زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات نظریه کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۳۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ ب.ظ، توسط faryou.)
دفترچه B :
۵۳ : ۴ (رشته هایی که هم ab و هم ba را به صورت زیر رشته دارند)
۵۶ : ۱ (اوتوماتای پشته ای وجود دارد که اشتراک L2 و L3 را بپذیرد)
۵۷ : ۱ (L با محدودیت I و II مستقل از متن نیست و با III و IV هست )

سوال ۵۵ رو کسی میتونه بگه جواب درست کدومه و چرا؟ چون PDA رسم شده تعداد فرد a را میپذیرد اما گرامرهای ۱ و ۳ تعداد زوج را هم میپذیرند پس هر دو غلط هستند؟!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
RE: بررسی سوالات نظریه کنکور مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۹ ب.ظ)faryou نوشته شده توسط:  دفترچه B :
۵۳ : ۴ (رشته هایی که هم ab و هم ba را به صورت زیر رشته دارند)
۵۶ : ۱ (اوتوماتای پشته ای وجود دارد که اشتراک L2 و L3 را بپذیرد)
۵۷ : ۱ (L با محدودیت I و II مستقل از متن نیست و با III و IV هست )

سوال ۵۵ رو کسی میتونه بگه جواب درست کدومه و چرا؟ چون PDA رسم شده تعداد فرد a را میپذیرد اما گرامرهای ۱ و ۳ تعداد زوج را هم میپذیرند پس هر دو غلط هستند؟!

صورت سوال ۵۵ گفته گرامرها،از طرفی هم گزینه ۱ جوابه هم ۳/یعنی هر دو رو باید میزدیم!!؟؟؟؟

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
ارسال: #۳۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۳۱ ب.ظ
سوال ۵۳ نظریه به نظرم مشکل داره:
aabbba رو می گیره،تعداد a و b فرد هست پس ۲ هم غلطه.
همچنین رشته ی aabbba شامل abaوbab نیست پس ۳ هم غلطه.
baba رو نمی گیره پس ۴ هم غلطه.
--
گزینه ی ۱ هم نمیشه گفت کاملا درسته زیرا abb رو نمی گیره

ما می توانیمBig Grin
۱
۰
ارسال: #۳۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ب.ظ، توسط arta.66.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۱ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  منم ارجاع میدم به جزوه دکتر کارگهی که برای این مسأله گرامر مستقل از متن دادن. و البته این سؤال تکراری هم بود. صد در صد ۳ ! Tongue عجب کلی ! Big Grin
خوب دیگه اشتباه شما همینه توو کتابای تستی که من دیدم هیچ کدوم این زبانو مستقل از متن نمی دونن - علاوه بر این من یه چی میگم اگه قانع شدین که هیچ اگه نشدین منتظر کلید میشیم-هم دکتر نورالله هم دکتر سیدجوادی این زبانو غیر مستقل از متن میدونن و دلیلشم واضحه- شما چطور میتونی ۲ تا رشته که هیچ اطلاعی از ترتیبش نداریو با یه چشته چک کنی؟؟ مگه نه اینکه رشته از اول خونده میشه میره جلو!! حالا گیریم نقطه انفصال ۲ رشته رم میدونیم و سوال طول ۲ رشترم برابر گذاشته توو شرطش که نذاشته ولی با همین شرطم وقتی به اول رشته دوم میرسی چطوری میخوای با اول رشته اول که ته پشته پوش شده مقایسش کنی؟؟؟ اگه بازم قانع نشدی منتظر کلید باش!! اگه حرفی که در مورد جزوه کارگهی زدی درست باشه تنها امیدت این باشه که طراح خودش بوده باشه و جواب شمارو توو کلید بذاره که در این صورتم باید به دکتر جایزه نوبل بدن واسه کشف جدیدش!!! آها تا یادم نرفته راست میگین این زبانی که روش بحث می کنیم یبار توو کنکورای اخیر اومده و فقط توو کلید اولیه مستقل از متن گفته بودنش که توو اصلاحیه درستش کردن
۰
۰
ارسال: #۳۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ب.ظ
سوال ۵۳ بدون شک پاسخش گزینه ۱ هست.گزینه ۲ و ۳ تابلوه که غلطه.این ماشین میتونه aba رو در حالت نهایی قرار بده در این حالت وقتی زیر رشته ab رو جستجو کنی وجود داره و در انتها یک a میمونه پس شامل ba نشد و برعکس.گزینه ۱ میگه ترکیبی از a و b ها که حتما شامل زیر رشته ab یا ba هست که اثبات کردم.
سوال ۵۴ گزینه ۱ میشه.سوال ساده ایه.
نظریه رو همین ۲ تا زدم ولی بجاش مدار منطقی رو کامل جواب دادم.
۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۱ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۸ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ ب.ظ)somaye_tex نوشته شده توسط:  اینم جوابای من:

