زمان کنونی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یه مشکل در کار با ویرچوال باکس

ارسال:
۰۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۱۴ ب.ظ، توسط donya09.)
باسلام

من ویرچوال باکس نسخ پنج یک رو از سایتش دانولد کردم و نصب کردم به درستی و مشکلی در اون ندارم

در واقع میخواستم لینوکس رو با استفاده از ایمیج فدورا مجازی سازی کنم

بعد از اینکه دکمه استارت رو میزنم در ویرچوال باکس یکسری چک کرد جند دقیقه کمی طول کشید اما بعد اون بدون هیچ خطایی صفحه سیاه میمونه و هیچی نمیاد . دلیلش چیه احتمالا؟

من از این سایت استفاده کردم

و بعد از اون SDK اون رو دانولد کردم ولی طریقه استفادش رو بلد نیستم
شدیدا نیاز به کمک دارم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۸ ق.ظ
خیلی ممنونم که من رو تو ی نصب فدورا با ویرچوال باکس راهنمایی کردید
ارسال:
۰۳ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۴ ب.ظ
وقتی VM جدید رو با VirtualBox می سازی سیستم عامل و ۳۲/۶۴ بیتی بودنش رو درست انتخاب می کنی؟

ایمیج فدورا رو داری دیگه؟ اگه نه از اینجا دانلود کن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگه آره بعد از اجرای VM از منوی Devices سپس Optical Drives گزینه Choose Disk Image رو بزن و iso فدورا رو انتخاب کن حالا vm رو ری استارت یا خاموش روشن کنی بوت میشه.

اگه اینکارو کردی نشد دقیق ارورش رو بگو
 سپاس‌گزاری شده توسط: donya09
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۵۰ ب.ظ
سلام اون مشکل رفع شد
الان مشکل اینه که هیچی رو نصب نمیکنه من کاملا تازه کار در فدورا هستم و با لینوکس هم اشنایی ندارم و نمیدونم Repo یا مخزن چیه و دسترسی بهش چطوریه

الان وقتی مثلا دستور #yum install libxm12 libxm12-devel رو بهش میدم میگه

unable to syncronize the cache for repo updates

بعد ظاهرا هم بادی توی این ورژن جدید از دستورات dnf استفاده کرد که اون رو هم امتحان کردم همین خطارو میداد

اصلا نمیدونم باید با repo چکاری بکنم

چرا به شما نمیشه پیام داد
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۵۸ ب.ظ
گویا ماشین مجازیتون به اینترنت دسترسی نداره. تنظیمات ویرچوال باکس رو تغییر بدید.
پیشنهاد: برای کاربر تازه کار مینت توزیع راحت تریه مگر اینکه دلیلی داشته باشید برای استفاده از توزیع های دیگه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۲ ب.ظ
RE: یه مشکل در کار با ویرچوال باکس
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۰ ب.ظ)donya09 نوشته شده توسط:  unable to syncronize the cache for repo updates

به نظر پست بالا جوابشه...

اگر قصد ادامه کار به صورت حرفه ای با لینوکس داری به نظرم باید هر پیغام خطایی که می بینی مثل همین بالایی تو گوگل جستجو کنی و گرنه اگه بخوای همش رو بپرسی از تو فروما چندین ماه طول میکشه کار ساده انجام تو لینوکس.(چون متاسفانه تو لینوکس به صدها پیغام خطا خواهی رسید)

به هر حال، واسه حل مشکل اینترنت اول چک کن که تو فدورا به اینترنت دسترسی هست یا نه.(مثلا دستور ping 8.8.8.8 رو بزن ببین می تونی اون ip رو پینگ کنی یا نه، اگه نشد یعنی احتمالا اصلا به نت وصل نیست)

به settings ماشین مجزای fedora تو virtualbox برو، قسمت network آداپتور شبکه رو فعال کن.

NAT => بهترین حالت واسه وصل شدن فدورا به نت این گزینس(از اینترنت ویندوز کمک میگیره و هاست(ویندوز) به عنوان روتر عمل می کنه)

Bridge => (در این حالت فرض کن همون طور که کابل شبکه به کامپیور واقعیت وصل شده یک کابل شبکه دیگه به فدورا وصل شده، یعنی عین ویندوز فدورا هم یک ip میگیره) اگر lan داری(اگه به مودم adsl وصلی) این گزینه خوبه

option های دیگه ای هم داره، باید انگولک کرد
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۲ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  اگر قصد ادامه کار به صورت حرفه ای با لینوکس داری به نظرم باید هر پیغام خطایی که می بینی مثل همین بالایی تو گوگل جستجو کنی و گرنه اگه بخوای همش رو بپرسی از تو فروما چندین ماه طول میکشه کار ساده انجام تو لینوکس.(چون متاسفانه تو لینوکس به صدها پیغام خطا خواهی رسید)
بدون دونستن مقدمات لینوکس و صرف انجام دادن مراحلی که فروم ها میگن ممکنه مشکلاتی رو پدید بیاره. فردی که دستورات رو میزنه لااقل باید بدونه حدود کاری که اون دستور انجام میده چیه و با کلیات لینوکس آشنایی داشته باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , donya09
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۰ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بدون دونستن مقدمات لینوکس و صرف انجام دادن مراحلی که فروم ها میگن ممکنه مشکلاتی رو پدید بیاره. فردی که دستورات رو میزنه لااقل باید بدونه حدود کاری که اون دستور انجام میده چیه و با کلیات لینوکس آشنایی داشته باشه.

