زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سخت افزاری های مانشت

ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
آقا این سخت افزاری های مانشت خیلی غریبن به خدا.
آخه چرا اینقدر ظلم؟واقعا چرا؟Big Grin

جالب اینجاست وقتیم که جوابا میاد معماری کامپیوتر میترکونه.

تو کتابی که راهیان ارشد واسه کنکور زده همه رشته ها جدول مربوط به سوالاشون به تفکیک مباحث کامله جز معماری.
میری طرح ۹۰ درصد پارسه که بچه ها زحمت کشدن لینکشو دادن دانلود کنی دروس تخصصی سخت افزار نیست.
میری " گروه درسی مانشت در آذر ماه مصمم تر از قبل " میبینی همه دارن درباره هوشو طراحی الگوریتم و پایگاه و ... حرف میزنن.

واقعا شانس آوردیم معماری و منطقی و ... جز دروس مشترکند.

من به نمایندگی از همه بچه های سخت افزار مانشت تا گرفتن کامل مطالبات میاستم.(اوفــــــــــــــــــــــــــــــــــــ . چگوارام؟)Big Grin
از همه بچه های سخت افزاری هم میخوام بیان تو همین تاپیک این قدر درباره دروس تخصصی مون حرف بزنن و حرف بزنن که اشباع شیم.

امضا چیه؟ مرد باید غیرت داشته باشه.
۷
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , azarakhsh1986 , nomad:D , narges_r , bagherok , unique_as14 , shahbazi , The BesT
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۵۸ ق.ظ
سخت افزاری های مانشت
هـــــــــــی Sad
من کتاب vlsi صاحب الزمانی تموم کردم اما فکر میکنم هیچی بلد نیستم Sad
به نظرتون من چکار کنم؟!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unicornux , koolak
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ق.ظ
RE: سخت افزاری های مانشت
منم خیلی مشکل دارم با این رشته آخه تکلیف ماهایی که معماری رو دوست داریم چی میشه...
درسته داوطلباش نسبت به گرایشای دیگه کمتره ولی این دلیل نمیشه...یه کتاب درست و درمون که نداریم!
به قول unicornux همه جا صحبت از پایگاه و...ایناست

به امید قبولی همه مانشتی تو ارشد۹۲(به ویژه سخت افزاریا)
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azarakhsh1986 , unicornux , nomad:D
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۸ ب.ظ، توسط unicornux.)
سخت افزاری های مانشت
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  هـــــــــــی Sad
به نظرتون من چکار کنم؟!
واسه دیجیتال و vlsi دنبال هیچ کتابی جز الکترونیک دیجیتال غلامی نرید.توضیحات کاملا قابل فهمه و مثالای کتاب سوالات کنکور سراسری جدید و قشنگه.کتابش واقعا کامله.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بخش book میتونید کتابو ببنید.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: narges_r , koolak
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۶:۰۵ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  هـــــــــــی Sad
به نظرتون من چکار کنم؟!
واسه دیجیتال و vlsi دنبال هیچ کتابی جز الکترونیک دیجیتال غلامی نرید.توضیحات کاملا قابل فهمه و مثالای کتاب سوالات کنکور سراسری جدید و قشنگه.کتابش واقعا کامله.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بخش book میتونید کتابو ببنید.

با راهنمایی شما این کتابو سفارش دادم، برای هفته دیگه به دستم میرسه
ممنونم از شما بابت راهنمایی در این زمینه
۱
۰
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  هـــــــــــی Sad
به نظرتون من چکار کنم؟!

