زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشاوره تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ ب.ظ
نحوه گزینش تکمیل ظرفیت ۹۱
دوستان من یه خبری رو در یه جایی خوندم اما نفهمیدم بلاخره کسایی که مثلا یه گرایش نرم امتحان دادن امسال تو تکمیل می تونن گرایش های دیگه رو هم برنن یا نه . چون اینجوری خیلی غیر منطقی میشه گزینشها. اگه از دوستان کسی اطلاعی در این مورد داره اینجا مطرح کنید .
کاهش دفترچه‌ سوالات آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۱ به این علت صورت گرفت که مرکز آزمون دانشگاه آزاد بتواند در انتخا‌ب‌های تکمیل ظرفیت ارشد آزاد ۹۱ ، دانشجویان را در گرایش‌های مختلف یک رشته گزینش نماید.

تکمیل ظرفیت ارشد آزاد ۹۱

پیش از این هر گرایش یک دفترچه مخصوص به خود داشت و اگر داوطلبی در گرایشی علیرغم نمره بالایی که کسب می‌کرد به علت کم بودن ظرفیت، پذیرش نمی‌شد، داوطلب دیگری در گرایشی دیگر با نمره کمتری پذیرش می‌شد.
با این کار افرادی که نمره بالاتری دارند جایگزین داوطلبانی با نمره پایین‌تر خواهند شد، علاوه بر این، با تجمیع دفترچه‌ها داوطلبان این امکان را دارند که اگر در گرایش یک رشته شانس قبولی ندارند، در صورت تمایل در گرایش دیگر آن رشته به صورت کیفی پذیرفته شوند و در واقع داوطلبان باسوادتر وارد دانشگاه آزاد شوند.

در واقع دفترچه سوالات آزمون کارشناسی ارشد آزاد ۹۱ برای گرایشهای یک رشته تجمیع شده است.
امسال در مرکز آزمون دانشگاه آزاد این امکان فراهم شده که داوطلبان را در زمان پذیرش، میان گرایش‌های یک رشته با هماهنگی خودشان جابه‌جا کرد و در واقع دست مسئولان مرکز آزمون در کیفی‌تر گزینش داوطلب بازتر شده است.
در جلسه کنکور ارشد آزاد ۹۱ به هر داوطلب متناسب با رشته انتخابی یک جلد دفترچه سوال با عنوان مجموعه امتحانی مربوطه ارائه شد بنابراین داوطلبان باید با توجه به جدول مندرج بر روی جلد دفترچه به سوالات گرایش مربوط به خود پاسخ میدادند.
در صورتی که فرد به سوالات گرایش‌های دیگر نیز پاسخ داده باشد در زمان تکمیل ظرفیت ارشد آزاد ۹۱ در صورتی که بخواهد برای گرایش‌های دیگر اقدام کند با توجه به سوالات پاسخ داده شده برای وی امتیازاتی در نظر گرفته می شود و این ضریب و نمره ایجاد شده هیچ تاثیری در ضریب و نمره گرایش اصلی آنان ندارد.
بدیهی است برای یک رشته خاص از یک مجموعه امتحانی آن دسته از دروسی که ضرایب آن صفر درج شده در محاسبه نمره کل برای گزینش علمی در آن رشته بی‌تاثیر بوده و داوطلب الزامی به پاسخگویی به آنها نداشته ولی در محاسبه نمره کل داوطلب در سایر رشته‌های متناظر با مجموعه امتحانی موثر خواهد بود.
پیش از این گزینش علمی برای تکمیل ظرفیت رشته محل‌های جدید آزمون یارشته‌محل‌هایی که به هر دلیلی ظرفیت آنها تکمیل نشده بود از محل انتخاب دانشگاه صورت می‌گرفت اما در سال جاری شیوه‌هایی در دست بررسی است که واجدین شرایط این مرحله حتی‌الامکان در نزدیکی محل سکونت خود پذیرفته شوند، علاوه بر این در صورت امکان انتخاب رشته‌محل مجدد از میان این دسته از رشته‌شهرها به حائزین شرایط داده شود تا داوطلبان در رشته امتحانی خود در سایر محل‌های دانشگاهی مجری یا سایر گرایش‌ها و رشته‌های مرتبط با مجموعه امتحانی خود امکان انتخاب رشته‌ محل به تعداد مشخص را داشته باشند تا از این طریق میزان مطلوبیت پذیرش افزایش یابد.
رئیس مرکز آزمون دانشگاه درباره شیوه برگزاری آزمون در سال‌های گذشته که طی آن داوطلب برای شرکت در آزمون کارشناسی ارش دانشگاه آزاد باید از شهر خود به شهر دیگر می‌رفت گفت: به جهت مشکلاتی که این شیوه برای داوطلبان به همراه دارد و از طرف دیگر افزایش قابل ملاحظه آمار متقاضیان این مقطع امکان برگزاری آزمون هر داوطلب در استان محل سکونت وی در حال بررسی است که در صورت حصول شرایط از سال ۹۲ این تغییر در نحوه برگزاری آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۲ ایجاد خواهد شد.

