زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۵۰۴۱
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۳:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط stateless.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۱۲ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  کسی که ۶۰ نفر مخاطب داره قطعا قدرت داره. اینکه شما هم بین ۶۰ نفر اظهار نظر کنید و موضع خودتون رو مشخص کنید با اینکه از شما دعوت بشه ( به عنوان یک شخص مهم، به عنوان یک مسئول) تا اظهار نظر کنید خیلی خیلی فرق میکنه. اگه فرض کنیم در هر دو حالت شما یک حرفی رو بزنید، تو حالت اول اکثر ۵۹ نفر دیگه یا گوش نمیدن چی میگید یا اگه بدن هم آخرش با خودشون میگن "تو دیگه چی میگی؟؟؟"، ولی تو حالت دوم اکثر ۵۹ نفر گوش میدن و اونایی که به قول شما ("شنونده حداقل شرایطی رو داشته باشه") حداقل شرایط رو دارن و در حال حاضر سر دو راهی هستن، با شما هم نظر میشن و بقیه هم که سر مخالفتشون باقی خواهند موند.

ما هم به موقعش تو این تیریبون ها حرف زدیم ولی چون قدرت نداشتیم کسی حرف ما رو گوش نکرده. من الان اینجا بیام بگم "فردا شورش کنید" فرق داره با اینکه آقای مثلا حسن عباسی بگه "فردا شورش کنید". جمله ها یکی هست، ولی اینکه چه شخصیتی با چه قدرت و جایگاهی داره حرف میزنه تاثیر هاش متفاوت خواهد بود.

ابن جمله رو قبول دارم. یعنی خودتون هم قبول دارید که هیچ حرفی بی تأثیر نیست. کم یا زیاد بالاخره تأثیر داره. حداقل در حد به تفکر واداشتنِ چند دقیقه ای. پس سرِ حرفم راجع به سکوت نکردن هستم چون معتقدم سکوت، مخالفین رو گستاخ تر میکنه. حتی سکوتِ منِ بدونِ قدرت که پاسخش "تو دیگه چی میگی؟؟؟(البته به همراهِ مخلفات!)" باشه وگرنه که معلومه همه میخوان به جایگاهی برسن تا حرفشون موردقبول باشه. اینجا هم جاییه که شنونده ها حداقل شرایط رو دارن.

(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۱۲ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  پس اگر مسئولین ناشایست رفتن اون بالا و ظلم کردن حق اعتراض ندارید. شما که فکر میکنید میشد کار بهتری کرد پس باید تلاش میکردید تا توی اون جایگاه قرار میگرفتید و اون کار بهتر رو میکردید. و اگر تلاش نکنید باز هم مسئول خواهید بود.

یعنی فقط باید خودمون برسیم به قدرت تا جلوی ظلم گرفته بشه؟ با این تفکر مخالفم و دلیل خیلی از مشکلات رو هم همین میدونم. آخرش هم حتما میرسه به اینکه: "من که کاره ای نیستم پس چرا حرف بزنم؟" یا "به من چه بقیه چیکار میکنن؟" هرکس در هر جایگاهی باید دربرابر ظلم بایسته.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۵۰۴۲
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۳:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط status.)
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  یعنی فقط باید خودمون برسیم به قدرت تا جلوی ظلم گرفته بشه؟ با این تفکر مخالفم و دلیل خیلی از مشکلات رو هم همین میدونم. آخرش هم حتما میرسه به اینکه: "من که کاره ای نیستم پس چرا حرف بزنم؟" یا "به من چه بقیه چیکار میکنن؟"

هر چقدر جایگاه بالاتری داشته باشید بیشتر موثر خواهید بود. به عنوان یک فرد عادی تاثیرش در حد شعار مرگ بر آمریکا و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمین خواهد بود. هر چقدر که تا الان تاثیر گذار بودید بعد از این هم همینقدر تاثیر گذار خواهید بود. معلم به اندازه خودش، استاد به اندازه خودش، دکتر و مهندس به اندازه خودشون. من به اینکه حتما باید یه پست سیاسی داشت تا تاثیر گذاشت اعتقادی ندارم. اگه شما یه ورزشگار حرفه ای بشید مثل کیمیا علیزاده و اظهار نظر کنید اثر خیلی بیشتر خواهد بود. اگر شما یه مهندس نرم افزار حرفه ای بشید به طوری که چهار نفر به اسم شما قسم بخورن (تو امر برنامه نویسی) و بعد اظهار نظر کنید خیلی موثر خواهید بود. همه ی ما حرف کسانی رو قبول میکنیم که حداقل خودشون رو تو یه زمینه ای اثبات کردن. کسانی بودن که تلاششون زیاد بود. اینها عوام نیستن. مردم هم حرف عوام رو قبول نمیکنن. اگه شما قبول میکنید، بگید تا دیگه بحث رو ادامه ندیم.