باز هم خوش به حالت من که همینم یه دور نخوندم.Sad

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
۰
۰
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۶:۰۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  باز هم خوش به حالت من که همینم یه دور نخوندم.Sad
چیز خاصی واقعا از دست ندادین :دی
من قبلا فکر میکردم متن صاحب الزمانی روونه ولی بعد دیدم اونجورم که فکر میکردم نیست.جاهایی از vlsi که سخت میشه صاحب الزمانی نمیتونه آدمو جلو ببره.
یک واقعیتی که وجود داره اینه که ما دروس تخصصیمون واقعا سختن.
مدارو که واقعا فقط خود جبه دار میتونه بزنه :دی
انتقال داده هم بد نیست ولی ممکنه یجور سوال بدن که همش حفظیجات باشه بعد آدم تحت فشار کنکور قاطی کنه غلط غولوط! بزنه.
ولی با خوندن یک درس شما میتونید از ۸ تا سوال ۶ تاشو بزنید که اون درس دیجیتال و vlsi هستش.
در واقع من این دو درس و یکی میدونم(خداییش همینطوریم هست).
به هر حال اگه میخواین تخصصی تا ۴۰% برسونید کار سختی پیش رو ندارید فقط یکم تلاش نیازه.تا الانشم این دو درس اگه کسی پایین زده واسه این بوده که حتی یک مرجع و کتاب خوب نبوده.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , Xilinx , fatemeh85 , koolak
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۶:۲۹ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۱ ۰۶:۰۹ ب.ظ)nomad:D نوشته شده توسط:  باز هم خوش به حالت من که همینم یه دور نخوندم.Sad
من قبلا فکر میکردم متن صاحب الزمانی روونه ولی بعد دیدم اونجورم که فکر میکردم نیست.جاهایی از vlsi که سخت میشه صاحب الزمانی نمیتونه آدمو جلو ببره.
انتقال داده هم بد نیست ولی ممکنه یجور سوال بدن که همش حفظیجات باشه بعد آدم تحت فشار کنکور قاطی کنه غلط غولوط! بزنه.
ولی با خوندن یک درس شما میتونید از ۸ تا سوال ۶ تاشو بزنید که اون درس دیجیتال و vlsi هستش.
به هر حال اگه میخواین تخصصی تا ۴۰% برسونید کار سختی پیش رو ندارید فقط یکم تلاش نیازه.تا الانشم این دو درس اگه کسی پایین زده واسه این بوده که حتی یک مرجع و کتاب خوب نبوده.

دقیقا همینطوره که شما میگید
قسمتهای مهم این دو درس تو کتاب صاحب الزمانی خوب توضیح داده نشده و اگر کسی پایه ضعیف تو این دو درس داشته باشه یا مطالبو فراموش کرده باشه این کتاب نمیتونه کافی باشه درحالی که من فکر میکنم اگر کتاب مناسبی وجود داشته باشه میشه درصد خوبی زد
امیدم به کتابیه که معرفی کردید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , koolak
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۷:۲۳ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  [quote='nomad:D' pid='148587' dateline='1355319593']
باز هم خوش به حالت من که همینم یه دور نخوندم.Sad

آخه میدونین من ترم ۷ام این ترم فقط دیجیتال دارم VLSI رو ترم بعد میگیرم
از تخصصیا امیدم فقط به دیجیتال و انتقال داده ست...مدار که بخونی نخونی فرقی نمیکنه
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ ب.ظ)ZZZZ نوشته شده توسط:  آخه میدونین من ترم ۷ام این ترم فقط دیجیتال دارم VLSI رو ترم بعد میگیرم
از تخصصیا امیدم فقط به دیجیتال و انتقال داده ست...مدار که بخونی نخونی فرقی نمیکنه
خیلیهارو میشناسم که همین وضعیت رو دارن.
همونطور که گفتم این ۲ درس به تابیده شدند.نمیدونم استادتون در چه سطحی بهتون دیجیتالو داره میگه...ولی خیلی از اساتید خیلی از مباحثی که تو vlsi هست و تو دیجیتال میگن.
به عنوان مثال منه نوعی به عنوان استاد میتونم مباحث : دومینو و سی ماس تفاضلی و بای سی ماس حتی مباحث مربوط به تاخیر زمانی و rise time , fall time رو تو دیجیتال بگم.
گرچه این نوع از اساتید کمند چون با گفتن این مباحث واسه vlsi بحث کم میارند اما خودتون با خوندن این مباحث میتونید تست های مربوط به vlsi (یکی دو تا ) رو بزنید.

۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۳ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۵۷ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۱ ۰۷:۲۳ ب.ظ)ZZZZ نوشته شده توسط:  آخه میدونین من ترم ۷ام این ترم فقط دیجیتال دارم VLSI رو ترم بعد میگیرم
خیلیهارو میشناسم که همین وضعیت رو دارن.
همونطور که گفتم این ۲ درس به تابیده شدند.نمیدونم استادتون در چه سطحی بهتون دیجیتالو داره میگه...ولی خیلی از اساتید خیلی از مباحثی که تو vlsi هست و تو دیجیتال میگن.
به عنوان مثال منه نوعی به عنوان استاد میتونم مباحث : دومینو و سی ماس تفاضلی و بای سی ماس حتی مباحث مربوط به تاخیر زمانی و rise time , fall time رو تو دیجیتال بگم.
گرچه این نوع از اساتید کمند چون با گفتن این مباحث واسه vlsi بحث کم میارند اما خودتون با خوندن این مباحث میتونید تست های مربوط به vlsi (یکی دو تا ) رو بزنید.