۵۳- ۴

۵۵- ۳

۵۶- ۱

۵۷- ۳
۵۷ جواب گزینه ۱ هستششک نکنید چون شما به هیچ عنوان نمی تونین ۲ رشته رو با یه پشته مقایسه کنید حالا فرقی نمی کنه چه حالت تساوی باشه چه ناتساوی-تحلیلشو نمی نویسم ولی لینک میدم به کتاب پارسه نوشته دکتر نورالله

منم ارجاع میدم به جزوه دکتر کارگهی که برای این مسأله گرامر مستقل از متن دادن. و البته این سؤال تکراری هم بود. صد در صد ۳ ! Tongue عجب کلی ! Big Grin

منم با کلی تجربه تو این درس میگم ۵۷ کزینه ۳ میشه . دوست عزیز سوال ۵۵ رو اشتباه زدی گزینه یک میشه سه تاa رو تولید نمیکنه .

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۵۷ ق.ظ، توسط rezareza2.)
سوال ۵۳ گزینه ۴ درسته.
اون لوپ ها که بی تاثیره، حذفشون کنید( البته فقط در این مثال بی تاثیره و قاعده کلی نیست ) می بینید که هم رشته ab و هم رشته ba رو در هر مسیر می تونید بیابید.
پس گزینه درست این سوال ۴ هست ،

اما این سوال ۵۴ بنظرم اشتباهه، شما x=11 و y=1 در نظر بگیر، پس ورودی ۱۱۰۱ هست حالا چک کن خروجی ۱۱۱ میشه.و تو هیچ کدوم از گزینه ها هم نیست!

سوال ۵۷ گزینه درست ۳ هست. اون حالت نامساوی رو براحتی میتونید با یک اوماتای پشته ای نامعین چک کنید.

اون سوال ۵۵ هم اشتباهه بنظرم و دلیلشم متاسفانه یک غلط تایپیه!
ببینید اتوماتای ما رشته aaa رو میپذیره.
همین برای رد گزینه کافیه .
خودتون چک کنید می بنید بیش از یک گزینه یعنی گزینه ۱ و گزینه ۳ این رشته رو نمی پذیره ...
۰
۰
ارسال: #۳۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ گزینه درست ۳ هست. اون حالت نامساوی رو براحتی میتونید با یک اوماتای پشته ای نامعین چک کنید.
من ترجیح میدم تحلیلی که گفتم و منطقم ام قبولش داره رو باور کنم تا یه جواب کلی حفظی رو !! تازه اگه حفظی ام بخوام قبول کنم الان کتاب پارسه جلوم بازه و اون زبانو مستقل از متن نمیدونه!! نه تنها اونو بلکه حالتی ام که توو شرط طول ۲ رشته رو برابر میدونه رم مستقل از متن نمیدونه!!
۱
۰
ارسال: #۳۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۸ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  بچه ها اون سوالی که گفته بود محدودیت داره این زبان برای مستقل از متن...
منظورش این بود که میشه براش pda کشبد یا تشخیص داد زبان نوع دوم نیست...
من زدم با وجود محدودیت ها مستقل از متنه...یعنی میشه براشون پی دی ای کشید
ولی اگه میخاستیم تشخیص بدیم همشون غلط بود...
این سوالش مخ منو آچ مز کرده بود خخخخخخخخخخ

من زدم گزینه ۴/ (دفتر چه B)

گزینه ۱ و ۲ راحت رد میشد. گزینه ۳ رو به زور رد کردم Big Grin .آخرشم زدم گزینه ۴/
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۳ گزینه ۴ درسته.
اون لوپ ها که بی تاثیره، حذفشون کنید( البته فقط در این مثال بی تاثیره و قاعده کلی نیست ) می بینید که هم رشته ab و هم رشته ba رو در هر مسیر می تونید بیابید.

اما این سوال ۵۴ بنظرم اشتباهه، شما x=11 و y=1 در نظر بگیر، پس ورودی ۱۱۰۱ هست حالا چک کن خروجی ۱۱۱ میشه.و تو هیچ کدوم از گزینه ها هم نیست!

