زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲

ارسال: #۳۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ ق.ظ
RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  - اگر به جای == از = در زبان C استفاده کنیم چه خطایی میده؟ گزینه ۱ : Syntax اما الان فکر می کنم شاید اشتباه زدم چون C در تخصیص مقدار برمی گردونه ... نمی دونم
- ساختار repeatUntil : گزینه ۱ که اول عملیات بود بعد شرط
- کدام زبانها جمع آوری خودکار زباله رو انجام میدن ؟ یعنی ستم بود همه حالت اینزبانها رو حفظ کرده بودم جز این موردشون رو

من فکر کنم میشه خطای ساختاری(نحوی) آخه کار تلیلگر نحوی اینه که چک کنه که برنامه با ساختار گرامری زبان همخونی دارن یا نه و چون نوشتن = به جای == در شرط if جز قواعد گرامری زبان c هست جواب تحلیلگر نحوی میشه

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۱
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط mohsen.srn.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  - اگر به جای == از = در زبان C استفاده کنیم چه خطایی میده؟ گزینه ۱ : Syntax اما الان فکر می کنم شاید اشتباه زدم چون C در تخصیص مقدار برمی گردونه ... نمی دونم
- ساختار repeatUntil : گزینه ۱ که اول عملیات بود بعد شرط
- کدام زبانها جمع آوری خودکار زباله رو انجام میدن ؟ یعنی ستم بود همه حالت اینزبانها رو حفظ کرده بودم جز این موردشون رو

من فکر کنم میشه خطای ساختاری(نحوی) آخه کار تلیلگر نحوی اینه که چک کنه که برنامه با ساختار گرامری زبان همخونی دارن یا نه و چون نوشتن = به جای == در شرط if جز قواعد گرامری زبان c هست جواب تحلیلگر نحوی میشه

زبان های C , C++ زبان های خیلی قابل انعطافی هستند و دست برنامه نویس رو به شدت باز می زارند.

نه تنها نوشتن = به جای == خطای منطقی هستش، دستیابی به اندیسی خارج از اندیس های مجاز آرایه هم در C, C++ خطای منطقی به حساب میاد... . مثلا اگر آرایه ده تا عنصر داشته باشه، و در برنامه به عنصر یازدهم دستیابی بشه، کامپایلر خطا نمیده.(هشدار میده ولی خطا نمیده.)
طراح میتونست آرایه رو هم مثال بزنه و همه اشتباه کنند!
۱
۰
ارسال: #۳۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ق.ظ، توسط rezareza2.)
در خطای منطقی بودنش شک نکنید، خوشبختانه این مورد رو از روی اطلاع شخصیم در مورد زبان C زدم . دوستان در پستها قبل توضیحات کافی دادند.

دوستان اون سوال آدرس مجازی رو چجوری محاسبه کردید؟ متاسفانه من با چندین باز محاسبه باز هم گزینه ای که پیدا کردم توی گزینه ها نبود! البته فرمولش یادم نبود و دستی فرمولش رو محاسبه کردم و تقریبا هم مطمئن بودم!
چیزی که من محاسبه کردم ۱۹۹۲ بود .
۱
۰
ارسال: #۳۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ ق.ظ
جالبه ، این سوال خطا دقیقا از تو کتاب پرات اومده ، الان دیدمش . صفحه ۳۲۷ . اولین مسئله فصل کنترل ترتیب . اما حلش نیست و در منطقی بودنش هم شکی نیست %

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
۲
۰
ارسال: #۳۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۸ ق.ظ)rezareza2 نوشته شده توسط:  دوستان اون سوال آدرس مجازی رو چجوری محاسبه کردید؟ متاسفانه من با چندین باز محاسبه باز هم گزینه ای که پیدا کردم توی گزینه ها نبود! البته فرمولش یادم نبود و دستی فرمولش رو محاسبه کردم و تقریبا هم مطمئن بودم!
چیزی که من محاسبه کردم ۱۹۹۲ بود .
دوستم خیلی ساده بود میشد ۲۰۱۷ منه دیونه انقدر سر اینکه نرسیدم زبان بزنم عصبی بودم مخم سر جلسه کار نمی کرد فرمولش همون ذخیره سازی آرایه به صورت سطری توو ساختمان هست که باید i,j رو ۰و۰ بذاری که دقیقا میشه ۲۰۱۷ که من اشتباه زدم
۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ ب.ظ
مشخص کردن سوالات اشتباه مهندسی کامپیوتر کنکور ۹۲ باارشدی ها و دکتراهای مانشت

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

HeartTongue
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ ب.ظ)maryam.raz نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  من خطایه منطقی زدم

منم منطقی زدم

خطای منطقی درسته.
توی زبان C میشه بجای == تو شرط = قرار داد، چرا که اصلا خطا نمی ده، بلکه منظور برنامه نویس شاید این باشه که مثلا A=B مقدار دومی رو تو اولی قرار بده، و شرط رو برای A تست کنه . به این میگن side effect که خطا نیست، بلکه منطق برنامه رو ممکنه دچار اشتباه کنه.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۳۸
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۲ ب.ظ
منم سوال مبدا مجازی رو اشتباه بدست اوردم. از تخصصی ها ۱۰ تارو زدم فکر کنم همون اشتباه باشه.

۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۲۴ ب.ظ
با همه این حرف ها من فکر می کنم خطای معنایی بود!
معنا نمیده که یه جایی که باید عبارت بولین باشه، شما یه دستور انتساب بنویسید.
یعنی پارسر که نباید خطا رو متوجه بشه چون جمله بندی اش درسته، بین پرانتز یه عبارت آورده، اینو باید تحلیلگر معنایی متوجه بشه. نه؟

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: lvlina_r
ارسال: #۴۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۵ ب.ظ، توسط azad_ahmadi.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۴ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  با همه این حرف ها من فکر می کنم خطای معنایی بود!
معنا نمیده که یه جایی که باید عبارت بولین باشه، شما یه دستور انتساب بنویسید.
یعنی پارسر که نباید خطا رو متوجه بشه چون جمله بندی اش درسته، بین پرانتز یه عبارت آورده، اینو باید تحلیلگر معنایی متوجه بشه. نه؟

اخه هاتف جان، خطا که نمیده. این دستور رو تو سی اجرا کنی semantic error که نمیده. میشه در شرط if در زبان سی هم یه مقدار رو انتساب داد و هم از اون مقدار انتساب داده شده در شرط استفاده کنه. می دونیم که تو سی هر مقداری غیراز صفر برابر درست هست. واین سوال هم همین رو بیان می کنه. این side effect هست و منطق برنامه رو عوض میکنه.

۰
۰
ارسال: #۴۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۵ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  من خطایه منطقی زدم
من برای مهندسی نخونده بودم ولی یه جورایی مطمئنم که خطای منطقی نبود. خطای منطقی در زمان debug مشخص نمیشه اما این خطا در زمان debug مشخص میشه.
۰
۰
ارسال: #۴۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط هاتف.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۳ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  اخه هاتف جان، خطا که نمیده. این دستور رو تو سی اجرا کنی semantic error که نمیده. میشه در شرط if در زبان سی هم یه مقدار رو انتساب داد و هم از اون مقدار انتساب داده شده در شرط استفاده کنه. می دونیم که تو سی هر مقداری غیراز صفر برابر درست هست. واین سوال هم همین رو بیان می کنه. این side effect هست و منطق برنامه رو عوض میکنه.
خب آخه توی مثلا Turbo C++ که خطای semantic گزارش نمی کنه! شما دیدید بنویسه semantic error ؟
بعدش هم Borland C++ با Turbo C++ فرق داره، فکر کنم نباید کُد رو توی این کامپایلرها اجرا کنیم ازش اینجوری نتیجه بگیریم، باید دید طراح زبان چی گفته، من که سر جلسه با خودم گفتم اینکه اسم زبان C رو آورده اصلا نکته انحرافی بود.

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۲ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  منم سوال مبدا مجازی رو اشتباه بدست اوردم
اینو شرح میدید؟

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۲
ارسال: #۴۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ
نمی دونم والا چی بگم. هرکی که میگه من اون سوال رو اشتباه زدم انگار با پتگ می کوبن تو سر من. ناراحت میشم از اشتباهات دوستان چون از اشتباهات خودم ناراحت میشم. انشالله که اشتباهات کم باشه.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: younes
ارسال: #۴۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  در اینکه خطا منطقی هست شکی نیست Smile

من یکی که رو حرف دکتر حرف نمیزنم،خطا منطقیه منم زدم منطقی!دکتر جان یه سری به پست های ساختمانم بزنی جوابشونو بدید ممنون میشیم!!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan
ارسال: #۴۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۲۱ ب.ظ
اینکه اون خطا منطقی هست یا چیز دیگه نمیشه به طور قطه جواب داد چون معلوم نیست طراح چی تو ذهنش بوده اما اگر من می‌خواستم جواب بدم خطای منطقی رو انتخاب می‌کردم. یکی به این دلیل که در صورت سوال به زبان سی اشاره شده و دوم اینکه در specification زبان سی استاندارد یا همون ANSI C اگر شما به جای == تو شرط بنویسید = خطایی گزارش نمیشه.

One who is raised by sword can't be beaten. One who is toughened by fire can't be burned
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هاتف

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تمام قبولی های علوم کامپیوتر ارشد ۹۱ مانشت به همراه pdf کارنامه‌ها Parva ۴ ۷,۸۳۷ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pave
Rainbow مشورت در مورد آینده شغلی ارشد مهندسی نرم افزار و شبکه(IT) misagh01 ۱۲ ۱۵,۶۷۶ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin52
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۰۸۴ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h
  ۹۲۷ شبکه + شاگرد اولی ..شبانه دانشگاه اصفهان Ms. Saba ۵ ۳,۳۳۱ ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: vaki_bayashi
  جمع بندی درصد های احتمالی کنکور مهندسی نرم افزار ۹۵ roodantnt ۳۳ ۱۵,۲۴۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: سمیه ۴۰۷۱
  سوال ۸۸ کنکور مهندسی فناوری اطلاعات سال ۹۰ goldoonehkhanoom ۸ ۴,۶۵۵ ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Nesyan
  حل سؤالات ریاضی مهندسی بدون دخالت دست مدرسان شریف asemane_nili ۷ ۶,۶۲۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sanaz90
  راهنمایی برای زبان تخصصی ارشد کامپیوتر sparrow7000 ۶ ۵,۰۰۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: dr.a_AI
  مشخصات کلی،برنامه و سرفصل دروس دوره کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار banou ۴ ۳۵,۸۸۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۰۴:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Morza
Question سوال در رابطه با گروه مستقل مهندسی رباتیک دانشگاه امیرکبیر y.s ۱ ۲,۸۳۷ ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: y.s

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close