زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجارت الکترونیک بخونم یا نرم افزار؟

ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ، توسط asadi.hasan.)
سلام وخسته نباشید خدمت دوستان خوبم در مانشت؛
من از الان میخوام شروع کنم برای ارشد ۹۶ بخونم.ولی نمیدونم نرم افزار بخونم بهتره یا تجارت الکترونیک؟
من به زمینه ی وب و تولید اپلیکیشن های تحت وب علاقه دارم و در این زمینه فعالیت میکنم. الان هم دو سه سالی هست که کارشناسیم رو تموم کردم وشاغل هستم.
و هیچ علاقه ای به اینکه بشینم ریاضیات مهندسی و آمار و از این تیپ درس ها که در بازار کار به درد نمیخوره بخونم ندارم.

میخوام ببینم اگر تجارت بخونم بعدا برای دکتری به مشکل نمیخورم؟آیا اصلا تجارت دکتری داره؟
یا اینکه اگر بخوام برای دکتری Apply بگیرم امکانش وجود داره؟
ممنون از همه ی بچه های موفق مانشتی.HeartHeartHeart
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۴۱ ب.ظ، توسط darush12.)
سلام
به نظر من(پس قانون نیست) نرم افزار بخونید، بهترهست، چون:

۱) با توجه به دروس کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک(
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
همخوانی با "زمینه وب و تولید اپلیکیشن های تحت وب" ندارد.

۲) رقابت در کنکور IT،شدیدتر از کنکور مهندسی کامپیوتر هست و برای قبول شدن، شاغل ها نیازمند تلاش بیشتر هستند.
۱
۰
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۰۵ ب.ظ
در ابتدا بگم برای نظر دوستمون darush12 احترام قائل هستم
ولی من نظری مخالف با ایشون دارم

اگه به وب علاقه دارید به نظر من تجارت الکترونیک بخونید. واقعا قرار نیست شما توی دانشگاه دقیقا مباحث آموزش طراحی وب رو بگذرونید و باید خودتون برای اینکار اقدام کنید که ظاهرا اینکار رو کردید و الان ۲ ۳ سال هست که مشغول هستید
توی دانشگاه مباحث تجارت الکترونیک رو میگذرونید و وب هم میدونید پس خیلی راحت حتـــی میتونید کارآفرینی کنید و بسیار موفق بشید

البته بدی گرایش تجارت اینه که ظرفیت پذیرش کمتری داره

در مورد کنکور دکتری هم به مشکل نمیخورید و این رشته در ایران دکتری هم داره، صفحه ۶۱ از فایل PDF زیر رو ببینید (مربوط به امسال هست، دانشگاه هایی که این گرایش رو میگیرن مشخص میکنه)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sector
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۵۱ ب.ظ
RE: تجارت الکترونیک بخونم یا نرم افزار؟
سلام
به عنوان دانشجوی تجارت نظرمو میگم.
شما در دوره ارشد تجارت الکترونیک، روش های طراحی کسب و کار اینترنتی و انواع روش ها و سیاست های مربوط به تبلیغات در وب ، فروش الکترونیکی ، تحویل کالا و ... رو بصورت کلی میخونین. درسای ما تئوری و مدیریتین و از کد نویسی و ساخت اپلیکیشن خبری نیست( تو علم و صنعت که اینجوریه).
قبول شدن واسه ارشد تجارت الکترونیک سخت نیست. درسای که واسه کنکور ارشد تجارت الکترونیک میاد آسونه. حتی با خوندن نصف درسا(۶ درس از ۱۱ درس ) تو دو سه ماه هم میشه مثلا تجارت قم قبول شد.(بودن بچه های که اینجوری قبول شدن). شما از الان شروع کنید با روزی چهار پنج ساعت خوندن، حتما حتما رتبتون زیر ۱۰۰ میشه.
از نظر دکترا، ظرفیت رشته نرم افزار خیلی بهتره. ظرفیت دکترای تجارت زیر ۱۰ نفره اما ظرفیت نرم افزار حدود ۴۰-۵۰ نفره(البته ارشدای نرم افزار بیشترن). در ضمن تجارت الکترونیک در اکثر دانشگاه های اروپا و آمریکا زیر مجموعه رشته اقتصاد محسوب میشه و اگه میخوایین واسه دکترا برین اونور بهتره برین نرم افزار.
واسه استخدام دولتی نرم افزار بهتره و همه جا نرم افزار میخوان، اما خیلی جاها تجارت الکترونیک نمیگیرن. اگه میخوایین یه سایت و کسب و کار اینترنتی را بندازین تجارت بهتره.
همه استادای ما صنایع خوندن و اکثر درسامونم مدیریتی و صنایعیه.

نه تو می مانی و نه اندوه
و نه هیچ یک از مردم این آبادی
به حباب نگران لب یک رود قسم
و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت
غصه هم خواهد رفت
آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند
سهراب سپهری
۰
۰
ارسال:
۰۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۸:۰۹ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۵۱ ب.ظ)غضنفری نوشته شده توسط:  شما از الان شروع کنید با روزی چهار پنج ساعت خوندن، حتما حتما رتبتون زیر ۱۰۰ میشه.