نتایج ارشد آزاد ۹۱

آزمون کارشناسی ارشد ۹۱ دانشگاه آزاد در اردیبهشت ماه به مدت سه روز برگزار شد و زمان اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال ۹۱ نیمه نخست شهریورماه خواهد بود.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: hadirr , byb
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۲ ب.ظ
یعنی اگه نرم افزار باشیم میتونیم هوش و معماری هم انتخاب کنیم؟

البته به درد کسی میخوره که سوالات تخصصی هوش و معماری رو جواب داده باشه! با این وقت کمی که در نظر گرفته بودن ملت تو گرایش خودشون هم مونده بودن!
۴
۱
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۲۱ ب.ظ
من هم روی همین موضوع شک کردم . بازم خدا کنه گزینش اینجوری باشه که هر کسی که تخصصی اون شاخه رو جواب داده بتونه بقیه گرایش ها رو هم بزنه . کلا معلوم نیست امسال قراره چجوری گزینش کنن.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ
بچه ها کارنامه ی امسال دانشگاه آزاد شبیه به دولتیه..یعنی نمرات تراز شما توگرایشهای دیگه هم سنجیده میشه...اگه تخصصی سایرگرایشهاروهم جواب داده باشید مسلما تراز بالاتری دارید!!!

درمیان مردمی که میدوندبرای زنده بودن،آرام قدم برداربرای زندگی کردن!!
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: byb
ارسال:
۱۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۷ ب.ظ
RE: نحوه گزینش تکمیل ظرفیت ۹۱
منم نمیفهمم جریان چیه

یعنی یکی که آی تیه شبکه زده تو گزینش تجارتم شرکت داده میشه؟

یا اینکه تو نرم و هوش؟

آنچه تو را نگفتمت ای کاش یادم بود !
۲
۱
ارسال:
۱۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۲۱ ق.ظ
RE: نحوه گزینش تکمیل ظرفیت ۹۱
(۱۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۲۷ ب.ظ)user22 نوشته شده توسط:  منم نمیفهمم جریان چیه

یعنی یکی که آی تیه شبکه زده تو گزینش تجارتم شرکت داده میشه؟

یا اینکه تو نرم و هوش؟

بله---دقیقا توگرایش های دیگه هم حق داره و محدود نمیشه..احتمالا نحوه ی دقیقتر رو دانشگاه اعلام میکنه!!!چه بسا که باید هزینه ای روهم پرداخت کنید!!

درمیان مردمی که میدوندبرای زنده بودن،آرام قدم برداربرای زندگی کردن!!
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: byb
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
بچه ها به نظرتون من که ۵۸۰۰ هوش قزوین شدم و رتبه م شده ۱۲۲ توی نرم افزار میتونم تکمیل ظرفیت بزنم؟

