زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا نظر بدهید

ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۵ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
در ابتدا بگم که ممکنه مطلب رو در تالار درستی مطرح نکرده باشم و ادمین های محترم میتونند جابجاش کنند.
________________________________________________________________________________​______________________
دوستان من ۲۵/۵ ساله هستم و لیسانس نرم افزار دارم.
از نظر هوشی خیلی خوب هستم اما مواردی مثل افسردگی و اضطراب خیلی زیاد چند سالی هست که روند زندگی منو تحت تاثیر قرار داده . که خوشبختانه تا حدودی در بهبودی موفق بودم و تلاش رو ادامه میدم.

سال۸۸ فارغ التحصیل شدم و به دلیل نیاز مالی تا الان کار کردم.
از ابتدا آرزوی من ادامه ی تحصیل در دانشگاه های خوب و بودن در محیط های آکادمیک بود که به علت مشوش بودن محیط خانواده و از دست دادن عزیزانم و ضربه های روحی به این آرزو نرسیدم.

از ابتدای ۱۳۹۰ شروع به درس خواندن برای کنکور کردم.

۱- کنکور آزاد ۱۳۹۰ را دادم و علوم تحقیقات بوشهر قبول شدم ،گرایش هوش مصنوعی و نرفتم.
چون هدفم این بود که دو سال بخوانم و دانشگاه خوبی قبول شوم.

در کنکور سراسری هم هوش شرکت کردم و هم علوم کامپیوتر.

۲- کنکور سراسری ۱۳۹۱دانشگاه غیاث الدین آبیک قبول شدم -علوم کامپیوتر گرایش سیستم های هوشمند. که انتخاب ۸۴ ام من بود و بعد از آن تقریبا فقط مجازی ها و بین الملل ها وجود داشتند.
رفتم دیدم دانشگاه بدی نیست.(بین غیر انتفاعی ها) ثبت نام کردم اما بعد انصراف دادم و منتظر نتایج تکمیل ظرفیت آزاد شدم.

۳-کنکور آزاد ۱۳۹۱ علوم تحقیقات کرمان گرایش هوش مصنوعی قبول شدم و نرفتم.
________________________________________________________________________________​______________________

نتیجه ای که از کنکور سراسری ۱۳۹۱گرفتم درصد کمی از توانایی من است چون به علت برخی فشارها دچار hallucination mode شدم و زمان و انگیزه را از دست دادم. نمیدانم باید هدفم را عوض کنم یا نه!شاید زیاد سخت میگیریم و دانشگاه اونقدرها هم مهم نیست!
من به علت داشتن OCD نمیتوانم تصمیم بگیرم ! بنابراین از شما کمک میخواهم تا منو در تصمیم گیری یاری کنید.

۱-برم غیاث الدین و در صورت امکان انصرافم را پس بگیرم؟

دوری از محیط خانواده بسیار در حال روانی من تاثیر مثبت خواهد داشت
همچنین فوق میگیرم
نزدیک تهران است و این امتیاز مثبتی برای کاراست

۲-بمانم برای سالهای دیگر بخوانم تا دانشگاه بهتری قبول شوم؟

۳-قید درس خواندن رو بزنم و برم سراغ کار؟

برای گرفتن مشورت اینجا را انتخاب کردم چون هم رشته ی من هستید با شرایط و دانشگاه ها و رشته ها آشناترید .هرچندممکنه به اصطلاحات روانشناسی آشنا نباشید.
باید تا فردا تصمیم خودم را بگیرم .از همه ی دوستان میخواهم نظر خود را بگویید.

I dont have time to hate people who hate me because I'm too busy loving people who love me
Angel
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
ocd یعنی چی ؟
به هر حال اگه واقعا درس خوندن برات مهمه و با درس خوندن آروم میشی، پس درس بخون.اینجور ک از حرفات معلومه یعنی :
۱/برم غیاث الدین و در صورت امکان انصرافم را پس بگیرم؟
همچنین فوق میگیرم
نزدیک تهران است و این امتیاز مثبتی برای کاراست .