نمونش همین فروم، شما اگه مثلا فارغ التحصیل شریف بودید و مثلا ارشد داشتید و مثلا رنگتون صورتی بود (حالا خیلی نه ولی تا حد خودش) همین حرفایی که ۵۰ نفر در مقابلش موضع گرفتیم همه لایک میکردیم و کلی چَه چَه و بَه بَه میگفتیم. ولی الان اکثر ماها شما رو مثل همون پیر مردی میبینیم که یه حقوق بازنشستگی داره و تو یه نقطه ی دور افتاده ای زندگی میکنه و میگه خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه که این یارانه ها رو راه انداخت. واسه همینه که کسی به حرفتون بها نمیده. البته امیدوارم که متوجه منظور بنده بشید و خیلی این حرفا رو به خودتون نگیرید. فقط دارم واضع میگم که منظورمو درست برسونم.
ارسال: #۳۵۰۴۳
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط stateless.)
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  یعنی فقط باید خودمون برسیم به قدرت تا جلوی ظلم گرفته بشه؟ با این تفکر مخالفم و دلیل خیلی از مشکلات رو هم همین میدونم. آخرش هم حتما میرسه به اینکه: "من که کاره ای نیستم پس چرا حرف بزنم؟" یا "به من چه بقیه چیکار میکنن؟"

هر چقدر جایگاه بالاتری داشته باشید بیشتر موثر خواهید بود. به عنوان یک فرد عادی تاثیرش در حد شعار مرگ بر آمریکا و شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمین خواهد بود. هر چقدر که تا الان تاثیر گذار بودید بعد از این هم همینقدر تاثیر گذار خواهید بود. معلم به اندازه خودش، استاد به اندازه خودش، دکتر و مهندس به اندازه خودشون. من به اینکه حتما باید یه پست سیاسی داشت تا تاثیر گذاشت اعتقادی ندارم. اگه شما یه ورزشگار حرفه ای بشید مثل کیمیا علیزاده و اظهار نظر کنید اثر خیلی بیشتر خواهد بود. اگر شما یه مهندس نرم افزار حرفه ای بشید به طوری که چهار نفر به اسم شما قسم بخورن (تو امر برنامه نویسی) و بعد اظهار نظر کنید خیلی موثر خواهید بود. همه ی ما حرف کسانی رو قبول میکنیم که حداقل خودشون رو تو یه زمینه ای اثبات کردن. کسانی بودن که تلاششون زیاد بود. اینها عوام نیستن. مردم هم حرف عوام رو قبول نمیکنن. اگه شما قبول میکنید، بگید تا دیگه بحث رو ادامه ندیم.

اینا که گفتید تأثیرش از نظر من خیلی زیاده. خیلی. حضور جمعی مردم تأثیرش از دوتا مصاحبه ی یه ورزشکار و هنرمند و غیره بیشتره.

شما اگه با قطعیت میگید که مردم حرفِ آدمهای معروف اون هم بر اساس مثالی که زدید رو گوش میدن (به معنای تأثیر داشتن و عمل کردن) و این حرفها باعث بهبود شرایط میشه من دیگه حرفی ندارم! تأثیر هم قطعا تقلید پوشش و تکه کلام یا شرکت تو کمپین و چالش منظورمون نیست.

به طور کلی حرفِ من اینه که نباید سکوت کرد. در هر جایگاهی. نباید منتظر موند تا چند تا مدال بگیریم (مثال میزنم) بعد بیایم برای خالی نبودنِ عریضه (یا در مواردی که شاید حق الناس هم گردنمونه برای شستنِ گناهانمون) چهار کلمه حرف بزنیم. همیشه در اینجور مثالها یادِ این بازیگرهای هالیوودی میوفتم که میرن اینور و اونور برای کمک کردن، که بیشتر نمایش تبلیغاتیه تا کارِ خیر. تا شاید اینجوری وجهه ای که در شرایطی خراب شده رو اصلاح کنن. تأثیر حرفها متفاوته ولی حرف زدن بهتر از سکوته. و قطعا هم عمل کردن بهتر از صرفاً حرف زدن. مطمئن باشید زمان که بگذره دغدغه و پستی بلندی زندگی شخصی و کاری اجازه نمیده به بقیه فکر کنیم.

