تالار گفتمان مانشت
بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳ ۴ ۵
بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - good-wishes - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ

- اگر به جای == از = در زبان C استفاده کنیم چه خطایی میده؟ گزینه ۱ : Syntax اما الان فکر می کنم شاید اشتباه زدم چون C در تخصیص مقدار برمی گردونه ... نمی دونم
- ساختار repeatUntil : گزینه ۱ که اول عملیات بود بعد شرط
- کدام زبانها جمع آوری خودکار زباله رو انجام میدن ؟ یعنی ستم بود همه حالت اینزبانها رو حفظ کرده بودم جز این موردشون رو

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - svk7 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ

من خطایه منطقی زدم

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - masoud.bala - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  من خطایه منطقی زدم

خط نحوی درست بود اونم خذژدا لعنتش کنه چی بود داده بود آخه مرتیکه چه می دانم کدوم زباله جمع می کنه بابات جمع می کنه

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - maryam.raz - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۰ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۲ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  من خطایه منطقی زدم

منم منطقی زدم

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - teacherpc - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ ب.ظ

من زدم معنایی
این سوال کامپایلر بود
چک میکنم مطمئن شدم میگم

repeat until رو درست زدید

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - lvlina_r - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۱ ب.ظ

منم زدم معنایی... کاش همین باشـــــــــــــه

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - younes - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ب.ظ

میشه منطقی چون برنامه خطا نمیگیره و اجرا میشه اما جواب منطقی نداره . اگه خطای نحوی باشه کمپایلر error میده

سوال Repeat- Until هم میشه گزینه ۱ دفترچه C , D . اول جعبه دستور (مستطیل) بعد پایینش جعبه شرطی (لوزی میاد )

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - fsi2013 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ

ادرس مجازی ۲۰۱۷ میشد ولی من زدم ۲۰۲۵ بین این دوتا شک داشتم اینو زدم Sad((( ولی اشتباه بوده

من از سی پلاس پلاس یادم بود که این ارور میده پس زدم معنایی ولی نمی دونم کامپایلر C هم ارور میده یا نه
زباله هارو زدم همشون به جز ادا گفتم به قد و قواره ادا نمیخوره زباله جمع کنه Smile)

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - teacherpc - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ

lمنطقی نمیشه
منطقی = مثلن فراخونی بی نهایت بار
لغوی=املای اشتباه کلمه
نحوی =استفاده از + بجای =
معنایی =استفاده از عمگرهای ناسازگار
پوران ص ۴۴
حالا بین نحوی و معنایی فقط شک دارم

اخه تاپیک زدین بررسی بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲
خب این سوال که گفتین میشه کامپایلر مگه شما اشتباهن فکر کردین که اینا پیاره سازی هستن!
خطاهای نحوی و .. جز درس کامپایلر هستن خجالت ندین ما رو!

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Payam92 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ

من میگم نحوی .
چه سوالی بود با سه تا از دوستام هر کدوم یه گزینه رو زدیم همه هم مطمئن ، که درسته!!

بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - mehrdadsecret - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۱ ب.ظ

جواب اون سوال که گفته بود نوع خطا به نظرم معنایی میشه با این نگاه که = واسه انتساب هستش ولی == واسه چک کردن برابری و کلا معناش یه چیز دیگست و مشکل سینتکس نداره

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - svk7 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۵ ب.ظ

تو سوال قید شده بو در زبان C:

به نظرم:
اگه خطایه لغوی یا نحوی و یا معنایی باشه کامپایلر سی ایراد میگیره
ولی این دستور تو سی مشکلی نداره در واقع دستوره انتسابه که بعد از انتساب بررسی میشه اگه مقداریکه منتسب میشه مخالف صفر بود
بعنوان true در نظر گرفته میشه
پس این خطا منطقیه

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  زباله هارو زدم همشون به جز ادا گفتم به قد و قواره ادا نمیخوره زباله جمع کنه Smile)

شانس آوردی خانم ادا اینجا نیس Big GrinBig GrinBig GrinTongue

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - fsi2013 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۰۷ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۵ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  تو سوال قید شده بو در زبان C:

به نظرم:
اگه خطایه لغوی یا نحوی و یا معنایی باشه کامپایلر سی ایراد میگیره
ولی این دستور تو سی مشکلی نداره در واقع دستوره انتسابه که بعد از انتساب بررسی میشه اگه مقداریکه منتسب میشه مخالف صفر بود
بعنوان true در نظر گرفته میشه
پس این خطا منطقیه

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  زباله هارو زدم همشون به جز ادا گفتم به قد و قواره ادا نمیخوره زباله جمع کنه Smile)

شانس آوردی خانم ادا اینجا نیس Big GrinBig GrinBig GrinTongue

یعنی ادا هم تو شهرداری کار نمیکنه! Sad بعدشم من اقا هستم اینم دخترمه Smile

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - Mahdi .Tahmouresi - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  - اگر به جای == از = در زبان C استفاده کنیم چه خطایی میده؟ گزینه ۱ : Syntax اما الان فکر می کنم شاید اشتباه زدم چون C در تخصیص مقدار برمی گردونه ... نمی دونم
- کدام زبانها جمع آوری خودکار زباله رو انجام میدن ؟ یعنی ستم بود همه حالت اینزبانها رو حفظ کرده بودم جز این موردشون رو

دوست عزیز جواب گزینه ۳ دفترچه ۵۱۱B بود که می شد ایراد منطقی چون عمل انتساب انجام می شود و اگر مقدار بیش از صفر باشه True فرض می کنه کامپایلر و در نهایت شرط برقرار عکسشم شرط برقرار نمی شه

RE: بررسی سوالات PL مهندسی کامپیوتر ۹۲ - fsi2013 - 20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۶ ب.ظ

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵ ب.ظ)Mahdi .Tahmouresi نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ ب.ظ)mmoharrer نوشته شده توسط:  - اگر به جای == از = در زبان C استفاده کنیم چه خطایی میده؟ گزینه ۱ : Syntax اما الان فکر می کنم شاید اشتباه زدم چون C در تخصیص مقدار برمی گردونه ... نمی دونم

دوست عزیز جواب گزینه ۳ دفترچه ۵۱۱B بود که می شد ایراد منطقی چون عمل انتساب انجام می شود و اگر مقدار بیش از صفر باشه True فرض می کنه کامپایلر و در نهایت شرط برقرار عکسشم شرط برقرار نمی شه

من در مورد کامپایلر c مطمئن نیستم ولی مطمئنم C++ اینو خطا اعلام میکنه و چون از نظر ساختاری ایرادی نداره خطای معنایی هستش ولی اگ اینی که شما میگی باشه جواب درست جواب شماست اگ ایراد نگیره پاسکال رو می دونم ایراد نمیگیره ولی c رو نمی دونم الان کتاب پرات ندارم نگاه کنم