زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کندی و اعتماد به نفس پایین

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۶ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
کندی و اعتماد به نفس پایین
سلام به همه دوستان
احتیاج به راهنمایی همگی دوستان خوب مانشتی دارمHeart
من میخوام دوباره بخونم مشکلم چندتاست:
اینه که کندم و اعتماد به نفسم تو جواب دادن به تستا پایینه,اینطوره که خیلی هول میشم...سر امتحان که اولش اصلا حوصله جواب دادن به سوالا رو ندارم بعدم که به خودم میام از هول خراب میکنم و باعث میشه وقت کم بیارم, چیکار کنم؟ درصدای امسالم:
زبان+ریاضی ۰
مشترک ۴۰%
تخصصی هوش -۲ (درسته خوب نزدم ولی منفی نمیشد Huh )
هر کمکی به ذهنتون مرسه واسه بهبود وضعیتم بهم بدید یه دنیا ممنون میشمWink
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behzad TP , omidranjbar
ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ب.ظ
مشاوره ارشد ۹۳
دروس مشترک رو که خیلی خوب زدی. دلیلی وجود نداره که اعتماد به نفست پایین باشه. رشته من نرم افزار نیس (آی تی هست) ولی فک کنم کسی که مشترک هارو ۴۰ زده سال دیگه میتونه ۶۰ بزنه و درسای دیگه را هم همینطور بالا بزنه.

اضطراب زمانی به سراغ من میاد که حس کنم وقت و تواناییم رو هدر دادم ولی وقتی شروع به کار می کنم و بصورت فشرده و برنامه ریزی شده درس میخونم اضطرابم خیلی کاهش پیدا میکنه. وقتی بعد از چند روز مطالعه سنگین، روی یک مبحث چنان مسلط میشم که مشکلترین مسائل اون مبحثو کامل میفهمم و تحلیل میکنم، چنان اعتماد به نفس بالایی پیدا می کنم که احساس میکنم هیچ مشکلی نیس که از پسش برنیام... برای موفقیت ۹۹ درصد تلاش مهمه و یک درصد استعداد. پس با هر استعدادی میشه پیشرفت کرد

من همیشه برای خودم درس خوندم نه برای نمره استاد، نه برای رضایت پدر مادر، نه برای تحسین شدن توسط دیگران، نه برای رفع تکلیف... فقط برای بالا بردن توانایی های خودم درس خوندم. فقط برای بالا بردن سواد خودم... ممکنه شما کلی وقت بزاری و درس بخونی و هدفت این باشه که به سوالات کنکور جواب بدی. به نظر من این اصلا هدف درستی نیس. چون ممکنه با کوله باری از مطالعات و توانایی ها بری سر کنکور و طی اون چند ساعت شرایط مساعد نباشه و نتیجه بدی کسب کنی. اونوقت از زمین و زمان خسته می شی و هیچ رقبتی و هیچ انگیزه ای برای هیچ کاری نخواهی داشت و احساس خواهی کرد که دنیا به آخر رسیده...

اما اگه برای خودت درس بخونی، حتی اگه نفر آخر کنکور هم بشی برات مساله مهمی نخواهد بود و میدونی که با توانایی هایی که داری می تونی به مرتبه های خیلی بالاتری برسی

برای اعتماد به نفس باید به خودت متکی باشی نه هیچ چیز دیگه ای

نکته آخر اینکه این درس و مشقا بخش خیلی خیلی خیلی کوچیکی از زندگی هست و خود زندکی شامل چیزهای خیلی بزرکتری میشه. اگه من خوب درس بخونم مهندس خوبی بشم ولی فکر میکنم هدف زندگیم اینه که آدم خوبی بشم
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rata , jparisa
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۴ ب.ظ
RE: مشاوره ارشد ۹۳
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۸:۴۱ ب.ظ)behzadtp نوشته شده توسط:  دروس مشترک رو که خیلی خوب زدی. دلیلی وجود نداره که اعتماد به نفست پایین باشه. رشته من نرم افزار نیس (آی تی هست) ولی فک کنم کسی که مشترک هارو ۴۰ زده سال دیگه میتونه ۶۰ بزنه و درسای دیگه را هم همینطور بالا بزنه.