سوال ۵۷ گزینه درست ۳ هست. اون حالت نامساوی رو براحتی میتونید با یک اوماتای پشته ای نامعین چک کنید.

خودتون چک کنید می بنید بیش از یک گزینه یعنی گزینه ۱ و گزینه ۳ این رشته رو نمی پذیره ...
دوست عزیز چک کردیم ۵۵ همون گزینه ۱ درسته که سه تا a رو تولید نمیکنه. بقیه تولید میکنن. موفق باشی

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ب.ظ، توسط مهمد.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ گزینه درست ۳ هست. اون حالت نامساوی رو براحتی میتونید با یک اوماتای پشته ای نامعین چک کنید.
من ترجیح میدم تحلیلی که گفتم و منطقم ام قبولش داره رو باور کنم تا یه جواب کلی حفظی رو !! تازه اگه حفظی ام بخوام قبول کنم الان کتاب پارسه جلوم بازه و اون زبانو مستقل از متن نمیدونه!! نه تنها اونو بلکه حالتی ام که توو شرط طول ۲ رشته رو برابر میدونه رم مستقل از متن نمیدونه!!

ببینید اون سوال ۵۷ قسمت نامساویش نه تنها مستقل از متن بلکه منزم هم هست. چون وقتی x نامساوی y باشه زبان، زیگما پلاس هست. شما هر رشته ای که در نزر بگیرید، من میگم x رو لامبدا میگیرم و رشته رو y ، پس تمام رشته ها به جز لامبدا جز زبان هستند.
فکر کنم خیلی بد گفتم، ولی همینکه شما هر رشته ای رو در نزر بگیرید میشه از یه جایی شکوندش و قسمت اول رو x و قسمت دوم رو y در نزر گرفت. یه جوری هم میشکنیم که قسمت اول و دوم عین هم نباشند. موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۴۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۴ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ ب.ظ)مهمد نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۷ گزینه درست ۳ هست. اون حالت نامساوی رو براحتی میتونید با یک اوماتای پشته ای نامعین چک کنید.

ببینید اون سوال ۵۷ قسمت نامساویش نه تنها مستقل از متن بلکه منزم هم هست. چون وقتی x نامساوی y باشه زبان، زیگما پلاس هست. شما هر رشته ای که در نزر بگیرید، من میگم x رو لامبدا میگیرم و رشته رو y ، پس تمام رشته ها به جز لامبدا جز زبان هستند.
فکر کنم خیلی بد گفتم، ولی همینکه شما هر رشته ای رو در نزر بگیرید میشه از یه جایی شکوندش و قسمت اول رو x و قسمت دوم رو y در نزر گرفت. یه جوری هم میشکنیم که قسمت اول و دوم عین هم نباشند. موفق باشید
خوب با تفسیر شما من قانع شدم تا حدودی و اگه همینی که شما گفتین درست باشه لعنت لعنت به کتاب پارسه-آخه من توو تستای ۹۰ اینو دیده بودم که توو کلیدش گفته بود مستقل از متنه ولی هم توو کتاب مدرسان هم پارسه گفته بود نیست
۰
۰
ارسال: #۴۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۲ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۳ گزینه ۴ درسته.

دوست عزیز چک کردیم ۵۵ همون گزینه ۱ درسته که سه تا a رو تولید نمیکنه. بقیه تولید میکنن. موفق باشی
اما گزینه ۳ که aaa رو نمیتونه تولید کنه؟! یکبار دیگه چک کن دوست من. Smile
۰
۰
ارسال: #۴۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ب.ظ)ADELZX نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  سوال ۵۳ گزینه ۴ درسته.

اما گزینه ۳ که aaa رو نمیتونه تولید کنه؟! یکبار دیگه چک کن دوست من. Smile

من خودم گزینه ۳ زدم که الان میبینم اشتباه زدم،گزینه ۳ aaa تولید میکنه[/code]
۰
۰
ارسال: #۴۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ
گزینه ۳ aaa تولید نمیکنه دوست عزیز شما نگاه کن اون تک a که گذاشته مربوط به S عنصر شروع و فقط اول کار میتونه استفاده شه تو بقیه موارد نمیشه استفاده کرد ازش هرجور بگیریم aaa تولید نمیکنه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۵۲۴ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۷۱ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۱۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۵,۸۷۳ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۵۸۱ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۴۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۳۴۰ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۶۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۵۹ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۵۱۵ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close