استادمون خوب درس میده تا اینجا مباحثو فهمیدم میان ترمم که تا فصل۶بود نمره کامل گرفتم،از الان بخامVLSIبخونم دیر نیس؟مبحثای مهمشو اگه بگین ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)ZZZZ نوشته شده توسط:  استادمون خوب درس میده تا اینجا مباحثو فهمیدم میان ترمم که تا فصل۶بود نمره کامل گرفتم،از الان بخامVLSIبخونم دیر نیس؟مبحثای مهمشو اگه بگین ممنون میشم
فصل ۶ کدوم کتاب؟
شما بعد خوندن دیجیتال میتونید در تمامی مباحث vlsi به جز "تحریک بار های خازنی بزرگ(سوال ۷۹ پارسال)" و "محاسبه مقاومت ها و خازن ها و تاخیرها(سوال ۸۲ پارسال) " و "لایوت(تو کنکور خیلی آسون میاد.سخت ترین سوالی که داده بودن این بود که لایوت دادن بعد باید شکل ترانزیستوری رو میکشیدیم و از روش بر اساس pass transistor ولتاژ خروجی محاسبه میکردیم.)" و "ثبات ها و شیفت ریجسترها(بعید میدونم تو کنکور بیاد.بیادم سوال سخت نمیتونه بیاد)".
البته نا گفته نماند که این موضوع یکم شانسی هم هست مثلا پارسال سوالای vlsi رو از همین بخش ها دادن.
راستیش وقت کمه و فکر میکنم این موضوع به خودتون بستگی داره.اگه توانایی یادگیری مطالب جدید در مدت کوتاه رو دارین به راحتی میرسین (مخصوصا لایوت ها رو) ولی اگه نه ریسک نکنید.

۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۲ ب.ظ)unicornux نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)ZZZZ نوشته شده توسط:  استادمون خوب درس میده تا اینجا مباحثو فهمیدم میان ترمم که تا فصل۶بود نمره کامل گرفتم،از الان بخامVLSIبخونم دیر نیس؟مبحثای مهمشو اگه بگین ممنون میشم
فصل ۶ کدوم کتاب؟
شما بعد خوندن دیجیتال میتونید در تمامی مباحث vlsi به جز "تحریک بار های خازنی بزرگ(سوال ۷۹ پارسال)" و "محاسبه مقاومت ها و خازن ها و تاخیرها(سوال ۸۲ پارسال) " و "لایوت(تو کنکور خیلی آسون میاد.سخت ترین سوالی که داده بودن این بود که لایوت دادن بعد باید شکل ترانزیستوری رو میکشیدیم و از روش بر اساس pass transistor ولتاژ خروجی محاسبه میکردیم.)" و "ثبات ها و شیفت ریجسترها(بعید میدونم تو کنکور بیاد.بیادم سوال سخت نمیتونه بیاد)".
البته نا گفته نماند که این موضوع یکم شانسی هم هست مثلا پارسال سوالای vlsi رو از همین بخش ها دادن.
راستیش وقت کمه و فکر میکنم این موضوع به خودتون بستگی داره.اگه توانایی یادگیری مطالب جدید در مدت کوتاه رو دارین به راحتی میرسین (مخصوصا لایوت ها رو) ولی اگه نه ریسک نکنید.

کتاب دکتر صدیقی،ولی زاده و مهدی پور انتشارات امیر کبیر
با همین دیجیتال چند تا تست میتونم بزنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
(۲۲ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ)ZZZZ نوشته شده توسط:  با همین دیجیتال چند تا تست میتونم بزنم؟
چهار تا میاد بدیهیه در بهترین حالت چهارتا...

۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۸ ب.ظ
سخت افزاری های مانشت
سلام دوستان سخت افزار.
این کتابو از کجا میشه تهیه کرد؟
راستی یکی از دوستان مانشتی میگفت از سال دیگه قراره به دانشگاه صنعتی بابل
معماری بیارن؟ااین خبر صحت داره؟؟!!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۶۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۶۹۰ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۳۹۱ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۲۵ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۱۵۷ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۸,۷۹۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۳۷ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  مانشت اینجا.مانشت اونجا...مانشت همه جا fahimehazimi ۵ ۵,۷۵۴ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsami
Information مشکلات مانشت aatwo ۳۷۷ ۱۸۳,۰۵۴ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: elect

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close