زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بحث درباره معماری کامپیوتر کنکور ۹۲

ارسال: #۶۱
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۳۷ ب.ظ
RE: بحث درباره معماری کامپیوتر کنکور ۹۲
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  سوال ۶۴ طبق دفترچه B آخرش چی می شه بچه ها؟
گزینه اول فکر می کنم درسته، چون تو این نوع از یک فضای ادرسی تو حافظه اصلی برای آدرس دهی وقفه استفاده میشه، یعنی تنها تفاوت بین وقفه ها مربوط به آدرس اونها تو حافظه اصلی هست. و از دستورات یکسانی برای انجام عملیات استفاده میشه.
گزینه ۲ رو کسی انتخاب نکرده؟ آخه مگه بعد از سیگنال تصدیق وقفه نباید عملیات شروع بشه؟ یا مثلا اون دستگاه در حال استفاده باشه و وقفه جاری فعلا بدلیل کم اولویت بودن عملیات ورودی/خروجیش شروع نشه؟
گزینه ۳ من تا جایی که یادم باشه DMA برای انتقال و دریافت داده بین حافظه اصلی بدون دخالت پردازنده با سرعت بالا بود. بین دوبانک حافظه و دستگاه های ورودی/خروجی رو فکر نمی کنم بشه(مطمئن نیستم).
گزینه ۴ درست هست. و نیاز به تحلیل نداره.

من ریسک نکردم و این این سوال رو نزدم. Sad
هواستون هست که سوال ۶۴ گفته صحیح نمی باشد؟
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۶۲
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۳ ب.ظ
RE: بحث درباره معماری کامپیوتر کنکور ۹۲
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۶ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(23 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۷ ب.ظ)HRA نوشته شده توسط:  سوال اول معماری گزینه ۲ درسته.
با وقفه (بلافاصله) IO شروع نمیشه بلکه پردازنده ابتدا دستور جاری رو تمام میکنه و این کار ممکنه از یک تا چندین و چند کلاک طول بکشه و تازه بعد از پایان دستور جاری با انجام چندین و چند مرحله دیگه که در کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت توضیح داده بعد از این همه مراحل تازه عملیات ورودی خروجی شروع میشه
نمیدونم شما رو چه استدلالی میگین مموری مپ سریعترینه!!! والا تا اونجایی که من یادم توو درس ریزپردازنده که من داشتم استادش تاکید شدیدی داشت رو سریعتر بودن io isolated دلیلشم میگفت واسه اینکه سی پی یو واسه اینکار پایه داره و ...
در مورد اینکه گفتین ۲ میشه جواب اینم اشتباهه چون ما از دید سیستم عامل به این سوال نگاه نمی کنیم!! و درضمن توو گزینه گفته انجام عملیات با صدور وقفه آغاز میشه و این معنیش این نیست که بلافاصله اینکار انجام میشه!!! معنیش یعنی سی پی یو واسه تشخیص ورودی خروجی از پایه int استفاده می کنه نه روش سرکشی

به نظر منم گزینه ۲ درسته از دید معماری و سیستم عامل هردو وقفه ها بعد از اجرای دستور بررسی و پاسخگویی میشن..Exclamation
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۴ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۵ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۳۲۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۲۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  بحث در مورد نتایج اولیه ازمون دکتری ۹۲ mkiani ۳۷ ۲۹,۸۸۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۱۹ ق.ظ
  درخواست کارنامه معماری کامپیوتر آزمون آزاد ۹۲ sanazp1388 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۰۰ ق.ظ
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۳۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close