پس شاید بهترین تصمیم همین باشه.
در ضمن هدفت از فوق چیه؟و چه میزان دانشگاه توی این هدفت تاثیر داره.اینو هم درنظر داشته باش
موفق باشی.امیدوارم بهترین تصمیم بگیری
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
ll
(23 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)uka نوشته شده توسط:  ocd یعنی چی ؟
در ضمن هدفت از فوق چیه؟
هدفم اینه که درس بخونم و باش بتونم کار بهتری داشته باشم.اگر دانشگاه خوبی بخونم میتونم هیئت علمی بشم.
و البته نگاهی هم به مهاجرت دارم و ترجیح میدم از ایران برم برای ادامه ی تحصیل.

OCD=Obsessive Compulsive Disorder

I dont have time to hate people who hate me because I'm too busy loving people who love me
Angel
۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۰ ق.ظ
لطفا نظر بدهید
فکر میکردم افراد بیشتری نظر بدن!

Angel
۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
:|
۷۱ بازدید و یک پاسخ؟

Angel
۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۵۴ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
دانشگاه خوب معنی نداره اگه درس بخونی همه دانشگاه ها خوبن مهم خودتی که چقدر واسه یادگیریت تلاش کنی من خودم دانشگاه آزاد دزفول بودم خیلی از دانشگام راضی بود با اینکه آزاد بود، الان گرایشی رو که دوست دارم نداره فقط معماری کامپیوتر داره اگه هوش داشت حتما شرکت میکردم به نظر من اگه آدم خوب درس بخونه دولتی و آزاد هیچ توفیری نداره
من اگه جات بودم هر جا قبول میشدم با سر میرفتم ما که فرصت نداریم پشت کنکور ارشد بمونیم تو باید از الان به فکر دکترا هم باشی پس هر جا قبول شدی برو اگه هم بازم شک داری فقط امسالو کنکور بده و دیگه شانستو امتحان نکن هر جا در اومدی برو
هیچ جا به مدرک ما نیاز ندارن به یادگیری، مهارتی که تو گرایشت کسب کردی و خلاقیت تو کارت نیاز دارن و همه اینا دست خود آدمه نه استاد و دانشگاه و ...
۱
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۴۶ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
تصمیم مناسب و صلاح هر کسی را خود او بهتر از همه می داند چرا که شرایط را خود او از همه بهتر می تواند بسنجد و در متن تمامی حوادث و حواشی زندگیش قرار دارد . من و مایی که سعی به دادن کمک به شما می کنیم در نهایت می توانیم با توجه به داده هایی که از مسئله شما دریافت کرده ایم راهنمایی و یا مشورت آن هم شاید درست در اختیار شما بگذاریم . ولی با تمام شرایطی که ذکر کرده اید شما می بایست بین درس خواندن در یک دانشگاه درجه ۱ که آن هم با شرایط موجود در کنکور که همه چیز به یک روز خاص که در آن هزاران اتفاق ممکن است روی دهد باز میگردد و موقعت کنونی که در آن قرار دارید یکی را انتخاب کنید . من اگر با شرایط الان خودم بر سر دوراهی که شما قرار دارید بودم باز هم تاکید میکنم با شرایط خودم , حتما برای سال دیگه خودم رو آماده می کردم ولی شما در این فصل از زندگیتان که درگیر مشکلاتی همچون افسردگی و اضطراب هستید ابتدا آن کاری را انجام دهید که به روحتان آرامش بیشتری می دهد چرا که برای هر انسانی آرامش کلید همه موفقیتهاست . به خدا توکل کنید و تصمیم درست را خودتان بگیرید . حتما موفق می شوید چرا که خدا بزرگترین دوست و حامی انسانهاست .

نسیم دانه را از دوش مورچه انداخت...

