زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست مهندسی کامپیوتر سال ۷۹

ارسال:

rad.bahar پرسیده:

تست مهندسی کامپیوتر سال ۷۹

یک ارایه n تایی از اعداد صحیح با شرط های زیر داده شده است
۱- [tex]A(1)=x,A(n)=y,x<y[/tex]
۲- [tex]\forall i \left | A(i)- A(i 1) \right |\leq 1[/tex]
یک الگوریتم کارا برای جستجوی w به طوری که [tex]x\leq w\leq y[/tex] در ازایه A طراحی شده است. این الگوریتم اندیس w را در صورت وجود به دست می آورد. پیچیدگی الگوریتم در بدترین حالت و حالت متوسط چیست

کتاب پوران به این سوال این جواب را داده که(صفحه ۱۴۴)
با توجه به شرط های بیان شده ارایه مرتب است و برای ارایه مرتب می توان ار جستجوی دودویی استفاده کردو این جستجو در بدترین حالت و حالت متوسط دارای پیچیدگی O(log(n می باشد
ولی اگر به شرط ها دقت کنیم لزومی ندارد ارایه مرتب باشد بلکه به نظر من در بهترین حالت ارایه مرتب است به عنوان مثال اگر فرض کنیم y=x+2 و n=6 باشد. یک مقدار برای ارایه از اندیس ۱ تا n به ترتیب از چپ به راست برابر است با
x-1,x,x-1,x,x+1,x+2
با این حساب جواب این سوال چیست؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

mhm-pc پاسخ داده:

RE: تست مهندسی کامپیوتر سال ۷۹

باز هم درست در میاد
چون درسته که آرایه یی که شما مثال زدید مرتب نیست ولی دارای داده های تکراری هست و اگه داده های تکراری را حذف کنید به شکل مرتب در میاد و جستجوی دودویی بدرستی در زمان log n جواب را برمیگردونه
ولی اگه حتی داده های تکراری را حذف هم نکنید باز هم جستجوی دودیی روی مثال شما با زمان log n جواب را بر میگردونه. چون شما داده تکراری دارید و w را با هرکدوم از داده های تکراری که مقایسه کنیم برای ما فرقی نداره
مثلا مقدار w برابر مقدار x باشه: اونوقت w را با مقدار وسط(x-1) مقایسه میکنه و چون بزرگتره میاد توی نیمه دوم و در مرحله بعد با عنصر پنجم و در آخر با عنصر چهارم مقایسه و پیدا میشه

ارسال:

rad.bahar پاسخ داده:

(۱۵ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۳ ب.ظ)mhm-pc نوشته شده توسط:  باز هم درست در میاد
چون درسته که آرایه یی که شما مثال زدید مرتب نیست ولی دارای داده های تکراری هست و اگه داده های تکراری را حذف کنید به شکل مرتب در میاد و جستجوی دودویی بدرستی در زمان log n جواب را برمیگردونه
ولی اگه حتی داده های تکراری را حذف هم نکنید باز هم جستجوی دودیی روی مثال شما با زمان log n جواب را بر میگردونه. چون شما داده تکراری دارید و w را با هرکدوم از داده های تکراری که مقایسه کنیم برای ما فرقی نداره
مثلا مقدار w برابر مقدار x باشه: اونوقت w را با مقدار وسط(x-1) مقایسه میکنه و چون بزرگتره میاد توی نیمه دوم و در مرحله بعد با عنصر پنجم و در آخر با عنصر چهارم مقایسه و پیدا میشه

سلام جواب بالا من را قانع نمی کند. ایا کسی جواب بهتری برای این سوال دارد؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

fatemeh69 پاسخ داده:

سلام
من کلاس های دکتر یوسفی را می رفتم
بین کلاس ها این سوال رو ازشونپرسیدم و گفتم فکر کنم اینجای کتابتون غلط باشه
ایشون گفتند خودم هم این جوابی که نوشتم را قبول ندارم و دکتر قدسی معتقدند که ارایه مرتب است اما گویا اشتباه فکر می کنند
و در کتاب یودی منبر(Udi manber) هم نوشته شده که این کار در زمان لگاریتمی قابل حل است اما ننوشته که چطور

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تست ۸۷ کامپیوتر مربوط به عامل ها Shekarchi_shab ۳ ۱,۷۱۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۵ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۹۳۲ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۵۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۷۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۹۳ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۳ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
Question [] مراجع مهندسی کامپیوتر [] itslady ۰ ۱,۷۷۷ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: itslady
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۱۳۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۴۴۴ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close