زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ۵۹ سال ۸۸

ارسال:

shima_24 پرسیده:

تست ۵۹ سال ۸۸

کدام مورد به عنوان معیار اندازه گیری و تخمین اندازه نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرد؟
۱ ) تعداد ورودی input number
۲) مورد کاربرد use case
۳) خط برنامه LOC
۴) عملکرد FP
این سوال رو سنجش زده گزینه ۱ پارسه زده گزینه ۳ پوران زده گزینه ۴
؟؟؟Huh

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

سواله جالبی نیست!
اما گزینه یک کلید کنکوره!
ظاهرا از بقیه پارامتر ها مهمتره!!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

white bird پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

شاید چون fp براساس input number بدست میاره
این درست تر گرفته

۰
ارسال:

egm1176 پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

موافقم!

خب گزینه ۲ که نیست. از بین بقیه ۱و۴ غیر اندازه گرا هستند. ۳ اندازه گرا هست . شاید منظور این بوده. نه؟

۰
ارسال:

deh-ab پاسخ داده:

RE: تست ۵۹ سال ۸۸

(۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  کدام مورد به عنوان معیار اندازه گیری و تخمین اندازه نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرد؟
۲) مورد کاربرد use case
۳) خط برنامه LOC
۴) عملکرد FP
؟؟؟Huh
به نظر من همون گزینه ۱ درسته اخه ورودی برنامه عامل تعیین کننده به شمار میاد تا بقیه مواردی که اینجا ذکر شده/...

۰
ارسال:

amnhck123 پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

طبق اون چیزی که ما یاد گرفتیم سر کلاس
گزینه ۴ هست اصلا چون LOC مشکل داشت رفتن سراغ FP

۰
ارسال:

tayebe68 پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

از FP و LOC برای پیش بینی هزینه و زمان استفاده میشه و نمیشه به تنهایی برای تخمین ازشون استفاده کرد و باید اطلاعات دیگری رو باهاشون ترکیب کنیم
usecase هم که یه چیز دیگست!

۰
ارسال:

۸Operation پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴ ق.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  از FP و LOC برای پیش بینی هزینه و زمان استفاده میشه و نمیشه به تنهایی برای تخمین ازشون استفاده کرد و باید اطلاعات دیگری رو باهاشون ترکیب کنیم
اتفاقا یکی از روش های تخمین مبتنی بر تجزیه همون FP هستش!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

white bird پاسخ داده:

(۱۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ ق.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  
(11 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۴ ق.ظ)tayebe68 نوشته شده توسط:  از FP و LOC برای پیش بینی هزینه و زمان استفاده میشه و نمیشه به تنهایی برای تخمین ازشون استفاده کرد و باید اطلاعات دیگری رو باهاشون ترکیب کنیم
اتفاقا یکی از روش های تخمین مبتنی بر تجزیه همون FP هستش!

جوابتون میشه دقیق تر بگید؟؟
مبتنی بر تجزیه؟؟؟؟؟؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال: #۱۰

shima_24 پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

پس جواب اخرش چی شد؟

۰
ارسال: #۱۱

۸Operation پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

(۱۴ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸ ب.ظ)white bird نوشته شده توسط:  جوابتون میشه دقیق تر بگید؟؟
مبتنی بر تجزیه؟؟؟؟؟؟
ربط زیادی به این سوال نداره!اما کلا روش های تخمین و براورد به۳دسته تقسیم میشن(البته میشه جزئیات این دسته بندی رو توسعه داد مثلا روش های فازی و مولفه های استاندارد و ...)
۱/روشهای مشابه پروژه های قبلی

۲/روش هایی تجربی(مشاهدات)
۲/۱ کوکومو
۲/۲معادله نرم افزار

۳/روش های مبتنی بر تجزیه
۳/۱ تعیین اندازه نرم افزار :که یکی از موارد اصلیش بر اساس نقطه کار است
۳/۲ تخمین بر مبنای مسئله
۳/۳ تخمین بر مبنای LOC
۳/۴ تخمین بر مبنای FP
۳/۵ تخمین بر مبنای فرایند

من که اگه از این مدل سوالای بی سرو ته بیاد تو کنکور نمیزنم!
ولی خب اینجا دیگه حرف آخر رو کلید کنکور میزنه که همون گزینه ۱ هستش!(چاره ای نیست!)
اما یه چیرو بگم!از روی گزینه ۳ و ۴ میشه فهمید که اگه قرار باشه یکی از این دو جواب باشه مطمئنا اون یکی هم جواب میشه!پس مورد نظر طراح نبوده!گزینه ۲ هم که کلا از رده خارجه!پس مشخصه که نظر طراح دقیقا گزینه ۱ بوده!
یکمم بعضی مواقع باید روانکاوی کرد سوالارو دوستان!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۲

srj پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

توی کتاب من زده گزینه ۱ و علتش رو نوشته که در اندازه گیری نرم افزار، ورودی های نرم افزار عامل مهمی در تخمین می باشد!!!!!!!!

