر ۵۰ درج و ۵۰ حذف انجام بشه باید ۵۰ درج در پشته اول انجام بشه بعد ۵۰ حذف و بعد۵۰ درج در پشته دوم و بعد ۵۰ حذف که در مجموع ۲۰۰عمل انجام میشه که گزینه ۴ درست میشه
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , younes
ارسال: #۱۰۰
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۳۴ ق.ظ
ساختمان ۴۷ ساختمان داده جواب صحیح وجود نداره
بعد از ۹۹ درج اگر بخواهیم ۱ حذف انجام بدهیم باید ۹۹ بار عمل pop از روی s1 و ۹۹ بار عمل push بر روی s2 انجام شود و در اخر یک حذف انجام شود که کلا ۲۹۸ عمل باید انجام شود
سوال ۵۲ ساختمان داده به دلیل اینکه منفی ّبی نهایت در min ریخته شده است خط ۴ هیچگاه انجام نمی شود پس گزینه صحیح وجود ندارد
سوال ۵۵ درس نظریه زبان ها طبق دفترچه b گزینه ۱ هم جواب است پس دو جواب صحیح وجود دارد گزینه ۱ و۳
سوال ۶۲ مدار منطقی به دلیل اشتباه در ترسیم شکل هیچکدام از گزینه ها صحیح نیست (یال های بین دو حالت ۰۰ و ۰۱ باید جابه جا شوند ).ولی اگر از این دیدگاه به سوال نگاه کنیم که فقط میلی یا مور بودن مد نظر باشد و به معادلات کاری نداشته باشیم بهر دو گزینه ۲ و ۳ طبق دفترچه b صحیح است
سوال ۶۷ معماری کامپیوتر (حافظه نانو) اشتباه است.در این سوال صرفه جویی محاسبه شده است در صورتی که در صورت سوال حرفی از صرفه جویی زده نشده است!
سوال ۷۰ سیستم عامل!!! دقیقا از طراح بپرسید شما معنی و مفهوم کدوم یک از اینا رو بلد بودی که همچین تستی طرح کردی!الگوریتم می دونی چیه؟سمافور؟بن بست گرسنگی!!!! گزینه ی صحیح !!! چپ راست!غلط درست!تست کنکور!!!!!!!
سوال ۷۱ سیستم عامل از طراح بپرسید شما دقیقا با چه روشی می تونید به یکی از گزینه ها برسید! هیچکدام از گزینه ها صحیح نیست!

HeartTongue
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: oli92 , fatima1537 , mehrdad372
ارسال: #۱۰۱
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ ق.ظ
ساختمان ۴۷ ساختمان داده جواب صحیح وجود نداره
بعد از ۹۹ درج اگر بخواهیم ۱ حذف انجام بدهیم باید ۹۹ بار عمل pop از روی s1 و ۹۹ بار عمل push بر روی s2 انجام شود و در اخر یک حذف انجام شود که کلا ۲۹۸ عمل باید انجام شود
سوال ۵۲ ساختمان داده به دلیل اینکه منفی ّبی نهایت در min ریخته شده است خط ۴ هیچگاه انجام نمی شود پس گزینه صحیح وجود ندارد
سوال ۵۵ درس نظریه زبان ها طبق دفترچه b گزینه ۱ هم جواب است پس دو جواب صحیح وجود دارد گزینه ۱ و۳
سوال ۶۲ مدار منطقی به دلیل اشتباه در ترسیم شکل هیچکدام از گزینه ها صحیح نیست (یال های بین دو حالت ۰۰ و ۰۱ باید جابه جا شوند ).ولی اگر از این دیدگاه به سوال نگاه کنیم که فقط میلی یا مور بودن مد نظر باشد و به معادلات کاری نداشته باشیم بهر دو گزینه ۲ و ۳ طبق دفترچه b صحیح است
سوال ۶۷ معماری کامپیوتر (حافظه نانو) اشتباه است.در این سوال صرفه جویی محاسبه شده است در صورتی که در صورت سوال حرفی از صرفه جویی زده نشده است!
سوال ۷۰ سیستم عامل!!! دقیقا از طراح بپرسید شما معنی و مفهوم کدوم یک از اینا رو بلد بودی که همچین تستی طرح کردی!الگوریتم می دونی چیه؟سمافور؟بن بست گرسنگی!!!! گزینه ی صحیح !!! چپ راست!غلط درست!تست کنکور!!!!!!!
سوال ۷۱ سیستم عامل از طراح بپرسید شما دقیقا با چه روشی می تونید به یکی از گزینه ها برسید! هیچکدام از گزینه ها صحیح نیست!