مورچه دانه را دوباره بر دوشش گذاشت و به خدا گفت:

" گاهی یادم میرود که هستی ، کاش بیشتر نسیم می وزید... "
۱
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
(۲۴ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)nahid.moosavi نوشته شده توسط:  تصمیم مناسب و صلاح هر کسی را خود او بهتر از همه می داند چرا که شرایط را خود او از همه بهتر می تواند بسنجد و در متن تمامی حوادث و حواشی زندگیش قرار دارد . من و مایی که سعی به دادن کمک به شما می کنیم در نهایت می توانیم با توجه به داده هایی که از مسئله شما دریافت کرده ایم راهنمایی و یا مشورت آن هم شاید درست در اختیار شما بگذاریم . ولی با تمام شرایطی که ذکر کرده اید شما می بایست بین درس خواندن در یک دانشگاه درجه ۱ که آن هم با شرایط موجود در کنکور که همه چیز به یک روز خاص که در آن هزاران اتفاق ممکن است روی دهد باز میگردد و موقعت کنونی که در آن قرار دارید یکی را انتخاب کنید . من اگر با شرایط الان خودم بر سر دوراهی که شما قرار دارید بودم باز هم تاکید میکنم با شرایط خودم , حتما برای سال دیگه خودم رو آماده می کردم ولی شما در این فصل از زندگیتان که درگیر مشکلاتی همچون افسردگی و اضطراب هستید ابتدا آن کاری را انجام دهید که به روحتان آرامش بیشتری می دهد چرا که برای هر انسانی آرامش کلید همه موفقیتهاست . به خدا توکل کنید و تصمیم درست را خودتان بگیرید . حتما موفق می شوید چرا که خدا بزرگترین دوست و حامی انسانهاست .
مرسی دوست عزیز
بهترین آرزو ها رو برای شما دارم

Angel
۰
۰
ارسال:
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۲ ق.ظ، توسط esi.)
لطفا نظر بدهید
دوست عزیز من تجربیات شخصی خودم رو می گم.
اصلا نیگاه به این و اون نکن، اصلا نیگا به سن و سالت نکن، یکی میگه دیره، یک میگه ولش کن ، یکی میگه تا کی میخوای درس بخونی و ... اصلا به این حرفا اهمیت نده، از حرفای خوب استفاده کن اما به حرفای نا امید کننده ارزش نده، بعضی ها می گن من همون سال ارشد فلان دانشگاه تاپ قبول شدم و از شماها جلوتریم !!؟؟؟ من فلان دانشگاه قبول شدم و .....
یعنی دارن بین آدما تمایز قائل میشن، احساس می کنن از دیگران جلوترن ، اما واقعا جلو بودن یعنی چی ؟؟؟ اصلا برتر بودن یعنی چی ؟ برتر بودن یعنی ۴ سال کارشناسی بخونی و همون سالم باز ارشد یه دانشگاه تاپ قبول بشی .... . !!!!!!!
اینا اصلا یعنی ؟؟؟؟
میخوام بگم هر کسی شرایط زندگی خاص خودشو داره، شاید اگه کسی جای من و شرایط من بود حتی نمی تونست کاردانی هم بگیره، مثلا اگه کسی جای شما بود شاید نمی تونست همون کارشناسی رو بگیره، پس معیار موفق بودن آدما و ... فقط به شرایطالانشون بستگی نداره، خیلی چیزا دخیله، شاید کسی که الان مثلا شریف قبولش ده و ادعای درس خونی و جلو بودن می کنه تو شرایط شما بود نمی تونست حتی لیسانسشو بگیره...
پس نباید حرفی از موفق بودن زد، باز برمی گردیم به جمله معروف " در زندگی آدم ارزشمندی باش نه لزوما موفق" ، کسی مشکلات خاص خودشه داره و با شرایط خاص خودش زندگی می کنه، شرایط بعضی ها ایجاب می کنه همون سال قبول بشن، شرایط بعضی ها ایجاب می کنه ۲ سال بعد قبول بشه، البته با درنظر گرفتن تلاش هر دو فرد.

به هدف و علاقه خودتون فکر کنید، اگه دوست دارید بخونید پس حتما بخونید، اگه دوست داری کار کنی کار کن، موفقیت لزوما تو درس نیست اما می تونه کمک کنه ولی نه در مورد همه و در همه شرایط.
اگه قصد درس خوندن داری به نظرم بخون واسه یه دانشگاه تاپ تا هم مدرکت ارزش داشته و هم عمرت هدر نره.
در کل می میخوام بگم که با خودت رو راست باش و تصمیمتون قاطع بگیر و با توکل بخدا برو جلو ، پیش به سوی موفقیت
موفق باشی رفیق

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional , s.sadri , fatima1537 , Parva , blackhalo1989 , SaMiRa.e , nahid.moosavi , - rasool -
ارسال: #۱۰
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ق.ظ
لطفا نظر بدهید

پیام دلنشین شمارو گرفتم دوست عزیز.
از همدلی و همفکری شما بینهایت سپاسگذارم و آرزوی بهترین ها رو برای شما از صمیم قلب دارم.