۰
ارسال: #۱۳

jahani پاسخ داده:

(۱۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ ب.ظ)shima_24 نوشته شده توسط:  کدام مورد به عنوان معیار اندازه گیری و تخمین اندازه نرم افزار مورد استفاده قرار میگیرد؟
۲) مورد کاربرد use case
۳) خط برنامه LOC
۴) عملکرد FP
؟؟؟Huh

کلا که تست تست غلطیه خودتون رو زیاد اذیت نکنید ولی اگر میخواهید به این تست جواب بدید باید با این استدلال جواب بدی که معیار LOC و FP دقیقا مورد استفاده یکی دارند. بنابراین اگر این نیست اون یکی هم نیست. پس گزینه سوم و چهارم چون معادل یکدیگر هستند نمیتوانند جواب باشند (چون تو یه تست دو تا جواب درست نداریم) گزینه دوم هم که بدیهی غلط است. بنابراین گزینه اول باید به ظاهر چواب باشه. البته گزینه اول یکی از پارامترهایی است که در اندازه گیری FP از آن استفاده میشود ولی کنکوره دیگه... از این دست تستهای هچل هفت زیاد توش پیدا میشه...به این نکته توجه داشته باشید که هر تست کنکور یه جواب درست بیشتر نداره. این خیلی جاها میتونه به ما کمک کنه

۰
ارسال: #۱۴

۸Operation پاسخ داده:

تست ۵۹ سال ۸۸

(۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  کلا که تست تست غلطیه خودتون رو زیاد اذیت نکنید ولی اگر میخواهید به این تست جواب بدید باید با این استدلال جواب بدی که معیار LOC و FP دقیقا مورد استفاده یکی دارند. بنابراین اگر این نیست اون یکی هم نیست. پس گزینه سوم و چهارم چون معادل یکدیگر هستند نمیتوانند جواب باشند (چون تو یه تست دو تا جواب درست نداریم) گزینه دوم هم که بدیهی غلط است.
درسته آقای جهانی ولی سالهای اخیر تستهایی رو دیدیم که دوتا پارسخ درست داشته و بعد توسط سنجش هم تایید میشه!
با این شرایط من که دیگه جرات نمی کنم این مدل تست ها رو با این استدلال بزنم!نظرتون چیه!؟مثلا یهو ممکنه ۳و۴ درست اعلام بشن!(البته نه برای این تست کلا گفتم)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۱۵

jahani پاسخ داده:

(۱۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ)jahani نوشته شده توسط:  کلا که تست تست غلطیه خودتون رو زیاد اذیت نکنید ولی اگر میخواهید به این تست جواب بدید باید با این استدلال جواب بدی که معیار LOC و FP دقیقا مورد استفاده یکی دارند. بنابراین اگر این نیست اون یکی هم نیست. پس گزینه سوم و چهارم چون معادل یکدیگر هستند نمیتوانند جواب باشند (چون تو یه تست دو تا جواب درست نداریم) گزینه دوم هم که بدیهی غلط است.
درسته آقای جهانی ولی سالهای اخیر تستهایی رو دیدیم که دوتا پارسخ درست داشته و بعد توسط سنجش هم تایید میشه!
با این شرایط من که دیگه جرات نمی کنم این مدل تست ها رو با این استدلال بزنم!نظرتون چیه!؟مثلا یهو ممکنه ۳و۴ درست اعلام بشن!(البته نه برای این تست کلا گفتم)

اگر بنا بر نزدن باشه که منم نظرم به نزدن نزدیک تره.... ولی خوب من گفتم اگه یکی بخواد بزنه این کار رو باید بکنه. وگرنه در شرایط عادی منم میگم نباید این نوع تستها رو که کلی ریسک هست زد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  نیاز به تست های سال ۹۵ کتاب راهیان MBe ۲ ۲,۹۵۶ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: royka
  کتاب تست ده سال گذشته، پوران یا مدرسان؟؟ saeedmihan ۰ ۱,۵۳۲ ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedmihan
  تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷ sMohammad ۳ ۲,۹۴۰ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  تست علوم کامپیوتر سال ۸۲ رنگ آمیزی گراف (سوال ۴۰ پوران ص ۲۴۳) so@ ۱۱ ۷,۱۰۴ ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hirkaniboy
  مشکل در حل تست سال ۸۴ مهندسی کامپیوتر ( مبحث مجموعه های تفاضل متفارن ) jionelmessi ۲ ۲,۳۶۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  روز برنامه نویس مبارک - روز ۲۵۶ از سال میلادی -۱۳ سپتامبر(۱۲ سپتامبر در سال‌ کبیسه) aminsl ۰ ۱,۹۵۱ ۲۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: aminsl
  تست مهندسی کامپیوتر سال ۷۹ rad.bahar ۳ ۲,۶۵۸ ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۵:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69
  تبریک سال ۹۵ در سال ۹۵ husen ۵ ۴,۱۶۶ ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Photo درخاست تست سال های اخیر... parsa265 ۰ ۱,۳۹۲ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parsa265

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close