اضطراب زمانی به سراغ من میاد که حس کنم وقت و تواناییم رو هدر دادم ولی وقتی شروع به کار می کنم و بصورت فشرده و برنامه ریزی شده درس میخونم اضطرابم خیلی کاهش پیدا میکنه. وقتی بعد از چند روز مطالعه سنگین، روی یک مبحث چنان مسلط میشم که مشکلترین مسائل اون مبحثو کامل میفهمم و تحلیل میکنم، چنان اعتماد به نفس بالایی پیدا می کنم که احساس میکنم هیچ مشکلی نیس که از پسش برنیام... برای موفقیت ۹۹ درصد تلاش مهمه و یک درصد استعداد. پس با هر استعدادی میشه پیشرفت کرد

من همیشه برای خودم درس خوندم نه برای نمره استاد، نه برای رضایت پدر مادر، نه برای تحسین شدن توسط دیگران، نه برای رفع تکلیف... فقط برای بالا بردن توانایی های خودم درس خوندم. فقط برای بالا بردن سواد خودم... ممکنه شما کلی وقت بزاری و درس بخونی و هدفت این باشه که به سوالات کنکور جواب بدی. به نظر من این اصلا هدف درستی نیس. چون ممکنه با کوله باری از مطالعات و توانایی ها بری سر کنکور و طی اون چند ساعت شرایط مساعد نباشه و نتیجه بدی کسب کنی. اونوقت از زمین و زمان خسته می شی و هیچ رقبتی و هیچ انگیزه ای برای هیچ کاری نخواهی داشت و احساس خواهی کرد که دنیا به آخر رسیده...

اما اگه برای خودت درس بخونی، حتی اگه نفر آخر کنکور هم بشی برات مساله مهمی نخواهد بود و میدونی که با توانایی هایی که داری می تونی به مرتبه های خیلی بالاتری برسی

برای اعتماد به نفس باید به خودت متکی باشی نه هیچ چیز دیگه ای

نکته آخر اینکه این درس و مشقا بخش خیلی خیلی خیلی کوچیکی از زندگی هست و خود زندکی شامل چیزهای خیلی بزرکتری میشه. اگه من خوب درس بخونم مهندس خوبی بشم ولی فکر میکنم هدف زندگیم اینه که آدم خوبی بشم
دوست عزیز از راهنمایی و حرفای خوبتون ممنونم
من مشکلم با درسایی که سر رشتش کد نویسیه و اصلا پایه خوبی توشون ندارم و تلاشی هم نکردم براش
حالا موندم که گرایشمو عوض کنم برم معماری یا نه؟!!
از درسای تخصصی معماری هم چیزی نمیدونم اگه راهنمایی بشه ممنون میشم
۰
۰
ارسال:
۰۲ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۸ ب.ظ
مشاوره ارشد ۹۳
ریاضی رو کلا بی خیال شو چون کند هستی و استرس داری میگم
برو سراغ زبان راحت میتونی ۳۰-۴۰ بزنی از الان کارکنی رو لغات
از هوشم بشین خوب هوش مصنوعی و الگوریتم و داده رو بخون از یه کتاب پوران پژوهش کورمن هم نمی خواد بعد بشین خوب تست کارکن
ریاضیات رو هم بهت توصیه می کنم بیخیال بشی
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۱۹۳ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
Sad ذخیره ماتریس پایین مثلثی / بالا مثلثی به شیوه سطری یا ستونی shayesteNEY ۵ ۹,۸۶۸ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Negiiin
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۴۳۲ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تبدیل بازدید کننده به مشتری و کسب اعتماد sayeha ۰ ۱,۵۲۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ق.ظ
آخرین ارسال: sayeha
  فروش کتاب‌های نو به قیمت پایین‌تر mbsco ۱۳ ۵,۷۸۳ ۰۹ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mbsco
  ذخیره ماتریس بالا و یا پایین مثلثی در یک آرایه یک بعدی zeinab ۸ ۲۰,۲۷۵ ۲۵ شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  html5 یا ورژن پایین تر ؟ tabassomesayna ۳ ۲,۲۴۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: saamaan217
  روزانه ی دانشگاه شهرستان خیلی پایین یا مجازی دانشگاه های تهران یا غیر انتفاعی خوب؟ dhgh ۱ ۲,۰۴۴ ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ana9940
  روزانه ی دانشگاه شهرستان خیلی پایین یا مجازی دانشگاه های تهران یا غیر انتفاعی خوب؟ dhgh ۴ ۴,۵۰۲ ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  موضوع "اعتماد در شبکه های اجتماعی" ماهورا ۲ ۳,۰۶۱ ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arezoo174

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close