ExclamationExclamationExclamationExclamationExclamationExclamation

۰
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۲۰ ب.ظ، توسط asadi.hasan.)
با تشکر از همه دوستان:
(۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۴۶ ب.ظ)darush12 نوشته شده توسط:  ۱) با توجه به دروس کارشناسی ارشد تجارت الکترونیک(
همخوانی با "زمینه وب و تولید اپلیکیشن های تحت وب" ندارد.
در دوره ارشد فکر کنم در رشته نرم افزار هم درسی تدریس نمیشه که به تولید اپلیکیشن و... مربوط بشه. مثلا برای کنکور IT من باید مهندسی نرم افزار بخونم که خوب، خیلی بدرد میخوره. ریاضی(مهندسی ،آمار،محاسبات) نباید بخونم که اصلا بدرد نمیخوره.(برای کسانی که میخوان در زمینه بازی سازی فعالیت بکنن ؛ شاید ... ) .
حتی من درس های ارشد تجارت رو که نگاه میکردم به قول دوستمون مدیریتی هستن،و درباره مدیریت کردن منابع اطلاعاتی بحث های خوبی میشه.
من از دروس نرم افزار اطلاعات خوبی ندارم .اگر از دوستان کسی اطلاعات داره حتما بگه تا استفاده کنیم.ممنون میشم.

نقل قول: شما در دوره ارشد تجارت الکترونیک، روش های طراحی کسب و کار اینترنتی و انواع روش ها و سیاست های مربوط به تبلیغات در وب ، فروش الکترونیکی ، تحویل کالا و ... رو بصورت کلی میخونین. درسای ما تئوری و مدیریتین و از کد نویسی و ساخت اپلیکیشن خبری نیست( تو علم و صنعت که اینجوریه)
اتفاقا من از همینا خوشم میاد .به خاطر همینم میگم تجارت بخونم .چون چیزیه که واقعا علاقه دارم بهش .به خودم میگم چرا باید نرم افزار بخونم؟فقط برای اینکه اکثرا بچه ها نرم افزار میخونن و شاید بگیم مادر رشته ما هست؟!!!!

نقل قول: واسه استخدام دولتی نرم افزار بهتره و همه جا نرم افزار میخوان، اما خیلی جاها تجارت الکترونیک نمیگیرن. اگه میخوایین یه سایت و کسب و کار اینترنتی را بندازین تجارت بهتره.
من الان استخدام دولت هستم واصلا با روحیه م سازگار نیست و میخوام به امید خدا ارشد بخونم ودر زمینه وب فعالیتم رو گسترده تر و تجاری تر بکنم.
من با این برنامه ها خودمو راضی کردم برای تجارت الکترونیک . انشالله با توکل برخدا و راهنمایی شما دوستان عزیز بتونم رتبه خوبی بیارم.
نظرتون رو درباره ی سوالات زیر هم بگید، ممنون میشم.

دروسی که توی ارشد نرم افزار تدریس میکنن چه جوریه؟
آیا واقعا به قول دوستمون رقابت توی تجارت بیشتر از نرم افزاره؟
۰
۰
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۳:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۳۷ ب.ظ، توسط darush12.)
سلام
ببینید دروسی که برای کنکور ارشد، دانشجویان میخوانند لزوماً دروس مرتبط با رشته نیست، بلکه صرفاً دروسی هست که برای کنکور خوانده میشه و برای رقابت هست، مهم دروسی هست که شما در ارشد آنها را پاس میکنید.

دروسی که در ارشد نرم افزار خوانده میشه، معمولاً به روال زیر هست:

۱) دروس اصلی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

طراحی و ساخت کامپایلر ۲

سیستم های عامل پیشرفته

پایگاه داده ۲

اصول طراحی و پیاده سازی سیستم های خبره

مهندسی نرم افزار ۲

تحلیل و طراحی الگوریتم ها

۲) دروس اختصاصی کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

حفاظت داده ها

گرافیک کامپیوتری

آزمایشگاه گرافیک کامپیوتری

ارزیابی کارآیی سیستم های کامپیوتری

نظریه زبان های ماشین ها

ریز برنامه سازی

تحلیل و طراحی الگوریتم های موازی

معماری شبکه های کامپیوتری

نرم افزارهای شبکه های کامپیوتری

آزمایشگاه شبکه های کامپیوتری

طراحی نرم افزارهای مطمئن

ریاضیات پیشرفته در مهندسی کامپیوتر

پردازش تصاویر

آزمایشگاه پردازش تصاویر

شناسایی آماری الگو

مباحث جدید در مهندسی نرم افزار

سمینار

پایان نامه
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asadi.hasan
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۲۳ ب.ظ
(۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۱۳ ب.ظ)asadi.hasan نوشته شده توسط:  اتفاقا من از همینا خوشم میاد .به خاطر همینم میگم تجارت بخونم .چون چیزیه که واقعا علاقه دارم بهش .به خودم میگم چرا باید نرم افزار بخونم؟فقط برای اینکه اکثرا بچه ها نرم افزار میخونن و شاید بگیم مادر رشته ما هست؟!!!!