سعدیاآنکه هفت اقلیم عالم را نهاد هر کسی را آنچه لایق بود داد
۱
۲
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۹ ب.ظ
تکمیل ظرفیت کجا رو انتخاب کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من رتبم ۱۳۳ شده تو مشهد.ترازم ۵۹۱۶/من اگه یه شهره نزدیک باشه میتونم برم.مشهد بزنم یا علوم تحقیقات؟؟؟؟؟؟؟؟؟علوم تحقیقات امروز فهمیدم نیشابور هم داره.یعنی اگه علوم تحقیقات بزنم امکانش هست نیشابور قبول نشم مثلا واحد تهرانش قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟وقتی علوم تحقیقات میزنی میشه شهر رو هم انتخاب کنیم؟؟؟؟
۰
۲
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ب.ظ
گزینش علوم تحقیقات در تکمیل ظرفیت چگونه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من رتبم ۱۳۳ مشهد با تراز۵۹۱۶ شدم میخوام بدونم واسه تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات نیشابور بزنم یا مشهد ؟؟؟؟؟؟؟امکان قبولی تو کدوم بیشتره؟؟؟اصلا امکان قبولی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
امکان انتخاب واحد واسه علوم تحقیقات هست؟؟؟؟
یعنی من میتونم علوم تحقیقات >>>واحد نیشابور<<< انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
یا خودشون یه واحد که رتبم بهش خورد رو انتخاب میکنن؟؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه چیزی میدونید بگین؟راهنمایی
۱
۱
ارسال: #۱۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۲:۱۸ ق.ظ
RE: گزینش علوم تحقیقات در تکمیل ظرفیت چگونه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(۲۳ شهریور ۱۳۹۱ ۱۱:۱۵ ب.ظ)network115 نوشته شده توسط:  من رتبم ۱۳۳ مشهد با تراز۵۹۱۶ شدم میخوام بدونم واسه تکمیل ظرفیت علوم تحقیقات نیشابور بزنم یا مشهد ؟؟؟؟؟؟؟امکان قبولی تو کدوم بیشتره؟؟؟اصلا امکان قبولی هست؟؟؟؟؟؟؟؟
امکان انتخاب واحد واسه علوم تحقیقات هست؟؟؟؟
یعنی من میتونم علوم تحقیقات >>>واحد نیشابور<<< انتخاب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
یا خودشون یه واحد که رتبم بهش خورد رو انتخاب میکنن؟؟؟؟؟؟؟
لطفا اگه چیزی میدونید بگین؟راهنمایی

نه...امسال باید خودت انتخاب کنی...هم مشهد هم نیشابور رشته ای که میخوای بری رو دارن ؟
احتمالا با ترازی که داری و رتبت شاید مشهد به احتمال ۴۰ ولی نیشابور به احتمال ۸۰ تا ۹۰ درصد قبولی...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: network115
ارسال: #۱۱
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ب.ظ
گزینش علوم تحقیقات در تکمیل ظرفیت چگونه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کسی میدونه تراز اخرین فرد قبولی علوم تحقیقات نیشابور چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۱ ب.ظ
با رتبه ۱۳۳ و تراز ۵۹۱۶ آزاد ،نیشابور، مشهد یا شاهرود در تکمیل ظرفیت قبول میشم؟
رتبم ۱۳۳ ترازم ۵۹۱۶ واحد انتخابی مشهد.اخرین فرد قبولی ۲۳ تراز :۶۹۱۶
لطفا کمک کنید بگین من واسه تکمیل ظرفیت کجا رو انتخاب کنم که قبول بشم؟
البته اگه نیشابور-مشهد -شاهرود باشه میتونم برم.
احتمال قبولیم تو این شهرا چقد میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟
۱
۱
ارسال: #۱۳
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۵ ب.ظ
با رتبه ۱۳۳ و تراز ۵۹۱۶ آزاد ،نیشابور، مشهد یا شاهرود در تکمیل ظرفیت قبول میشم؟
۱۰۰ درصد علوم تحقیقات نیشابور قبولی
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: network115
ارسال: #۱۴
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ ب.ظ
سلام دوستان
کسی میدونه تاریخ تکمیل ظرفیت کی هست؟
۲
۰
ارسال: #۱۵
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۰۰ ق.ظ
RE: تکمیل ظرفیت کجا رو انتخاب کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(۲۳ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۲۹ ب.ظ)network115 نوشته شده توسط:  من رتبم ۱۳۳ شده تو مشهد.ترازم ۵۹۱۶/من اگه یه شهره نزدیک باشه میتونم برم.مشهد بزنم یا علوم تحقیقات؟؟؟؟؟؟؟؟؟علوم تحقیقات امروز فهمیدم نیشابور هم داره.یعنی اگه علوم تحقیقات بزنم امکانش هست نیشابور قبول نشم مثلا واحد تهرانش قبول بشم؟؟؟؟؟؟؟وقتی علوم تحقیقات میزنی میشه شهر رو هم انتخاب کنیم؟؟؟؟

آره
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۱ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۳۶ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۷۹,۶۴۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۸۸۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  تکمیل قطعه کد مجموع آرایه Xzrix ۰ ۱,۲۸۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  مشاوره برای ارشد آزاده صادقی ۰ ۱,۴۸۹ ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: آزاده صادقی
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۱۲۷ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close