HeartTongue
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۱۰۲
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۵۶ ب.ظ
نظرم راجع به سوال ۵۱ و ۵۷ عوض شد، سوال ۵۱ یکی از سوالات تمرینی دانشکده کامپیوتر دانشگاه تورنتو است و جوابشم همون ۴ میشه
سوال ۵۷ هم تو کتاب لینز جوابش هست.
سوال ۶۴ هم متقاعد شدم که DMA سریعترینه اما معتقدم که DMA نمیتونه برای انتقال I/O به I/O استفاده بشه و بنظرم هم گزینه ۱ هم گزینه ۳ باید جواب باشن.
۰
۰
ارسال: #۱۰۳
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۸ ب.ظ
بچه ها من همه چیز یادم رفته حتی کد دفترچه هم شک دارم! و خیلی خیلی هم میترسم برم چک کنم! خیلی بهم میریزم! یه سوالایی توی ذهنم هست که غلط بود مثلا ۱سوال آخر نظریه یه ساختمان داده که حلقه for داشت شاید سوال آخر منطقی.
می خوام تو اعتراضا منم شرکت کنم. چی کار کنم؟ فکر میکنم D بود دفترچه ام

من می خواهم و می توانم ...
۰
۰
ارسال: #۱۰۴
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۳ ب.ظ
با سلام:
من نسبت به این سوالات فرم اعتراض رو پر کردم: (طبق دفترچه B)

۱۴- زبان: دو AND دارد، =>> سئوال فاقد گزینه صحیح است.
۵۹- منطقی: فرصت برای پاسخ دهی به سئوال کافی نیست.
۶۲- منطقی: ۱- ایراد تایپی دارد. ۲- قسمت اول سوال در گزینه های ۲و۳ نیست.=>> سئوال دارای ۲ گزینه صحیح است.
۱۱۷- هوش: کلید غلط است

پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله:
کسی که در پی تحصیل علم رود، این عمل کفاره گناهان گذشته اواست.
۰
۱
ارسال: #۱۰۵
۰۲ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۲۴ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۸ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ب.ظ)lvlina_r نوشته شده توسط:  [quote='ffss' pid='165027' dateline='1361262131']
دوستان در مورد سوال ۱۰۳ که فرزندان میشه اعتراضی ندارن؟؟
من که اعتراض می زنم، چون واقعا جواب می شه فرزندانی که پدر دارند، نه فرزندان...، فرزندان را که خوب باید select * تو جدول person می تونست به دست بیاره، بلاخره همه ی آدم ها فرزندند و یه مامان بابایی دارند، ولی این دستوری که نوشته فرزندانی را می ده که پدر دارند....
دقیقا منم با شما موافقم در جواب دوتمون که میگن مادر تو رابطه نیست .اصلا جدول رابطه برای این داده شده که رابطه افراد با هم مشخص بشه و از اونجایی که تو دستور کسانی رو میخواست که تو جدول رابطه با پدر مشخص شدن رو میخواست(prel=1) و از اونجا که ممکنه یه فرزند پدر نداشته باشه و تو جدول رابزه با مادرش شناخته شده باشه پس نمیتونه همه فرزندان رو بده.در ضمن به قول دوستمون میتونست با یه select * تو جدول person فرزندان رو مشخص کرد خوب
[/quمن هم با نظر شما کاملا موافقم
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۴۰۲ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۸۰۷ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۷۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۲ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۳۴ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۳۰,۳۴۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۲۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۲ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close