حرف من همش همیناست. دغدغه داشتن و بی تفاوت نبودن، در هر جایگاهی با هر میزان تأثیر. همین.

ارسال: #۳۵۰۴۴
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۳:۵۷ ب.ظ
پس الحمدالله که مواضعمون کاملا مشخص شد.
ارسال: #۳۵۰۴۵
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۴:۰۳ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  ، شما اگه مثلا فارغ التحصیل شریف بودید و مثلا ارشد داشتید و مثلا رنگتون صورتی بود (حالا خیلی نه ولی تا حد خودش) همین حرفایی که ۵۰ نفر در مقابلش موضع گرفتیم همه لایک میکردیم و کلی چَه چَه و بَه بَه میگفتیم

این هم یه انتقاد دیگه! این مسأله ای که گفتید نقطه ی ضعف بود یا قوت؟ این خوبه که براساس این مسائل دیگران رو قضاوت کنیم؟ کار ندارم ۹۹ درصد موارد این اتفاق میوفته و خیلی هم تأثیر داره اتفاقاً، ولی باید دید درستش چیه. به شخصه تعداد سپاس ها و سایر مسائلی که گفتید برام اهمیتی نداره و معتقدم اگه کسی انصاف داشته باشه حرف حق رو میپذیره یا حتی حرف اگه ناحق، حداقل گوش میده. دیدم که کاربر تازه واردی هم اومده و چون حرف حق زده سپاس هم گرفته. ببخشید ولی براساس این معیارها عمل کردن خیلی پیش پا افتاده است.

(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۷ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  پس الحمدالله که مواضعمون کاملا مشخص شد.

بنده که مواضعم مشخص بود، مواضع دوستان دیگه که سکوت میکنن نامشخصه.

ارسال: #۳۵۰۴۶
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۰۳ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۵ ۰۳:۳۵ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  ، شما اگه مثلا فارغ التحصیل شریف بودید و مثلا ارشد داشتید و مثلا رنگتون صورتی بود (حالا خیلی نه ولی تا حد خودش) همین حرفایی که ۵۰ نفر در مقابلش موضع گرفتیم همه لایک میکردیم و کلی چَه چَه و بَه بَه میگفتیم

این هم یه انتقاد دیگه! این مسأله ای که گفتید نقطه ی ضعف بود یا قوت؟ این خوبه که براساس این مسائل دیگران رو قضاوت کنیم؟ کار ندارم ۹۹ درصد موارد این اتفاق میوفته و خیلی هم تأثیر داره اتفاقاً، ولی باید دید درستش چیه. به شخصه تعداد سپاس ها و سایر مسائلی که گفتید برام اهمیتی نداره و معتقدم اگه کسی انصاف داشته باشه حرف حق رو میپذیره یا حتی حرف اگه ناحق، حداقل گوش میده. دیدم که کاربر تازه واردی هم اومده و چون حرف حق زده سپاس هم گرفته. ببخشید ولی براساس این معیارها عمل کردن خیلی پیش پا افتاده است.

(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۷ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  پس الحمدالله که مواضعمون کاملا مشخص شد.

بنده که مواضعم مشخص بود، مواضع دوستان دیگه که سکوت میکنن نامشخصه.

منظور از سپاس کلا تایید حرفتون بود. چه تو فضای مجازی و چه تو دنیای واقعی. شما الان حرف رهبری رو قبول دارید یا حرف منو؟ حالا من حتی بیام حرف حق هم بزنم، باز شما حرف رهبری رو قبول میکنید؟ چرا؟ چون بر اساس همین مسائل دیگران رو قضاوت میکنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۵۰۴۷
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۴:۲۸ ب.ظ
ای بابا!
آدم هی می خواد سکوت کنه و پای اون مرحوم رو به بحث باز نکنه.
نمی شه.
اکبر هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌ای که در فروردین ۱۳۶۰ با مجله شاهد انجام می‌دهد درباره وضع خانوادگی و دوران کودکی‌اش بیان می‌دارد که او و خانواده‌اش جزو طبقه مستضعف هستند و حرف و حدیث‌های منتشره درباره وضع مرفه خانواده وی شایعه‌ای بیش نیست و البته کمی بعدتر با جدی شدن شایعات عجیب درباره مناسبات مالی او با برخی‌ها! او در ۷ خرداد ۱۳۶۰ دوباره در مصاحبه با نشریه شاهد می‌گوید:

«من در یک روستای دورافتاده در یکی از بخش‌های رفسنجان به نام نوق که اسم آن دهستان است در ۱۳۱۳ متولد شدم. پدرم کشاورزی همانند خرده‌مالکان بود که با مقداری زمین و آب و ۲ الی ۳ کارگر(برزگر) یک زندگی متوسط یا کمتر از متوسط را می‌گذراند».