Angel
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
لطفا نظر بدهید
(۲۳ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۵ ب.ظ)professional نوشته شده توسط:  ۱-برم غیاث الدین و در صورت امکان انصرافم را پس بگیرم؟

همچنین فوق میگیرم
نزدیک تهران است و این امتیاز مثبتی برای کاراست

۲-بمانم برای سالهای دیگر بخوانم تا دانشگاه بهتری قبول شوم؟

۳-قید درس خواندن رو بزنم و برم سراغ کار؟
به نظر من که نباید قید درس خوندن رو بزنید.ولی طوری هم نباشه که به خاطر درس خوندن کلی توی فشار قرار بگیرید و خیلی تاثیر منفی روی شما بذاره.اگر واقعا شرایطون برای کنکوری خوندن جور هست بخونید. ولی درصورتی که الان نیاز به کار دارید (ونمیتونید برای کنکور بخونید)یا از هر لحاظ دیگه ای ... از اینده ناامید نشید.
درمورد دانشگاه غیرانتفاعی هم که قبول شدید (به خاطر اینکه الان به فکر کار هستید)ببینید با گرفتن این مدرک آینده شغلی مناسبی پیدا خواهید کرد یا نه.اگر خیلی چنگی به دل نمیزنه زیاد خودتون رو اذیت نکنید.و یک سال دیگه هم تلاش کنید
اما این رو هم حتما خودتون اطلاع دارید که خوندن برای ارشد حتما به چند ماه وقت نیاز داره، واگر هم شاغل باشید که دیگه باید چند ماه زودتر از بقیه شروع کنید
ولی اینکه فکر کنید بارفتن سرکار دیگه با ارشد و ادامه تحصیل خداحافظی کنید به نظرم درست نیست . و قبولی توی ارشد (ضمن کار کردن)شدنیه،فقط باید کمی کارتون رو سبک تر کنید و از حاشیه ها به دور باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: professional , SaMiRa.e , esi
ارسال: #۱۲
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
لطفا نظر بدهید
سلام
همونی که قبول شدی هر کدومشون به نظرت خوبه رو برو
هر کدوم علاقه داری رو برو
شاید تقدیرت این بوده که قبول بشی
چون زمان یکی از محدودیت های غیر قابل برگشت در دنیای مادی هست بهتره یه نیگاهی به دانشگاه های آزاد و هر جا دوست داری بندازی
توکل به خدا کن
نا امید نباش
راضی باش به رضای خدا و خدا رو شکر کن از این همه استعدادی که بهت داده و تا اینجای کار خیلی زحمت کشیدی
تو دانشجوی بسیار با استعداد و تلاشگری هستی
برو پیش دو تا مشاور که قبول شدن از این ور اونور سوال کن
توی این مانشت هم بیا از بچه ها بپرس
==
نمی دونم دیگه چی بگم
فقط می گم دیگه وقتشه تو قبول بشی همین امسال
اگه شدی شدی
اگه نه یه نیگاهی هم به پیام نور آزاد مجازی و ... اگه هزینه داری بنداز
وام دانشجویی هم میدن
صبور باش و یکم هم آرامش خودت رو حفظ کن
کنکور یک وسیله هست
مهم اراده هست و رضای خدا
==
اگه پیامی داشتی خوشحال میشم برام ارسال کنید.
علی علی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: esi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۹ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۸۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۷۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  بحث و تبادل نظر راجع به نرم افزارهای شبیه سازی -Ali- ۱۶۸ ۱۰۲,۴۹۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: bahareh
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۴۱ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۹۰۳ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تست کمک کنین لطفا Sanazzz ۹ ۷,۷۶۱ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۶۴ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  حذف از b tree کمک لطفا Sanazzz ۰ ۱,۶۶۵ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close