دوست عزیز آدم ها همیشه دوست دارن به سمت علایقشون برن و شما هم میخواین کسی باشه که علاقتون رو توجیه کنه که واقعا هم چیز بدی نیست.
یکی سخت افزار دوست داره، یکی نرم افزار، یکی هوش، یکی مثل من شبکه و ... . هر کسی یه سلیقه داره، شما هم همینطور
ببینید شما برید سمت علاقتون، علاقه بسیار مهم هست، بسیار بسیار بسیار
اگه به چیزی که میخونید ویا کاری که میکنید علاقه نداشته باشید ول معطلید. علاقتون رو پیش بگیرید و زمان رو از دست ندید و برای رسیدن به اون تلاش کنید

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: darush12 , asadi.hasan , ele , mhalizadeh , Sector , aali361
ارسال:
۰۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۳۱ ب.ظ، توسط darush12.)
(۰۲ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۲۳ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  دوست عزیز آدم ها همیشه دوست دارن به سمت علایقشون برن و شما هم میخواین کسی باشه که علاقتون رو توجیه کنه که واقعا هم چیز بدی نیست.
یکی سخت افزار دوست داره، یکی نرم افزار، یکی هوش، یکی مثل من شبکه و ... . هر کسی یه سلیقه داره، شما هم همینطور
ببینید شما برید سمت علاقتون، علاقه بسیار مهم هست، بسیار بسیار بسیار
اگه به چیزی که میخونید ویا کاری که میکنید علاقه نداشته باشید ول معطلید. علاقتون رو پیش بگیرید و زمان رو از دست ندید و برای رسیدن به اون تلاش کنید

موافقم، به دلت رجوع کن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asadi.hasan , mhalizadeh
ارسال: #۱۰
۰۲ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۴۰ ب.ظ
(۰۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۱۶ ب.ظ)asadi.hasan نوشته شده توسط:  سلام وخسته نباشید خدمت دوستان خوبم در مانشت؛
من از الان میخوام شروع کنم برای ارشد ۹۶ بخونم.ولی نمیدونم نرم افزار بخونم بهتره یا تجارت الکترونیک؟
من به زمینه ی وب و تولید اپلیکیشن های تحت وب علاقه دارم و در این زمینه فعالیت میکنم. الان هم دو سه سالی هست که کارشناسیم رو تموم کردم وشاغل هستم.
و هیچ علاقه ای به اینکه بشینم ریاضیات مهندسی و آمار و از این تیپ درس ها که در بازار کار به درد نمیخوره بخونم ندارم.

میخوام ببینم اگر تجارت بخونم بعدا برای دکتری به مشکل نمیخورم؟آیا اصلا تجارت دکتری داره؟
یا اینکه اگر بخوام برای دکتری Apply بگیرم امکانش وجود داره؟
ممنون از همه ی بچه های موفق مانشتی.
اگه تجارت بخونید برای اپلای کردن کار خیلی سختی در پیش دارید چون علاوه بر رقابت با بچه های تجارت و داشتن رزومه بهتر از اونا برای گرفتن اپلای تازه باید با بچه های صنایع و مدیریت هم رقابت کنید طبق حرفهایی که دکتر رضوی توی همایش میگفتن اینو میگم البته و خودم تحقیق نکردم..
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asadi.hasan
ارسال: #۱۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۰۲ ق.ظ
ازهمه ی شما دوستان عزیز ممنون وسپاسگزارم که به این زیبایی بنده رو راهنمایی کردید.امیدوارم هرکجا هستید موفق باشید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری , Sector
ارسال: #۱۲
۰۷ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ب.ظ
دوستان برای هوش مصنوعی هم میگید چه واحدهایی رو ارائه میدن؟
اینکه میگن بازار اینده است درسته دیگه .
به نظرتون باید فهمیدن دروس رو برای انتخاب گرایش در نظر گرفت ومعدل رو یا نه نیاز بازار اینده رو .
اخه من تو نرم افزار همه دروسشو متوجه میشم وفهمیدم چی به چیه .و معدلم رو میتونم بالا نگه دارم
حالا هوش مصنوعی باز میگن بازار اینده است باز دوست دارم چیزا جدید یاد بگیریم وباز ازیه طرف ریاضیم ضعیفه ولی میگم برم هوش تا ریاضیم قوی کنم وچیزا جدید یاد بگیریم .
ولی بازم بین ۲ تا نرم وهوش دودلم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۲۲ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۳۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  زبان چی و چه جوری بخونم؟ maedehgh3 ۱۷ ۱۶,۱۷۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۲ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۳ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close