اما بعدها که اکبر هاشمی‌ بهرمانی با طرح شعار غیرآرمانی «مانور تجمل» در خطبه نماز جمعه سنگ بنای مدیریت اشرافی را در کشور بنیان می‌نهد بنا به دلایل بسیار روشنی در گفتاری کاملا متناقض با خاطرات پیشینش اصرار عجیبی می‌کند تا به همه بقبولاند در گذشته‌ای نه‌چندان دور خانواده پدری ایشان از وضع مالی بسیار خوبی برخوردار بوده و در واقع جزو ملاکان بزرگ و زمینداران منطقه رفسنجان محسوب می‌شدند.
به استناد اسناد متقن تاریخی ثروت او در سایه کمک‌های دریافتی برای پیشبرد انقلاب اسلامی به دست آمده از اموال وقفی اشخاص دوستدار انقلاب اسلامی بوده است. غیر قابل انکار است که اکبر هاشمی‌رفسنجانی تا اواخر دهه ۴۰ یک زندگی کاملا معمولی طلبه‌ای داشته که برای گذران زندگی مجبور به اجاره زمین وقفی از ابوالفضل تولیت بوده است. طبیعی است چنانچه او دارای دارایی آنچنانی بوده باشد هرگز اقدام به اجاره زمین ۲۵۰ متری از اشخاص دیگر نمی‌‌کرد. اکبر هاشمی‌رفسنجانی در صفحه ۱۷۵جلد نخست کتاب دوران مبارزه درباره بیان چگونگی آشنایی‌اش با «مصباح‌التولیه» می‌گوید: «با ابوالفضل تولیت هم کم‌کم در جریان مبارزه و سربازی و روابط سیاسی که ضمن آن پیش آمد، آشنا شده بودم. یک قطعه زمین ۲۲۵ یا ۲۵۰ متری از زمین‌های موقوفه ایشان را اجاره کردم...». به هر حال جست‌وجو‌ی میدانی برای رسیدن به یک پاسخ منطقی درباره این پرسش کلیدی که یک طلبه روستایی تازه‌وارد به قم که حتی فاقد یک منزل مسکونی بوده و در خانه استیجاری بسر می‌برده است و در دهه ۴۰ برای گذران زندگی یک قطعه زمین ۲۵۰ متری موقوفه حرم حضرت معصومه(ع) را اجاره می‌کند، چگونه به‌طور ناگهانی در عرض چند سال صاحب ۳۰۰ قطعه زمین و املاک متعددی می‌شود، ما را به ماجرای وقف اموال قابل توجه سیدابوالفضل تولیت یا همان مصباح‌التولیه رهنمون می‌کند که به دلیل اهمیت موضوع و لزوم شناخت ابعاد شخصیتی رفسنجانی مفصلا به آن پرداخته می‌شود.
وگرنه اگر قرار باشه هر مسئولی هر کار خواست انجام بده و به اسم آبروی مؤمن، سؤال و مؤاخذه ای هم ازش نشه که سنگ رو سنگ بند نمیشه. فقط روز به روز خبر اختلاس هاشون در میاد. بعدشم که لابد مردم باید آبروداری کنن و چیزی نگن.
ارسال: #۳۵۰۴۸
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۴:۵۷ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۲۸ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  اینا غیبت و تهمت هم نیست.
تعریفتون از غیبت چیه؟!
پشت سر مرده حرف زدن نیست؟!

الان مسئولی این جا هست؟

شما الان خیلی کارتون درسته با زدن این حرف ها. واقعا جای تاسف داره مرحوم رو امروز تازه خاک کردن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۳۵۰۴۹
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۱۱ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۵۷ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۵ ۰۴:۲۸ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  اینا غیبت و تهمت هم نیست.
تعریفتون از غیبت چیه؟!
پشت سر مرده حرف زدن نیست؟!

الان مسئولی این جا هست؟

شما الان خیلی کارتون درسته با زدن این حرف ها. واقعا جای تاسف داره مرحوم رو امروز تازه خاک کردن.