آره شاید Big Grin والا من خودم هیچی بلد نبودم فقط هی گوگل و مثل ربات کپی پیست می کردم، آخرش بد نشد.

ولی ۱۰۰درصد درسته، واسه ادامه کار با لینوکس باید یک سری اطلاعات اولیه بلد باشه وگرنه واویلا
ارسال:
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط donya09.)
باسلام و تشکر
من تقریبا از دیشب متوجه شده بودم شاید عیب از اینترنت باشه اما جرات نداشتم به تنظیمات پیش فرض ویرچوال باکس دست بزنم
که امروز بعد از اینکه اقای ۱۹۸۹ گفتن رفتم و گذاشتمش روی بریدج و درست شد

اما واقعا اینها هزار خان هستن و هر قدم یک مشکلیی دارن

بعد برای لینوکس فدورا از چه منبعی یاد بگیرم بهتره لینوکس رو ؟
ارسال: #۱۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۱۲ ق.ظ
احتمالا برای شما gcc راحتره تا clang. مگر اینکه نیازمندی های خاصی داشته باشید که حتما clang باشه.
بهتره یه نفر به صورت حضوری مشکلاتتون رو حل کنه. اینطوری سرعتتون میره بالا.

سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , donya09
ارسال: #۱۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۵۲ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۲ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  احتمالا برای شما gcc راحتره تا clang. مگر اینکه نیازمندی های خاصی داشته باشید که حتما clang باشه.
بهتره یه نفر به صورت حضوری مشکلاتتون رو حل کنه. اینطوری سرعتتون میره بالا.

سلام ببخشید که دیرجواب میدم
کلا چند روزه فقط در حال ری بوت کردنم
الان که توی این زمینه کسی نیست که بتونه حضوری کمک کنه و فعلا باید غیر حضوری بپرسم
چند روزه به این مشکل خوردم که موقع کامپایل کردن بدون هیچ گوه ارروری توی بیلد کردن یکی از قسمت ها متوقف میشه خطا هم نمیده ولی ادامه نمیده
حدود هشتاد درصد کامپیال ها انجام میشه و توی این قسمت وایمیسته خطا هم نمیده که دنبال رفعش باشی

نمیدونم رم یا هارد هم مکلی نباید داشته باشه نمیدونم چرا نمیسازه
ارسال: #۱۲
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۰۵ ب.ظ
آیا چیزی که در حال کامپایل آن هستید پکیج کامپایل شده ندارد؟

ارسال: #۱۳
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۲۲ ب.ظ
ببینید از ۱۸۰۰ خط ۱۵۰۰ خطش رو کامپایل میکنه و موقع ساختن یک خط خاص دیگه build نمیکنه

وگرنه قبلش نزدیک یک ساعت کامپایل میکنه تا به ساختن یک پکیج خاص میرسه اونرو نمیتونه بسازه
ارسال: #۱۴
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۲۷ ب.ظ
معمولا لینوکس کارا دنبال کامپایل کد ها نمیرن بلکه از پیکج های کامپایل شده استفاده می کنن. فقط در سه حالت دیدم که افراد پکیج ها رو make می کنن:
- کسانی که دنبال بهره وری بالا هستن و برای همین در پروسه make تغییراتی ایجاد می کنن که برای نیاز های اونها کاملا متناسب باشه. مثلا افرادی که با توزیع gentoo کار می کنن.
- کسانی که دنبال یه برنامه خاص هستن. مثلا افرادی که میخوان یه برنامه علمی خاص رو نصب کنن که پکیج کامپایل شده نداره.
- کسانی که جزو توسعه دهندگان یه برنامه هستن.
اسم برنامه مورد نظر رو بگید تا مشخص بشه پکیج کامپایل شده داره یا نه.
من خودم اصلا صرفم نمی کنه درگیر فرآیند کامپایل بشم و همیشه پکیج های کامپایل شده رو نصب می کنم.

ارسال: #۱۵
۰۸ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۵۹ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  معمولا لینوکس کارا دنبال کامپایل کد ها نمیرن بلکه از پیکج های کامپایل شده استفاده می کنن. فقط در سه حالت دیدم که افراد پکیج ها رو make می کنن:
- کسانی که دنبال بهره وری بالا هستن و برای همین در پروسه make تغییراتی ایجاد می کنن که برای نیاز های اونها کاملا متناسب باشه. مثلا افرادی که با توزیع gentoo کار می کنن.
- کسانی که دنبال یه برنامه خاص هستن. مثلا افرادی که میخوان یه برنامه علمی خاص رو نصب کنن که پکیج کامپایل شده نداره.
- کسانی که جزو توسعه دهندگان یه برنامه هستن.
اسم برنامه مورد نظر رو بگید تا مشخص بشه پکیج کامپایل شده داره یا نه.
من خودم اصلا صرفم نمی کنه درگیر فرآیند کامپایل بشم و همیشه پکیج های کامپایل شده رو نصب می کنم.

سلام

نه نرم افزارش فقط با کامپایل کتابخانه های جدا از هم نصب میشه

مشکل ظاهرا از کمبود حافظه هست

شما میدونید توی فدورا چطوری میشه مموری و swap رو افزایش داد ؟
از فضای کجا باید بهش اضافه کنیم؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۲۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۴۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۳ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۵۰۶ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۷۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۹۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۲۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۹۵ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۵۶ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۳۰۰ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close