شما رو به سیره حکومتی امیرالمؤمنین علی (ع) ارجاع می دم تا با حقوق و وظایف خودتون آشنا بشید.
هاشمی رفسنجانی از دنیا رفتند اما پرونده افکار و اعمالشون هنوز بازه. هاشمی ها زیاد هستند. این مکتب پیرو زیاد داره...
حتما باید هاشمی پشت هاشمی بیاد و بره و هر بار فقط بگیم: هر کاری که کرد و هر چیزی که بود تموم شد و رفت؟
بهتر نیست یک مقدار عبرت بگیریم؟ اونم وقتی که می دونیم هاشمی های زیادی هنوز سر کار هستند...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۳۵۰۵۰
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۱۹ ب.ظ
حالا خوبه امام (ره) وصیت نامه اش رو به دست ایشون داد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و خوبه که رهبری پشت آقای هاشمی وایستادن و گرنه الان خیلی حرف های دیگه ای زده میشد.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , stateless
ارسال: #۳۵۰۵۱
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۳۵ ب.ظ
رهبری...
کی میدونه تو سال های اخیر چه خون دل هائی از دست همین مرحوم خوردند؟
اگر کسی به نمازهائی که آقای خامنه ای برای افراد خوندند دقت کرده باشه ایشون با تضرع می گفتند: اللهم انا لا نعلم منه الا خیرا و انت اعلم به منا ...
اما امروز تو نمازی که برای مرحوم هاشمی خوندن این جمله رو نگفتند و در عوض تا می تونستند براشون استغفار کردند.
من و خیلی های دیگه هم امروز به پاس مجاهدت هائی که مرحوم هاشمی برای به ثمر نشستن انقلاب داشتند و به احترام خواست رهبری رفتیم برای تشییع ایشون. در برابر شعارهای ضد نظام برخی طرفدارانشون هم سکوت کردیم تا گزک دست دشمن ندیم و پرونده اون مرحوم با عزت و احترام تو این دنیا بسته بشه تا برسه به دادگاه عدل الهی...
حتی خود آقای خامنه ای هم زمانی که برای اقامه نماز حاضر شدند به مردمی که براشون شعار حمایت و همراهی می دادند گفتند که: همه باید نماز بخونند... و از مردم هم اطاعت امر...
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۵۰۵۲
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط Milestone.)
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۲۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مانشت قطعا جایی برای بحث سیاسی نیست

آقا مسعود، شما درست می‌گید؛
ولی انتظار می‌ره دیگه حداقل توی مانشت عدالت رعایت و آزادی بیان دو طرفه باشه. یا کلا بحث عقیدتی - سیاسی رو ممنوع کنید یا اگه اجازه می‌دید اونایی که همیشه همه تریبون‌ها آزادانه در اختیار خودشون و هم‌فکراشونه اینجا هم هر حرفی که دلشون خواست رو بزنن، مخالفشون هم به همون اندازه از این حق برخوردار باشند. اینطوری نباشه که یه عده با فراغ بال ابراز عقیده کنند ولی خیلی از افراد در عین داشتن منطق و استدلال قوی یا از روی ادب و حیا خودشون رو وارد این فضای غیرقابل تحمل و آلوده به تهمت و بی‌اخلاقی نکنند یا آزادی بیان لازم برای ابراز عقایدشون نداشته باشند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , sss
ارسال: #۳۵۰۵۳
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۴۳ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  اگر کسی به نمازهائی که آقای خامنه ای برای افراد خوندند دقت کرده باشه ایشون با تضرع می گفتند: الله انا لا نعلم منه الا خیرا و انت اعلم به منا ...
اما امروز تو نمازی که برای مرحوم هاشمی خوندن این جمله رو نگفتند و در عوض تا می تونستند براشون استغفار کردند.

اگر همین تفسیر به رای های شما نبود، الان وضعیت بهتر می بود. می شینید برای خودتون داستان سرایی میکنید. اگر لازم بود ایشون نظرشون رو مثل همون سال ۸۸ میگفتن، دیگه لازم به استغفار و حذف "الله انا لا..." نبود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۳۵۰۵۴
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۴۴ ب.ظ
(۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۴۳ ب.ظ)status نوشته شده توسط:  
(21 دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  اگر کسی به نمازهائی که آقای خامنه ای برای افراد خوندند دقت کرده باشه ایشون با تضرع می گفتند: الله انا لا نعلم منه الا خیرا و انت اعلم به منا ...

اگر همین تفسیر به رای های شما نبود، الان وضعیت بهتر می بود. می شینید برای خودتون داستان سرایی میکنید. اگر لازم بود ایشون نظرشون رو مثل همون سال ۸۸ میگفتن، دیگه لازم به استغفار و حذف "الله انا لا..." نبود.

موفق باشید ان شاءالله. Smile
ارسال: #۳۵۰۵۵
۲۱ دى ۱۳۹۵, ۰۵:۴۷ ب.ظ
انسانم آرزوست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , sss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۵۵ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۳۷ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۴ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۶۰ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close